Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

 

Sziasztok!

Van 1 Olep corsa b 2000-es évjáratú autóm /x12xe/.
A story úgy kezdődőt hogy a vízhőfok jelző, random elkezdett felfele kúszni a 100 fok irányába.
Ha eléri a 100 fokot, ott megáll és kis idő múlva szépen lassan elkezd vissza felé menni 90 fokig és utánna kezdi előről.
Cserélve lett termosztát, a ventilátort kapcsoló hőgomba és hűtő folyadék de a jelenség maradt. Ez volt 3-4 hete. Most már rosszabb a helyzet mert ha elkezd felmenni a vizhőfok jelző akkor néha az üzamanyg jelző is megbolondúl.
Szerintetek mi lehet a gond?
A válaszokat előre is köszönöm.
Link to comment
Megosztás:

Nekem anno Kadettnál volt hasonló. Annál a műszeregység (kilométeróra, avagy óracsoport) hátuljában van egy feszültségstabilizáló, mert a műszerek érzékenyek arra hogy pontosan 12V-al működjenek. Namost ha az tönkrement, akkor csinál ilyet a műszer, mivel a generátortól több mint 12V-ot kap menet közben.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

A segìtsègeteket kèrnèm. Corsa b 1993 swingem van 1.4i. Egy pàr hete elfelejtettem a kiegyenlìtő tartàly tetejèt visszatekerni. Ìgy mentem el vele 100km-t. Màsnap beindìtom az autòt ès azòta nem megy egy hengerem. Okozhatta ez a problèmàt?. Előtte volt egy hèttel olajcsere. (GM olaj)Gyertya ès kàbel csere utàn is dadog, nem megy egy henger. Segìtene ha lecserèlnèm a hűtővizet vagy a gyùjtàs körūl lenne a problèma?

Módosítva : pysti25
Link to comment
Megosztás:

On 2019. 05. 28. at 18:16, pysti25 írta:

Sziasztok.

A segìtsègeteket kèrnèm. Corsa b 1993 swingem van 1.4i. Egy pàr hete elfelejtettem a kiegyenlìtő tartàly tetejèt visszatekerni. Ìgy mentem el vele 100km-t. Màsnap beindìtom az autòt ès azòta nem megy egy hengerem. Okozhatta ez a problèmàt?. Előtte volt egy hèttel olajcsere. (GM olaj)Gyertya ès kàbel csere utàn is dadog, nem megy egy henger. Segìtene ha lecserèlnèm a hűtővizet vagy a gyùjtàs körūl lenne a problèma?

A lényeget nem írtad: kellett hűtőfolyadékot utántölteni a kiegyenlítőtartályba? Mennyit?

Milyen volt a lecserélt gyertya, nem látszott hengerfejtömítés hibájára utaló jel; rozsda, stb.? Ki lehet(ett) találni, melyik henger a rossz (pipa levétel, hangváltozás, stb.)?

 

Link to comment
Megosztás:

Nem kellett tölteni rà hűtőfolyadèkot

Elèggè kormos volt a gyertya. Meg van melyik henger nem megy. Gyujtòkàbel szett ès gyertya csere utàn sem megy egy henger. Olajat sem eszi. Megpròbàlkozok a gyujtòtrafò ès elosztò cserèvel. 1ève van jogsim, ùgy hogy nem sok tapasztalatom van ilyen tèren. Tömìtèsek is okozhatnek ilyen problèmàt? (Szelepfedèl vagy hengerfejtömìtès?)

Link to comment
Megosztás:

13 órája, pysti25 írta:

Nem kellett tölteni rà hűtőfolyadèkot

Elèggè kormos volt a gyertya. Meg van melyik henger nem megy. Gyujtòkàbel szett ès gyertya csere utàn sem megy egy henger. Olajat sem eszi. Megpròbàlkozok a gyujtòtrafò ès elosztò cserèvel. 1ève van jogsim, ùgy hogy nem sok tapasztalatom van ilyen tèren. Tömìtèsek is okozhatnek ilyen problèmàt? (Szelepfedèl vagy hengerfejtömìtès?)

Nos, ha a hűtőfolyadékból nem fogyott (a szükséges szint a tartály felénél van), akkor a feltehetően nem nyitva felejtett kupak okozza a hibát. A gyújtáselosztó (mechanikus, nem (fekete) DIS-kocka?) okozhat ilyen hibát. Nézd át jól. Elsősorban patika állípotúra tisztítsd le kívül-belül, aztán jól nézd át: nem lehet rajta repedés sem.

