Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

1 óra, Directors írta:

Sziasztok!

A C12NZ motorba való vízpumpa, feszítő görgő,vezérműszíj rá megy a C14NZ motorra ? Kompatibilis a kettő  ? Nem mondok hülyeséget ha azt mondom hogy igen,ugye? 

Mivel több webáruház is ugyanazt a terméket hozza 1.2-1.4-re azt mondanám igen. Legegyszerűbb ott megkérdezni ahol vetted, ha ez nem lehetséges akkor meg fizikailag össze kell hasonlítani a régivel. Ezek nem olyan bonyolult alkatrészek, méret, kinézet...stb.

Módosítva : zotya975
Link to comment
Megosztás:

2 órája, Directors írta:

Sziasztok!

A C12NZ motorba való vízpumpa, feszítő görgő,vezérműszíj rá megy a C14NZ motorra ? Kompatibilis a kettő  ? Nem mondok hülyeséget ha azt mondom hogy igen,ugye? 

NZ-ben az 1.2 és 1.4 egyforma, csak a dugóátmérő más, így a vezérlés is egyezik véleményem szerint.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Directors írta:

Sziasztok!

A C12NZ motorba való vízpumpa, feszítő görgő,vezérműszíj rá megy a C14NZ motorra ? Kompatibilis a kettő  ? Nem mondok hülyeséget ha azt mondom hogy igen,ugye? 

Megnéztem a vezérműszíjat GM szám alapján is C12NZ és C14NZ-nél ugyan azzal a számmal szerepel, tehát megegyezik!

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Davee írta:

Megnéztem a vezérműszíjat GM szám alapján is C12NZ és C14NZ-nél ugyan azzal a számmal szerepel, tehát megegyezik!

Köszönöm.

Napokban megyek venni egy C14NZ motort. Mire figyeljek a vásárlásnál ? Olajsapka szép tiszta legyen ? Kiegyenlítő tartály sapkájánál mikor lehet gond ? Ha ilyen fehér trutyi van rajta ? Gondolom járjon szép egyenletesen. Na meg ne legyen se fehér se kék a füst ? Esetleg még valami más ?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget, ill. ötletet kérnék Tőletek. Corsa b 1.0 a páciens, (X10XE), Motorfelújítás (hidrotőkék, dugattyúk, gyűrűk, olaj, lánc, szelepek, szíj, hengerfej felújítás) után egy héttel az 1-es henger elszállt, szerelő sokat molyolt, végül a vezérlő elektronikát cserélte ki ( immoval együtt persze), majd megtett vele 10 km-t, és ismét ugyanoda lyukadt ki: egyes henger nincs, csak a füst. Azt mondja benzin folyamatosan megy a hengerbe, így beköpi a gyertyát. Mint kiderült, a diagnosztika sem jelezte a V. E. hibáját, hanem a henger üzemanyag ellátásáért felelős kábelen mértek nagyobb áramot a többinél. 

Vajon mi lehet a gond? Gyanaxom kábelzárlatra is, szerelő azt mondta, cseréljük ki a motorkábel köteget is. Nem szeretnék harmadszor is ECU-t cserélni (másodikat így is most rendelem Németországból, mert ott legalább van), jó lenne a betegséget kezelni, nem csak a tüneteit.

Találkozott már valaki ilyennel? Vagy esetleg konkrétan ezzel a jelenséggel?

Előre is köszi a segítséget. Üdv:  Chris

Link to comment
Megosztás:

jelentem, 1.5 eve vett 1999-es x12xe-s 100%-osan fut, hibamentesen, 150e km-el.

a 100%-on ertem, hogy semmi hibaja nincs, az utolso rizs izzoig minden tokeletesen mukodik.

foleg rovid tavokon (~8km) hasznalva, hideg motorral, 8.4 liter fogyasztassal

beleraktam azota 15 ezer kilometert

Link to comment
Megosztás:

On ‎03‎/‎03‎/‎2016 at 1:43 PM, Davee said:

Megnéztem a vezérműszíjat GM szám alapján is C12NZ és C14NZ-nél ugyan azzal a számmal szerepel, tehát megegyezik!

Szerntem az NZ/SZ/SE motorok vezérlése mind megegyezik 1,2-1,6 között.(kisblokkos motorok)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Hello!

Végül is senki sem reagált a fenti problémára, eközben a kocsimon megtörtént a vezérelektronika csere, s ugyanúgy megy, mint előtte: alapjárat szabálytalan, de nem áll le, a motor jobban rezeg, mint bármikor, valamint most a hangszórók is pattogó hangot adnak folyamatosan, ami 2000-es fordulat fölött kicsit elhalkul, aztán visszatér. Ez valami elektronikus rontás következménye, valaki találkozott már ilyennel?

Ja, nem "rádiót" hallgatok, nem az recseg, mp3 lejátszót kötöttem rá kábellel, nem monyi, évekig működött így.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, 

Van egy 96-os, 1,2-es, C12NZ-s B-corsa-nk. 

