Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Sziasztok!

Akkumulátort kellene cserelni a corsa-ban, de a rogzítő csavar sikeresen berozsdásodott és a szorulásnak köszönhetően elfordult a csőkulcs a 13-as anyán.

Nagyon nehezen hozzáférhető helyen, közel az akkuhoz, így a felforrósítás vagy kalapálás nem lehetséges.

A serült csavaranya leszedőkhöz túl hosszú a tőcsavar (csak hosszított dugókulccsal lehet elérni).

Tud valaki módszert a rozsdás 8-as csavaron lévő sérült anya oldására?

Előre is köszönöm a választ!

Link to comment
Megosztás:

20 órája, kzsolt írta:

Sziasztok!

Akkumulátort kellene cserelni a corsa-ban, de a rogzítő csavar sikeresen berozsdásodott és a szorulásnak köszönhetően elfordult a csőkulcs a 13-as anyán.

Nagyon nehezen hozzáférhető helyen, közel az akkuhoz, így a felforrósítás vagy kalapálás nem lehetséges.

A serült csavaranya leszedőkhöz túl hosszú a tőcsavar (csak hosszított dugókulccsal lehet elérni).

Tud valaki módszert a rozsdás 8-as csavaron lévő sérült anya oldására?

Előre is köszönöm a választ!

Alapból vésővel szokták megindítani a berohadt anyacsavart ha hozzáférni, vagy fúróval szétfúrják az egyik vagy mindkét oldalát, és így két darabban lejön. Ha csavar van betekerve , akkor meg elfúrni a fejét, úgy levenni a rögíztő fület, és utána az akku kiszedése után már jobban hozzáférni a maradékhoz. 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On 8/23/2019 at 4:30 PM, zotya975 said:

Alapból vésővel szokták megindítani a berohadt anyacsavart ha hozzáférni, vagy fúróval szétfúrják az egyik vagy mindkét oldalát, és így két darabban lejön.

Köszönöm a tippet!
Végül vettem egy sérült csavar kiszedő szettet (5k HUF) es csavarlazítós, 2 órás áztatás után, viszonylag könnyen lejött.
Most már (hogy megfizettem a tanulópénzt) nem fogom elfelejteni alaposan bezsírozni a csavart beszerelés után.
A saruk le voltak kezelve, igy azok játszi könnyedséggel bonthatók voltak.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Udv Nep!

Opel corsa b 99-es ferdehatu X12XE motorral. Tankolasnal vettem eszre hogy tocsa lett a kocsim alatt (teletankoltam). Megvizsgaltam tuzetesebben a csopoges forrasat, es ugy latom egy vastag cso nyakanal csopog ami megy be a tankba. Csak a foldon fekve tudtam alanezni, mert meg nem volt lehetosegem jobban szemugyre venni. Most nem csopog mar, szerintem csak tankolas kozben folyik melle ugy 2 deci. Par kerdesem lenne:

Hogy hivjak ezt az alkatreszt?ha majd rendelni fogok ujat akkor megtalaljam

Ki lehet-e majd vajon cserelni anelkul hogy a tankot is ki kene venni?

Link to comment
Megosztás:

12 órája, fork írta:

Udv Nep!

Opel corsa b 99-es ferdehatu X12XE motorral. Tankolasnal vettem eszre hogy tocsa lett a kocsim alatt (teletankoltam). Megvizsgaltam tuzetesebben a csopoges forrasat, es ugy latom egy vastag cso nyakanal csopog ami megy be a tankba. Csak a foldon fekve tudtam alanezni, mert meg nem volt lehetosegem jobban szemugyre venni. Most nem csopog mar, szerintem csak tankolas kozben folyik melle ugy 2 deci. Par kerdesem lenne:

Hogy hivjak ezt az alkatreszt?ha majd rendelni fogok ujat akkor megtalaljam

Ki lehet-e majd vajon cserelni anelkul hogy a tankot is ki kene venni?

Szia, tehát akkor itt a 11-es cső? https://opel.7zap.com/hu/car/s93/g/0/2-1/ A szám alapján rákeresve nekem ezt dobta ki: https://www.autoalkatreszek24.hu/oenumber/90467441.html és mivel bilinccsel van felrakva gondolom gumi, így be lehet játszani akkor is ha fent a tank, de ez úgyis kiderül akkor ha a régit leszeded. Próbáld meg először csak a bilincset meghúzni.

Link to comment
Megosztás:

13 hours ago, zotya975 said:

Szia, tehát akkor itt a 11-es cső? https://opel.7zap.com/hu/car/s93/g/0/2-1/ A szám alapján rákeresve nekem ezt dobta ki: https://www.autoalkatreszek24.hu/oenumber/90467441.html és mivel bilinccsel van felrakva gondolom gumi, így be lehet játszani akkor is ha fent a tank, de ez úgyis kiderül akkor ha a régit leszeded. Próbáld meg először csak a bilincset meghúzni.

