Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

On 2016. augusztus 15. at 11:05, ivoviz írta:

Sziasztok!

A C12NZ motoros Corsa-m azt csinálja, hogy mondjuk 3000-nél kirakom üresbe, a fordulatszámmérő elkezd leesni, majd 1200 környékén lelassul és kb. egy fél másodpercre megáll majd leesik alapjáratra.

Miért lehet az, hogy nem folyamatosan esik az alapjárat?

Sziasztok!

 

A fenti probléma fennáll de ahogy tanácsoltátok nem tulajdonítok neki jelentőséget. Hétvégén foglalkozok majd az autóval és csinálok alapjárati motor tisztítást is majd. 

 

Szóval a helyzet az, hogy most az autót kölcsönadtam édesapámnak amíg az övét szervízelték, illetve megbíztam hogy a közelükben lévő szerelőhöz vigye el rotornál O gyűrű cserére, ami megtörtént. (Ugyan olyan benzint tankolt bele amit én szoktam, bár nem ugyan azon a kúton.)

Szóval úgy kaptam vissza, hogy a motor kicsit gyengébb, főleg elinduláskor és pl emelkedőn érezni.  Ahogy gyorsítok pl 2-esbe 3000-ig kb 3-szor ránt egy picit a motor, nem lineárisan gyorsul. Viccesen hangzik de mintha darabos lenne a benzin. :D Az átlagfogyasztás pedig felment 8.8 literre, régen 6 literrel elszaladgáltam  

Holnap veszek üzemanyagszűrőt és gyertyákat. Esetleg egyéb ötletetek van?

Ha nem lesz jó csere után, irány a szerelő.

 

Másik kérdés:

Üzemanyagszűrő cseréhez a gyári bilincsek ha jól láttam ilyen speckó műanyag bilincses. Ezt hogy lehet célszerszám nélkül leszedni?

Módosítva : ivoviz
Link to comment
Megosztás:

18 órája, ivoviz írta:

Sziasztok!

 

A fenti probléma fennáll de ahogy tanácsoltátok nem tulajdonítok neki jelentőséget. Hétvégén foglalkozok majd az autóval és csinálok alapjárati motor tisztítást is majd. 

 

Szóval a helyzet az, hogy most az autót kölcsönadtam édesapámnak amíg az övét szervízelték, illetve megbíztam hogy a közelükben lévő szerelőhöz vigye el rotornál O gyűrű cserére, ami megtörtént. (Ugyan olyan benzint tankolt bele amit én szoktam, bár nem ugyan azon a kúton.)

Szóval úgy kaptam vissza, hogy a motor kicsit gyengébb, főleg elinduláskor és pl emelkedőn érezni.  Ahogy gyorsítok pl 2-esbe 3000-ig kb 3-szor ránt egy picit a motor, nem lineárisan gyorsul. Viccesen hangzik de mintha darabos lenne a benzin. :D Az átlagfogyasztás pedig felment 8.8 literre, régen 6 literrel elszaladgáltam  

Holnap veszek üzemanyagszűrőt és gyertyákat. Esetleg egyéb ötletetek van?

Ha nem lesz jó csere után, irány a szerelő.

 

Másik kérdés:

Üzemanyagszűrő cseréhez a gyári bilincsek ha jól láttam ilyen speckó műanyag bilincses. Ezt hogy lehet célszerszám nélkül leszedni?

A gyújtáselosztó o-gyűrű cseréhez le kell venni az elosztót, gondolom a szerelő nem jelölte össze és nem ugyan oda rakta vissza, nem jó az előgyújtás beállítása, ezért gyengébb.

Ha egy fajta/minőségű benzint tankolsz mindig akkor lehet úgy, hogy az előgyújtást kopogáshatárra állítod, úgy tudod kihozni belőle a legtöbbet.

Üa. szűrő csere akár két csavarhúzó, vagy egy sima rugós blankoló fogó pofáit szűkre köszörülöd és kész a célszerszám.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 08. 23. at 15:32, Davee írta:

A gyújtáselosztó o-gyűrű cseréhez le kell venni az elosztót, gondolom a szerelő nem jelölte össze és nem ugyan oda rakta vissza, nem jó az előgyújtás beállítása, ezért gyengébb.

Ha egy fajta/minőségű benzint tankolsz mindig akkor lehet úgy, hogy az előgyújtást kopogáshatárra állítod, úgy tudod kihozni belőle a legtöbbet.

Üa. szűrő csere akár két csavarhúzó, vagy egy sima rugós blankoló fogó pofáit szűkre köszörülöd és kész a célszerszám.

Jó lett. A gyújtókábel volt rossz. Sötétbe olyan volt mint a karácsonyfa. Még gyári volt, 1995-ös. Kicseréltem a gyertyákkal együtt és minden helyreállt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Van egy Opel Corsa B Swing, c14nz motor kóddal, valaki esettleg meg tudná mondani hogy a műszerfal világításban lévő izzók milyen foglalatossak?

