Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

17 hours ago, zotya975 írta:

Szerintem lekapcsolja...érezni 1500-as fordulat körül guruláskor hogy "visszajön " a befecskendezés és megszűnik a motorfék. Egyrészt, másrészt pont emiatt is szokott lefulladni üresben a motor ha valamiért ( sebesség mérő bowden szakadás miatt pölö) nem működik az útjeladó. De amúgy H astránál is láttam már  hogy  a kijelző 0.0-át mutat motorféknél üresben viszont 0.6Liter/h méri a fogyasztást.

Igen, H Astra-nál látszik, nem tudom hogy lehet, át kellene bogarászni a programot emiatt, de szerintem lényegtelen, ezzel spórolni nem lehet.

1 hour ago, Adam1 írta:

Spórolni semmiképpen sem lehet vele, ez világos. De H Astra esetében se. Gondolj csak bele, ha motorféküzemben mész, akkor korábban kell újra gázt adni, ha hagyod üresben kigurulni az autót, akkor 2-3 szor olyan távolságra is kigurulhat.  Spórolni csak úgy lehet üzemanyagot, ha nem indítod be az autót :)

Egyetértek, nem ezzel kell spórólni és kész... :)

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 12. 21. at 17:00, Davee írta:

Alapjáraton, mivel ezek még "régi" motorok, az ECU nem kapcsolja le a befecskendezést motorfékezésnél sem így akkor sem spórolsz.

Viszont nagyobb sebességnél üresben is fordulaton fog maradni egy darabig a motor így azzal sem igazán.

Végeredményben azt mondanám ezekkel nem igazán tudsz spórolni, max ha tojást teszel a pedál alá, de azt meg a motor nem fogja meghálálni.

Lekapcsolják. A C12NZ is tudja, ha ültél már olyan autóban ami nem kapcsolja le akkor érzed is. Nekünk a másik autó nem kapcsolja le a befecskendezést. Olvasd csak el a gyári könyvét, benne is van, hogy így takarékoskodik az üzemanyaggal. Azt is írja hogy motorfékezéskor kis gázt se adjunk, ne lépjünk a pedálra.

Link to comment
Megosztás:

5 hours ago, ivoviz írta:

Lekapcsolják. A C12NZ is tudja, ha ültél már olyan autóban ami nem kapcsolja le akkor érzed is. Nekünk a másik autó nem kapcsolja le a befecskendezést. Olvasd csak el a gyári könyvét, benne is van, hogy így takarékoskodik az üzemanyaggal. Azt is írja hogy motorfékezéskor kis gázt se adjunk, ne lépjünk a pedálra.

Lehet, nem állítom egyik verziót sem...

Link to comment
Megosztás:

3 hours ago, Adam1 írta:

...első körben típusazonos ECU-val kellene próbálkozni.

Alapvetően egyetértek, de azért vannak érdekes vadhajtások. Pl. én sem hittem el amíg nem láttam, de a Z20LET elindul Z12XE ECUval. Nyilván nem megy vele úgy, hiszen az előbbi egy turbós motor, az utóbbi meg egy szívó, de mindkettőnek Bosch Motronic ME1.5.5 a vezérlője... Ebből kiindulva (a C12NZ és az X12SZ is Multec-cel megy) akár még siker is próbálkozhatja a tesztet a kérdésben felvetett motorkódoknál, de valóban, mégiscsak jobb az ami odavaló.

Link to comment
Megosztás:

On ‎04‎/‎01‎/‎2016 at 5:50 PM, tgabika76 said:

Alapvetően egyetértek, de azért vannak érdekes vadhajtások. Pl. én sem hittem el amíg nem láttam, de a Z20LET elindul Z12XE ECUval. Nyilván nem megy vele úgy, hiszen az előbbi egy turbós motor, az utóbbi meg egy szívó, de mindkettőnek Bosch Motronic ME1.5.5 a vezérlője... Ebből kiindulva (a C12NZ és az X12SZ is Multec-cel megy) akár még siker is próbálkozhatja a tesztet a kérdésben felvetett motorkódoknál, de valóban, mégiscsak jobb az ami odavaló.

