Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Ülésmagasságra senki? Nincs senkinek a kocsijában állítható magasságú vezetőülés?

(akinek van nézze már meg legyen szíves, hogy teljesen letekerve alacsonyabban van-e az ülőfelület, mint az anyósülésé)

Köszi!

Akkor még egyszer: igen alacsonyabban van és csereszabatosak a magasságállítós sín a nem magasság állítóssal. 5cm ültetéssel és koppra letekert üléssel már-már civic eg4 mélységben ül az ember.

Mikor anyós ülésen ülök a saját autómban majd megőrülök olyan magasan vagyok,hogy önkénytelenül lejjebb húzódom.

Volt már olyan korzám ahol az anyós oldali is állítható volt.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

ezzel a problémával annyian írtok x12xenél,hogy nyithatnátok facebook csoportot is.

néhányszor már válaszoltam ilyen irányú kérdésre. A probléma szerintem mechanikai nem elektromos.a lánc és feszítőjének a cseréjével kezdeném,de leginkább beégés,kokszolódás miatt nem rendesen záró kipuffszelep(ek) a problem azt tartom valószínűnek.

Volt is olyan versenyző akinek javasoltam egy boltban kapható egr-stb szelep tisztító spray használatát,azt sajnos nem tudtuk meg mi lett a folytatás.

A koksz miért csak hidegen okoz problémát?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hátha érdekel valakit így ide is beírom. Eladó bontott Opel Corsa B alkatrészek vannak nálam. X14XE motor kompletten vagy darabokban, váltó, féltengyelyek, fékek, karosszéria elemek, belső, futómű... Minden van. 3 ajtós kivitel, zöld (ami igazából forgalmi szerint kék) elektromos ablak, kp zár, joy felszereltség. Árér érdeklődj!

06202326983, g.angyalati@gmail.com

Link to comment
Megosztás:

sziasztok! Nem tud vki céget,futárt,fuvarozot aki kicsi pénzért pestről - zalába elhozna egy komplett motort ?

Meg kell nézni a futárok oldalait, ott írják, súly és méret alapján, hogy mennyiért viszik, egy ezresért nem fogják elvinni abban biztos lehetsz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Még új opeles vagyok! Vettem egy Corsát! Elvileg X14XE motorral szerelt. Még most viszem hétfőn KPM vizsgára. Ahogy olvasom valóban van olyan hely ahol X14SZ-nek vagy egyéb kisebb teljesítményű autónak titulálják? Az nagyon jó lenne reg. adó szempontjából!!! Nincs valakinek ismerőse Nyíregyen??

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hátha érdekel valakit így ide is beírom. Eladó bontott Opel Corsa B alkatrészek vannak nálam. X14XE motor kompletten vagy darabokban, váltó, féltengyelyek, fékek, karosszéria elemek, belső, futómű... Minden van. 3 ajtós kivitel, zöld (ami igazából forgalmi szerint kék) elektromos ablak, kp zár, joy felszereltség. Árér érdeklődj!

06202326983, g.angyalati@gmail.com

Szia! Esetleg klíma kompresszorod van? Mennyi?

Link to comment
Megosztás:

Ülésmagasságra senki? Nincs senkinek a kocsijában állítható magasságú vezetőülés?

(akinek van nézze már meg legyen szíves, hogy teljesen letekerve alacsonyabban van-e az ülőfelület, mint az anyósülésé)

Köszi!

Szerintem nincs alacsonyabban. Holnap megnézem!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok! Nem tud vki céget,futárt,fuvarozot aki kicsi pénzért pestről - zalába elhozna egy komplett motort ?

