Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Sziasztok van egy kis gondom még pedig a km órával reggel úgy döntött, hogy nem akar működni fori mérő és minden műszer megy mellette de hogy mennyivel megyek nem tudom. Az óra digitális nem bowdenes. Az lenne a kérdésem, hogy van valami gyenge pontja a rendszernek? Hogy iduljak neki?

Link to comment
Megosztás:

Ha nincs háttérvilágítása csak egy adott szögben látod a kijelzőt, ha épp úgy jut rá fény, nélküle nem látsz semmit.

A világítás az egész lényege.

De ha zavar kiköthető.

Így van.

Gyárilag a világításkapcsoló és az ablakemelőgombok (ahol vannak) is világítanak gyújtáson, egyebek között azért hogy könnyebb legyen megtalálni őket és este mikor beülsz az autóba, ne kelljen előbb felkapcsolni a világítást (miután kitapogattad a világításkapcsolót a sötétben) hogy rá tudd tekerni a fűtést.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az előző kérdésemhez kapcsolódóan még azt szeretném megtudni, hogy hogyan lehet a legegyszerűbben leellenőrizni, hogy hány foknál kapcsol a gomba, mivel 100C° fokos a

kapcsolása a gyári gombának. Volna e valami ötlete valakinek? Az újjat próbáltam én is

forró vízben kisípoltatni, de sikertelen volt.

Üdv! Józsi

Kezdésnek ellekőrizni kell a termostátot a hűtő alján, előfordulhat hogy nem jut el hozzá a víz, a termosztát is lehet gond lehet megfáradt szegény és nem nyit vagy zár rendesen. Esetleg az is lehet hogy hülyeséget mutat az óra.

Ha használod a kocsit 90 fokos a víz nagyjából, vagy ha mész akkor lehűl vagy túl meleg?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

96-os 1.2-es corsa b 8 szelepes(

X12SZ)

motorról van szó.

Ma néztem olaj szintet ami nem változott hála istennek viszont az olajbetöltő nyíláson sapkán vastagon ilyen vaj szerű emulzió volt.

Sajnos 10Km-es távokat mentünk a kocsival, havonta két havonta volt egy-egy hosszabb út.

Kezdek aggódni, mert ilyen vajas kirakódást még nem láttam csak vékony rétegben tapasztaltam más autónál is télen a kondenzvíz kicsapódása miatt.

Na mármost lehet hengerfejtömítés probléma a kocsival? Vizet nem forralja a tartályból a víz látványosan nem fogy meg tiszta is átlátszó, ha hengerfejes lenne akkor gondolom olajosnak zavarosnak kéne lenni a víznek.

Ezt ki lehet szűrni valahogy biztosra anélkül, hogy szétborítanám a hengerfejet? :icon11:

Vagy van esetleg olyan olaj ami nem képez ennyire drasztikusan emulziót a vízzel?

Illetve nem tudtam elképzelni mi az istentől vizes a hátsó traktus csomagtartó a kocsiban.

A tetőben valahol kilyukadt a hátsó ablakspricni csövezete és az vezette le férfinemiszerványosan a vizet.

Érdemes kicserélni teljes hosszában vagy elég helyileg valahogy megszüntetni a lyukat?

A másik, hogy szelepfedélhez gumitömítést lehet kapni vagy csak parafát? Mert nekem gumitömítés van a neki kialakított nútban ami sajnos eléggé elöregedett már.

Illetve valaki linkelhetne egy service manualt a kocsihoz. :smartass:

Köszönöm.

Ha csak rövid távon használod a kocsit akkor érdemes 5e-7e km után olajat cserélni, teljesen normális ha soha nem melegedik fel a motor és jön a trutyi. Lehetőleg jó minőségő olajat használj! Szelepfedél tömítés pedig ne a gumi vagy parafa miatt aggódj! A lényeg az hogy ne ajusa és egyéb társait vegyél, pl egy Erling parafával nem kellene hogy gond legyen ha nincs elvetemedve a szelepfedél.

Link to comment
Megosztás:

Így van.