Ha ingyen van, akkor menjen az X12SZ, de ha fizet érte, akkor inkább típusazonos.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 01. 11. at 22:28, rolandgyorgy írta:

Sziasztok. Sajnos kuplung csere elott allok :( (96-os c12nz) Ti milyen markat javasoltok? Luk vagy Sasch kozott vacilalok? Egyaltalan van kulonbseg minosegben vagy csak arban? Koszi mindenkinek.

Én Sachs-al befürödtem (bár vectra-ba vettem). Aztán nem sokkal több pénzért egy használt gyári szettet megkevlároztattam, plusz a szerkezetet megerősítettem, lendkereket leszurattam, azóta öröm és bódogság.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Úgy néz ki, kb. 1 hónap múlva eladóvá válik a kis B corsa-nk. 1.4, c14nz, 117ezer Km, Majdnem másfél év műszaki, 5 ajtós, metálszürke, kp zár, elöl elektromos ablakok.

Ha valakit érdekel, írjon PÜ-t, elmondok róla mindent, nem akarom hahu-n hirdetni (első körben szerető, gondos opelos-t keresnék neki).

 

Köszi!

20151121_103556_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Módosítva : isi
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Lenne pár kérdésem>

1) ha nyitom a bal első ajtót, ki kellen gyulladnia a belter vilagitasnak? Mert csak gyujtas alatt teszi ezt meg.

2) a kozep konzolon, a futestol es lefele a hátsó ablak fűtés világit csak, semmi más nem - ez igy is volt tervezve?

2) x12xe  motornal, normalis a 10 literes fogyasztas varosban? 50-60 -nal nem jarok tobbet, de azt elegge temperamentumosan es 1km utan maxra allitom a meleget, mivel azt meg nagyon nyomja - ezt most telen mertem, nyaron meg 8 literbol megallt..

Ha sok ennyi, mi lehet az oka? inditasnal mindig 5-7 teljes tekeresre indul az autó, gondolom ez is tervezesi dolog.

Gyertyacseren gondolkoztam meg, de foloslegesen nem adnak ki ra penzt.

1 eve hasznalom mar, 150 000km-er vettem, mas hibaja nincs, ezen kivul 100%-os auto és igen meg vagyok elegedve vele.

foleg a futesevel, ami 1.5 kilometer utan rendesen meleg

koszi

Módosítva : truebaba
Link to comment
Megosztás:

15 hours ago, truebaba írta:

Sziasztok,

Lenne pár kérdésem>

1) ha nyitom a bal első ajtót, ki kellen gyulladnia a belter vilagitasnak? Mert csak gyujtas alatt teszi ezt meg.

2) a kozep konzolon, a futestol es lefele a hátsó ablak fűtés világit csak, semmi más nem - ez igy is volt tervezve?

2) x12xe  motornal, normalis a 10 literes fogyasztas varosban? 50-60 -nal nem jarok tobbet, de azt elegge temperamentumosan es 1km utan maxra allitom a meleget, mivel azt meg nagyon nyomja - ezt most telen mertem, nyaron meg 8 literbol megallt..

Ha sok ennyi, mi lehet az oka? inditasnal mindig 5-7 teljes tekeresre indul az autó, gondolom ez is tervezesi dolog.

Gyertyacseren gondolkoztam meg, de foloslegesen nem adnak ki ra penzt.

1 eve hasznalom mar, 150 000km-er vettem, mas hibaja nincs, ezen kivul 100%-os auto és igen meg vagyok elegedve vele.

foleg a futesevel, ami 1.5 kilometer utan rendesen meleg

koszi

Szia, nos szerintem!:

1, a beltér világításnak ki kéne gyulladni gyujtás nélkül is, ez valószínű utólagos szerelés eredménye

2, Elvileg a középkonzolon minden gomb meg van világítva, valszeg kiégett egy-két dióda. Ha leszereled a konzol elejét, meglátod, hogy melyiket kell cserélni.

3, A vízhőmérséklet-szenzor hibája szokott magas fogyasztást eredményezni, ha a már meleg motor ellenére a szenzor az Ecu-nak hideg vízhőmérsékletet jelez.

Ekkor továbbra is dús benzinkeveréket ad a motornak. Ha az alapjárat meleg motornál jóval magasabb, mint hidegen, akkor szinte biztos, hogy ez a probléma.

