Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

98ast tankolok és olyan 9-10 között fogyaszt. Mondjuk a gyári érték 8.8 városban, szóval gyakorlatilag teljesen tökéletes. Csak mindenki írogatja itt az 5-7 literes fogyasztást én meg teljesen elszonyolodtam! :oops:

-5-7L az lehet, h diesel

-Az 1,4-es motorral szerelt kocsik alulmotorizáltak, így adott esetben egy 1.6-os kevesebbet fogyaszthat

-Csináltam már városban 6 körüli fogyasztást, csak elég nagypapisan kell vezetni.

Link to comment
Megosztás:

98ast tankolok és olyan 9-10 között fogyaszt. Mondjuk a gyári érték 8.8 városban, szóval gyakorlatilag teljesen tökéletes. Csak mindenki írogatja itt az 5-7 literes fogyasztást én meg teljesen elszonyolodtam! :oops:

Egyszer nekem is sikerült 8.9-et etetnem vele...

Rövidtávokon használva 7.8 körül szokott enni, országúton viszont volt már 6.1 is :D

Link to comment
Megosztás:

VPower 95 látom mindenkinek bejött. Lehet, h drágább literre, de annyival kevesebbet is iszik belőle. :D

Igazándiból én csak a Proteces beavatkozás miatt tanoktam bele ezt a fajtát, mert korábban próbáltam, valóban kevesebbet eszik a verda belőle városban, de nem annyival, hogy tartósan megérje ezt tankolni.Gyakorlatilag 2-4 dl volt az eltérés, és ez nekem nem kifizetődő.A városon kívüli meg említésre sem méltó.Nem megy jobban, és ugyanúgy 6L körül eszik a gép.

Nekem ilyen tapasztalatom volt vele.

Link to comment
Megosztás:

A 6 lityit nem tudom, hogy hozod ki. Nekem télen, a hidegben, csak városban, napi 2x20km-es utakkal jött ki kerek 8L, ~1200km-re nézve. És abszolút nem tiprom neki, 1.4-nek minek is?

Viszont mezei 95-el lett volna 9 is, nálam majdnem 1L a különbség...

Egy tippem van, az enyém erőst alulmotorizált.

Link to comment
Megosztás:

A 6 lityit nem tudom, hogy hozod ki. Nekem télen, a hidegben, csak városban, napi 2x20km-es utakkal jött ki kerek 8L, ~1200km-re nézve. És abszolút nem tiprom neki, 1.4-nek minek is?

Viszont mezei 95-el lett volna 9 is, nálam majdnem 1L a különbség...

Egy tippem van, az enyém erőst alulmotorizált.

6L= lehetőleg egyenletes tempó, semmi racsing, és max. 100km/h.

A városi fogyi télen 8.8 volt, de szinte be sem tudott melegedni a gép.

Viszont most, hogy egy kicsit jobb lett az idő, a motor üzemi hőfoka hamar meglett, így a fogyi is lentebb ment.

Amúgy a tavalyi nyári átlagfogyi olyan 7.2-7.5L volt.Ez tűrhető egy ilyen mocitól.

Link to comment
Megosztás:

Amúgy a tavalyi nyári átlagfogyi olyan 7.2-7.5L volt.Ez tűrhető egy ilyen mocitól.

Na, ehhez csatlakozni tudok, csak város nekem is 7.2-7.5, nyáron. Akkor megnyugodtam, mégsincs nálam gond. :D

Persze inkább bevállalnám a 9.5L-t, de azt 2.0 mocival, szolíd vezetési stílus mellett. :P

Télleg, ekkora moci mit eszik, ha nem racingol az ember? 10 alatt megvan, nem?

Link to comment
Megosztás:

Na, ehhez csatlakozni tudok, csak város nekem is 7.2-7.5, nyáron. Akkor megnyugodtam, mégsincs nálam gond. :D

Persze inkább bevállalnám a 9.5L-t, de azt 2.0 mocival, szolíd vezetési stílus mellett. :P

Télleg, ekkora moci mit eszik, ha nem racingol az ember? 10 alatt megvan, nem?

Hát, csak tippelni tudok, de normál körülmények között a 2.0 moci is olyan 9L körül mocorog városban.Viszont ami érdekes, hogy egy 2.5 V6-os Calis ismi is kb. ennyivel autózgat.Mondjuk neki a téli fogyasztása most 12L volt, városban.

