Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Hello! Mi lehet az oka annak "hogy nem optimálisan zajlik le az égés folyamata" ? és ha már el van szenesedve és nem pontos a gyújtás hogy lehet ki pucolni vagy vmennyire helyre tenni "lelkét" ?

Szar üzemanyag/levegő keverék képzés és olajfelhordás okozhat kokszosodást, de emiatt menet közbeni gyújtás kimaradás ritka, vagy ahhoz már nagyon szar állapotú gyertyák kellenek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! lehet ,hogy tapasztalta már azt amit én..

Jobb oldalon-elölről jön egy kopogó hang. Már a rázó padon is meg lett nézve. Akkor kitalálták,hogy kormányösszekötő rúd. Cserélve lett. Már ha sima úton is ha van egy kis repedés a betonban. azonnal hallani.

Torony csapágyat is megnézték az jó, szinte szét rázták a kicsikét. Ott nem hallani. Ajtó ban is ki lett cserélve a zsanérok.

Mi Lehet??

köszi az ötleteket.

Link to comment
Megosztás:

Jó estét!

Egy olyan kérdésem lenne felétek,hogy b corsában nem akar felmenni a vízhőfok mérő.mi lehet a baj?termosztát?de kaptam olyan tippet is,hogy van egy vezeték az első henger mögött...az piszkolódott el.választ előre is köszönöm

Csak a mutató nem megy fel vagy a vízhőfok sem, azaz pl. fűtés sincs?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! lehet ,hogy tapasztalta már azt amit én..

Jobb oldalon-elölről jön egy kopogó hang. Már a rázó padon is meg lett nézve. Akkor kitalálták,hogy kormányösszekötő rúd. Cserélve lett. Már ha sima úton is ha van egy kis repedés a betonban. azonnal hallani.

Torony csapágyat is megnézték az jó, szinte szét rázták a kicsikét. Ott nem hallani. Ajtó ban is ki lett cserélve a zsanérok.

Mi Lehet??

köszi az ötleteket.

Sok minden nem lehet, axiált cseréltetek ezek szerint, torony jó, akkor már csak a talpas és a kormány gömbfej van vissza. Spirálrugó jó helyen van? Nem ér hozzá a rugó vége véletlen a tányéron lévő felhajtott pozicionálóhoz?

Link to comment
Megosztás:

Akkor a jeladót kell megnézni, lehet csak kontakt v. csere. Légszűrőnél az a lapát csak arra szolgál, hogy amíg hideg a motor, a kipuftól meleget enged. Amúgy általában a fűtő radiátor a hunyó, ha minden okés és mégis langyosat nyom. Milyen motorú az autó?

Link to comment
Megosztás:

Isi

Van fűtés,nem a legmelegebb,inkább langyos,de arra azt gondoltam,hogy más lehet a hiba pl piszkos a betét v nem jól zár az a kis lapát a levegőszűrőnél

Termosztát lesz az! Járasd a motort álló helyzetben, de ne 5 percig, hanem addig, amíg a vízhőmérséklet mérő fel nem megy 90 fölé. Ezután ha elindulsz, akkor nagyon gyorsan vissza fog hűlni. Ha pl. álló helyzetben bekapcsol a hűtőventillátor (kb. 95 fokon) és a műszer nem mozdul, akkor a műszer körül van a hiba.

(de én a termosztátra fogadok inkább)

Link to comment
Megosztás:

Nekem is nagyon nehezen melegszik fel a motor, főleg ebben a hiegben. De kétlem, hogy termosztát gond lenne, mert azt tavasszal cseréltem.

Amikor már bemelegedett a motor, akkor tartja a 92 fokot. Szerintetek mi lehet a gond? Vagy ez egyszerűen ilyen? (C12NZ)

(Mi történt a fórummal, hogy mindent vastag betűvel ír?)

Link to comment
Megosztás:

A híd felett van egy menetes rész de azon csak feszíteni tudsz. ha nincs összerohadva.

Ha nem fognak egyformán az úgy kezdődik,hogy dobok le,aztán ha ráállítasz az automatán akkor dob válla miatt meg nem tudod majd visszarakni őket. Szóval ilyen történet esztergályos+új pofák alatt nem szokott végződni.

Átment!! Köszi!!