Koszonom! Eletet mentesz! :)

Raadasul eppen kulfoldon tortent ez a baj, de a masik weboldal amit linkel az pont atiranyitott a spanyol oldalra: https://www.recambioscoche.es/oenumber/90467441.html  (ugyanaz az oldal csak spanyol) igy meg is fogom tudni rendelni a csovet.

 

Meg az lenne a kerdesem hogy talalatkor ketfele OEM szamot is mutat, mindketto megfelel?

Módosítva : fork
Link to comment
Megosztás:

11 órája, fork írta:

Koszonom! Eletet mentesz! :)

Raadasul eppen kulfoldon tortent ez a baj, de a masik weboldal amit linkel az pont atiranyitott a spanyol oldalra: https://www.recambioscoche.es/oenumber/90467441.html  (ugyanaz az oldal csak spanyol) igy meg is fogom tudni rendelni a csovet.

 

Meg az lenne a kerdesem hogy talalatkor ketfele OEM szamot is mutat, mindketto megfelel?

Ezt nem tudom, ha nem egyértelmű hogy jó-e az adott alkatrész előtte rá szoktam kérdezni a webáruháznál. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Kicsit tanácstalan vagyok a Corsámmal X10XE kapcsolatban, pont műszaki előtt adta meg magát.

Alig van szegenyben erő nehezen pörög fel akkor is mintha kihagyna egy henger és durrog. Megfutottam a kötelező köröket, kipucoltam a pillangó szelepet(nagyon kokszos volt),kipucoltam a az EGR-t, MAF szenzor tisztitás. Sajnos nem segített. Nincs hibakód, OP-COMmal leteszteltem az egyes blokkokat, minden ok, van szikra stb. Kipucoltam és leteszteltem az injektort de semmi. 

 

Valakinek még ötlete? esetleg elment a vezérlés? Vagy motorvezérő hiba? 

 

Előre is köszi

Link to comment
Megosztás:

  • 4 months later...

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy a facelift előtti és utáni 3 ajtós b corsa kasztni alkatrészei mennyire csereszavatosak? Lassan le kellene cserélnem az ajtókat és az első íveket, egyébként a kasztni többi része és az alváz is nagyon jó állapotú.

Előre is köszönöm a válaszokat! 

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 09. 10. at 21:54, Myki01 írta:

Sziasztok,

Kicsit tanácstalan vagyok a Corsámmal X10XE kapcsolatban, pont műszaki előtt adta meg magát.

Alig van szegenyben erő nehezen pörög fel akkor is mintha kihagyna egy henger és durrog. Megfutottam a kötelező köröket, kipucoltam a pillangó szelepet(nagyon kokszos volt),kipucoltam a az EGR-t, MAF szenzor tisztitás. Sajnos nem segített. Nincs hibakód, OP-COMmal leteszteltem az egyes blokkokat, minden ok, van szikra stb. Kipucoltam és leteszteltem az injektort de semmi. 

 

Valakinek még ötlete? esetleg elment a vezérlés? Vagy motorvezérő hiba? 

 

Előre is köszi

Légtömegmérő? Nálam azt sem mutatta ki az op-com. Ha hirtelen taposásra fullad, de lassú gázon gyorsul, akkor jó eséllyel az. 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, bazsikem írta:

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy a facelift előtti és utáni 3 ajtós b corsa kasztni alkatrészei mennyire csereszavatosak? Lassan le kellene cserélnem az ajtókat és az első íveket, egyébként a kasztni többi része és az alváz is nagyon jó állapotú.

Előre is köszönöm a válaszokat! 

A lemez részek teljesen, amennyiben háromajtóst cserélsz háromajtósra. Csak a lökhárítók változtak, illetve a beltérben néhány dolog (pl. kormány, kárpitok), illetve új motorokat vezettek be, de a karosszériaelemek szempontjából ez irreleváns.

Link to comment
Megosztás:

5 órája, tgabika76 írta:

A lemez részek teljesen, amennyiben háromajtóst cserélsz háromajtósra. Csak a lökhárítók változtak, illetve a beltérben néhány dolog (pl. kormány, kárpitok), illetve új motorokat vezettek be, de a karosszériaelemek szempontjából ez irreleváns.

Köszönöm. 

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok, szedett mar szét valaki első öv csat házat (vagy bármelyiket)? tehát amibe beledugjuk.

Elég nagy hasam van és sajnos mostanában menet közben kiold, életveszélyes lett.. Van egy felesleges hátsó csatom, abbol raknám át a rugót ebbe (vagy az egész mechanikát), de nem tudom szétpattintani a házat.