Link to comment
Megosztás:

Hát, csak tippelni tudok, de normál körülmények között a 2.0 moci is olyan 9L körül mocorog városban.Viszont ami érdekes, hogy egy 2.5 V6-os Calis ismi is kb. ennyivel autózgat.Mondjuk neki a téli fogyasztása most 12L volt, városban.

Annyival nem nő a fogyasztás, amennyit a ccm növekedése indokolna. Nameg egy nagyobb mocinak nem kell annyira tolni, hogy egy átlagos tempóval közlekedj, "csak" megvan az az opció is, hogy mehet, ha nyomod neki. Nyilván akkor 2x annyit iszik. :D

Link to comment
Megosztás:

A 6 lityit nem tudom, hogy hozod ki. Nekem télen, a hidegben, csak városban, napi 2x20km-es utakkal jött ki kerek 8L, ~1200km-re nézve. És abszolút nem tiprom neki, 1.4-nek minek is?

Viszont mezei 95-el lett volna 9 is, nálam majdnem 1L a különbség...

Egy tippem van, az enyém erőst alulmotorizált.

az.

mi szivunk a hidegben mert megugrik a fogyi

picit keves a 60 (póni)ló :?

Link to comment
Megosztás:

az.

mi szivunk a hidegben mert megugrik a fogyi

picit keves a 60 (póni)ló :?

Most tankoltam: 70 % város: 7.5 l - kicsit soknak tartom, volt ennél már sokkal jobb is (pl. 6 l az ezelőti tankolás) - csak azért írtam mert ez is 1.4.

Ja, teljesen átlagbenzin, az olcsóbbik fajtábol.

Az éjjel megyek hosszuba - majd megírom az eredményt.

Link to comment
Megosztás:

Nekem télen város oas 7-7,5L városon kivül 6L vegyes (50-50%) 6,5 L kb.

Nyáron sokkal jobb, városban 6L vegyesben 5,5 L csak városon kívül (mármint a városokatt csak átutazva) kevesebb mint 5L . Ez utóbbi Pest oda visza kb 450-500 kg terheléssel 110 átlag tempóval öszesen 450 Km 20 lityi benzinből (ukrán+adalék) :D Ennek nagyon örülök ám :P

Link to comment
Megosztás:

GSi városban télen, rövid táv. szinte be se tudott melegedni.. sacc 10lityi...

Ha jobb az idő lábtól függöen 8-8.5(tojástalp) 9(átlagos) 10-11 tiprás...

Városon kívül 7-8 literekkel is el lehet szaladgálni. nekem a legjobb eddig asszem olyan 6.8 volt.. tojással a talpam alatt, és olyan 90es tempóval.. kb ott eszik a legkevesebbett....

Ha jól emlékszem.. de hétfőn ugyis megyünk vidékre.. majd megfigyelem.. ugyis kivi vok rá...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Az még rendben is volna, hogy az 1.6 16V F Caravan csak városban benyalja a 10 litert. A poén az, hogy Győr - Kecskemét - Győr útvonalon, autópályán, max 130-as sebességgel is ugyanígy megzabálja a 10 litert. Magyarul nincs különbség a városi és távolsági fogyasztások között. Egyszerűen nem tudok 10 alá menni. Nem hajtom, nem taposom ki a belét, vigyázok rá, nem sz@r benzint tankolok. Nem tudjátok, mitől van ez??? :D :P :D

Link to comment
Megosztás:

Ennél a motornál csak akkor jössz ki jó fogyasztással, ha 3000 alatt

tartod a fordulatot, és viszonylag "nyomatékmentesen" gyorsítasz ki.

Mondjuk nem ártana egy lambdaszonda ellenőrzés sem.

Omegával a hétvégén autóztam 630km-t, ebből 100km város. Így 7,8. :D

Link to comment
Megosztás:

Azért az a 130-al 10L az nagyon durván sok. Vmi szakival megnézetném, bár, ha pörgeted neki...

Nekem a csúcsom 6.1L volt, csak autóút, 90-100km/h volt max. 620km-ert mentem 47L benyából, és volt benne talán 150-200km város is.

Azóta sem volt ilyen kicsi a fogyasztásom.

130 körul olyan 7 liternél vagyok, maximum, azt még az én verdám is nagyon könnyen, szépen viszi.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.