Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

hali.........nem tudja valaki higy egy komplett festést mennyibe csinálnak meg mostanság?

thank's

:blink:

Nekem a Calira a legjobb ár amit kaptam eddig az anyaggal együtt 150, illetve elemenként 15 (a mocitető picit több, mert az nagyobb). Ja és ez nem metál, úgyhogy szvsz a 100 az valami alsó baráti nagyker ár lehet B)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mivel a drágám elkezdte szivárogtatni az olajat a hengerfejnél, így az ma lebontásra lett ítélve. Lebontás után elkezdtük keresni, hogy mi okozhatja a motorból jövő kopogó hangot, amivel az utóbbi időben az autó megtisztelt (a múlt heti hidrocsere után a csörgés eltűnt, így tisztán kivehető lett: ez biza kopog is B) ).

A kérdés: a dugattyú a hengerben megkottyanhat-e (felső holtponton néztük)? Ha igen, akkor mennyit?

Nálam kottyan és kb 1 mm-t. Mind a 4. Nem hajszálra egyformán, de közel hasonlóan. Csak oldalirányban, de 360°-ban. Fel, le nem kottyan. A henger fala pedig tök sima, kopásnak, vállnak nincs nyoma.

Ha ez a dugattyú kopása miatt van, akkor mibe fáj 4db dugattyú (Corsa B X14XE) :blink: ?

Válaszokat várja: Egy aggódó tulajdonos. :D

Link to comment
Megosztás:

Én úgy gondolom, hogy oldalirányba lehet mozgása a dugattyúnak, de ha bosszant, akkor elég csak a dugattyúcsapszeget cserézni.Ha szükséges.

Az igazi gáz szerintem akkor kezdődik, ha le-fel is kottyan.Addig SZERINTEM kár kifűzni a motort.

De ez csak az ÉN véleményem.

Nekem is van v.mi halovány kopogás a mociban, amolyan halk kattogásszerű hang, de én az injektorokra tippelek.Elég sokat füleltem, és máshonnan nem jött ilyen hang.De csak alapjáraton hallható.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a gyors választ. Nekem mindig hallható a kopogás, hidegen és kisebb fordulaton hangosabb, de sosem szűnik meg. A dugót jobbra-balra mozgatással "szép" kotyogó hang kiadására tudjuk késztetni. :blink:

A további vizsgálatokat mára terveztük.

Lehet hogy olcsóbban jössz ki, ha szerzel egy megfelelő állapotban lévő X14XE-t. Szerintem nagyon sok van belőle a bontóban, mielőtt elhozod ki kell próbálni.

Link to comment
Megosztás:

Lehet hogy olcsóbban jössz ki, ha szerzel egy megfelelő állapotban lévő X14XE-t. Szerintem nagyon sok van belőle a bontóban, mielőtt elhozod ki kell próbálni.

A tipp jó, erre én is gondoltam, de ezzel a megfelelő állapottal van gondom.

Amikor 2 éve megvettem a kocsit, akkor ennek sem volt semmi hangja (épp ezért vettem meg, a csendessége miatt). Aztán jött a hidrotőke, most meg ez. Honnan tudom, hogy a bontott moci nem kezd el csörögni/kopogni fél év múlva? Inkább többet fizetek érte, de tudom a végeredményt.

Link to comment
Megosztás:

A tipp jó, erre én is gondoltam, de ezzel a megfelelő állapottal van gondom.

Amikor 2 éve megvettem a kocsit, akkor ennek sem volt semmi hangja (épp ezért vettem meg, a csendessége miatt). Aztán jött a hidrotőke, most meg ez. Honnan tudom, hogy a bontott moci nem kezd el csörögni/kopogni fél év múlva? Inkább többet fizetek érte, de tudom a végeredményt.

Berakás előtt le kell venni a hengerfejet és ha nem olyan az állapota, mint amit az eladó mondott, akor vissza az egész. :blink:

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Ja, nem is írtam, hogy megvolt a motorgenerál. Fúrás, dugó/gyűrű/csapszegcsere, főtengely köszörülés + csapágycsere, hidrocsere, hengerfej síkolás, szelepfészkek köszörülése, polírozása, az összes tömítés és szimmering cseréje. Blokk ki- és lemosva.