Link to comment
Megosztás:

Megnéztem pár dolgot rajta.azt a sarut megtaláltam.egy réz kupakra volt rácsúztatva az 1henger mögött...megtakarítottam...semmi érdemleges,kb 2mm ert ment a mutató.a tágulási tartályt kinyitottam ott egy kicsit szisszent.akkor ugy gondolom a mutató jó,mert mozdult,a víz kering mert szisszent a tartály viszont csak azzal a termosztáttal lehet tényleg a gebasz.

megtudjátok mondani,hogy és mit és hol kell cserélnem,ha van kép az még jobb v olyan oldal

Link to comment
Megosztás:

Megnéztem pár dolgot rajta.azt a sarut megtaláltam.egy réz kupakra volt rácsúztatva az 1henger mögött...megtakarítottam...semmi érdemleges,kb 2mm ert ment a mutató.a tágulási tartályt kinyitottam ott egy kicsit szisszent.akkor ugy gondolom a mutató jó,mert mozdult,a víz kering mert szisszent a tartály viszont csak azzal a termosztáttal lehet tényleg a gebasz.

megtudjátok mondani,hogy és mit és hol kell cserélnem,ha van kép az még jobb v olyan oldal

Attól, hogy kizártad a kontakt hibát, maga a szenzor még rossz lehet, én inkább először kicserélném, mielőtt a termosztátnak ugrok.

A szenzor kemény 1500ft-ba kerül, nem vág senkit a földhöz, és lehet, hogy sok pénzt és melót takarítasz meg vele.

Link to comment
Megosztás:

Ha valaki szellőző rács cserére adja a fejét, akkor vegye figyelembe, hogy a 97 utáni rács bepattanó része szélesebb, mint a 97 előtti... szóval a 97 utáni jó az előttibe, fordítva nem... én sajnos rosszul jártam, bár a két középső rácsból a jobb oldali valamiért belement.

Link to comment
Megosztás:

Szia! Sajnos nem! Ma szembesültem vele hogy amiben van "Z" az Euro 3. Amiben nincs az csak 2!! Nekem X14XE corsa Euro 2. Sajna!

Jó régi hozzászólásra válaszoltál, Mc Elek azóta továbbképezte magát. :D

Amúgy te is rosszul tudod, mert a Z-vel kezdődő motorkódok nagy általánosságban bizony Euro4-esek (van pár kivétel, pl. Z18XE Euro3/D4), az Y-nal kezdődőek Euro3-asok, Az X jelenti az Euro2-t, és a C az Euro1-et. A legújabb, Euro5-ös motoroknak A-val kezdődik a motorkódjuk.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap óta én is Opel tulaj vagyok, a járgány egy 96-os évjáratú Corsa szép fehér 5 ajtós City 1.2 C12NZ motorral.

Az autó rendben van, egy érdekes dolgot tapasztaltam, a kormány lötyög (főleg föl le mozgatva, de egy kicsit balra jobbra is) és alapjáraton kopog a kormány a rezonanciától, ha közép állásban van. Pedig szép símán megy a motor és halk. Ha megfogom a kormányt, csend van.

Mit érdemes megnézni, van valami csapágy, persely, amit cserélni kellene? Vagy csak laza valami? Mielőtt szétszedném, kérdezek, hátha valakinek volt hasonló.

Ebben ugyan nincs klíma, de pollenszűrő van benne? Mert a ventinlátor pörög jól, de keveselm a levegőt, amit befúj.

Köszönöm szépen a segítséget, még most ismerkedek az autóval.

Link to comment
Megosztás:

Csigi18

Hogy kérjem ezt a szenzort a boltban?van valami speckó neve?

már,csak azért kérdezem,mert ne tünjek már ugy,mint ha béna lennék...

Vízhőmérséklet jeladó, hűtővíz hőmérséklet jeladó, ki hogyan ismeri.

Itt találsz infót róla:

http://www.bardiauto.hu/webshop/autoalkatresz/szemelygepjarmu/OPEL/CORSA/1994/1_4/BENZIN/elektromos-rendszer/elektromos-alkatreszek/erzekelo-jelado/vizhomerseklet-jelado

Az első oszlop a tiéd, én 1.4 NZ-re kerestem, neked nem tudom mi a motorkódod.

QH-t ne vegyél a többi rendben van!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.