Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

4 órája, m.janos írta:

Üdv mindenkinek !

Tegnap a szerelőm tanácsára, kicseréltem a szelepszár szimeringeket, és meghökkentő dolgot tapasztaltam.

Kb. beton keménységűre voltak bekeményedve a régi szimeringek, és azoknak már vagy nem is volt, vagy csak minimális tömítésük volt.

Kb 3/4 gáznál már lehetett látni hogy kicsit füstöl, és ezért álltam neki a cserének.

Ma du. indulok egy kb 100- km-es távra, meglátjuk mik lesznek az első tapasztalatok.

Rövid távon már nincs alapjárat ingadozás, nincs hirtelen megemelkedett alapjárat, és nagyon halk a motor hangja.

Remélem lesz eredménye a ráfordított időnek és pénznek.

További szép napot mindenkinek !

Hát ja a szelepszár szimeringek megkeményednek 15-20 év után. 

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek !

Sajnos nem a legjobbak a tapasztalataim.

A teljesítménnyel és a menettulajdonságokkal nincs gondom, de miután eléri az üzemi hőfokot a motor, és tegnap kb. 80-90 km-t tettem meg vele, (nem egyhuzamban) a lámpáknál vagy körforgalomnál, amikor ki kellet tenni üresbe, vagy lassítani kellett kinyomott kuplunggal, ismét előjött az a bizonyos alapjárat emelkedés. Amint állóra fékeztem az autót, ismét vissza állt a normális szép alapjárat. De amíg mozgásban volt az autó,  addig emelt alapjárattal gurult.

Ezek után amiket már végig jártam vele, elfogyott az összes ötletem. Már ismerem az összes legkisebb alkatrészét is, lassan már tegeződünk, de valami még akadékoskodik.

Van ezekben az autókban valami érzékelő ami figyeli az autó sebességét?

Mi az, és hol találom?

Minden ötletre kíváncsi vagyok.

Köszönöm.

Jó estét mindenkinek !

Link to comment
Megosztás:

2 órája, m.janos írta:

Üdv mindenkinek !

Sajnos nem a legjobbak a tapasztalataim.

A teljesítménnyel és a menettulajdonságokkal nincs gondom, de miután eléri az üzemi hőfokot a motor, és tegnap kb. 80-90 km-t tettem meg vele, (nem egyhuzamban) a lámpáknál vagy körforgalomnál, amikor ki kellet tenni üresbe, vagy lassítani kellett kinyomott kuplunggal, ismét előjött az a bizonyos alapjárat emelkedés. Amint állóra fékeztem az autót, ismét vissza állt a normális szép alapjárat. De amíg mozgásban volt az autó,  addig emelt alapjárattal gurult.

Ezek után amiket már végig jártam vele, elfogyott az összes ötletem. Már ismerem az összes legkisebb alkatrészét is, lassan már tegeződünk, de valami még akadékoskodik.

Van ezekben az autókban valami érzékelő ami figyeli az autó sebességét?

Mi az, és hol találom?

Minden ötletre kíváncsi vagyok.

Köszönöm.

Jó estét mindenkinek !

Mennyire emeli meg? Ha 1000-1300 az teljesen normális.

Link to comment
Megosztás:

Nincs benne ford. számmérő, de jóval magasabbra, majd fél gázra, és ritmikusan változtatja, kb.3-mp.-re megemeli, leengedi, kb.3-mp.-re megemeli, Leengedi,......stb. , addig amíg meg nem áll az autó.

Amint megállt, visszaáll normál alapjáratra.

Rejtély.

 

Link to comment
Megosztás:

13 órája, Bundee írta:

Mennyire emeli meg? Ha 1000-1300 az teljesen normális.

Nincs benne ford. számmérő, de jóval magasabbra, majd fél gázra, és ritmikusan változtatja, kb.3-mp.-re megemeli, leengedi, kb.3-mp.-re megemeli, Leengedi,......stb. , addig amíg meg nem áll az autó.

Amint megállt, visszaáll normál alapjáratra.

Rejtély.

