Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Sziasztok!

97-es, ráncfelvarrott Corsa B-ben szeretnék kormányművet cseréltetni. Az enyém nem szervós. Egy bontott autóból sikerült vásárolnom egy komplett kormányművet kormányoszloppal együtt. A kiszerelésnél kiderült, hogy ez egy elektromos szervós autó volt tehát még kaptam hozzá szervó motort meg egyéb alkatrészeket is amiket én nem is ismerek laikusként.

A kérdés az lenne, hogy a szervós autóból kiépített kormánymű beépíthető-e a nem szervó kormányműve helyére tehát egyformák-e? A kormányoszlop része az most nem érdekes, abból csak a kardán részt használnám ha megegyezik a kettő. Szervósra nem akarom átépíteni.

Az alap problémám az, hogy kopog a kormányművem. Az autó teljesen rendbe lett téve, futómű kopogás kizárva, lengéscsillapítók, toronycsapágyak cserélve, motortartók ellenőrízve stb. A műszakin mondták, hogy lóg a kormányművem, a fogaslécnél van kottya. Ezután elvittem a szerelőhöz, aki elvileg kiszerelte, megzsírozta meg egy csavarral összébb feszítette a fogaslécet. Azért írom, hogy elvileg, mert kb. 1-2 napig tűnt jobbnak, aztán megint egyre rosszabb lett a helyzet. Egyenes állásban pl. rossz minőségű úton vagy akár kövezett díszburkolaton haladva szinte mozog a kezemben a kormány érzem is meg hallom is hogy valami nem jó és hangot ad. Ezt szeretném kijavíttatni.

Köszönöm a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Twister írta:

Sziasztok!

97-es, ráncfelvarrott Corsa B-ben szeretnék kormányművet cseréltetni. Az enyém nem szervós. Egy bontott autóból sikerült vásárolnom egy komplett kormányművet kormányoszloppal együtt. A kiszerelésnél kiderült, hogy ez egy elektromos szervós autó volt tehát még kaptam hozzá szervó motort meg egyéb alkatrészeket is amiket én nem is ismerek laikusként.

A kérdés az lenne, hogy a szervós autóból kiépített kormánymű beépíthető-e a nem szervó kormányműve helyére tehát egyformák-e? A kormányoszlop része az most nem érdekes, abból csak a kardán részt használnám ha megegyezik a kettő. Szervósra nem akarom átépíteni.

Az alap problémám az, hogy kopog a kormányművem. Az autó teljesen rendbe lett téve, futómű kopogás kizárva, lengéscsillapítók, toronycsapágyak cserélve, motortartók ellenőrízve stb. A műszakin mondták, hogy lóg a kormányművem, a fogaslécnél van kottya. Ezután elvittem a szerelőhöz, aki elvileg kiszerelte, megzsírozta meg egy csavarral összébb feszítette a fogaslécet. Azért írom, hogy elvileg, mert kb. 1-2 napig tűnt jobbnak, aztán megint egyre rosszabb lett a helyzet. Egyenes állásban pl. rossz minőségű úton vagy akár kövezett díszburkolaton haladva szinte mozog a kezemben a kormány érzem is meg hallom is hogy valami nem jó és hangot ad. Ezt szeretném kijavíttatni.

Köszönöm a segítséget.

Annyira nem ismerem a B corsát, de hasalj be a lábtérbe nézz fel, és mozgasd meg ott a kormányrudat, és figyeld-hallgasd  hol koppan, mert ott is szokott lenni egy megvezető persely, ha az csúszott ki a helyéről, akkor magával a kormánymű cserével nem oldasz meg semmit. Sajna nincs a közelben a corsa hogy megnézzem ezt a részt így csak "találomra" beszélek. 

Link to comment
Megosztás:

Fordulatszámmérős óracsoportot szeretnék beépíteni B Corsába. (X12SZ, 97-es, benzines, k=16676)

Milyet kell keresnem, hogy lehetőleg pontosan mutasson? Annyit tudok, hogy elektromosnak kell lennie és benzines autóból kell hogy származzon. A k érték eltérhet valamennyire?

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek! 

következő hiba áll fent a kicsi Corsámnál: 

A motor viszonylag könnyen indul,majd miután néhány percig jár a motor elkezd dadogni, feketés füstöt eregetni a kipufogó. Majd rövidebb távon való közlekedés során ( 25 km) olyannyira megszívja magát üzemanyaggal, hogy egyszerűen megfullad a motor. Olyankor nehéz újra elindítani, majd folyamatosan leáll, nincs alapjárat. 