Nekem tök hidegen pontosan a 7. fordulatra indul az autó. Ha már egy kicsit is meleg, akkor pöccre.

Gondolom, ez már "tervezési dolog", ha ennyire szabályos.

üdv!

Link to comment
Megosztás:

24 minutes ago, CORSicA81 said:

Szia, nos szerintem!:

1, a beltér világításnak ki kéne gyulladni gyujtás nélkül is, ez valószínű utólagos szerelés eredménye

2, Elvileg a középkonzolon minden gomb meg van világítva, valszeg kiégett egy-két dióda. Ha leszereled a konzol elejét, meglátod, hogy melyiket kell cserélni.

3, A vízhőmérséklet-szenzor hibája szokott magas fogyasztást eredményezni, ha a már meleg motor ellenére a szenzor az Ecu-nak hideg vízhőmérsékletet jelez.

Ekkor továbbra is dús benzinkeveréket ad a motornak. Ha az alapjárat meleg motornál jóval magasabb, mint hidegen, akkor szinte biztos, hogy ez a probléma.

Nekem tök hidegen pontosan a 7. fordulatra indul az autó. Ha már egy kicsit is meleg, akkor pöccre.

Gondolom, ez már "tervezési dolog", ha ennyire szabályos.

üdv!

Szia,

1)  oke, akkor utananezek, bar szerintem nem barkacsoltak rajta, bontatlan minden bent, nem lattam rakotest se sehol, eredeti az egesz.

2) koszi, akkor szet fogom szedni.

3) a vizem szepen felmegy 94 fokra, uj termosztatom es gombam is van, szoval ez szerintem rendben van

igazabol az, hogy rögtön fűtök, es jól is fűt, igy ezekben a minusz fokokban + hogy elegge gyorsulok vele 1-2-3 -ban 

+ teli gumi, lehet realis is a 10 liter.  Gyertyakra gondoltam meg, ha nem tokeletes a szikra

Ez a hidegen a 7.re indulast mas mas corsa b-snel is megfigyeltem, renault-nal pl 3-4.re beroffen.

Nalam melegen is legalabb 5-ot teker, viszont mindig annyit.

 

Módosítva : truebaba
Link to comment
Megosztás:

koszi mindenkinek, mar minden okes az automon.

viszont, osszerakni elsore a kozepkonzolt , huuu, az volt vagy 3 ora! (szetbontani 5 perc volt)

de mostmar osszerakom es be tudom tolni 10 perc alatt is...

durva dolgok vannak ott! (az osszeillesztesnel sok dologra kell figyelni)

Módosítva : truebaba
Link to comment
Megosztás:

17 órája, Directors írta:

Sziasztok!

Mennyire költséges és bonyolult C12NZ-ből C14NZ-t fabrikálni a corsa-ba? 

Blokk és ECU cserén kívül miket kell még módosítani ?

 

Semmit, ha a régi is ugyan olyan puritán mint az új. Tehát nincs bent immo, vagy ugyan úgy van bent mint az előzőben, akkor maradhat a köteg is.

Igazából ECU-t sem lenne muszáj, mert az 1.2-es is viszi, de jobb ha az 1.4-é van bent.

Módosítva : Davee
Link to comment
Megosztás:

8 órája, Davee írta:

Semmit, ha a régi is ugyan olyan puritán mint az új. Tehát nincs bent immo, vagy ugyan úgy van bent mint az előzőben, akkor maradhat a köteg is.

Igazából ECU-t sem lenne muszáj, mert az 1.2-es is viszi, de jobb ha az 1.4-é van bent.

Köszi  a segítséget! :)

Mégy egy olyan kérdésem lenne hogy az is lehetséges hogy csak a hengerfejet cserélem ki ? Ebben az esetben maradna legalább a motorszám is. Nem kellene vele bíbelődni. A blokk az úgy is ugyan az. Sok munka megspórolható lenne így. :)

Vennék használtan egy hengerfejet, teljesen felújíttatom és kész is lenne.