Sőtt, akár a hátsó csatot egy az egyben rá tudnám rakni, egy csavar oldja a sodronyt, övfeszités ugyanúgy működne, csak nem tudok rájönni hogy pattintsam szét a csat házát.

10e forintért vesztegetik a bal első övfeszítőt (ami ki tudja mennyi ideig lesz jó), de nekem csak a csat mechanika kellene, simán át lehet csavarozni is ha szétnyitottuk a házát.

Módosítva : Gabor123
Link to comment
Megosztás:

2 órája, Gabor123 írta:

Sziasztok, szedett mar szét valaki első öv csat házat (vagy bármelyiket)? tehát amibe beledugjuk.

Elég nagy hasam van és sajnos mostanában menet közben kiold, életveszélyes lett.. Van egy felesleges hátsó csatom, abbol raknám át a rugót ebbe (vagy az egész mechanikát), de nem tudom szétpattintani a házat.

Sőtt, akár a hátsó csatot egy az egyben rá tudnám rakni, egy csavar oldja a sodronyt, övfeszités ugyanúgy működne, csak nem tudok rájönni hogy pattintsam szét a csat házát.

10e forintért vesztegetik a bal első övfeszítőt (ami ki tudja mennyi ideig lesz jó), de nekem csak a csat mechanika kellene, simán át lehet csavarozni is ha szétnyitottuk a házát.

Tudomásom szerint nem lehet bontani-javítani. Övfeszítővel együtt szokták lecsavarozni az ülés vázáról, és egyben cserélik. Általában nem azért mint neked, mert kiold, hanem az övfeszítő eldurranása miatt szokták cserélgetni. De persze ettől még előfordul hogy lehet bontani, de én úgy sejtem hogy nem. 

Link to comment
Megosztás:

39 minutes ago, zotya975 said:

Tudomásom szerint nem lehet bontani-javítani. Övfeszítővel együtt szokták lecsavarozni az ülés vázáról, és egyben cserélik. Általában nem azért mint neked, mert kiold, hanem az övfeszítő eldurranása miatt szokták cserélgetni. De persze ettől még előfordul hogy lehet bontani, de én úgy sejtem hogy nem. 

pontosan ezért nem szeretnék 10e ft-ot kifizetni. Valakimás aki szétszedte? hol kell alászurni csavarhúzóval? esetleg lefele kell a kettőt mozgatni?

Módosítva : Gabor123
Link to comment
Megosztás:

19 órája, Gabor123 írta:

pontosan ezért nem szeretnék 10e ft-ot kifizetni. Valakimás aki szétszedte? hol kell alászurni csavarhúzóval? esetleg lefele kell a kettőt mozgatni?

Nem hiszem hogy kapsz választ mert ez tényleg senki nem szereli. Én szinte mindent szétszedek, de a biztonsági övnek is csak a másik részét a feltekercselőt bontottam már szét. Azt esetleg megpróbálhatod, hogy keresel bontóban egy eldurrantat, ami ugye már értéktelen, mert semmit nem lehet vele kezdeni, valószinűleg odaadják olcsón, és azt megpróbálod szétszedni, ha sikerül akkor átmented belőle azt a részt ami a tiédben, kopott, törött..stb. Ha aztán kimerültek a lehetőségek, mégis csak venned kell egyet 10 ezerért hiszen adott esetben az életed múlik rajta, annak meg ugye nincs ára. Gyanítom pont azért ilyen drága mert tudják hogy úgyis megveszik. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

"Gyanítom pont azért ilyen drága mert tudják hogy úgyis megveszik.  " => ugyanúgy egy 20+ éveset kapok, ami bármikor elromolhat.

Amit leírtál, abban logikai bukfenc van "hogy keresel bontóban egy eldurrantat, ami ugye már értéktelen, mert semmit nem lehet vele kezdeni, valószinűleg odaadják olcsón, és azt megpróbálod szétszedni" => azt is szét kell szedni, és mint írtam már eleve van csatom pluszban amiből át tudom rakni a rugót, akármit.

A kérdés továbbra is az, hogy lehet szétszedni a házát.

De köszönöm a segítségedet és az időt amit rám szántál.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Gabor123 írta:

"Gyanítom pont azért ilyen drága mert tudják hogy úgyis megveszik.  " => ugyanúgy egy 20+ éveset kapok, ami bármikor elromolhat.

Amit leírtál, abban logikai bukfenc van "hogy keresel bontóban egy eldurrantat, ami ugye már értéktelen, mert semmit nem lehet vele kezdeni, valószinűleg odaadják olcsón, és azt megpróbálod szétszedni" => azt is szét kell szedni, és mint írtam már eleve van csatom pluszban amiből át tudom rakni a rugót, akármit.

A kérdés továbbra is az, hogy lehet szétszedni a házát.