Link to comment
Megosztás:

9 órája, m.janos írta:

Nincs benne ford. számmérő, de jóval magasabbra, majd fél gázra, és ritmikusan változtatja, kb.3-mp.-re megemeli, leengedi, kb.3-mp.-re megemeli, Leengedi,......stb. , addig amíg meg nem áll az autó.

Amint megállt, visszaáll normál alapjáratra.

Rejtély.

Alapjárati motor takarítás már volt? 

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Üdv mindenkinek!

A nyári meló hegyek miatt egy kicsit késve, de leírom az eddig elérteket.

A fogyasztást sikerült a kb. normál szintre hozni (6-7 liter / 100 km.),  az ufó szelep kiiktatásával és sok kísérletezéssel. 

De az időközönkénti felpörgések, még mindig megvannak.

Talán egy kicsit több időm lesz most már, és majd tovább tapogatózok.

Szép napot mindenkinek. 

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...
  • 2 months later...
On 2017. 06. 05. at 21:09, m.janos írta:

Üdv mindenkinek !

Sajnos nem a legjobbak a tapasztalataim.

A teljesítménnyel és a menettulajdonságokkal nincs gondom, de miután eléri az üzemi hőfokot a motor, és tegnap kb. 80-90 km-t tettem meg vele, (nem egyhuzamban) a lámpáknál vagy körforgalomnál, amikor ki kellet tenni üresbe, vagy lassítani kellett kinyomott kuplunggal, ismét előjött az a bizonyos alapjárat emelkedés. Amint állóra fékeztem az autót, ismét vissza állt a normális szép alapjárat. De amíg mozgásban volt az autó,  addig emelt alapjárattal gurult.

Ezek után amiket már végig jártam vele, elfogyott az összes ötletem. Már ismerem az összes legkisebb alkatrészét is, lassan már tegeződünk, de valami még akadékoskodik.

Van ezekben az autókban valami érzékelő ami figyeli az autó sebességét?

Mi az, és hol találom?

Minden ötletre kíváncsi vagyok.

Köszönöm.

Jó estét mindenkinek !

Végre valakinek hasonló baja van mint nrkem. 2 éve nem jövök rá mi a baj, de nekem ugyan ez a helyzet csak nekem ponthogy nagyon alacsony gurulásnál. Már mindent cseréltem pucoltam vákumvsövek rendben.. talán a motorvezérlő nem 100 as már azért csinálja. Ha megáll az auto beáll fixre normálisra és ott is marad.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ígértem megírom a rövid fogyasztási tapasztalatom. 

Összességében, 578,5 Km-t mentem, 44,62 literel. Részleteiben valahol hiba lehet, de a pálya és főút adatok jók, csak a városiakban volt pár 10 km, nem tök hideg motornál mért.

90-es főutak, váltóban kis településeken keresztül, 178 km.

M0 + M1 176 km.

Városi rövidtávok ( 1,8-2,6 km. stb. ), hideg motorral, 224,5 km.

Ha így durván átlagolok, ez 7,713 l / 100 km. 

Link to comment
Megosztás:

10 órája, tuskes írta:

Sziasztok!

Ígértem megírom a rövid fogyasztási tapasztalatom. 

Összességében, 578,5 Km-t mentem, 44,62 literel. Részleteiben valahol hiba lehet, de a pálya és főút adatok jók, csak a városiakban volt pár 10 km, nem tök hideg motornál mért.

90-es főutak, váltóban kis településeken keresztül, 178 km.

M0 + M1 176 km.

Városi rövidtávok ( 1,8-2,6 km. stb. ), hideg motorral, 224,5 km.

Ha így durván átlagolok, ez 7,713 l / 100 km. 

Nekem is kábé ennyi szokott lenni, nem is nagyon megy 7 Liter alá. 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Üdv mindenkinek  kérdéssel fordulok hozzátok. Van egy 1.4 16v astrám és több mint 12 litert eszik volt egy szelep cserém mert kiolvadt egy része (így vettem)de megcsináltam és azóta jól megy de zabál ill. nem tudom felcsatlakoztatni hibakód kiolvasóra. Segítségeket és a válaszokat előre köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Andre1173 írta:

Üdv mindenkinek  kérdéssel fordulok hozzátok. Van egy 1.4 16v astrám és több mint 12 litert eszik volt egy szelep cserém mert kiolvadt egy része (így vettem)de megcsináltam és azóta jól megy de zabál ill. nem tudom felcsatlakoztatni hibakód kiolvasóra. Segítségeket és a válaszokat előre köszönöm.