Gyárilag a világításkapcsoló és az ablakemelőgombok (ahol vannak) is világítanak gyújtáson, egyebek között azért hogy könnyebb legyen megtalálni őket és este mikor beülsz az autóba, ne kelljen előbb felkapcsolni a világítást (miután kitapogattad a világításkapcsolót a sötétben) hogy rá tudd tekerni a fűtést.

Köszönöm.

Akkor ha jól értem, az a normális, ha a fűtés kapcsoló környéke mindig világít.

Másik kérdés. Ha a spirálos km órát cserélném elektromos akkor a váltóban lévő jeladó egyből km órába megy, vagy van valami elektronika közte? És ha csal akkor kb mennyit? azt olvastam már hogy ha ez az út nem járható, akkor át tudom tenni a spirálost az új egységbe, de mivel az elektromos km órának zárt a hátulja, elég kifúrni, és kész, vagy még van teendő?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm.

Akkor ha jól értem, az a normális, ha a fűtés kapcsoló környéke mindig világít.

Másik kérdés. Ha a spirálos km órát cserélném elektromos akkor a váltóban lévő jeladó egyből km órába megy, vagy van valami elektronika közte? És ha csal akkor kb mennyit? azt olvastam már hogy ha ez az út nem járható, akkor át tudom tenni a spirálost az új egységbe, de mivel az elektromos km órának zárt a hátulja, elég kifúrni, és kész, vagy még van teendő?

Gyújtáson minden háttérvilágítás világít, mint a karácsonyfa, úgy a jó.

A spirálos és az elektromos transzplantáció nem olyan egyszerű, a fszámmérős km óra és a sima km óra stimmel abban az esetben ha mindkettő azonos pl spirálos, ha a kettőt keverni szeretnéd akkor a műanyag házzal is játszani kell, fúrni nem elég, mert a rögzítője nem lesz meg a spirálnak.

Módosítva : csigi18
Link to comment
Megosztás:

Gyújtáson minden háttérvilágítás világít, mint a karácsonyfa, úgy a jó.

A spirálos és az elektromos transzplantáció nem olyan egyszerű, a fszámmérős km óra és a sima km óra stimmel abban az esetben ha mindkettő azonos pl spirálos, ha a kettőt keverni szeretnéd akkor a műanyag házzal is játszani kell, fúrni nem elég, mert a rögzítője nem lesz meg a spirálnak.

De ha a műanyag részét megoldom, akkor csak átrakom az óra belsejét, rá kötöm a spirált, a fordulatszámmérőhöz felhúzok 1 vezetéket,és kész?

Link to comment
Megosztás:

De ha a műanyag részét megoldom, akkor csak átrakom az óra belsejét, rá kötöm a spirált, a fordulatszámmérőhöz felhúzok 1 vezetéket,és kész?

Igen, de a spirál rögzítő része kell, a kiálló műanyag és a csatja is, másképp nem fog megállni a spirál.

A fszámmérőnek nem biztos, hogy kell kábel sokban bent van.

Link to comment
Megosztás:

Igen, de a spirál rögzítő része kell, a kiálló műanyag és a csatja is, másképp nem fog megállni a spirál.

A fszámmérőnek nem biztos, hogy kell kábel sokban bent van.

nekem spirálos az orám az újabb modelleknél sporólták ki a régebi modelbe benne van ;) kb 98 a vizválasztó Módosítva : Lacq
Link to comment
Megosztás:

Igen, de a spirál rögzítő része kell, a kiálló műanyag és a csatja is, másképp nem fog megállni a spirál.

A fszámmérőnek nem biztos, hogy kell kábel sokban bent van.

most ovasom, hogy van a spirálos órában vmi jeladó, ami az ECU nak ad jelet. Gondolom az elektromosnál a váltó jeldója adja ezt. Tehát a 3 vezeték közül ez az egyik. De a másik kettő? Az egyik gondolom az órához viszi a jelet, a másik egy sima +?

Az ECU-n hol találom eztb a vezetéket? Mert ezek szerint nem elég átraknom ez elektromos műszeregységbe a spirálos km órát, mert akkor az ECU nem kap jelet.

Viszont ha betudnám kötni a jeladót (mert van) az órába, és az ECU-ba, akkor mehetne egyben az egész elektfomos egység a régi helyére?

rengeteg előzményt végig olvastam, de komplett végr

eredménnyel nem találkoztam. mert nincs? :omg:

Ez 96 os c14nz akkor ebbe benne lehet a vezeték?

