Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
Hali!

Még egész friss csillag vagyok ezen az égen szal sorry mindenkitől ha esetleg hülye kérdést tennék fel, de nem szeretnék lyukra futni...

Most vettem meg az első verdámat, opel corsa b és szeretnék egy garnitúra felnit rája...

jelenleg a gyári méret (180/40 R13) van rajta. Kinéztem egy 14-est, de egy tuningboltos ismerősöm azt mondta, a 15ös is alámegy...

És mivel minél nagyobb, nekem annál jobban tetszik :lol: ezért ki is néztem magamnak egyet...

De ebből adódna a kérdésem is:

szerintetek beférne a kiscorsa alá egy 6.5x15 ET38-as felni monnyuk 195/45 R15-ös gumikkal...?

futómű teljesen gyári, semmi nincsen rajta módosítva...

a hozzászólást előre is köszönöm!

szia taryf!

kicsit megkésve, de válaszolok, hátha még aktuális.

elsőként nézd meg újra a jelenlegi gumi méretedet, mert a 180 is gyanús hogy hibás (lehet 185 inkább), meg a 40 is nagyon gyanús, hogy hibás. ezután ki kéne derítened, hogy mekkora a gyári ET száma és a 13"-as felni szélessége. ha ezt összeszedted, kezdhetünk agyalni, hogy milyen felni mehet a gép alá.

de egyébként 15"-ös felni simán bepakolható a kiscorsa alá nyugi :lol:

az a gyanúm, hogy a 6.5x15 ET 38-as kinézett felni elég necces lesz, de azért beférhet alá. a fenti adatok ismeretében már könnyebben megmindható.

a 195/45 R15-ös méret is lehet akár jó is, de arra is azt gondolom így látatlanba, hogy nagy lesz picit.

az ökölszabály a méretválasztásnál az alábbi (de azért ha így kiválasztottál egy méretet, beszélj hozzáértővel is, hogy minden ok legyen!):

ha felni átmérő méretet növelsz 1"-csel, akkor a peremmagasságot (második szám) csökkenteni kell 5-tel. pl. ha 185/50 R13-ad van most, akkor 14"-ben 185/45 R14, 15"-ben 185/40 R15 lesz megfelelő.

ha gumi szélesség méretet növelsz 10mm-rel (elkő szám), akkor is a peremmagasságot (második szám) csökkenteni kell 5-tel. pl. ha 185/50 R13-ad van most, akkor 195-tel 195/45 R13, 205-tel 205/40 R13 lesz megfelelő.

ha tehát 185/40 R13-ad van jelenleg (amit azért gyanús, hogy nem igaz), akkor annak a helyes váltómérete kb. 195/25 R15 lenne, ami olyan peres gumi, hogy azonnal felejtsd el!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sajnos egy héttel ezelőtt baleset miatt földútnak nevezett irgalmatlan képződményen kellett kerülnöm a nyaralásra felpakolt Caravannal. Sajnos a jobb hátsó EcoConti CP nem bírta a gyűrődést (igaz utolsó nyarát taposta). Ráadásul lejtőn nem igazán jó kerékcserére megállni, így még vagy 500-600 métert a defektes gumis gyári alufelnin kellett megtenni. A gumi kuka, de a felnit megvédte.

Most Fulda Carat Progresso kerül a hátsó kerekekre 13.490,- Ft/db + 850,- Ft futár (startgumi.hu). Tapasztalatom szerint gumiszervízben átlagosan 3-5000 Ft-tal drágábbak a gumik mérettől, márkától és pofabőr vastagságától függően.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos egy héttel ezelőtt baleset miatt földútnak nevezett irgalmatlan képződményen kellett kerülnöm a nyaralásra felpakolt Caravannal. Sajnos a jobb hátsó EcoConti CP nem bírta a gyűrődést (igaz utolsó nyarát taposta). Ráadásul lejtőn nem igazán jó kerékcserére megállni, így még vagy 500-600 métert a defektes gumis gyári alufelnin kellett megtenni. A gumi kuka, de a felnit megvédte.

Most Fulda Carat Progresso kerül a hátsó kerekekre 13.490,- Ft/db + 850,- Ft futár (startgumi.hu). Tapasztalatom szerint gumiszervízben átlagosan 3-5000 Ft-tal drágábbak a gumik mérettől, márkától és pofabőr vastagságától függően.

