Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fék


Recommended Posts

  • Hozzászólások 643
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

  • 1 month later...

Sziasztok.

olyan kérdésem lenne hogy corsa b fékpedál felett van egy "dugóféle" ami elméletileg össze van kötve a féklámpákkal. Na nekem ez van tropára menve és azért nincs féklámpám. Ennek az alkatrésznek mi a neve és esetleg ha vki tudná hogy hol lehet ilyet beszerezni azt megköszönném.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

olyan kérdésem lenne hogy corsa b fékpedál felett van egy "dugóféle" ami elméletileg össze van kötve a féklámpákkal. Na nekem ez van tropára menve és azért nincs féklámpám. Ennek az alkatrésznek mi a neve és esetleg ha vki tudná hogy hol lehet ilyet beszerezni azt megköszönném.

Féklámpakapcsoló, és mivel látom Bp-i vagy, az oldal alján található Csergő üzletet ajánlom.

Link to comment
Megosztás:

FPepe: Köszönöm a választ. 1100ft-os megmozdulás volt az egész. Azóta frankón működik.

A kérdésem az lenne ,hogy fék illetve futómű felújítás előtt állok. Mit illetve milyen gyártmányt érdemes venni? (Gondolok itt féktárcsa,fékdob,fékpofa stb.. Rugók ....)

Féktárcsának a Brembo-t szokták ajánlani, de vigyázni kell vele, mert hamisítják. Jó helyette pl. a Ferodo gyártmányú is.

Fékdobnak igazából nem tudok márkát ajánlani, talán a Zimmermann ami jó.

Fékpofának és fékbetétnek pl. a Ferodo gyártmányú javasolt, vagy a gyári.

Link to comment
Megosztás:

  • 11 months later...
Féktárcsának a Brembo-t szokták ajánlani, de vigyázni kell vele, mert hamisítják. Jó helyette pl. a Ferodo gyártmányú is.

Fékdobnak igazából nem tudok márkát ajánlani, talán a Zimmermann ami jó.

Fékpofának és fékbetétnek pl. a Ferodo gyártmányú javasolt, vagy a gyári.

256-os ATE nyergekhez előre és kadett tárcsás hídhoz hátra tud valaki betétet és féktárcsát ajánlani?? Előre gondolkodom vágott tárcsán. Oda Brembo max sportot ajánlottak. Jó lenne, ha komolyabb igénybevételt is bírna a fék.

Köszi. :)

Link to comment
Megosztás:

256-os ATE nyergekhez előre és kadett tárcsás hídhoz hátra tud valaki betétet és féktárcsát ajánlani?? Előre gondolkodom vágott tárcsán. Oda Brembo max sportot ajánlottak. Jó lenne, ha komolyabb igénybevételt is bírna a fék.

Köszi. :D

AP Racing ? :D <_<

Nekem volt MAX semmi bajom nem volt véle :lol:

De a fúrt tárcsákat nem erőltetném a normál árkategóriában :)

Betétből most Ferodo DS Performance nálam, csak ajánlani tudom :icon13:

/Igaz Szonik azt mondta, hogy a gyári tárcsa amit használok előbb fpg elfáradni komolyabb hasznűlatnál, mint a betét B) /

+ motul fékolaj, a max. amit még lehet használni utcára -_-

Link to comment
Megosztás:

AP Racing ? :D <_<

Nekem volt MAX semmi bajom nem volt véle :lol:

De a fúrt tárcsákat nem erőltetném a normál árkategóriában :)

Betétből most Ferodo DS Performance nálam, csak ajánlani tudom :icon13:

/Igaz Szonik azt mondta, hogy a gyári tárcsa amit használok előbb fpg elfáradni komolyabb hasznűlatnál, mint a betét B) /

+ motul fékolaj, a max. amit még lehet használni utcára -_-

A Max Sport nincs fúrva, csak vágva. 8200-ért kapnám darabját, a hátsónak meg 9200-ért, de az vágva sincs.

A Simer betéteket ismeri valaki?? Egyik ismerős dicséri, annak ellenére, hogy alsó árfekvésben van.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Fékproblémám van Corsa B-n, segitsetek ha tudtok! Tegnap éjjel kimentem a hóra forogni egyet, a második kézizés után nem tudtam visszaengedni a kart-még most sem megy....Eddig jó volt, feszesre - egy katt - állitva. Pár száz métert hazafelé a havon blokkoló hátsó kerékkel tettem meg hazafelé - izgi volt, folyamatos drift, lassitva.... Van-e praktika? Arra magamtól is rájöttem, hogy ez nem a befagyott fék esete(minusz 2 körül volt az éccaka, de mostmár olvad..:lol:(((( )Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Fékproblémám van Corsa B-n, segitsetek ha tudtok! Tegnap éjjel kimentem a hóra forogni egyet, a második kézizés után nem tudtam visszaengedni a kart-még most sem megy....Eddig jó volt, feszesre - egy katt - állitva. Pár száz métert hazafelé a havon blokkoló hátsó kerékkel tettem meg hazafelé - izgi volt, folyamatos drift, lassitva.... Van-e praktika? Arra magamtól is rájöttem, hogy ez nem a befagyott fék esete(minusz 2 körül volt az éccaka, de mostmár olvad..:lol:(((( )Köszi.