A fogyasztás kb. 11 liter /100 km-en. 
Az biztos, hogy valami miatt rengeteg üzemanyagot kap a motor, kérdésem mi okozhat ilyen hibajelenséget?  
 
Ami cserélve lett:
-lambdaszonda
-egr szelep tisztítva, működik, ledugózva
-levegőszűrő
-benzinszűrő
-olajszűrő
-friss olaj
-alapjárati motor
-új Ngk gyertyák
 
Véleményem szerint valamelyik jeladó lehet a hibás, hűtővízhőmérséklet jeladóra gondolok, vagy esetleg a fojtószelepállás érzékelő!?
Várom azon személyek segítségét, aki találkozott már ilyen hibajelenséggel! 

köszönettel: Milán 
Link to comment
Megosztás:

2 órája, matraim44 írta:

Üdv Mindenkinek! 

következő hiba áll fent a kicsi Corsámnál: 

A motor viszonylag könnyen indul,majd miután néhány percig jár a motor elkezd dadogni, feketés füstöt eregetni a kipufogó. Majd rövidebb távon való közlekedés során ( 25 km) olyannyira megszívja magát üzemanyaggal, hogy egyszerűen megfullad a motor. Olyankor nehéz újra elindítani, majd folyamatosan leáll, nincs alapjárat. 

A fogyasztás kb. 11 liter /100 km-en. 
Az biztos, hogy valami miatt rengeteg üzemanyagot kap a motor, kérdésem mi okozhat ilyen hibajelenséget?  
 
Ami cserélve lett:
-lambdaszonda
-egr szelep tisztítva, működik, ledugózva
-levegőszűrő
-benzinszűrő
-olajszűrő
-friss olaj
-alapjárati motor
-új Ngk gyertyák
 
Véleményem szerint valamelyik jeladó lehet a hibás, hűtővízhőmérséklet jeladóra gondolok, vagy esetleg a fojtószelepállás érzékelő!?
Várom azon személyek segítségét, aki találkozott már ilyen hibajelenséggel! 

köszönettel: Milán 

Szia! Pontosan milyen motoros? Motorkódot írj :) Légtömegmérőt néztétek már? Az is lehet ludas.

Link to comment
Megosztás:

6 perce, Sabby1994 írta:

Szia! Pontosan milyen motoros? Motorkódot írj :) Légtömegmérőt néztétek már? Az is lehet ludas.

Szia :)

X10XE motorkódú, 1000 cm3 

Légtömegmérő jónak tűnik, az csak tisztítva volt egyelőre. :/ Még ezen kívül mi okozhat ilyen problémát? :/

 

Link to comment
Megosztás:

3 perce, matraim44 írta:

Szia :)

X10XE motorkódú, 1000 cm3 

Légtömegmérő jónak tűnik, az csak tisztítva volt egyelőre. :/ Még ezen kívül mi okozhat ilyen problémát? :/

 

Semmi hibakód nincsen egyébként? EGR szelep csak le van dugózva, vagy le is van szoftveresen programozva? 

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Az lenne a problémám, hogy a nivópálca vezetőcsövét tartó csavar kiesett és ez a vezető cső kijött a motorból is. Próbáltam visszadugni, de nem megy bele. Olyan mintha hiányozna valami belőle, vagy beletört volna a motorba?

Valaki esetleg meg tudná mondani mi hiányzik, valami hüvely vagy valami? Csatolok pár fotót hogy hogy néz ki ez a cső:

pic1.jpg

 

Közelebbről a cső motor felöli vége:

 

pic2.jpg

 

A motor kivezetéséről nem tudtam jó képet csinálni de ugyanilyen keresztmetszető cső van benne teljesen nem áll ki a motorból maximum esetleg csak 1mm-et, és ugyanilyen lekerekített végű, épp ezért nem lehet őket egymásba összetolni.

Link to comment
Megosztás:

11 órája, shadow1 írta:

Sziasztok!

Az lenne a problémám, hogy a nivópálca vezetőcsövét tartó csavar kiesett és ez a vezető cső kijött a motorból is. Próbáltam visszadugni, de nem megy bele. Olyan mintha hiányozna valami belőle, vagy beletört volna a motorba?