Szelepfedél-tömítés nem okoz ilyen gondot, hengerfej-tömítés azonban igen, ha az adott hengerbe engedi az olajat/hűtőfolyadékot. Ez látszik a gyertya elektródáin, ha kitekered. Ezen túl okozhatja még szelephiba, hengerfej-repedés, és még ennél rosszabbak is. Esetleg átugrott egy fogat a vezérműszíj, de nem akarok hülyeséget mondani, mert nem vagyok szerelő, csak egy hobbi-autós, aki már szerelt szét és rakott össze ezt-azt.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

sziasztok!

valahol elfolyt az ablakmosó folyadék, ezért kiszedtem a tartályt, hogy megnézzem, hol a hiba. lehúztam az elektromos csatlakozót, a két csövet, hogy hozzáférjek leszedtem az ablaktörlőlapátokat, és a levélrácsot... hiba elhárítva, minden ment vissza a helyére, viszont most a középső információs kijelző nem kap áramot, csak akkor, ha bekapcsolom a helyzetjelzőt, és akkor "nulláról" indul. hol lehet az összefüggés?

a segítséget előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Ma ebben a rekkenő hőségben egyszer csak leállt alapjáratról a motor (x12xe). És vagy 10 percig nem volt hajlandó elindulni, már azt hittem trailert kell hivnom.

P0335 No Engine RPM signal - Not present  hibát kaptam, amit kitörölve motort beinditva többet nem.

Cseréljek főtengely helyzet érzékelőt, vagy ez a kód csak azért esett be, mert leállt a motor (esetleg a beninszivattyú gyengélkedik) ?

Mit tanácsoltok? Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Petyli, cseréltess termosztátot, ha pár évre visszamenőleg nem volt cserélve.

True, jeladó-csere után beindult?

 

Dhp, szerintem nics összefüggés, feltéve, ha nem ázott be. Nekem a kijelző forrasztásai engedtek el, illetve lettek kontakthibások. Kivettem, átforrasztottam, újra működött. Dióhéjban.

Módosítva : LököttZsiráf
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

 Sziasztok

Apósom nemrégiben vett egy B corsat 1.2-es és egy kis elektromos probléma van vele a középső információs kijelző nem kap áramot, csak akkor, ha bekapcsolom a helyzetjelzőt, és akkor mindig nulláról indul. Bontóból szerzett másik kijelzőt amit forrasztani kellett azzal is ezt csinálja. Mi lehet a gond?

Módosítva : _Gabor_
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A beteg egy 99-es B corsa X12XE motorkóddal, de szerintem ez mindegy. Hazafelé jövet ( műszaki vizsgáról) egyszer csak elment egyszerre a két tompított, és nem is "jött" vissza többé. Izzók jók, biztosítékok jók, világítás kapcsolóból 3-at is belepróbáltam igaz astráét, de szerintem csak annyi a különbség hogy abban van műszerek fényerősség potméter. Helyzetjelző van, refi működik, tompított nincs. Azt meg tudtam még nézni hogy a biztosítéknál nem mérhető fesz, de igazából azt nem tudom hogy a bizti az izzó előtt vagy utána van-e így ez nekem nem mondott semmit. Rajzom sajna csak astrához van a szinek nem mindenhol passzolnak.  Az volt a terv hogy mivel refi van, a lámpa csatijánál felcserélem a két pint és a refi kapcsolja a tompítottat. Gondoltam mivel a H4-es izzóban nincs a refi-tompított közt számottevő különbség ez nem lesz gond. Csakhogy a csatiban enyhén olvadás van( vagy volt valamikor) a pin nem jött ki a helyéről, és a két szál közt átmérő különbség van, nem mertem őket felcserélni. Azt sem tudtam biztosan hogy melyik szál melyik, annyi eszem meg ott akkor nem volt hogy a működő refit kimérjem melyik szálon kapja a tápot. Mivel idős szüleim használják az autót és csak és kizárólag nappal mennek ( ha nem esik, nem fúj, nincs tél, ésatöbbi) és jobbára lakott területen belül, abban egyeztünk meg, hogy közlekednek helyzetjelzővel, és ha nagyon szükséges ( bár elvileg ilyen sosincs) akkor kapcsolnak refit. A lámpa magasság állító sem működik ( nem tudom van-e összefüggés) de az állító motor házán található tekerővel teljesen letekertem a lámpát. Mivel refinél nincs fényvető, nem biztos hogy ennek van értelme de mivel 99.99% hogy nem fognak éjszaka menni vele, így igazából ez mindegy volt.  Van valakinek ötlete? A biztosíték tábla fedelén úgy láttam itt nincs relé, aminek be kellene húznia. Egyszerűen biztosíték-kapcsoló-izzóból áll az egész áramkör. Kösz előre is!