Most csönd van. Megint. Végre! :blink:

Link to comment
Megosztás:

Ja, nem is írtam, hogy megvolt a motorgenerál. Fúrás, dugó/gyűrű/csapszegcsere, főtengely köszörülés + csapágycsere, hidrocsere, hengerfej síkolás, szelepfészkek köszörülése, polírozása, az összes tömítés és szimmering cseréje. Blokk ki- és lemosva.

Most csönd van. Megint. Végre! B)

Nem kellett volna kicsit megmacerálni?Ha már úgy is szét volt bombázva? :blink: :D

Link to comment
Megosztás:

Jó lett volna, csak nem volt elég "kedvem" (és itt most a hüvelky és mutató ujjamat dörzsölöm össze) hozzá. :blink:

Az ilyen dolgok mindig a legroszabb időben (és itt most a hüvelky és mutató ujjamat dörzsölöm össze) szoktak előjönni. B)

S, most akkor van egy szinte 0km-es X14XE-d?

Link to comment
Megosztás:

Az ilyen dolgok mindig a legroszabb időben (és itt most a hüvelky és mutató ujjamat dörzsölöm össze) szoktak előjönni. B)

S, most akkor van egy szinte 0km-es X14XE-d?

Aha, és én már ennek is nagyon örülök! Ismét van benne erő (amire vigyáznom kell még jó sok kilóméterig) és piszok csöndes. Csörgősen is imádtam az autóm, de most még jobban! :blink:

Jut eszembe: Mit is ajánlottatok a fékek felturbózására? Valami Astra féknyeregre emlékszem. Az simán felmegy átalakítás nélkül? Tárcsát kell hozzá cserélni? Ha igen, akkor milyet érdemes? És fékpofákat?

Link to comment
Megosztás:

Jut eszembe: Mit is ajánlottatok a fékek felturbózására? Valami Astra féknyeregre emlékszem. Az simán felmegy átalakítás nélkül? Tárcsát kell hozzá cserélni? Ha igen, akkor milyet érdemes? És fékpofákat?

256mm-es féknyereg+konzol, de akkor a 14'-es lesz a legkisebb kerék amit felrakhatsz.

Fékeknél én a Brembo tárcsa +Ferrodo light betétre szavaznék, nagyon bejött az Astrán. :blink:

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Ha lehet, ismét segítséget kérnék. Nem üzem meleg motornál, kigyulladt a kontrol lámpa( sárga). Ország úton, kb. 10 perc után elaludt. Városban kis sebességnél(30-40) folyamatosan ég. Hiba kód 44. Javítási kézi könyvben Információ(készülék és áramkör): Lambda-szonda; Ok/meghibásodás: alacsony CO tartalom". Hiba elhárításról ugyan itt: 5.2.5 Lamda-szonda (Multec). A 13,44,45 hibakódok azt jelzik, hogy a lambda-szonda áramköre (nem átmelegedett állapotban) nem működik megfelelően. Ellenőrizzük ebben az esetben a lambda-szondát egy univerzális, kereskedelemben kapható lambda-szonda jeltesztelővel, a zöld jelvezetékre és a testkábelre kötött LED-ekkel. A jelnek változnia kell, gyakori vayg ritka villanás formájában, ha szükséges cseréljük ki a szondát"

Ehhez még azt tenném hozzá, hogy tavaly nyáron, az autópályán, olyan 150 km/óra sebességnél kigyulladt a sárga lámpa. Ha lementem 130-ra, akkor elaludt.

Aztán tavaly télen, volt még olyan problémám, gondolom szintén a lambda- szondával, hogy a motor olyan félmeleg állapotban leállt. Aztán kis idő múlva, ismét beindítva, működött tovább. Ez magától megszünt. Bár, nem üzemmeleg állapotban, érzek némi bizonytalanságot a motor járásában.

Nos, a kérdéseim:

1./ Hol lehet kapni az univerzális, kereskedelemben kapható lambda-szonda jeltesztelőt? Drága, olcsó, érdemes megvenni?

2./ A lambda-szondáról, annak működéséről, ellenőrzéséről hol lehet valami konkrétabbat találni?

3./ Mintha itt olvastam volna, hogy valaki megmérte az ellenállását, nem volt megfelelő, kicserélte és kisebb lett a fogyasztása. Jól emlékszem?

A válaszokat előre is köszönöm.

A könyvről, hátha valakit érdekel: Javítási kézikönyv. OPEL CORSA. 1993-1995 Maróti-Godai Könyvkiadó. 1996. ISBN 963 85286 1 3 .

Az eredetit egy Holland kiadó adta ki 1996-ban.

A válaszokat előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.