Megoldható a dolog. Dobozos ford tranzit van ha nagyon kell el tudom kérni egy karikára csak tankolni kell kb 20.000 oda vissza matricával gázolajjal :) (2500cm3 szivodizel berántja rendesen, viszont szerintem a futárszoli is el fog kérni minimum 10.000 et :D )

Link to comment
Megosztás:

üdv itt is.

szóval lenne elviekben nekem egy komplett klima rendszerem. Egyenőre nem vettem meg, mert nem vagyok benne biztos hogy be birom rakni a kocsiba. Nem teljesen tiszta mit kell cserélnem a müszerfalban és az sem szerkezetileg hogyan épül fel az egész dolog. Próbálkozom hátha van itt olyan aki csinált ilyen szerelést :) Maga a klima szett nem drága mert bontott. Viszont lutri :) Vagy jó vagy nem xD

Link to comment
Megosztás:

üdv itt is.

szóval lenne elviekben nekem egy komplett klima rendszerem. Egyenőre nem vettem meg, mert nem vagyok benne biztos hogy be birom rakni a kocsiba. Nem teljesen tiszta mit kell cserélnem a müszerfalban és az sem szerkezetileg hogyan épül fel az egész dolog. Próbálkozom hátha van itt olyan aki csinált ilyen szerelést :) Maga a klima szett nem drága mert bontott. Viszont lutri :) Vagy jó vagy nem xD

A klíma beszerelése elég komoly dolog. Lehet pár olyan alkatrész, aminek a cseréjének szükségessége csak a megbontás után derül ki. És ha azt éppen nem vetted vagy nem kaptad meg a "komplett klíma rendszerrel együtt" akkor ott állsz, mint a szent férfinemiszerv, és nézel :) Vagy beszerzel egy komplett donorautót és abból építed át, a maradékot meg kiárulod. Én ezt választottam.

Link to comment
Megosztás:

Kicserélsz mindent ami szóba jöhet,tech is jó dolgokat ír menet közben,akkor nem marad más szerintem csak leszedni a HF-t szétnézni,hogy mi van.

De nekem aztán totál mindegy...

Egy belső problémát elég sokféleképpen lehet vizsgálni.

Az, hogy otthoni körülmények között nincs hozzá szerszámunk, az már más kérdés.

Link to comment
Megosztás:

Sokmindent láttam már, de olyat még nem, hogy a kokszos égéstérben az áram szemenköpje a fizika törvényeit.

Egy elszenesedett égésterű motorban kijelenthetjük, hogy nem optimálisan zajlik le az égés folyamata. Az ilyen égéstérben minden elszenesedik, beleértve a gyertyát is (és a szelepeket is) ami következtében könnyen előfordulhat, hogy a legkisebb ellenállás nem a gyertya két (elszenesedett) pólusa között jön létre a gyújtás pillanatában...

Link to comment
Megosztás:

A híd felett van egy menetes rész de azon csak feszíteni tudsz. ha nincs összerohadva.

Ha nem fognak egyformán az úgy kezdődik,hogy dobok le,aztán ha ráállítasz az automatán akkor dob válla miatt meg nem tudod majd visszarakni őket. Szóval ilyen történet esztergályos+új pofák alatt nem szokott végződni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

sziasztok!a csomagtartó záram nem akar kulcsal nyitodni elég sokáig kell benne járatnom a kulcsot mire eltudom forditani.volt már ilyen gondja valakinek?lehet ezt házilag javitani?és ha igen mit kell csinálni vele?

Vagy a kulcs, vagy a zárban a lamellák koptak el, de ha a kulccsal nincs gond a gyújtáskapcsolóban akkor szinte biztos, hogy a lamellák koptak el.

A hibát a zárcserével tudod megoldani, de ebben az esetben másik kulcsod lesz a csomagtartóhoz, viszont ha van kp zárad akkor meg nem érdemes vele foglalkozni.

Link to comment
Megosztás:

Egy elszenesedett égésterű motorban kijelenthetjük, hogy nem optimálisan zajlik le az égés folyamata. Az ilyen égéstérben minden elszenesedik, beleértve a gyertyát is (és a szelepeket is) ami következtében könnyen előfordulhat, hogy a legkisebb ellenállás nem a gyertya két (elszenesedett) pólusa között jön létre a gyújtás pillanatában...

Hello! Mi lehet az oka annak "hogy nem optimálisan zajlik le az égés folyamata" ? és ha már el van szenesedve és nem pontos a gyújtás hogy lehet ki pucolni vagy vmennyire helyre tenni "lelkét" ?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.