Módosítva : Directors
Link to comment
Megosztás:

12 órája, Directors írta:

Köszi  a segítséget! :)

Mégy egy olyan kérdésem lenne hogy az is lehetséges hogy csak a hengerfejet cserélem ki ? Ebben az esetben maradna legalább a motorszám is. Nem kellene vele bíbelődni. A blokk az úgy is ugyan az. Sok munka megspórolható lenne így. :)

Vennék használtan egy hengerfejet, teljesen felújíttatom és kész is lenne.

Akkor ugyanúgy maradna az 1.2....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

rég írtam már, de sajna nem rég elég sok minden kijött a kis piroson.

Hengerfejes lett decemberben az autó, persze mikor máskor, mint  karácsonykor, így közel egy hónapig autó nélkül voltam a hidegben.

Úgy voltam vele, mivel ette is az olajat az utóbbi időben, akkor rendesen legyen megcsinálva rászánva az összeget. Hengerfej síkolás, szelepcsere, hidrotőkék cseréje, szelepvezető marás, az összes tömítés cseréje, gyűrűzés, hajtókarcsapágycsere, kartercsövek tisztítása, plusz minden olajsár eltávolítása, friss olaj (Mobil 10w40), olajszűrő stb.)

Az autó elkészült szép hangja van, alapjárat is szép. Az első héten szerelő tanácsára figyelgettem mindent (olajat, vizet), nem fogyott, sőt szinte átlátszó az olaj még.

 a jelenség (kb. 15 km) megtétele után meleg motornál, mikor alapjáratra esett vissza a fordulat az olajnyomás jelző kivillan. Gázadásra eltűnik, de ahogy kinyomom a kuplungot ismét be be villan, vagy pislákol.

Szerelőhöz el, olajgomba csere sajnos nem oldotta meg, fészkének takarítása sem. Szerdán viszem akkor lekerül ismét az olajteknő, és az olajszivattyút cserélné ki.

Hozzáteszem olajnyomást is mért, ami nagyjából úgy alakul, hogy hideg motornál nagyjából megfelelőek az értékek, minimálisan van alatta., de kb. üzemmeleg olajnál tényleg visszaesik alapjáraton a nyomás 0,5 barra, és ott ragad.

Valószínűsíthető az olajszivattyú hiba?

 

Link to comment
Megosztás:

4 perce, Jean Trevor írta:

Sziasztok,

rég írtam már, de sajna nem rég elég sok minden kijött a kis piroson.

Hengerfejes lett decemberben az autó, persze mikor máskor, mint  karácsonykor, így közel egy hónapig autó nélkül voltam a hidegben.

Úgy voltam vele, mivel ette is az olajat az utóbbi időben, akkor rendesen legyen megcsinálva rászánva az összeget. Hengerfej síkolás, szelepcsere, hidrotőkék cseréje, szelepvezető marás, az összes tömítés cseréje, gyűrűzés, hajtókarcsapágycsere, kartercsövek tisztítása, plusz minden olajsár eltávolítása, friss olaj (Mobil 10w40), olajszűrő stb.)

Az autó elkészült szép hangja van, alapjárat is szép. Az első héten szerelő tanácsára figyelgettem mindent (olajat, vizet), nem fogyott, sőt szinte átlátszó az olaj még.

 a jelenség (kb. 15 km) megtétele után meleg motornál, mikor alapjáratra esett vissza a fordulat az olajnyomás jelző kivillan. Gázadásra eltűnik, de ahogy kinyomom a kuplungot ismét be be villan, vagy pislákol.

Szerelőhöz el, olajgomba csere sajnos nem oldotta meg, fészkének takarítása sem. Szerdán viszem akkor lekerül ismét az olajteknő, és az olajszivattyút cserélné ki.

Hozzáteszem olajnyomást is mért, ami nagyjából úgy alakul, hogy hideg motornál nagyjából megfelelőek az értékek, minimálisan van alatta., de kb. üzemmeleg olajnál tényleg visszaesik alapjáraton a nyomás 0,5 barra, és ott ragad.

Valószínűsíthető az olajszivattyú hiba?

 

Az olajpumpának van egy túlnyomás szelepe ami bontás nélkül is hozzáférhető, a blokk elején van lent bal oldalt. Én azért ezt kitakarítanám mielőtt a pumpát cserélem.

2116272-20160130-0h3Q0q.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.