Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Én vasárnap voltam Pécs-BP, BP-Pécs túrán, sok megállással, 90-110 közötti országúti tempóval. Összesen 450km-ert mentem, ebben volt kb 60-70km városi út is. Mindezt 25L benyából tettem meg, ha jól számolom, ez olyan 5.5-5.8L/100 körül van. Mivel viszonylag új az autóm (mármint nekem:>), féltem, hogy rossz lesz a fogyi, de úgytűnik nagyon jó (aláírásomban szereplő verdáról van szó). A csak városi fogyasztásom úgy szokott alakulni, hogy egy telitankal (50L) 630-650km körül szoktam elmenni.

Link to comment
Megosztás:

Ennél a motornál csak akkor jössz ki jó fogyasztással, ha 3000 alatt

tartod a fordulatot, és viszonylag "nyomatékmentesen" gyorsítasz ki.

Mondjuk nem ártana egy lambdaszonda ellenőrzés sem.

Omegával a hétvégén autóztam 630km-t, ebből 100km város. Így 7,8. :D

Csak erőteljesen bólogatni tudok.Öreguras vezetéssel kijövök olyan 7.6 környékére.Viszont ha offsuzukis módjára pörgetem, akkor biza kajál, de 4500 környékén már nem húz olyan vehemensen.Addig jó, de mivel elég erős mocika, mélyről húz.Célszerű inkább úgy használni.Már a moci miatt is.Amúgy nekem olyan 110-ig tartja azt a 6.2-t.(X16XEL 163e.km)

Link to comment
Megosztás:

Bocsi. :oops:

Csak azért volt fura mert én most mentem 62x-et 43,x-ből. És az nem 6.1 lett. Ez a cudar valóság. :evil:

Jobb megtudni, legalább nem reklámozom tovább a hülyeségem. :D

Most full város, normális használattal / nem maradok le a lámpánál/ 505km/39L. Kis távok, reggeli hideg, nem szidom, 7,8, nyáron lesz ez 7,2 is. :P

Link to comment
Megosztás:

OFF

Ööö... Látom, én vagyok a téma :D igen, vasárnap voltam :D

Találkozóról meg sajnos nem is tudtam :D

De majd akarok menni mindenképp.

Csak megmondom őszintén, még nem nagyon nézegettem, hogy mikor, hol szoktak lenni találkozók.

Szóval akkor most hol volt szombaton találkozó?? Pécs, vagy Bp? :P Ha Pécsett, akkor szomorú vagyok, hogy nemtudtam róla :D

Van valahol egy "menetrend", hogy mikor, hol szoktak lenni találkozók?

ON

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem -20 fok köri hőmérsékleten járogatva 5 kilométereket pontosan 10 literre jott ki!káromkodtam is, de rendesen!

Utána , megpakolva időnként felpörgetve(mert a 3-as út csak ilyen) egy 150km-es úton, -amiben volt egy 2km-es emelkedő amit szinte végig 1-esben mentem-kijött 7.2 ből.

A két eset keverésével 8.2-8.5 körülire jött ki. Akár shellt tankolok, akár tescot!!!!!!!!!!!!!!!

Most, hogy jobb lett az idő 500km főutazást követően, amiben sajna volt egy 70km, amikor csak 60 körül tudtam menni, és a többi esetben sem mentem többet 100-110 nél kijöt 6.2 ből :!: :!: :!: :!: :!:

És mindezt Astra Caravan 1.4 16V-vel :!: :D :!:

Link to comment
Megosztás:

Helloka!

Nekem az 1.4 8V caravan városi forgalomban 7.4et evett most. Általában öreguras vagyok, de ha látok egy rágóval kérödző "jajdekeménylegény vagyok" típusú sofőrt, azért odadurrantok neki. :twisted:

Ha már tényleg jobb idők lesznek, gondolom megy ez még lejjebb, csak attól félek, jobb időben több lesz a provokáció is. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem -20 fok köri hőmérsékleten járogatva 5 kilométereket pontosan 10 literre jott ki!káromkodtam is, de rendesen!

Utána , megpakolva időnként felpörgetve(mert a 3-as út csak ilyen) egy 150km-es úton, -amiben volt egy 2km-es emelkedő amit szinte végig 1-esben mentem-kijött 7.2 ből.

A két eset keverésével 8.2-8.5 körülire jött ki. Akár shellt tankolok, akár tescot!!!!!!!!!!!!!!!

Most, hogy jobb lett az idő 500km főutazást követően, amiben sajna volt egy 70km, amikor csak 60 körül tudtam menni, és a többi esetben sem mentem többet 100-110 nél kijöt 6.2 ből :!: :!: :!: :!: :!:

És mindezt Astra Caravan 1.4 16V-vel :!: :D :!:

Nekem ue. a motorral hasonló eredményeket produkál, hasonló körülmények között.

Fogadd el, ennyi és kész.

Link to comment
Megosztás:

Csak gyári lambdaszondát vegyél, különben jó esélyed van rá hogy

a kukába dobod a pénzt! Ajánlhatom a Csergőt, ott még elég jó áron

megkapod ezt! www.csergoe.hu

A csere nem bonyolult, bár ha nem konyítasz hozzá, akkor érdemes

szerelőhöz vinni, aki fél óra munkadíjban cseréli.

Link to comment
Megosztás:

Kis pénz, kis autó. :smt022

Azért nekem a 120as Skoda után egy erőmű. Kb 2 hónapja van nálam és az érzés még eufórikus. Bocs.

Én egy 1300-as diesel Unobol ültem át X16XEL-be. Gondold el a különbséget... :P

Egyébként télen 8 körül, nyáron 6,5 körül fogyaszt, a nevemhez illően vezetve és főleg hosszabb távokon. Helyben kenyérgőzzel járok. :-)

Link to comment
Megosztás:

Kis pénz, kis autó. :smt022

Azért nekem a 120as Skoda után egy erőmű. Kb 2 hónapja van nálam és az érzés még eufórikus. Bocs.

Én a súlyára gondoltam. :wink: Véletlenül sem kritázlni akartam, bocsi.

Nekem még saját autóm sincs, szóval... :oops: :oops: :oops:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.