Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Sokan csinálják így! Az a perem kb 1cm-er, szal cserébe nem ér bele a gumi, ha kiflexeled...én nem mertem(félek a korróziótól!), s így most bele-beléreget terhelve a 215/45, de nem okoz sok problémát, a rugó-gátló maradt a gyári. Ja és futót is szoktam húzni vele...Ha lecserélem--> csak is 205/45re! :lol:

Na igen, de én futóra gondolni sem merek, mert ha 4 személy beül velem együtt. akkor már beér egy sima kanyarban is városban.

ezért gondolkodom a rugócserén...

Link to comment
Megosztás:

nekem 215/45 gumim van, ET35 8X17 felnin, és beleér mindenhova.

amigy a lökháritó tartó alatt van egy perem, amindek nem sok funkciója van, mi azt kivágtuk, és azóta jobb a helyzet. flex, és alvázvédő kell hozzá:lol:

És mennyit érdemes kivágni abból a kis borításból? Gondolom érdemes utána viszonylag vastagon benyomni alvázvédővel.

Link to comment
Megosztás:

Én is először 205/55*16-os gumákat vettem és ugyanott ért bele,mint nektek,pedig nem volt gyenge a hátsó rugó.Miután kicseréltem a váltóméret szerinti 205/50*16-ra megszünt a problémám,de mondjuk nekem az ET az 38-as,és az azért 1 hangyányit beljebb van.

Link to comment
Megosztás:

:lol: még csak most gondolkodom, hogy mit is javasoltál.

Jól értettem, hogy gyakorlatilag "kikókányoltál" a kerékjárat borításból egy darabot mindkét oldalt? :D

És ezt pont te :D :lol:

igen, én eldobtam a hátsó dobbetéteket, mert nincs rá szükség, nincs alatta semmi amit védeni kell...

és a kiálló dara b alatt van egy fém perem, amibe beleér. én azt meg flexpartiztam, aztán lealvázvédőztem.

bár nekem a lökháritó tartóba is beleért, a 215 ET35 és a 8x miatt, azt is átalakitottam, most jó, már csak a sárvédőperembe ér bele, de csak akkor ha 4 en ülünk benne.

azt majd tavasszal megjavitom :lol:

úgyis nemsoká megy fel a télikerék az meg 15 ös az elfér rendesen...

Link to comment
Megosztás:

I_S!

Ne izgasd magad a rugó miatt, mert ha gyári puha rugót teszel bele, akkor is bele fog érni a kerék nagyobb huppanónál, vagy ha sokan ültök benne.

( nem mintha azt írnám, hogy én megmondtam, hogy az ET35 beleér, de nemírom :lol: )

én ugyanezt végigjátszottam, gyári rugóval, kemény gátlóval, majd ültetettel...

én úgy gondolom, hogy flexxel azt a pici lemezt kivágni nem egy nagy ddolog, nem csinálsz kárt az autóban, nyugodtan tedd meg, és életed végéig megoldódott a beleérés...

Én mindkettő Coupén kivágtam, és jó lett.

aztán egy ilyen ültetést is elbírt agyonpakolt csomagtartóval... és sehol se ért bele.

img_7161.jpg

Link to comment
Megosztás:

ja. és elől is beér? mennyit van ültetve a tiéd elől?

igen nekem elöl is beleér, de a 8x, ET35 és a 215/45 miatt. elöször a dobbetétet darálta szét, és kitelert kerékkel kanyarodáskor huppanónál hozzáér a sárvédőhöz. én nem foglalkozok vele, már megszoktam... tudom hol milyen sebességgel lehet menni hogy ne legyen baj...

40/40 ültetésem van.

Link to comment
Megosztás:

igen nekem elöl is beleér, de a 8x, ET35 és a 215/45 miatt. elöször a dobbetétet darálta szét, és kitelert kerékkel kanyarodáskor huppanónál hozzáér a sárvédőhöz. én nem foglalkozok vele, már megszoktam... tudom hol milyen sebességgel lehet menni hogy ne legyen baj...

40/40 ültetésem van.

Akkor a hátulját megoldom így, látszólag csak a kiálló kis borításba ér be, de nekem 205 a gumi és 7,5J a felni, úgyhogy remélem máshová nem fog. Elől jelenleg nincs gond, nem ér el semit, de azért is kérdezek, hogy ne érjen meglepi, mert az elejét nehezebb orvosolni, mint a hátulját. Gondolkodom ültetésen, bár én olyan 30/20-on max, de tartok tőle, hogy kitekert kormánynál beüt majd a sárvédőbe úgy, mint neked.

Ja... tény hogy megmondtad, de bevállaltam, most meg beállok a sorba mögöttetek :lol:

Köszönöm a helpet, lehet először rápróbálom a kerekeimet egy ültetett G-re előre...

Link to comment
Megosztás:

Akkor a hátulját megoldom így, látszólag csak a kiálló kis borításba ér be, de nekem 205 a gumi és 7,5J a felni, úgyhogy remélem máshová nem fog. Elől jelenleg nincs gond, nem ér el semit, de azért is kérdezek, hogy ne érjen meglepi, mert az elejét nehezebb orvosolni, mint a hátulját. Gondolkodom ültetésen, bár én olyan 30/20-on max, de tartok tőle, hogy kitekert kormánynál beüt majd a sárvédőbe úgy, mint neked.

Ja... tény hogy megmondtad, de bevállaltam, most meg beállok a sorba mögöttetek :lol:

Köszönöm a helpet, lehet először rápróbálom a kerekeimet egy ültetett G-re előre...

