Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Mivel lehet takarítani? Az lehet hogy az évek folyamán bemattul az aluminium??? És lehet csillogósabra fényezni? :idea:

Elvileg a krómtisztító paszta jó rá. Vagy polírpasztával, de igen pepecs munka mindkettő és ki tudja meddig fog csillogni-villogni....

Link to comment
Megosztás:

Nekem gyárilag 195/65-ös gumit raktak fel.

Úgy tudom 185/65 az általános.

És tudna valaki ajánlani valami jó gumit ami nem túl drága.

Ezek a Firestone-k már az F Astra-mon is hamar elkoptak.

Néztem a Bridgestone-t az nem olyan vészes árban sem, talán jó lesz.

Link to comment
Megosztás:

Nekem gyárilag 195/65-ös gumit raktak fel.

Úgy tudom 185/65 az általános.

És tudna valaki ajánlani valami jó gumit ami nem túl drága.

Ezek a Firestone-k már az F Astra-mon is hamar elkoptak.

Néztem a Bridgestone-t az nem olyan vészes árban sem, talán jó lesz.

2 fő gyári méret van 15-ös felnihez G Astrához:

195/60 R15 illetve

185/65 R15

Szerintem inkább a 195/60 az általánosabb. 185/65-el sztem kevesebb G Astrát szereltek gyárilag. Mondjuk az enyém speciel ilyen... :roll:

Link to comment
Megosztás:

Most megnéztem mindet. Elől 195/65 hátul 195/60.

MOst akkor mivan?

Lehet hogy a szalonban trükköztek?

Hűűha... ilyet még nem láttam.

Mindenképp a 195/60 a jó... Gépkönyvben is ez van. A 195/65 nagyobb átmérőjű, mint a 195/60. Most ezért nem egyforma méretűek a kerekeid elöl illetve hátul...

Nem tudom ki rakott fel ilyen felemás kerekeket, de ez szvsz így nem jó...

Link to comment
Megosztás:

Végülis.... asszem belgiumi az Astra-m az uccsó szériából.

Lehet hogy nemvolt nekik már olyan gumi.

De a kopás lehet ennek az eredménye?

Hát... annyira nem értek hozzá. Talán attól, hogy picit nagyobb átmérőjű, még nem kopik jelentősen nagyobb mértékben. De lehet, hogy tévedek, és egy adott méretű gumihoz tervezett futóművel egy eltérő méretű gumi tényleg sokkal jobban kopik. De azért is lehet jobban kopva, mert hát ugye az elsők eleve jobban kopnak egy elsőkerekes autónál... már ha nem kézifékezel sokat... :roll: De talán majd bazs szakértő kolléga kiokosít minket... :roll:

Link to comment
Megosztás:

Nem tom, hogy krómtisztító paszta jó-e, mert az alufelni lakkozva van, tehát teljesen más anyag, mint a króm :?: :?:

De meg lehet próbálni...max. rögtön le is hozza a fölösleges lakkot, oszt lehet újralakkozni. :lol:

Szerintem meg nincs lakkozva. :wink:

Link to comment
Megosztás:

1. Öregszik a lakk, az idő szava.

2. Sok mosástól és/vagy érdes szivacstól, stb. szintén mattul.

3. Nem gyári felnik eleve gyengébb bevonattal rendelkeznek. Nem tudom, a Tied milyen.

Jól van, Te nyertél! :wink:

Majd pü-ben küld már el, hogy hol vetted a kormánybőrt és mennyiért? Esetleg alkalom adtán segíthetnél fellvarrni :lol:

Link to comment
Megosztás:

Soroksári út 158. AutoWorld. 7900 körül vagy 7600, nem emlékszem.

358-1480, hívd fel, van-e most G-re!

Majd segítek...

Este megnézem neked a dobozán a típusszámot, azzal könnyebb keresni v. érdeklődni.

Köszi!!!!! :prayer:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Észrevettem hogy a 17-s kerekekkel /40-s valamerre mindíg húz az autó jobbra balra soha nem megy egyenesen! Anyira nem durván csak ha elengedem a kormányt akkor 3-mperc múlva korigálnom kell! De a téli 15-ös gyári kerékkel nem volt ilyen! Másnak is ilyen? :oops:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.