Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Jól néz ki.

Ha kinéztek egy gumit, érdemes megnézni, mik a tapasztalatok.

Erre jó pl a következő oldal:

Gumitesztek

Sava Intensa jól le van húzva náluk, de a Falkent se nagyon ajánlották.

Nézzétek meg, a legtöbb gumitípus fent van.

A Falken 912-vel elégedett a nép ezek szerint, a többi felsorolttal nem igazán.

Link to comment
Megosztás:

Nekem nem ez van, hanem jó kis 185/65 téli, ezért kellene valamit beboltolni.

Amúgy a fent említett reklám így néz ki:

Firestone a Metroban

Amúgy ilyen mintát nem is találtam még a Firestone profilok között... Érdekes.

Üdv.!

A 185/65R15 is gyári méret (jómagam 2001-ben a szalonból ezzel hoztam ki), és minimálisan ballonosabb (=komfortosabb), mint a 195/60R15, nem beszélve arról, hogy minél szélesebb a gumi, annál könnyebben úszik fel vízfilmen. Szóval, a helyedben nyárra is maradnék a 185-ös méretnél. A Fulda pl. most hozott ki egy új típust, ADAC is jól nyilatkozik róla a gyárigumi tesztjében. Asszimetrikus mintázat, ez jót tesz a csendességnek, az ára is emészthető, én bepróbálnám. Fulda EcoControl

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
ADAC tesztek szerint elég jó a gumi szárazon és vizes úton is. Kopása sem vészes, zajra középmezőny. "Ajánlott" kategória. 13e-ért nem rossz.

Ja. Csak részletekben megkapni nem jó. Elmentem gumishoz kifizettem a 4 gummancsot és a raktárjukból (ami máshol van mint a pénztár és kereskedés) elhoztam 3-t. Sajna hangosan nem mertem de magamban elküldtem őket "nyaralni" családostúl és mindegyik anyukájának "mellékállást" adttam északai műszakban. Holnap hozzák futárral a 4 gumimat. :D

Link to comment
Megosztás:

Remélem én sem csalódok benne. :D

Én eleve futárral hozattam őket, csak kb 1 hét volt a rendelés után, mire megjöttek, mivel raktárról kifogyott. Sokat visznek belőle...

Szerintetek kb mennyi futás kell egy új guminak, mire bekopik és rendesen tapad?

Gumis szerint 4-500km legalább, mire eléri a rendes tudását.

Ez mennyit jelent gyakorlatban?

Észre lehet ezt a különbséget venni egyáltalán?

Link to comment
Megosztás:

Én eleve futárral hozattam őket, csak kb 1 hét volt a rendelés után, mire megjöttek, mivel raktárról kifogyott. Sokat visznek belőle...

Én személyesen mentem el érte mert nem volt olyan messze a "bolt" ahol fizettem és araktár is csak kb. 10 percre volt onnan. A 4 gumi ma jön futival.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Még egész friss csillag vagyok ezen az égen szal sorry mindenkitől ha esetleg hülye kérdést tennék fel, de nem szeretnék lyukra futni...

Most vettem meg az első verdámat, opel corsa b és szeretnék egy garnitúra felnit rája...

jelenleg a gyári méret (180/40 R13) van rajta. Kinéztem egy 14-est, de egy tuningboltos ismerősöm azt mondta, a 15ös is alámegy...

És mivel minél nagyobb, nekem annál jobban tetszik :D ezért ki is néztem magamnak egyet...

De ebből adódna a kérdésem is:

szerintetek beférne a kiscorsa alá egy 6.5x15 ET38-as felni monnyuk 195/45 R15-ös gumikkal...?

futómű teljesen gyári, semmi nincsen rajta módosítva...

a hozzászólást előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek kb mennyi futás kell egy új guminak, mire bekopik és rendesen tapad?

Gumis szerint 4-500km legalább, mire eléri a rendes tudását.

Ez mennyit jelent gyakorlatban?

Észre lehet ezt a különbséget venni egyáltalán?

Szia!

Én észrevettem annó. Én tavaly vettem Bridgestone LM20 téligumit és még az igazi hideg előtt feltettem és hát ténleg nagyon csúszott. Először meg is ilyedtem hogy mi ez. De aztán 3-400km után megszűnt és azóta nagyon tapad.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Én észrevettem annó. Én tavaly vettem Bridgestone LM20 téligumit és még az igazi hideg előtt feltettem és hát ténleg nagyon csúszott. Először meg is ilyedtem hogy mi ez. De aztán 3-400km után megszűnt és azóta nagyon tapad.

Én ma rakattam fel végre a nyári gumikat. Nem vettem észre még semmit. Igaz száraz volt az úttest. Modjuk hallkabb mint a téli gumim azt tuti.

Link to comment
Megosztás:

Én ma rakattam fel végre a nyári gumikat. Nem vettem észre még semmit. Igaz száraz volt az úttest. Modjuk hallkabb mint a téli gumim azt tuti.

Nálam hangra minimális volt a különbség, persze a nyári javára. A téli Michelin Alpine volt és meglepően csendesen viselkedett!

Link to comment
Megosztás:

A gumiteszt.com-on láttam a teszteknél a 4x4-es gumik külön kategóriáját. Mi a különbség? ha veszek 4 nyárit akkor is tök mindegy hogy melyik kettő kerül a hajtott kerekekre nem?

Azok nem terepjáró gumik, vazze....? :D

Azokat szoktás így hívni, más a gumiprofil és általában kisebb sebességre csinálják őket.

Javaslom, sasold meg, a véleményeknél milyen vason is volt az adott gumi.

Ford Maverick, Nissan Patrol, Suzuki Jimny, stb.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.