Megjegyzem, van eladó FK ültetőrugó szettem. Vadi új, érintetlen, dobozban.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Hi All. Olvasgattam itt a fórumot, és úgy látom nem szereti az Astra a 17-es felniket. Van egy garnitúra 17-es alessiom az előző autótól, 205/50-ES gumimérettel. Talán kicsit sok is lenne ez egy 100lovas motornak. A kérdés az, hogy szerintetek jó választás lenne e egy garnitúr 7*16-os felni 205/45ös gumikkal? Esetleg később egy max 40/40-es ültetés még elfér majd? Az ültetés anniyra nem fontos, de nem szeretnék sem kicsi kerekeket (a gyáriak ocsmányak, főleg úgy hogy az előző autón, és az itthonin is nagy kerekek vannak), sem túl nagyokat, hogy állandóan beüssön. Fogunk a kocsiban 4-en is ülni, meg is lesz néha néha pakolva. Ez a karosszériakivágás nem tetszik, de ha nincs más, lehet az lesz. A szerelőnk úgy is ért hozzás, Astra G Coupe-ja van :D

Link to comment
Megosztás:

sziasztok,

most jöttem rá, hogy a G topikban valszeg nagyobb sikerrel járhatok :D

szóval nagy segítségre lenne szükségem

keresek olyan személyt, akinek nagy ET-s 15-ös felnije van az autóján (pl gyári acél, ET49), 195/60R15-ös, vagy 185/65R15-ös gumival és össze tudna velem futni egy próba erejéig

Grande Puntora keresek ugyanis télre acélfelnit, de a gyári GP ET-je 43-as, viszont ha nem muszáj, nem vennék 10e forintért felnit, ha pl a sima 6x15-ös Opel felni jó rá

előre is köszi a segítséget

Link to comment
Megosztás:

A gyári gumiméret helyett (195/60R15) milyen gumit érdemes feltenni? Persze gyári felnire.

Gyári felnire...... :D talán 185/65 R15 de ez is inkább a téli garnitúra legyen....szerintem.

Ha nagyobb gumira vágysz.... ;) akkor nagyobb felni is kelleni fog.... :P

Link to comment
Megosztás:

Akkor a 205-ös már nem megy fel?

de felmegy, csak a 205/55R15 nem egy gyakori (és ezáltal nem egy olcsó) méret

jobban jársz, ha nagyobbra váltasz nyáriban, télre meg meghagyod a 15öt

viszont egy tanács, hogy ne csalódjál: a 16 nem mutat a G astrán :D

Link to comment
Megosztás:

de felmegy, csak a 205/55R15 nem egy gyakori (és ezáltal nem egy olcsó) méret

jobban jársz, ha nagyobbra váltasz nyáriban, télre meg meghagyod a 15öt

viszont egy tanács, hogy ne csalódjál: a 16 nem mutat a G astrán ;)

Igaz, nem olcsó!

Még csak 10e van a gyári nyáriban, még egy darabig jó lessz, egyenlőre ráérek utánna gondolkodni. :D

Link to comment
Megosztás:

Valaki tudna abban segíteni nekem hogy télire a 185 vagy a 195 az előnyösebb? Józan paraszti ésszel szerintem télen nagyobb biztonság kell ezért télire ajánlatosabb a 195-ös gumi, nyárra meg a 185. Nekem teljesen gyári gumik vannak acélfelniken.

Várom a javaslataitokat, magyarázataitokat!

Link to comment
Megosztás:

Váltóméret : 205/45 R 17 és a 205/50 R 16 ezek a méretek még vígan elférnek, persze a gyárihoz közeli ET számmal.

És mennyi az a bizonyos közeli ET? Vagy jobbat kérdezek. Van egy garnitúra 7,5*17-es Alessio Rally nevű felnim, csak 205/50-es gumikkal. Az ET számot nem tom sajna. :D Ha a felnik jók lennének, csak gumikat cserélnék tavaszra.

Link to comment
Megosztás:

Szereztem felnit G Astrára 205/55/R16 ET37-es H Astra gyári alufelnit eléggé elkopott gumikkal. Éppen elfér az autó alatt (nincs ültetés) de 2 emberrel hátul nagyobb huppanónál egy hajszálnyit beleüt a műanyag kerékjárati dobba. Szerintetek ha váltok 205/50/R16 gumira akkor már nem fog beleütni? A másik dolog, hogy azt vettem észre mostanában mintha megereszkedett volna a hátulja a kocsinak mintha a rugó összement volna egy kicsit. Létezik, hogy elfárad a rugója egy 146000 km-et futott astrának amit nem is igazán terheltek meg soha nehéz dolgokkal. Az első futóműben már mondjuk cseréltek torony és a tornycsapágy közötti gumi ütközőt, (ettől feljebb is került a kaszni) de azt még megértem mert sajna kap is a pesti utaktól eleget.

Link to comment
Megosztás:

Valaki tudna abban segíteni nekem hogy télire a 185 vagy a 195 az előnyösebb? Józan paraszti ésszel szerintem télen nagyobb biztonság kell ezért télire ajánlatosabb a 195-ös gumi, nyárra meg a 185. Nekem teljesen gyári gumik vannak acélfelniken.

Várom a javaslataitokat, magyarázataitokat!

Ha van számottevő mennyiségű hó (értsd: több mint 2 centi) az úton, akkor sztem a keskenyebb gumi jobb, mert ahelyett hogy "felfeküdne" a hóréteg tetejére, mintegy utat vág magának, szóval itt inkább a profilmélység számít. Nekem legalábbis az a tapasztalatom, hogy keskenyebb gumival mindig jobban tudtam közlekedni télen... Másrészről viszont száraz de hideg aszfalton valóban a minél nagyobb tapadás számít, tehát itt fontos a széles futófelület. Jégen meg tökmindegy, oda hólánc kell vagy lánctalp. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.