A gond, hogy vagy nincs, vagy nem működik a világítást jelző zümmer (nyitott ajtónál, kulcs kivéve, lámpa rajtahagyott állapotot jelző hang). 

Tudnátok segíteni? Ez nincs is benne csak a G Astra-ban és más kocsikban? Vagy mi kellhet hogy tudjon ilyet? 

Esetleg utólagos beépítésre valakinek ötlet, hogy lehetne megoldani? 

Köszönöm

 

Link to comment
Megosztás:

12 órája, feel2006 írta:

Sziasztok, 

Van egy 96-os, 1,2-es, C12NZ-s B-corsa-nk. 

A gond, hogy vagy nincs, vagy nem működik a világítást jelző zümmer (nyitott ajtónál, kulcs kivéve, lámpa rajtahagyott állapotot jelző hang). 

Tudnátok segíteni? Ez nincs is benne csak a G Astra-ban és más kocsikban? Vagy mi kellhet hogy tudjon ilyet? 

Esetleg utólagos beépítésre valakinek ötlet, hogy lehetne megoldani? 

Köszönöm

 

Nézd meg az A oszlopon lent az ajtó élénél a belső-világítás kapcsolót ( ami ajtónyitásra kapcsolja fel) vedd ki, ha csak egy kábelt látsz oda menni ( esélyes) akkor nem tudja ezt a funkciót. Ha két kábelt látsz, akkor húzd le őket és testeld le, az egyikre fel kell kapcsolódnia a belső világításnak a másikra kell zümmögnie. Van hogy bezöldül-kontaktos. Figyelj rá hogy ne csússzon vissza a vezeték a karosszériába. Ha nincs és szeretnél, akkor kell egy két "csatis" kapcsoló az ajtó éléhez pölö f astrából, és kell a zümmögö. Ezt ugye be kell kötni ide a kapcsolóhoz  a világítás kapcsolóhoz ( hogy megszólaljon) és kell neki egy kapcsolt táp ( hogy elhallgasson ha gyujtást adsz).

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 03. 28. at 9:12, zotya975 írta:

Nézd meg az A oszlopon lent az ajtó élénél a belső-világítás kapcsolót ( ami ajtónyitásra kapcsolja fel) vedd ki, ha csak egy kábelt látsz oda menni ( esélyes) akkor nem tudja ezt a funkciót. Ha két kábelt látsz, akkor húzd le őket és testeld le, az egyikre fel kell kapcsolódnia a belső világításnak a másikra kell zümmögnie. Van hogy bezöldül-kontaktos. Figyelj rá hogy ne csússzon vissza a vezeték a karosszériába. Ha nincs és szeretnél, akkor kell egy két "csatis" kapcsoló az ajtó éléhez pölö f astrából, és kell a zümmögö. Ezt ugye be kell kötni ide a kapcsolóhoz  a világítás kapcsolóhoz ( hogy megszólaljon) és kell neki egy kapcsolt táp ( hogy elhallgasson ha gyujtást adsz).

Köszi! 

Megnéztem, és 1 sarus, de 2 vezetékes. 

Ez alapján, tegnap boltoltam egy 2 sarus csatlakozót, és zümmert amit a bizti táblába kell elméletileg tenni és menni is fog. (ha ki van kábelezve persze)

sajnos csak jövőhét végén tudok a kocsi közelébe menni és beépíteni. :(

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Tudtok esetleg egy nem átverős, nem lehúzós, autó kárpitost? Esetleg egy öreg szakit aki foglalkozik ilyennel...?

Műszakilag rendbe tettem vásárlás után szegénykémet, de az ajtó kárpitok, illetve szövetek borzalmasak, kopottak, szakadtak.. (nem is értem a f..sz előző tulajt hogy lehet így leharcolni vmit, grrr) Nem akarok nagy cécót, csak ne legyen ilyen okádék...Köszi nektek előre is!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok mesterek! 

Lenne egy offtopic kérdésem. Szeretett corsánk mellé családbővülés miatt vettünk egy "sohanemromlikel" corollát. A következő lenne a gondom, ami szerintem kocsifüggetlen.

Krónikus jobb hátsó fék hibás a corollám, és már teljesen kivesz az észből. Kezdődött azzal, hogy befogott a jobb hátsó fék pár hónapja. hátul ki lettek cserélbe a tárcsák, a betétek, a csúszkák és a kézifék alkatrészei is. De még így sem lett jó, hol fogott, hol nem, elvittem egy öreg szakihoz, aki alaposan megcsiszolta a nyergeket is (munkahenger tuti jó), jó volt egészen tegnapig, amikor megmostuk az autót, most megint fog enyhén?
Szerintetek mi a bánatom lehet? Cserélni kellene a nyerget?

Ha esetleg lenne ötletetek mit tudtam elrontani egy mosással, nagyon megköszönném!