Valaki esetleg meg tudná mondani mi hiányzik, valami hüvely vagy valami? Csatolok pár fotót hogy hogy néz ki ez a cső:

 

 

Közelebbről a cső motor felöli vége:

 

 

 

A motor kivezetéséről nem tudtam jó képet csinálni de ugyanilyen keresztmetszető cső van benne teljesen nem áll ki a motorból maximum esetleg csak 1mm-et, és ugyanilyen lekerekített végű, épp ezért nem lehet őket egymásba összetolni.

Milyen motorral szerelt? Sajna nem vagyok közel a corsához ( ami X12XE) de talán motortípus alapján több infót lehet találni.

Link to comment
Megosztás:

33 perce, shadow1 írta:

POntosan olyan motor amit irtal: X12XE

A motor felőli végén a perem alatt egy kisebb átmérőnek kell lennie hosszabban, neked az letörött és bent maradt a blokkban, azért nem tudod visszatenni a helyére.

Alábbi képen láthatod az o-gyűrű vonalától lefelé a hosszú rész maradt bent neked.

X12XE motor nívó foglalata hajlamos alul elrohadni. Ki kell szedni a csonkot és cserélni a csövet.

Itt van új:

http://csergowebshop.hu/szo-kereso?text=9129251&t=n

142445.png

Módosítva : Davee
Link to comment
Megosztás:

17 órája, shadow1 írta:

A csergo webshopon van tobbfele vezetocso, pl. ez.:

 http://csergowebshop.hu/alkatresz?csn=9157646L&cat=

de ennek "lancos" a neve. Ez nem jo bele? Kep sajnos nincs roluk :/

 

(holnap felhivom oket)

A Láncos azt takarja, hogy a vezérlésed láncos, egyébként alvázszám alapján a legbiztosabb. De katalógus szám alapján amit linkeltem az kell.

Link to comment
Megosztás:

Az enyem lancos! Akkor megusznam 6ezer ft-bol? :)

Meg nem hivtam fel oket mert suru napom volt, de holnap felhivom es alvaz szam alapjan megerdeklodom.

Egy epitojellegu eszrevetel/kritika a web oldallal kapcsolatban: miert vannak igy omlesztve a kerdesek? Mint pl. ez a topik van benne 980 oldalnyi hozzaszolas, miert nem lehet uj topikokat nyitni?

Link to comment
Megosztás:

18 órája, shadow1 írta:

Az enyem lancos! Akkor megusznam 6ezer ft-bol? :)

Meg nem hivtam fel oket mert suru napom volt, de holnap felhivom es alvaz szam alapjan megerdeklodom.

Egy epitojellegu eszrevetel/kritika a web oldallal kapcsolatban: miert vannak igy omlesztve a kerdesek? Mint pl. ez a topik van benne 980 oldalnyi hozzaszolas, miert nem lehet uj topikokat nyitni?

Azért biztos ami biztos alvázszám alapján kérd akkor nehéz mellényúlni :)

(Az oldal fórum alapú, ez így működik, 1-1 topik van egy-egy nagyobb témára és ömlesztve bent a kérdés/válasz.)

Link to comment
Megosztás:

19 órája, shadow1 írta:

Itt van új:

http://csergowebshop.hu/szo-kereso?text=9129251&t=n

Ha kerdezhetem, hogyan kerestel erre ra? En keresek szavakra pl. nivopalca, vezetocso, illetve alvazszam alapjan is, de nem hozza be ugyanezt a cikkszamot sehol.

Főoldal cikkszám kereső (középen alul a második kereső), ez csak pontos cikkszámokkal és/vagy opel/gm számokkal működik, a kategória listába rengeteg dolog nincs felvéve, ettől függetlenül van, de csak gyári szám alapján lehet megtalálni.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
11 órája, Adam1 írta:

C12NZ-be 44Ah-s akkumulátor elegendő szerintetek?

60-70%-os áron jutnék hozzá, egy ismerősömtől venném át, mert neki nem jó. Teljesen új, garanciával.

Nem tudom hogy ez mennyire megbízható, de ha végiggörgeted, 1.2, 1.4-nél is csak 40 Amperórásat ír szóval elég. http://autokotua.com/akkumulator/opel/corsa.html

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.