Meg valaki egy oldalt tud e ahol lehetne ilyen foglalatos ledes világítást rendelni bele?

Köszönöm a segítséget előre is.

Link to comment
Megosztás:

17 órája, ivoviz írta:

Sziasztok!

A duda cserét hogy lehet a legegyszerűbben megejteni?

A lökháritót leszedni nagy munka, a lámpa felöl talán be tudok nyúlni, de ahhoz le kell szedni a lököst... a hűtő feletti műanyagot leszedve nem fér be a kezem, pláne a csavarhoz nem...

Nem nagy munka a lököst sem levenni, értelmesen csak úgy tudod kicserélni, esetleg a díszrács két felső csavarját kiveszed és elfeszíted akkor valamennyire hozzáférsz, de nehéz lesz úgy is.

Link to comment
Megosztás:

11 órája, Davee írta:

Nem nagy munka a lököst sem levenni, értelmesen csak úgy tudod kicserélni, esetleg a díszrács két felső csavarját kiveszed és elfeszíted akkor valamennyire hozzáférsz, de nehéz lesz úgy is.

Úgy láttam, hogy van egy kábelköteg ami hozzá van belülről erősítve, vagy az csak az első fémvázhoz van?

Alul is csavarok fogják?

Azt láttam, hogy felül 2 csavar és a kerékívben 1-1. 

 

Szerintem is csak úgy lehet káromkodás nélkül kicserélni. :)

Link to comment
Megosztás:

10 órája, ivoviz írta:

Úgy láttam, hogy van egy kábelköteg ami hozzá van belülről erősítve, vagy az csak az első fémvázhoz van?

Alul is csavarok fogják?

Azt láttam, hogy felül 2 csavar és a kerékívben 1-1. 

 

Szerintem is csak úgy lehet káromkodás nélkül kicserélni. :)

Ha esetleg van bent gyári ködlámpa amit erősen kétlek akkor lenne köteg a lökhárító belső felén, de az is csatlakozós és széthúzható, amúgy a merevítőn mennek, semmi nincs a lökösön, még a hőmérséklet szenzor is a merevítőn van.

Lököst felül fogja kettő csavar, alul a sarkoknál 1-1 és az oldal díszléceket kell kifeszíteni picit, mert ott is fogják a díszléc rejtett csavarjai, 1-1 két oldalt.

A doblemezben van egy kis ajtó amit kipattintva hozzáférsz a műanyag anyához.

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Davee írta:

Ha esetleg van bent gyári ködlámpa amit erősen kétlek akkor lenne köteg a lökhárító belső felén, de az is csatlakozós és széthúzható, amúgy a merevítőn mennek, semmi nincs a lökösön, még a hőmérséklet szenzor is a merevítőn van.

Lököst felül fogja kettő csavar, alul a sarkoknál 1-1 és az oldal díszléceket kell kifeszíteni picit, mert ott is fogják a díszléc rejtett csavarjai, 1-1 két oldalt.

A doblemezben van egy kis ajtó amit kipattintva hozzáférsz a műanyag anyához.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!
Az elmúlt két napban Szolnok és Bp. között ingáztam.
Sajna becsilingel a motor.
Eddig mindig hamarabb váltottam fel mielőtt ez az állapot fellépne, de ma megküldtem a kicsikét.
Azt vettem észre, és ezt mindig pontosan ugyanúgy produkálta, hogy ha elérte azt a bizonyos magasabb fordulatot akkor hallatszik a csörgő hang, majd nyomtam neki tovább és megszűnt a hang, talán még egy kis erő is társult hozzá. Ugyanez visszafelé. Csökkentem a sebességet, csörgés, majd megszűnik.
Ez rossz gyertya, elégtelen gyújtáskép vagy más lehet a háttérben?

Link to comment
Megosztás:

Sajnos a bal első sárvédő alsó része (ahol találkozik a küszöbbel) eléggé rozsdás lett.

Az alsó részészénél ahol egy kicsit behajlik a kocsi alá már szétesett a kezemben mikor piszkálgattam.

Érdemes lehet üvegszálas szövettel és gyantával vagy gittel próbálkoznom?

Csinált már valaki hasonlót?

Karosszériás nem tudom mennyibe fájna, de félek, hogy nem kevés. Utángyártottban már találtam 7-8e Ft-ért bal első sárvédőt.

Link to comment
Megosztás:

Üvegszövet kókányolás, olyat gondos autószerető tulaj nem csinál. Az utángyártott sárvédő eggyel jobb ötlet, de mégsem javasolnám két okból: egyrészt mert arra még rámegy a fényezés ára, másrészt meg mert tapasztalatom szerint az utángyártott karosszériaalkatrészek korrózióvédelme elmarad a gyáritól, így hiába újabb az említett alkatrész mint a kocsi összes többi része, mégis az fog legelőször elkezdeni rozsdásodni. Ésszerű kompromisszumként ha nem túl ritka színű az autód, akkor a bontott gyári sárvédőt ajánlanám, szigorúan rozsda- és sérülésmentes kivitelben. Azért a Corsa elég gyakori típus ahhoz hogy ne legyen teljesen esélytelen ilyet találni, és ha sikerül, akkor még a fényezést is megspórolod.