Módosítva : SKIFEKETE
Link to comment
Megosztás:

most ovasom, hogy van a spirálos órában vmi jeladó, ami az ECU nak ad jelet. Gondolom az elektromosnál a váltó jeldója adja ezt. Tehát a 3 vezeték közül ez az egyik. De a másik kettő? Az egyik gondolom az órához viszi a jelet, a másik egy sima +?

Az ECU-n hol találom eztb a vezetéket? Mert ezek szerint nem elég átraknom ez elektromos műszeregységbe a spirálos km órát, mert akkor az ECU nem kap jelet.

Viszont ha betudnám kötni a jeladót (mert van) az órába, és az ECU-ba, akkor mehetne egyben az egész elektfomos egység a régi helyére?

rengeteg előzményt végig olvastam, de komplett végr

eredménnyel nem találkoztam. mert nincs? :omg:

Ez 96 os c14nz akkor ebbe benne lehet a vezeték?

A spirálosban is van sebességjeladó, ha kiveszed az óraegységet és megfordítod, a km óra tetején látsz egy kis alkatrészt, az a jeladója, mivel a spirál teker, amit az óra átalakít impulzussá, és ez pedig küldi az ECU-nak.

Ha Swing felszereltség, nagy valószínűséggel bent van, eddig mindben bent volt amivel foglalkoztam.

Link to comment
Megosztás:

A spirálosban is van sebességjeladó, ha kiveszed az óraegységet és megfordítod, a km óra tetején látsz egy kis alkatrészt, az a jeladója, mivel a spirál teker, amit az óra átalakít impulzussá, és ez pedig küldi az ECU-nak.

Ha Swing felszereltség, nagy valószínűséggel bent van, eddig mindben bent volt amivel foglalkoztam.

köszi meglesem.

Módosítva : SKIFEKETE
Link to comment
Megosztás:

A 90-es évek opeljeiben ez így működik, az automata antenna vezeték - ami általában a kék a rádió ISO átalakító csatlakozójában - az, ami szolgáltatja a jelet a kijelzőnek, hogy megy a rádió, így a dátumot ne jelezze ki a kijelző, hanem a gyári rádió által szolgáltatott információt mutassa.

Utólagos rádiónál ez a rendszer felborul, a rádió továbbra is adja a jelet a kék vezetéken, hogy a dátumot tüntesse el a kuijekző, viszont nem szolgáltat rádió információkat a kijelzőnek. Így a dátum eltűnik, és a helye üresen marad. Ha azt akarod, hogy a dátum ne tűnjön el, akkor az említett kék vezetéket meg kell szakítanod. Általában ez a vezeték megszakítható gyorscsatlakozóval. Bizonyos típusoknál (pl Vectra B) Az antenna erősítő is erről a kék vezetékről kapja a jelet, ezért annál a típusnál ha meg van szakítva, akkor a rádió vétele jelentősen gyengül. De Corsa B-nél ez az eset nem áll fent.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Helló márkatársak!! Keletkezett egy eladó vízhőfok jeladóm!! Corsa B X14XE motorhoz vettem csak a csatlakozó nem jó az enyémhez. Mivel összebarmoltam villáskulccsal ezért nem cserélték vissza. Féláron, 2000 magyar forintért eladó. Febi típusú. Valahogy teszek föl képet. 0 kilométeres.

Módosítva : Atesz69
Link to comment
Megosztás:

Valaki tudja hogy lehet ide képet tölteni? Hm? Köszönöm! Vagy esetleg a linkje ha lehet ide ilyet. Köszönöm!

http://aprod.hu/hirdetes/opel-corsa-hofok-jelado-ID1XMGH.html

Ha jól láttam itt nics mód a kép feltöltésére, viszont meglévő képre adhatsz hivatkozást, ami megjelenik a tartalomban. Ezt megtalálod itt a szerkesztőben az alsó soron (vidd rá az egeret) "Kép" és megadod a valahová feltöltött kép URL címét. (Mondjuk Picasa) és meg fog jelenni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.