Link to comment
Megosztás:

_Gabor_ , óvatos öteltem a műszerfal lenne. Ha jól tudom, onnan, vagy onnan is kap tápot, lehet, hogy éppen az hibádzik. Az sem kizárt, hogy a bontott alkatrésznek is pont ugyanaz a hibája. Bontottnál sosem tudni. A forrasztások rendbetétele valóban jó ötlet. Nekem ilyen problémám nem volt, így csak távgyógyítani tudok, konkrét tippem nincs.

Zotya975 , mivel egyszerre kapcsolt le a két tompított, ezért valahol a közös részen kell keresni a bajt. Nekem, innen a távolból a tompított kapcsolója tűnik sárosnak. Azt nem tudom, hogy az Astráéval mennyire kompatibilis a Corsa kapcsolója, próbálkozz valamilyen átkötéssel. Természetesen a biztosítékok átvizsgálása után. Az égett csatlakozók semmilyen álmoskönyben sem jelentenek jót, mindenképpen cseréld le a kapcsoló fém részét, az átégett műanyaggal együtt. A rossz fémes kontaktus melegszik, a műanyag a melegtől idővel szenesedik. A szenes műanyag vezeti az áramot, amitől jobban melegszik, a végén pedig kitalálod: szépen leég az egész autó. Sok ilyet láttunk már. Lehet, hogy egyszerűen ez a baj a vezeték másik végénél: leolvadt a csatlakozó, a nagy áram miatt megszakadt, és így tovább. Előfordulnak összeégett, összesült érpárok, folyamatosan újra és újra kiégő biztosítékokkal.

Szakember biztosan segít, vagy gyűrd fel az ingujjad, és nosza, menj végig a vezetékeken feszültséget, hibát keresni. Sok sikert :icon13:

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

5 órája, LököttZsiráf írta:

_Gabor_ , óvatos öteltem a műszerfal lenne. Ha jól tudom, onnan, vagy onnan is kap tápot, lehet, hogy éppen az hibádzik. Az sem kizárt, hogy a bontott alkatrésznek is pont ugyanaz a hibája. Bontottnál sosem tudni. A forrasztások rendbetétele valóban jó ötlet. Nekem ilyen problémám nem volt, így csak távgyógyítani tudok, konkrét tippem nincs.

Zotya975 , mivel egyszerre kapcsolt le a két tompított, ezért valahol a közös részen kell keresni a bajt. Nekem, innen a távolból a tompított kapcsolója tűnik sárosnak. Azt nem tudom, hogy az Astráéval mennyire kompatibilis a Corsa kapcsolója, próbálkozz valamilyen átkötéssel. Természetesen a biztosítékok átvizsgálása után. Az égett csatlakozók semmilyen álmoskönyben sem jelentenek jót, mindenképpen cseréld le a kapcsoló fém részét, az átégett műanyaggal együtt. A rossz fémes kontaktus melegszik, a műanyag a melegtől idővel szenesedik. A szenes műanyag vezeti az áramot, amitől jobban melegszik, a végén pedig kitalálod: szépen leég az egész autó. Sok ilyet láttunk már. Lehet, hogy egyszerűen ez a baj a vezeték másik végénél: leolvadt a csatlakozó, a nagy áram miatt megszakadt, és így tovább. Előfordulnak összeégett, összesült érpárok, folyamatosan újra és újra kiégő biztosítékokkal.

Szakember biztosan segít, vagy gyűrd fel az ingujjad, és nosza, menj végig a vezetékeken feszültséget, hibát keresni. Sok sikert :icon13:

Biztosítékok mind jók ( mind a 4 , 2 a tompítotté 2 a refié)Hát szerintem kompatibilis, mert a helyzetjelzőt kapcsolta, és a belső világítást is amit belepróbáltam ( két darabot) , egyenlőre feladtam, csak nappal használják az autót, aztán majd keresnek egy autó villamossági szerelőt, ami felénk úgy működik, hogy a jó szakemberhez nem hogy a jövő hétre, hanem a jövő hónapba se kerülsz be. Az a baj hogy kapcsolási rajzom csak astrához van, itt mások a színek, és igazából innen kezdve csak tapogatom melyik kábel mi lehet. 