Link to comment
Megosztás:

Megnézem mennyibe jönne ki a "kókányolás", utángyártott, bontott és eredeti megoldások.

A fényezés miatt nem aggódok mert mivel nem mai csirke már, eléggé mattos, nap szívta szegényke.

Máshol is vannak még sajna rozsdafoltok, pörsenések, szóval először ezeket szeretném rendbe tenni és azután jöhet a fényezés.

Köszönöm az észrevételeidet, megfogadom.

Link to comment
Megosztás:

Hello Skacok!

Tudna valaki tanäcsot adni? Már multkor emlitettem, hogy a corsám elég nehezen indult be és a napokban is eljátszotta ugyanezt a tankolás után (benzint tankoltam és az is való bele 1.2 16v), ma pedig már be sem indult. A motor teker-teker-teker, de nem indul és valami kattogó hangot hallok az anyós ülés felőli oldalról a kesztyűtarónál.. Mintha valami relé lenne ott. 

Van ötletetek? Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

9 órája, kispingi írta:

Hello Skacok!

Tudna valaki tanäcsot adni? Már multkor emlitettem, hogy a corsám elég nehezen indult be és a napokban is eljátszotta ugyanezt a tankolás után (benzint tankoltam és az is való bele 1.2 16v), ma pedig már be sem indult. A motor teker-teker-teker, de nem indul és valami kattogó hangot hallok az anyós ülés felőli oldalról a kesztyűtarónál.. Mintha valami relé lenne ott. 

Van ötletetek? Előre is köszönöm.

Szerintem az AC-pumpa relé van ott...

Link to comment
Megosztás:

13 perce, kispingi írta:

Igen az ac pumpa reléje, az kattog. Kicseréltem, továbbra sem indul :D

 

Nem ismerem pontosan a Corsa felépítését, például hogy hol férsz hozzá a pumpához. Ha a hátsó üléstámla mögött találsz műanyag fedelet, akkor az alatt lesz a pumpa, lehúzva a csatiját, és rádugva egy bármilyen 12Voltos izzót vagy multimétert ellenőrizheted, hogy indítózás közben kap-e áramot a pumpa.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

Nem ismerem pontosan a Corsa felépítését, például hogy hol férsz hozzá a pumpához. Ha a hátsó üléstámla mögött találsz műanyag fedelet, akkor az alatt lesz a pumpa, lehúzva a csatiját, és rádugva egy bármilyen 12Voltos izzót vagy multimétert ellenőrizheted, hogy indítózás közben kap-e áramot a pumpa.

Na szóval..:d

Befujtam a légszűröbe a csodasprét és beindult, 1 perc járatás után leállitás és ujrainditás. A motor pöcc-röff és az ac is duruzsol zizeg.......kézrátevéssel valami életet lehet bennt érezni......

De ilyet már csinált meleg motornál is, hogy nem pöccre indult. Lehet hogy akkor az ac-m szarakszik?

Köszönöm az eddigi válaszaid.

Módosítva : kispingi
Link to comment
Megosztás:

10 órája, kispingi írta:

Na szóval..:d

Befujtam a légszűröbe a csodasprét és beindult, 1 perc járatás után leállitás és ujrainditás. A motor pöcc-röff és az ac is duruzsol zizeg.......kézrátevéssel valami életet lehet bennt érezni......

De ilyet már csinált meleg motornál is, hogy nem pöccre indult. Lehet hogy akkor az ac-m szarakszik?

Köszönöm az eddigi válaszaid.

Pontos diagnózishoz először azt kel kideríteni hogy benzin, vagy szikra hiányzik neki amikor éppen nem indul, aztán lehet csak továbblépni. Ha a sprére elindult az végülis jelenthetné az AC hibát, de a már járó motor nem tudja elindítani a rossz pumpát, mert az ugye elektromos, esetleg ha rázkódásra indult el. Megpróbálhatod legközelebb kocogatni..

Link to comment
Megosztás:

10 órája, zotya975 írta:

Pontos diagnózishoz először azt kel kideríteni hogy benzin, vagy szikra hiányzik neki amikor éppen nem indul, aztán lehet csak továbblépni. Ha a sprére elindult az végülis jelenthetné az AC hibát, de a már járó motor nem tudja elindítani a rossz pumpát, mert az ugye elektromos, esetleg ha rázkódásra indult el. Megpróbálhatod legközelebb kocogatni..

A mai napi kérdés: kilehet-e az ac-t ugy cserélni hogy tele a tank? :D Anélkül hogy a mélygarázst eláztatom benzinnel.

A napokban meg kell jönnie az acnak és akkor kicserélem, ha nem az a baja akor jön a szerviz. 

További szép estét

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.