Ezt nézted már? http://www.opelforum.hu/topic/1759-a-fogyasztásnövekedés-lehetséges-okai/

Amúgy pontosan hogyan mérted a fogyasztást? 

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok.A kérdésem a következő lenne:Rengeteget használom az autót(f astra 94es évjárat 60 lovas.)kb 1-1,5 hete elkezdett néha rángatni.főleg emelkedőnek felfele.Ma viszont ehhez hozzátársult egy drasztikus fogyasztásnövekedés.

https://drive.google.com/file/d/1nijjGwhgsDCu5wlZLK1RYCXboqNePX1P/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1TLEuPunLL183KL8v9uNsSITOd-Sba43T/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1vrxnSU0F6qhOaZZ-_cW__tUi5v6L9lzQ/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1pw8QsXpw2rWTo8NvdaMZ0JxKclrwc0SS/view?usp=sharing

felnyitva a motorháztetőt a csövek ellenőrzése közben lettem figyelmes a képen látható vastag cső alatt az vékony elég hosszan szabadon lógott a másik vége.Ahogy hozzáértem el is törött és csak pár cm-er maradt belőle..Az a kis vékony cső lehet az oka hogy nem csatlakozott sehova?

Illetve OFF téma.

Az mitől lehet hogy intenzívebb(főleg lejtmenet)közben el kezd világítani a sárga check lámpa 1-2 percig világít és kialszik?

A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

9 órája, dzsoke2 írta:

Sziasztok.A kérdésem a következő lenne:Rengeteget használom az autót(f astra 94es évjárat 60 lovas.)kb 1-1,5 hete elkezdett néha rángatni.főleg emelkedőnek felfele.Ma viszont ehhez hozzátársult egy drasztikus fogyasztásnövekedés.

https://drive.google.com/file/d/1nijjGwhgsDCu5wlZLK1RYCXboqNePX1P/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1TLEuPunLL183KL8v9uNsSITOd-Sba43T/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1vrxnSU0F6qhOaZZ-_cW__tUi5v6L9lzQ/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1pw8QsXpw2rWTo8NvdaMZ0JxKclrwc0SS/view?usp=sharing

felnyitva a motorháztetőt a csövek ellenőrzése közben lettem figyelmes a képen látható vastag cső alatt az vékony elég hosszan szabadon lógott a másik vége.Ahogy hozzáértem el is törött és csak pár cm-er maradt belőle..Az a kis vékony cső lehet az oka hogy nem csatlakozott sehova?

Illetve OFF téma.

Az mitől lehet hogy intenzívebb(főleg lejtmenet)közben el kezd világítani a sárga check lámpa 1-2 percig világít és kialszik?

A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm.

Az a vákumcső szerintem hátra megy az injektorfedél kupak hátuljába:

2830765-20180508-WRXwXR.jpg

A képen kék színű hátramegy és a nagy fekete fedélbe csatlakozik. Nagy jelentősége nincs neki, mert csak a légszűrőház előtti hideg-meleg szelepet vezérli ( honnan szívja a motor a levegőt a leömlő előtti hőpajzstól vagy a hűtőrácstól) amig nem tudsz keriteni másik csövet dugózd le mindegyik végét például egy pici csavart beletekersz a két csonkba. 

A hibakódot ki tudod olvasni így: https://www.opelforum.hu/topic/1823-hibakód-leolvasás/

Kétféle diag csati van ezekben más lábakat kell összekötni:

2830768-20180508-wHnQ9J.jpg

 

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...
4 órája, tuskes írta:

Lehet talán évjárattól is függ.... Valahol olvastam már én is, hogy van 52 literes is. Bár ennyi különbség valjuk be, lényegében tök mindegy. 

Nem az a 2 liter váltja meg a világot. Amúgy sem érdemes szegénységjelzővel sokáig keccsölni, mert a szivattyú nehezményezi, és elhalással honorálja.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.