Pedig én is így jártam, igaz nem blokkolt, csak kicsit vonszolta a seggét, reggelre kiolvadt akkor már elforgott a kerék rendesen.

Link to comment
Megosztás:

Pedig én is így jártam, igaz nem blokkolt, csak kicsit vonszolta a seggét, reggelre kiolvadt akkor már elforgott a kerék rendesen.

Most ugrottam neki megint, rángattam a bovdent, ami bal hátul alig mozdul, jobb hátul is feszes, de ott lehetett cibálni kicsit. Béna volt mert utcán áll és nem tudok aláfeküdni. Meg ma 0 fölött is volt kicsit, gondoltam meggondolja magát. Lehet hogy a melegvizes trükk lesz a következő...

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok a segítségeteket szeretném kérni!

Zafirám van 2.0DTI....

Hátul ciripelnek a betéteim a tárcsán!

Levettem a kereket szétkaptam de a féknyerget alul egy csavar fogja azt kivettem illetve lecsavaroztam a kézifékkötelet is a hídrol hogy többet tudjak a féknyergen felhajtani és kijöjjön a fékbetét is!

Egy kérdés a féknyerget nem lehet valami módon egyszerűen lekapni a féknyereg csonkállványrol hogy kényelmesen betudjak csiszolni a fékbetétek alá??????

várom a tapasztalt hátsó fékbetét cserélő fórumozót:D

Anno VW m volt a féknyergen 2 csavarral kijött a csúszka és kész!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok!

D Corsám van (40 000Km). Olyan gond jött elő, hogy reggel amikor hideg van, kb 5C fok körül, akkor totál lent fog a fékem. Most hogy bejöttek a melegek és kint áll az autó 20-25C fokban, akkor meg felkeményedik és totál fent fog. Nem megy el a szervó, fog rendesen, csak jóval feljebb. Most már jó ideje figyelem és csak a hőmérséklet ingadozáshoz tudom kötni. Csak elég kellemetlen hogy egyszer nyomnom kell hogy megálljak, egyszer meg hozzáérek aztán satuzik. Tavaly nyáron lett benne féktárcsa és fékbetét cserélve, lehet ennek valami köze hozzá? Netán levegős lehet a fék, és a hőtágulás miatt felkeményedik?

köszi a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

D Corsám van (40 000Km). Olyan gond jött elő, hogy reggel amikor hideg van, kb 5C fok körül, akkor totál lent fog a fékem. Most hogy bejöttek a melegek és kint áll az autó 20-25C fokban, akkor meg felkeményedik és totál fent fog. Nem megy el a szervó, fog rendesen, csak jóval feljebb. Most már jó ideje figyelem és csak a hőmérséklet ingadozáshoz tudom kötni. Csak elég kellemetlen hogy egyszer nyomnom kell hogy megálljak, egyszer meg hozzáérek aztán satuzik. Tavaly nyáron lett benne féktárcsa és fékbetét cserélve, lehet ennek valami köze hozzá? Netán levegős lehet a fék, és a hőtágulás miatt felkeményedik?

köszi a válaszokat.

Légteleníteni is lehet, de a fékrásegítő is nagyon meg tudja csalni a gyenge-kemény fék érzést. Ha rendesen működik akkor sokkal puhábbnak érezni a féket, mert ugy nem csak a lábad nyomja, hanem a vákum is húzza.

Link to comment
Megosztás:

  • 10 months later...

Sziasztok!

F astrán cseréltem komplett féket tárcsa, dob, pofát, betétet, kézifék kötél ,fékcső hátul új munkahengerek, le lett légtelenítve jobb hátul kezdve, bal elől, jobb elől, bal hátul. Ha jól tudom ez a helyes sorrend légtelenítésnél. A fék kis nyomásra már fékez, úgyhogy tökéletes. De a problémám az, hogy ha nagyot fékezek akkor a két hátsó kerék leblokkol. A fékerőszabályzót kicseréltem, mert be volt rohadva, ami most benne van az tuti jó, de a probléma továbbra is fenn áll, hogy a hátsó kerekek erős fékezéskor blokkolnak. Nem ABS-es. Ha valaki tudna valamit jó tippet adni, hogy mit nézzek meg az jó lenne. Autószerelők csak a vállukat vonogatják és azt mondják, hogy még nem koptak össze. De szerintem más baja van, meg így nem biztonságos. Egy hirtelen fékezésnél eldobja a hátulját, mert kb. olyan mint ha a kézit ráhúznám.........egy 100 km/h-nál biztos élvezném :)

Hali!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.