Bocsi, hogy más típusról érdeklődök!
 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 03. 29. at 10:52, feel2006 írta:

Köszi! 

Megnéztem, és 1 sarus, de 2 vezetékes. 

Ez alapján, tegnap boltoltam egy 2 sarus csatlakozót, és zümmert amit a bizti táblába kell elméletileg tenni és menni is fog. (ha ki van kábelezve persze)

sajnos csak jövőhét végén tudok a kocsi közelébe menni és beépíteni. :(

 

Beépítve, működik! :) 

Érdekes, mert bekábelezve nem volt (a biztosíték táblán sem a csatlakozás), de szerencsére a 2 sarus csatlakozótól könnyű volt kábelezni.

Szerencsére a lámpa kapcsolótól jobbra ( a ködzárófény mellett) volt egy üres slott, ahonnan a burkolatot lepattintva előre volt valami kábelezve. Ott találtam a lámpa által vezérelt +12V-t és innen tudtam levenni a zümmernek. Így csak akkor zümmög, ha a lámpa rajtamaradt és nyitva a sofőr ajtó.

 

 

Link to comment
Megosztás:

Melyik hengerbe mennyi?:blink:

Miért lenne különböző a hengerekbe befecskendezett üzemanyag mennyisége? Felteszem hogy hengerenkénti injektoros autóról beszélünk. Ez esetben a befecskendezett üzemanyag mennyiségét szabályozza szívóoldalról a légtömegmérő/légmennyiségmérő/MAP-szenzor ami ugye érzékeli hogy mennyi levegőt szív be a motor. Az ECU-ban van egy előre leprogramozott adattábla ami adott mennyiségű levegőhöz adott üzemanyagmennyiséget rendel, de mindezt kipufogóoldalról még befolyásolja a lambda-szonda által mért értékek: ha túl sok a kipufogógáz oxigéntartalma, akkor az ECU bedúsít, több üzemanyagot fecskendez be (persze csak addig amíg ez az érték a motorvezérlőben előre eltárolt értékek közé esik, ellenkező esetben hibát dob), de mindegyik hengerbe egyenlő mértékben. A befecskendezett üzemanyag mennyiségét befolyásolja még az üzemanyagpumpa állapota (bár nem ez szokott lenni a gyenge láncszem), illetve a befecskendezőfúvókák (injektorok) milyensége is: ezek meghatározott mennyiségű üzemanyag befecskendezésére képesek adott időtartam alatt (köbcentiben adják meg), ha esetleg az egyik fúvókád már nem jó, az okozhatja azt hogy az adott hengerbe kevesebb üzemanyag jut. Amúgy ha nagyobbra cseréled az injektorokat, akkor több lesz a befecskendezett üzemanyag mennyisége is (mind a négy hengerben értelemszerűen), persze csak addig amíg át nem léped az AC által szállítani tudott mennyiséget.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Azoknál a motoroknál különbözhet a hengerekbe fecskendezett üzemanyag mennyisége, amelyeknél több lambda szonda van a leömlőbe építve, ami csak az adott henger (illetve lehet 2 vagy 3 db henger) kipuffogógázát figyeli. Ez inkább a V6-os motorokra jellemző, ahol oldalanként van 1-1 lambda szonda, de van amelyik 4 hengeres Toyota ilyen pl.

 

Módosítva : Adam1
Link to comment
Megosztás:

Köszi a hozzászólásokat!

Nos. A kocsi X10Xe, 3 hengeres, és csak 1 (ha jól tudom) az 1-es hengerbe több üzemanyagot fúj, ezt mérték az ínyjektor kábelein, több áram folyt az egyiken, amiért az ECU-t tették felelőssé, kicserélték, a kocsi ment 12km-t, aztán puff, kéthenger. Újra kicserélték, két hétig jártam vele, aztán megint két hengerem van. Tegnap elvittem diagnosztikára, annyit mondtak, hogy az EGR szelep nyitva van, ezért indul nehezen... Azt mondták, a többi ezután jön.

Az inyjektor és a trafó helyettesítve lett cseredarabbal, szerelő szerint kizárták ezek hibáját. Tudom, hogy a lambdaszonda, az EGR szelep és a légtömegmérő nem hengerenkénti egyensúlyokért felel, épp ezért fura ez a dolog. Nehezen tartom elképzelhetőnek, hogy harmadszor is ugyanúgy megy tönkre az ECU. Illetve akkor tartom esélyesnek, ha van valami, ami mindhármat ugyanúgy teszi tönkre. Na, ezt a valamit keresem. Egyellőre elméletben, mert már többet feccöltem a talicskába, mint a piaci értéke. Nem kísérletezem több tízezer forintos alkatrészekkel.

Egyik szerelő említette, hogy esetleg sérült (vagy görbe) lehet a főtengelyem. Ebben lehet valami? Ugyanis ezt a motorfelújításnál tudtommal nem cserélték. (akkor, amikor a hidrotőkék megszorultak és minden szelep kukába ment.)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.