Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Ascona


gabo007

Recommended Posts

Szevasztok Asconások!

Beköszönök hozzátok is!

Azért van ám egy kérdésem is...: :)

Asconára milyen méretű felni való?

Azért ezen kérdés, mert már 10 éve van a család szolgálatában egy D Kadett, de a téli gumihoz szereztem hozzá gyári lemez felnit (tavaly), mert nem gyári volt rajta mikor megvettük és feltűnően nehezebben tekerhető a kormány a nem gyári felnivel, ami szerintem Asconához való, de pontos méretet nem találok..főleg az ET szám érdekelne....(azért csak most tűnt fel, mert a gyárit rátéve meglepően könnyű volt a kormányzás a "megszokotthoz" képest és most kerűlt vissza a nyári)

Ha jól emlékszem ennyi van rá írva: 4,5 vagy 5.5J13 és kb 62 es a közepe ahol felfekszik az agyra...

Akkor milyen felni is való Asconára?

XJR13 ETXX....

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
  • Hozzászólások 2,1k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Látom senki nem segít neked, majd én megtszem. :)

Megnéztem a gyári felnit. Ez a legegyszerűbb gyári felni, nem amit

a sportos verziókra raktak.

A tipusa: 5Jx13CH ET37

üdv: muck

Köszi a segítséget!

még annyit kérdeznék, hogy mennyi a tehermentesítő váll átmérője?

Üdv.

Qpack

Link to comment
Megosztás:

Hi.

Megmértem, 57mm az átmérő.

üdv: muck

Kösz muck...akkor ez nem ascona felni vagy vmi sport verzió lehet? pedig Opel...

A kadett-é 56mm körűl van, de a közdarab biztos van legalább 1 mm falvastagságú...ha nem több..ha egy kicsit ráérek, majd memérem a pontos méretet.....

Esetleg az eddigi adatok alapján vmi tipp, hogy miféle opelé lehet? :?

Link to comment
Megosztás:

A fene..

Tavaj fullra felújitottam a fékeket elöl-hátul.

7végén leanyáztam az elöttem haladót h. milyen rohadt büdös a kocsija, de amikor megálltam kiderült h. én égek :oops: ..vagyis a fékem füstölt kissé..

Elmentem egy futóműszerelőhöz és asszonta h. ne nyugtasson meg a tudat h. egy éve megcsináltam, ugyanis elég sűrűn berohadnak a kadett és ascona első "úszóágyazású" féknyereg csapjai.

Egy okos bontós adta az ötletet h. tegyem fel az astra (230mm hűtött tárcsás) féknyergeit, meg is úsztam a 2 nyerget és a betéteket 15-ből, a hűtött tárcsa már volt szerencsére.

..egy az egybe felment rá, komplikáció nélkül.. ..és ez valószinűleg nem rohadhat be (mert gumiágyas) :)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Szia mindenkinek

1. Asconám van (volt) /1.6D/ és ugyan nálam is előferdűlt hogy berohadt kissé, de ezt az első fékezéskor észrevenni, mert elhúz az autó (sose jutotam odáig, hogy füstölésig használjam így :) ) Nos és amikor előjött ez a probléma egy kis ráhatás megfelelő F erővel, mindig rendbehozta egy időre a dolgot :)

2. Épp eladó a fent említett 1982-es 1.6D Ascona jó sok pótcuccal (átváltottam egy 93-as Omegára)

Ha vkit érdekelne esetleg dobjon hozzám egy mélt!

gabler@interware.hu

Link to comment
Megosztás:

Bocs riktán járok ide, idő hiányában, email gyorsabb lett volna :)

Hát figy mi a lepusztult? Belsőleg annyi, hogy a műszerfal elkezdett repedezni mert 2 éve már el akartam adni, és "elfelejtettem" szilikonozni. Kivül azért vannak hibák, bár egy része úgy 5 éve javítva lett. (hátsó hossztaró részek, köszöbök)

Ha pesti vagy (ha nem akkor is :o) emilben egyeztetünk és bármikor megtekinthető a "dög" ;), amúgy úgy 180e körül tartom, persze alkuképesen (De hát tudod hogy van, mondj nagyot, hogy maradjon vmi :D)

Email-ben szívesen kirészletezem a hibákat (jó hosszú listára készűlj :D), De Te is tudod, nem új autóról van szó. Amúgy júli 17. ig van vizsga rajta, szeptemberig ződ kártya :) és üzemképes, szal akár a lábán - hm kerekein - elviheted :) Amúgy az avataron épp az az Ascona van (mi is lehetne ? :P)

Gábor

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Pár napja vettünk a Párommal egy 19 éves Asconát. Első autónk, úgyhogy nemhogy az Asconához nem értünk, de még az autókhoz sem... :oops: Remélem, Ti majd tudtok nekünk segíteni!

Az OHC leírását kéne megszereznem valahonnan. Ebben tudtok segíteni?

Előre is KÖSZI a válaszokat!

Szép napot mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Én az Asconámhoz hozzáadom eme remekművet! (INGYÉ! ! :)) :)

Tény hogy pl. az Omegáról kiadott hasonló kiadványa kalap s***t se ér :)

Pesten amúgy nagyobb bevásárlóközpontokban fellelhető "műszaki" könyvboltokban 3-4ezer környékén mintha láttam volna.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Meg tudnátok nekem mondani hogy az asconába hányas számu kerékcsapágy kell?Ja, hátulra kellene.Mielött szétszedem jo lenne megvenni,nem akkor szaladgálni már érte :)

Na ez jó kérdés, pedig én is nemrég cseréltem! Sztem nem lehet túl sok variáció, mert én is csak bementem a boltba, aztán már adták is. Annyira emléxem, hogy a szett 3500 volt/oldal...

Te figyelj! Az avatarodban lévő kép alapján elég jól néz ki a paripád! Meg lehet nézni valahol?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

KÖSZÖNÖM szépen a válaszokat!!! :)

Akkor valamelyik könyvesboltban megpróbálom majd beszerezni "A Bibliát".

Szép napot!

Kósza

Most egy félórája láttam a partsneten, de szőke vagyok és nemtom, hogy 3 vagy 5e volt az ára. Nézd meg: partsnet.hu

Link to comment
Megosztás:

Szia!

KÖSZI szépen!!! :)

Ezt a könyvet kaptuk meg a tulajtól is, csak németül... :? Fogalmunk sem volt róla, hogy erről szól... de így sem jutunk vele előre, úgyhogy majd megpróbálom magyarul is megvenni!

Nagyon hálás vagyok a sok segítségért!

Minden jót:

Kósza

Link to comment
Megosztás:

Na ez jó kérdés, pedig én is nemrég cseréltem! Sztem nem lehet túl sok variáció, mert én is csak bementem a boltba, aztán már adták is. Annyira emléxem, hogy a szett 3500 volt/oldal...

Te figyelj! Az avatarodban lévő kép alapján elég jól néz ki a paripád! Meg lehet nézni valahol?

Na most tudom feltenni a képeket,ha még érdekel 1általán:)Amugy még még nem teljes a verda,sportkipuff,alufelni .egyenlöre ezek jönnek most még.Csak hát kéne kavics:P

http://members.chello.hu/sancoo/Ascona.jpg

http://members.chello.hu/sancoo/Ascona1.jpg

http://members.chello.hu/sancoo/Ascona2.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.