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok. Egy opel corsa b 1.2-m van (1999-es) X12XE motorral. Arra lettem figyelmes, hogy amikor leallitom a motort, akkor nem mukodik a fekpedal. (update: mukodik, csak kemeny es nagyon erosen kell nyomni). Ha leallitom maximum 1-szer, talan 1-szer meg be tudom nyomni puhan, de utana kemeny lesz. Nem emlekszem hogy maskor is csinalta volna ezt (3-4 eve van meg ez az auto nekem).

Mi mehetett benne tonkre?

Fekfolyadek csopogest nem lattam sehol, de meg majd megegyszer atnezem, mert tegnap mar nem a legvilagosabb volt.

Koszonom elore.

Módosítva : fork
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, fork írta:

Sziasztok. Egy opel corsa b 1.2-m van (1999-es) X12XE motorral. Arra lettem figyelmes, hogy amikor leallitom a motort, akkor nem mukodik a fekpedal. (update: mukodik, csak kemeny es nagyon erosen kell nyomni). Ha leallitom maximum 1-szer, talan 1-szer meg be tudom nyomni puhan, de utana kemeny lesz. Nem emlekszem hogy maskor is csinalta volna ezt (3-4 eve van meg ez az auto nekem).

Mi mehetett benne tonkre?

Fekfolyadek csopogest nem lattam sehol, de meg majd megegyszer atnezem, mert tegnap mar nem a legvilagosabb volt.

Koszonom elore.

Ez teljesen normális jelenség, az autókban már elég régóta alkalmaznak vákumos fékrásegítést, hogy kisebb pedálerővel is nagy fékhatást lehessen elérni. A vákumot a motor állítja elő és a főfékhenger mögött elhelyezkedő nagy fekete korong, a vákumdob tárolja. Ha leállítod a motort akkor megszűnik a szívása, nem keletkezik a vákum , amit tárolt az meg egy-két fékpedál lenyomás után megszűnik. Kipróbálhatod milyen amikor elkezdi kiszívni a levegőt a vákumdobból a motor, leállítod, kétszer-háromszor rálépsz a fékpedálra hogy elszökjön a vákum, majd benyomva tartod és elindítod a motort. Azt fogod észrevenni hogy beljebb megy a pedál ahogy a rendszer rásegít az emberi izomerőre. A kiegyenlítő tartály mellett jobbra a főfékhenger a tetején a fékfolyadék tartállyal, mögötte a vákumdob.

http://4252205286_20160424_0O7lf.jpg

Itt van jobb magyarázat is: https://www.vezess.hu/techabc/2013/01/01/fekrasegito/

Általában vontatáskor tűnik fel a hiánya. Tulajdonképen a fékhatást nem növeli, hiszen a fékrendszer, betétek, pofák, tárcsák, fékhenger átmérők, a gumi és az út állapota nem változik, csak egy vészfékezéskor teljes erővel kell nyomni a pedált és sokszor ide az emberei izomerő ( 60 kilós nő pölö) kevés. Ki lehet próbálni milyen nélküle fékezni, forgalommentes úton, gyújtást adva ( kormányzár!!!) legurulsz és úgy fékezel rásegítés nélkül. 

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

De en ugy emlekszem, hogy regen sokkal tobb fekezest tudott motorjaras nelkul is. Vagy 5-6-ot talan (nem tudom pontosan, mert sosem volt annyira szuksegem) de az biztos hogy 1-2 fekezes utan meg nem kemenyedett fel, mert azt eszrevettem volna. Nem lehet hogy ez valaminek az elojele? El fog romlani benne valami? 

Módosítva : fork
Link to comment
Megosztás:

On ‎2019‎.‎08‎.‎13‎. at 18:05, fork írta:

De en ugy emlekszem, hogy regen sokkal tobb fekezest tudott motorjaras nelkul is. Vagy 5-6-ot talan (nem tudom pontosan, mert sosem volt annyira szuksegem) de az biztos hogy 1-2 fekezes utan meg nem kemenyedett fel, mert azt eszrevettem volna. Nem lehet hogy ez valaminek az elojele? El fog romlani benne valami? 

Ha ereszt valahol ( pontosabban nem ereszt hanem a vákumba bejut a levegő) akkor lehet hogy kevesebb fékezést bír ki álló motoral, de amig menet közben működik a rásegítés addig jó, javítani meg úgysem lehet, csak cserélni. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.