Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Zotya975, igen, ilyen motor ilyen a szelep is. Gyorsan készítek hozzá egy tapacsot, köszi a tippet, a linket!

Beírom, ha ez volt a hiba. Illetve még egy kérdés. A tetején az elektromos rész szerelhető, vagy peremezve van? Lehet, hogy csak ki kellene akasztani a szelepet zárt állásában.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, levest írta:

Zotya975, igen, ilyen motor ilyen a szelep is. Gyorsan készítek hozzá egy tapacsot, köszi a tippet, a linket!

Beírom, ha ez volt a hiba. Illetve még egy kérdés. A tetején az elektromos rész szerelhető, vagy peremezve van? Lehet, hogy csak ki kellene akasztani a szelepet zárt állásában.

Úgy emlékszem hogy nem bontható. 

Link to comment
Megosztás:

Úgy tűnik, meglett a hiba. Az alapjárati motor legyengült. Mozgott, de nem volt képes utánállítani a pillangószelepet. Szétszedtem, wd 40, tisztítás, de sajnos a villanymotor rossz, erőtlen, hangos. 

Jobb lett a rendszer, nem dobálja a hibát. Csak épp gázelvétel után beesik az alapjárat alig tudja beállítani a helyes fordulatot. 

Kuka, venni kell újat. 

Semmire sem mentem volna, ha haver nem szerez egy villamossági szerelőt, akinek az öreg Bosch diag gépe képes volt kommunikálni ezzel a motronic vezérlővel. 

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget! 

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Lattam hogy tobben is hasznaljak itt a 7zap weboldalt. Egy kis segitseget kernek (bar nem opel autorol van szo) egy alkatresz rajzanak megtalalasahoz.

Daewoo Kalos 2004-hez szeretnem megtalalni ezt az alkatreszt:

x.png

Ez az az alkatresz ahol a gazpedal bowden nyitja/csukja a levego bearamlasat.

Ideaig eljutottam hogy:

https://chevrolet.7zap.com/en/kalos+++aveo/47457-2004/

 

De itt a menuben mar nem talalom merre van.

Módosítva : fork
x
Link to comment
Megosztás:

2 órája, fork írta:

Lattam hogy tobben is hasznaljak itt a 7zap weboldalt. Egy kis segitseget kernek (bar nem opel autorol van szo) egy alkatresz rajzanak megtalalasahoz.

Daewoo Kalos 2004-hez szeretnem megtalalni ezt az alkatreszt:

 

Ez az az alkatresz ahol a gazpedal bowden nyitja/csukja a levego bearamlasat.

Ideaig eljutottam hogy:

https://chevrolet.7zap.com/en/kalos+++aveo/47457-2004/

 

De itt a menuben mar nem talalom merre van.

Itt én sem látom, de nem ez az? https://alkatreszweb.hu/fojtoszelep-vezerlo-haz-chevrolet-daewoo-matiz-kalos-96447910-4151

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok,

Olyan kérdésem lenne, hogy találkozott e már Vki ezzel a jelenséggel? Egy Corsa B 1.0 X10XE töltése kb 15 perc után elmegy, majd leállítás után ha a motor visszahül, a következő inditás után megint van töltés 15 percig kb... Egyszer előfordult az is hogy a motor  leállt menet közben és hiába forgatta az inditó nem indult el, amig vissza nem hült...  Én a motorvezérlőre gyanakszom.. Köszönöm segítségeteket!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
On 2021. 05. 16. at 18:36, fork írta:

Mire jo ez a gomb az ajtomon?

 

Az nem egy gomb, hanem egy vakdugó. Ez az autó eredetileg manuális (tekerős) ablakos, volt, vagy legalábbis az ajtókárpit egy olyanból származik, és utólag lett beépítve az elektromos ablak. Az a dugó az eredeti ablaktekerő tengelyét takarja el. :cool:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Opel Corsa B 1.2 X 12 motor.

Valaki tudja esetleg, hogy a hatso dobfek munkahengerehez megy be egy rez fekcso, es hogy annak a vegen milyen csavar van? Tehat a fek legtelenito csavar alatt megy be a rezcso es hogy az milyen csavarral van oda rogzitve? Venni szeretnek egy olyat, de nem tudom "mire" keressek ra. Vagy ha vennek egy uj munkahengert ahhoz adnanak olyan csavart is?

Link to comment
Megosztás:

9 órája, fork írta:

Opel Corsa B 1.2 X 12 motor.

Valaki tudja esetleg, hogy a hatso dobfek munkahengerehez megy be egy rez fekcso, es hogy annak a vegen milyen csavar van? Tehat a fek legtelenito csavar alatt megy be a rezcso es hogy az milyen csavarral van oda rogzitve? Venni szeretnek egy olyat, de nem tudom "mire" keressek ra. Vagy ha vennek egy uj munkahengert ahhoz adnanak olyan csavart is?

Szia.A fék légtelenítő csavar alatt a fékcső hollandija van .Az a fékcső tartozéka.10-11-es kulcs való rá.Hasított fékcső kulcs. Munkahengerhez nem adnak ilyet.Ahoz csak légtelenítő csavart adnak meg a kis felfogató rögzítő csavart.

Módosítva : kingblue
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2021. 08. 21. at 22:27, fork írta:

Opel Corsa B 1.2 X 12 motor.

Valaki tudja esetleg, hogy a hatso dobfek munkahengerehez megy be egy rez fekcso, es hogy annak a vegen milyen csavar van? Tehat a fek legtelenito csavar alatt megy be a rezcso es hogy az milyen csavarral van oda rogzitve? Venni szeretnek egy olyat, de nem tudom "mire" keressek ra. Vagy ha vennek egy uj munkahengert ahhoz adnanak olyan csavart is?

Ha sikerült elnyalni a fékcső hollandiját, az Unixban vannak készre szerelt darabok, le kell mérni, de ugye mivel kanyarog, kicsit lehet csalni. A két végén kell megnézni hogy milyen hollandi kell. Vagy megkeresed itt:

https://opel.7zap.com/hu/car/s93/j/0/9-1/

Majd cikszám alapján rákeresel a googléra az eredetire, ott többnyire le van írva a hossz és a hollandi méret-menetátmérő-menetemelkedés. Mivel a fékcső peremezve van csak a hollandi csavart nem tudod cserélni, mert a peremtől nem jön le a csőről. 

88a7aec63e5f7786123d439c4f29d8a4.jpg

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.