Ezt meg tudom erősíteni, de:

Én cigánykodni szoktam, és eddig 3-ból 2 x bejött.

Megkérdeztem az árakat, utánanéztem a neten, közöltem velük, hogy akkor csak felrakás lesz, vásárlás nem. Nagy szemekkel rá is kérdeztek, hogy miért, erre elmondtam, hogy ha ugyanazokat a gumikat lerendelem netren keresztül, akkor még ha a pk-t rá is számolják, úgy is olcsóbb 5-6 ezressel, így kiállja a felszerelést (4000) és még marad is.

No több sem kellett, gyorsan fogták a számológépüket, és 1-2 perc számolgatás után közölték, hogy álljak csak be nyugodtan, abban az árban ők is meg tudják csinálni.

Szóval lehet alkudozni, és még nem is hazudtam (nagyot, csak vagy 2 ezret).

Link to comment
Megosztás:

Ezt meg tudom erősíteni, de:

Én cigánykodni szoktam, és eddig 3-ból 2 x bejött.

Megkérdeztem az árakat, utánanéztem a neten, közöltem velük, hogy akkor csak felrakás lesz, vásárlás nem. Nagy szemekkel rá is kérdeztek, hogy miért, erre elmondtam, hogy ha ugyanazokat a gumikat lerendelem netren keresztül, akkor még ha a pk-t rá is számolják, úgy is olcsóbb 5-6 ezressel, így kiállja a felszerelést (4000) és még marad is.

No több sem kellett, gyorsan fogták a számológépüket, és 1-2 perc számolgatás után közölték, hogy álljak csak be nyugodtan, abban az árban ők is meg tudják csinálni.

Szóval lehet alkudozni, és még nem is hazudtam (nagyot, csak vagy 2 ezret).

Ma fel is rakattam! 2500 Ft-ért a használt Pirellik az első tengelyről a hátsóra vándoroltak, a hátsó kerekek kiléptek a EcoContikból és Fuldaba öltöztetve kerültek előre . A pótkerék (teljes értékű, nem kötött forgásirányú négyévszakossal) nyomásellenőrzés és gyorstakarítás után vissza a helyére.

Ja! Épp tízóraiztak amikor érkeztem. A kaja várta meg őket és nem én!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Hali ámberek! :lol: Nincs valakinek véletlenül elfekvőben 4 db 15"-os 4 lyukas lemezfelnije nagyon pici pénzért?Kezd irritálni a gumisok gátlástalansága évszakváltás idején. :lol: :lol:

Nem sokkal jön ki jobban az ember úgy sem. Mert azért centírozni is kell a kereket rendszeresen. Amikor 1000-ért cseréltek gumit, akkor 800 volt a centír. Szóval gátlástalanok ígyis-ugyis.

Link to comment
Megosztás:

Nem sokkal jön ki jobban az ember úgy sem. Mert azért centírozni is kell a kereket rendszeresen. Amikor 1000-ért cseréltek gumit, akkor 800 volt a centír. Szóval gátlástalanok ígyis-ugyis.

Plusz a guminak sem tesz túl jót a felniről le, felnire fel. Gumis haverom mondta anno, hogy rongálódhat a gumi pereme, és gyakrabban kell ellenőrizni a nyomást, mert a perem miatt ereszthet minimálisan.

Link to comment
Megosztás:

Plusz a guminak sem tesz túl jót a felniről le, felnire fel. Gumis haverom mondta anno, hogy rongálódhat a gumi pereme, és gyakrabban kell ellenőrizni a nyomást, mert a perem miatt ereszthet minimálisan.

Gumis függőszerintem a dolog. Azaz a tapasztalata, és a gépe is számít. Ugyanis Édesanyám 8 éve rakosgattatja a gumijait tavasszal, ősszel, és még egyikkel sem volt probléma. Nekem viszont a gumi és a felni között be rozsdásodott néhány év után, és ott eresztett le a gumi.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hali!

Érdeklődöm, hogy van e valakinek tapasztalata vagy konkrét infója, hogy 17" 7,5J ET30 elfér e a szekér alatt.