De köszönöm a segítségedet és az időt amit rám szántál.

Nyilván ugyanolyat kapsz, de nem túl gyakori hogy a csat így hibásodjon meg mint neked, konkrétan nem is emlékszem még ilyenre a fórumon ahol már több mint 10 éve jelen vagyok, és pár ember problémájával már találkoztam. Valószinűleg lehet kapni újat ( bár én nem találtam) de mivel az ilyen alkatrészből ritkán csinálnak után gyártottat, az eredeti az autó értékének a jelentős részét kiteszi. Ha tudsz szerezni bontóból eldurrantat olcsón, vagy esetleg ingyen akkor azon meg tudod próbálni a szétszerelést, kevesebb anyagi kockázattal mint a sajáton.

Hát igazán nincs mit, sajnos csak ennyit tudtam segíteni. 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Zotya975: Meg tudtam javitani!!! 0ft-bol!!  a hatso kozep csatot levagtam, azon gyakoroltam a kinyitast, igy most az elsonel csak 1 fulet tortem el, de igy is tokeletesen tart ragasztas nelkul is, a katapult rugot meg atraktam a sosem hasznalt hatso kozepbol. Egymagam utazom az autobam meg a kutyam, szoval a kutyanak sem kell a szoszoros ertelmeben a hatso kozponti csat :-)

Amugy preselt patenttal van felrakva a sodrony hurokra a csat, az tuti nem oldhato! (azt hittem csavaros) Csak egyben tudod cserelni az egesz hobelevanccal

3 ajtos autosok (barki, nem csak korzasok) beneztem ma az ulesem moge, es ha nem nyit elore az ulesed, tudjatok mit kell tenni, beszartok rajta... kossetek egy csombekot alul a horogtol par centire a bowdenre!!!! eszmeletlen jo megoldas bowden nyulasra!

Módosítva : Gabor123
Link to comment
Megosztás:

25 perce, Gabor123 írta:

Zotya975: Meg tudtam javitani!!! 0ft-bol!!  a hatso kozep csatot levagtam, azon gyakoroltam a kinyitast, igy most az elsonel csak 1 fulet tortem el, de igy is tokeletesen tart ragasztas nelkul is, a katapult rugot meg atraktam a sosem hasznalt hatso kozepbol. Egymagam utazom az autobam meg a kutyam, szoval a kutyanak sem kell a szoszoros ertelmeben a hatso kozponti csat :-)

 

Csak majd figyelj hogy ne túl kötözködő helyre vidd műszakizni, mert hivatalosan egy autó biztonsági szintjén tilos rontani, így ha egy csatot levágsz, az egyenértékű azzal mintha kiszerelnéd a légzsákot. Ha észreveszik, akkor vagy beszereltetnek veled egy csatot hátra-középre (addig nem megy át műszakin), vagy visszaminősítik az autót négyszemélyesre, ehhez viszont új forgalmit csináltatnak veled.

Link to comment
Megosztás:

egy ismerosom vilagito legzsak lampaval vitte at valahol. Kitakartak a kormanykerekkel, meg ujjal.. Amugy a hatso csat (parban van) olayn 1000-2000 ft korul megy a bontokban, ellenben a a bal elso eddig 10e volt, demar 15-ert is hallottam. No para.

Amugy hallottam ismeroseimtol, pont pl csongrad megyeben is milyen szigoruak, ahogy azt is, hogy a bekesben meg a kutyasetaltatokra csaptak le (meg a korona virus elott) a rendorok, ha vizpart mellett mutargyakat kozelitettek meg, mint pl vizmero pont, satobbi... kemenyen repkedtek a x 10 ezer forintos birsagok.

Módosítva : Gabor123
Link to comment
Megosztás:

ja, amugymost nem kell vinni a rendkivuli allapot lejartaig vizsgaztatni az autot ugy hallottam. Az meg meg kb szerintem julius, augusztus lesz (aztan meg johet eseteleg egy masodik hullam, ha jol ertelmezem, a kinaiak mar keszulnek is ra).. Most majus 4-en kellett volna vinnem amugy

Link to comment
Megosztás:

19 órája, Gabor123 írta:

ja, amugymost nem kell vinni a rendkivuli allapot lejartaig vizsgaztatni az autot ugy hallottam. Az meg meg kb szerintem julius, augusztus lesz (aztan meg johet eseteleg egy masodik hullam, ha jol ertelmezem, a kinaiak mar keszulnek is ra).. Most majus 4-en kellett volna vinnem amugy

Jól tudod, a műszaki vizsga érvényességi ideje kitolódik a vészhelyzet vége +15 nap. De most is folyik műszaki vizsgáztatás megfelelő óvintézkedések mellett, ha valaki nem akarja halogatni. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.