Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Egy B Corsa-ról hogy lehet megmondani, hogy Swing, Sport vagy akármi? Ugyanis amikor a Corsa-t vettük, akkor a kereskedésben azt mondták, hogy ez Corsa B Sport. Mivel nem volt rajta semmilyen biléta, ami ezt igazolta volna, így nem is foglalkoztam vele, de most elkezdte piszkálni a csőröm. Ha ez tényleg sport, akkor miben különbözik a többitől?

Link to comment
Megosztás:

Egy B Corsa-ról hogy lehet megmondani, hogy Swing, Sport vagy akármi? Ugyanis amikor a Corsa-t vettük, akkor a kereskedésben azt mondták, hogy ez Corsa B Sport. Mivel nem volt rajta semmilyen biléta, ami ezt igazolta volna, így nem is foglalkoztam vele, de most elkezdte piszkálni a csőröm. Ha ez tényleg sport, akkor miben különbözik a többitől?

Tudtommal csak City, Swing, Joy és Combo van! Ja, és GSi !A combot és a GSi-t mindenki megtudja külömböztetni a többit nem annyira!

Link to comment
Megosztás:

De van még a Champion is! pl. nekem. :)

Igen de a City, Swing, Joy és GSi azok felszereltségi szinteket jelentenek, a Champion és még egy csomó másik meg valamiféle special edition, mint pl. a Kadettből és volt a Beauty meg a Frisco, Vagy nekem a Calibránál Color Selection, Last Edition, DTM-, Keke-, Cliff- és még egy csomó más edition (némelyik tovább variálva gyári Irmscher tuninggal), de ez itt már OFF.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudom csak akkor zargatlak benneteket mikor bajom van, de .... inkább nem magyarázkodok.

A következő probléma merült fel. Kifolyt az autómból egy rózsaszínű olaj-féleség. Hát felnyitottam a motorháztetőt és lám a váltóból folyt ki. (gondolom + a nyomok is arra utalnak)

Előzmények: előtte igen meredek pincelejáróba parkoltam. Odáig semmi jele nem mutatkozott, hogy valami gond lenne vele, de utánna hazaértem és "vízszintesbe tettem a gépet" parkolt ott kb 5-6 órát és utánna hagyott ott egy tenyérnyi nyomot (olajat). Most a kérdés az, hogy útközben is csöpögött vagy csak annyi folyt ki mint amennyit láttam. Mi történhetett??

Illetve nem tudom mennyi folyhatott el. Erre tudtok valamit mondani??

Ilyenkor mi a teendő??

Gondoltam arra, hogy leengedem ami benne van + megnézem hol folyhatott ki és feltöltöm újra. Nem szeretnék ismét tetemesebb pénzt költeni az autómra, ezért gondoltam, hogy megcsinálom magam ill. a barátaimmal. Kérdés milyen olaj kell és mennyi?? Autóm típusa: Corsa B X10XE.

Szivesen tennék be képet, de sajnos a cégtől nem tudok feltenni. Ha hazaértem pótolom ezt a hiányosságot.

Köszi

Tamás

Link to comment
Megosztás:

Ha nem verted oda a váltót a pincelejáróba, akkor csak szimplán elfolyt egy kis váltóolajad a gépből, valszeg a féltengelyszimering mellett.Gondolom én.

Váltóolajat pedig csak gyárit ajánlatos beletenni, amit pl. az Izsáki úton, az Opelboltban kapsz, asszem 1700ft/L körüli összegért.A cseréje otthon, akna nélkül elég macerás, szóval inkább erre találjatok a hawerokkal v.mi köztes megoldást.De 2L-t legalább vegyél.De ezzel még az olajfolyás nem lett orvosolva.

Ha kijönnél pl. most pénteken a CP-be, akkor tudnánk ajánlani embert, aki olcsón, és jól megjavítaná! :)

Link to comment
Megosztás:

:)

Hú egyszerre de sok szakértö ,bezzeg amit amit a corsa c-ben kérdeztem, arra semmi!:-) ;)

De a special edition is egyfajta Corsa,nem pedig mákostészta.

A szagértő mind 1 személyben ém vok, a cartárs földi, aztán itt oly kicsiny az Opeles társadalom, hogy ennyi segítség tippként belefér.Főleg ha esetleg nem is ott engedte el az olajat, a váltója. ;)

Link to comment
Megosztás:

A szagértő mind 1 személyben ém vok, a cartárs földi, aztán itt oly kicsiny az Opeles társadalom, hogy ennyi segítség tippként belefér.Főleg ha esetleg nem is ott engedte el az olajat, a váltója. :)

Szia!

Ezzel mit akartál mondani?? "Főleg ha esetleg nem is ott engedte el az olajat,"

Az olajcsere megoldható van akna amire rá tudok állni.

De azt nem tudom mi baja lehet. Arra gondoltam, hogy letakarítom róla a mocskot (motormosó folyadékkal Brigeciol-al) és figyelem ereszt-e tovább, ha ereszt bukta, ha nem akkor rendben van.

Képeket meg nem tudtam feltenni. Esetleg az opelklubbos e-mail-címedre elküldöm a képeket. Ha... érdekel a dolog v. hogyismondjam.

Tamás

Link to comment
Megosztás:

akkor 1.0.bocs.

te nem tudsz elado 2.0 gsi motrot?

Az eladó alkatrészek topicban éppen 2db C20XE-t árul MOR16V.Sztem nem rossz alternatíva! B)

ha már lúd, akkor legyen kövér. :blink: :D

De egy jótanácsot fogadj el, ha esetleg C20NE-t akarsz bele tenni, akkor célszerűbb egy komplett autót behozatni hozzá, pl. Kadett GSi, és akkor megkíméled magad egy csomó kuncsorgástól, kajtatástól, és mindened lesz egyszerre.Elsőre lehet drágán hangzik majd egy ilyen tranzakció ára, de ha majd jobban belegondolsz, és pl. nekilátsz itthon vásárolgatni ezt-azt, ugyanott leszel.

Ilyen komplett GSiben pedig Demó tud majd segíteni.

Link to comment
Megosztás:

Az eladó alkatrészek topicban éppen 2db C20XE-t árul MOR16V.Sztem nem rossz alternatíva! :D

ha már lúd, akkor legyen kövér. :blink: :D

De egy jótanácsot fogadj el, ha esetleg C20NE-t akarsz bele tenni, akkor célszerűbb egy komplett autót behozatni hozzá, pl. Kadett GSi, és akkor megkíméled magad egy csomó kuncsorgástól, kajtatástól, és mindened lesz egyszerre.Elsőre lehet drágán hangzik majd egy ilyen tranzakció ára, de ha majd jobban belegondolsz, és pl. nekilátsz itthon vásárolgatni ezt-azt, ugyanott leszel.

Ilyen komplett GSiben pedig Demó tud majd segíteni.

oksa a jótanácsokat szivesen veszem B)

köszi.majd még írok

jah amugy max milyen motort lehetne belerakni?

és árban hogy lenne csak ugy kb..

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.