Ilyen paraméterekkel néztem görgőket, csak nem vagyok biztos az ET-ben, nem lóg e ki nagyon, illetve nem üt e be a sárvédőbe.

Köszönet!

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Érdeklődöm, hogy van e valakinek tapasztalata vagy konkrét infója, hogy 17" 7,5J ET30 elfér e a szekér alatt.

Ilyen paraméterekkel néztem görgőket, csak nem vagyok biztos az ET-ben, nem lóg e ki nagyon, illetve nem üt e be a sárvédőbe.

Köszönet!

Szeva.Nekem ET38 16-os van fent 205/50-es gumikkal,de az hátul még elfér,terhelt állapotban nem ér hozzá a sárvédő belső pereméhez.

Link to comment
Megosztás:

Szeva.Nekem ET38 16-os van fent 205/50-es gumikkal,de az hátul még elfér,terhelt állapotban nem ér hozzá a sárvédő belső pereméhez.

Nos hát pont ezért kérdezem, mert az előző nekem is ET38 volt 16"-lal 7,5J-s, az vígan elfért, de nem tudom, hogy ha egy collal nagyobb lessz, akkor 30-as ET-vel elfér e.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Érdeklődöm, hogy van e valakinek tapasztalata vagy konkrét infója, hogy 17" 7,5J ET30 elfér e a szekér alatt.

Ilyen paraméterekkel néztem görgőket, csak nem vagyok biztos az ET-ben, nem lóg e ki nagyon, illetve nem üt e be a sárvédőbe.

Köszönet!

nem fér el bárki bármit mond.

én 9 hónapja szopok az enyémmel, mert beleér mindenhova.

8x17 ET35

Link to comment
Megosztás:

az simán.

és a 7,5 et35 is, bár a coupén a lökháritó tartót meg kellett flexelni még a 7x17 et 42 höz is. igaz ültetéssel és /45 gumival.

Én ültetésről letettem, ezért keresek olyan felnit, ami jól mutat csüccs nélkül is.

Nagyon tetszik a BBS CH morotsport, de az megfizethetetlen, az RH hasonló formája is bejön, csak abból nem találok használt 4x100-ast, de tetszik a DBV ARIZONA is, csak amit találtam nagyonjó árban, az ET30, ezért kérdeztem rá.

Link to comment
Megosztás:

Én ültetésről letettem, ezért keresek olyan felnit, ami jól mutat csüccs nélkül is.

Nagyon tetszik a BBS CH morotsport, de az megfizethetetlen, az RH hasonló formája is bejön, csak abból nem találok használt 4x100-ast, de tetszik a DBV ARIZONA is, csak amit találtam nagyonjó árban, az ET30, ezért kérdeztem rá.

Szerintem a Dotz Shuriken fekete jól állna a taligádon!

Van belőle OPEL méret 4x100 ET38 17" is. <_<

38.900-ért/db elfogatható ár szerintem.

Leszűrtem neked néhány 17-es 4 csavaros felnit! Jó nézegetést és keresgélést!

Link to comment
Megosztás:

Gyári acél felni rulez: ballonos gumival - komfortos az utazás, nem kell görgőzésre hordani, nem is kell peres gumi rá meg ném ér bele a kasztniba... <_<

Alufelni meg jól néz ki. Én télen-nyáron alufelnizek. télre a 15ös gyári, nyárra 16os. A 16os kompromisszumos: Ballonosabb gumi,(mint a 17) egyszer sem görgőztettem még és jól néz ki(bár a 17-es azért szebb lenne)

Ui:pont te kardoskodsz a lemezfelni mellett :huh:

Link to comment
Megosztás:

Lemezfelnit semmiképp, mert fosul tud kinézni, ha elkezd rozsdásodni és nem törődnek vele.

17 ezekre az utakra nem nagyon ajánlott. Széles gumival nyomvájukban lavírozni nem annyira rulez.

Nekem is csak a szépészet miatt van fent, meg mert nem napi használatú a járgány.

Télen 15-ös alut használok, az érezhetően könig a komfortos ballon gumikkal. Nekem csak hétvégén megy az ótó, mert hétközben bkv.

Még nem kelett görgőztetnem alu felnit. Most nézettem meg és semmi gond nem volt vele, bár kátyút azért kapott néha, de próbálok odafigyelni. HIJOIN rulez!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.