Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Én is most vettem meg a téli gumikat! 55 ropi volt 185/65 R 15 - ös Nokian gumik! Jöhet a tél.... :D A Nokian egyébként jó gumifajta?

A Nokian NRV-k nagyon állat téli gumik, szerintem verik a conti winterjeit, viszont a nyári nokian brrrr. Nulla tapadás, kemények is, meg kopnak is rendesen.

Télibe szerintem megéri azt a pluz pénzt a márkásabb gumi, egy fékezésen simán behozza az árát. Szóval télire Nokian, vagy michelin.

A nyári kléberemmel nem vagyok megelégedve, mert erősebb fékezéskor csak úgy csikorog, és szerintem nem is tapad, viszont vízen elég jó. Kíváncsi lennék egy hankookra, állítólag azok nagyon tapadnak.

Link to comment
Megosztás:

A Nokian NRV-k nagyon állat téli gumik, szerintem verik a conti winterjeit, viszont a nyári nokian brrrr. Nulla tapadás, kemények is, meg kopnak is rendesen.

Télibe szerintem megéri azt a pluz pénzt a márkásabb gumi, egy fékezésen simán behozza az árát. Szóval télire Nokian, vagy michelin.

A nyári kléberemmel nem vagyok megelégedve, mert erősebb fékezéskor csak úgy csikorog, és szerintem nem is tapad, viszont vízen elég jó. Kíváncsi lennék egy hankookra, állítólag azok nagyon tapadnak.

Tapadnak bizony én tudom:)

Szerintem árához képest nagyon jó minöségü.

és itt az alapanyagra gondolok.

Van természetesen sokkal jobb is de az drágább is.

Nyári gumiját probáld ki egyszer minta kod:K110 kiváló és annyira csendes hogy azt el sem hiszed.

De én mint már mondtam is elfogult vagyok.

Link to comment
Megosztás:

Tapadnak bizony én tudom:)

Szerintem árához képest nagyon jó minöségü.

és itt az alapanyagra gondolok.

Van természetesen sokkal jobb is de az drágább is.

Nyári gumiját probáld ki egyszer minta kod:K110 kiváló és annyira csendes hogy azt el sem hiszed.

De én mint már mondtam is elfogult vagyok.

A Nokian nyári gumira gondolsz?

Link to comment
Megosztás:

A Nokian nyári gumira gondolsz?

Nem ismerem sajnos de szerintem annyival nem jobb mint amennyivel drágább.

Hankook olcsobb és az nálam bizony nem egy utolsó szempont meg a hankook-ot legalább ismerem.

Szerintem most hogy ugye itt a "nagy válság"sokan átfognak térni olcsobb középkategoriás abroncsokra és akkor még hallani fogunk a hankook Tire-röl.

Link to comment
Megosztás:

Nem ismerem sajnos de szerintem annyival nem jobb mint amennyivel drágább.

Hankook olcsobb és az nálam bizony nem egy utolsó szempont meg a hankook-ot legalább ismerem.

Szerintem most hogy ugye itt a "nagy válság"sokan átfognak térni olcsobb középkategoriás abroncsokra és akkor még hallani fogunk a hankook Tire-röl.

Irj légyszi tapasztalatokat ezekről a hankookokról. Nyári, téli is érdekel. Kösiz.

Link to comment
Megosztás:

Irj légyszi tapasztalatokat ezekről a hankookokról. Nyári, téli is érdekel. Kösiz.

A novemberi Auto2 -ben található ADAC téligumiteszten csak 175/65 R14 méretben próbálták és két csillaggal a középmezőny közepén végzett "ajánlott" értékeléssel (Hakook Icebear W440). A Nokian WR G2 195/65 R15 méretben ugyan ezt az eredményt érte el.

A kínai gumik mindkét kategóriában a "nem ajánlott" mezőnyt képviselik.

Link to comment
Megosztás:

a hankook szar.

astra g méretben 1-2 ezer forint felárért lehet venni normális gumit is. viszont ha véletlenül összetöröd magad mert pont azon a 5 centin mulik akkor az nem 1-2 ezer forintba kerül.

nem éri meg sporolni...

Úgy ahogy mondod!

benzin, olaj, gumi ami a mindennapos fogyódolgok.

Link to comment
Megosztás:

A novemberi Auto2 -ben található ADAC téligumiteszten csak 175/65 R14 méretben próbálták és két csillaggal a középmezőny közepén végzett "ajánlott" értékeléssel (Hakook Icebear W440). A Nokian WR G2 195/65 R15 méretben ugyan ezt az eredményt érte el.

A kínai gumik mindkét kategóriában a "nem ajánlott" mezőnyt képviselik.

Én a magyar hankook gumikrol irtam ahol teljesen más konstrucioval dolgozna mint kina ill korea.

És pedig azért mert a magyar gyárnak europa ellátása a cél.

ezért más a keverék meg minden.

Link to comment
Megosztás:

a hankook szar.

astra g méretben 1-2 ezer forint felárért lehet venni normális gumit is. viszont ha véletlenül összetöröd magad mert pont azon a 5 centin mulik akkor az nem 1-2 ezer forintba kerül.

nem éri meg sporolni...

Hát ha te ugy mész hogy öt centiken mulik a dolog akkor inkább menny bicajjal.

1-2 ezer forint ja kapsz klebert,nokian,meg ilyen fantasztikusan jó gumikat,amire még az opel szerzizben is azt mondják hogy "gatya"most idéztem.

Nem gondolod hogy ha annyira szar lenne akkor nem 1-2 ezer külömbség lenne köztük hanem jóval több.

Szerintem mondjuk mindenki azt teszi fel amit akar de ha tudnád hogy mit is minősitesz akkor lehet hogy más véleményen lennél.

Link to comment
Megosztás:

testvérem, hidd el, tudom mit minősitek.

a kléber michlein termék.

és ha meg kell állni hirtelen egy vészfékezéssel akkor nekem szokott számitani az az 5 centi.

ezért inkább minőségi gumit veszek, és nem fillérezem, hogy mi az olcsóbb és jujj de jó sporoltam 3 forint 50 fillért... :D

nekem michlein gumi van az autómon. az asszonyén meg kléber. mindkezttő megfelelő úgyérzem.

a hankook meg szar. ha magyarok gyártják, ha kinai.

bicajjal meg nem megyek sehova,mert lusta tohonya állat vagyok, ezért vettem egy robogót.

a nokian gumi meg finn gumi. ott asszem van hideg, meg hó, meg jég. ők azért maguknak tudnak csinálni jó téligumit az ottani viszonyokhoz, akkor az ide is jó. bár méág sose volt ilyen gumim, és valószinüleg nem is lesz, mert nekem jó a michlein, ugyhogy ennyi a véleményem...

Link to comment
Megosztás:

testvérem, hidd el, tudom mit minősitek.

a kléber michlein termék.

és ha meg kell állni hirtelen egy vészfékezéssel akkor nekem szokott számitani az az 5 centi.

ezért inkább minőségi gumit veszek, és nem fillérezem, hogy mi az olcsóbb és jujj de jó sporoltam 3 forint 50 fillért... :D

nekem michlein gumi van az autómon. az asszonyén meg kléber. mindkezttő megfelelő úgyérzem.

a hankook meg szar. ha magyarok gyártják, ha kinai.

bicajjal meg nem megyek sehova,mert lusta tohonya állat vagyok, ezért vettem egy robogót.

a nokian gumi meg finn gumi. ott asszem van hideg, meg hó, meg jég. ők azért maguknak tudnak csinálni jó téligumit az ottani viszonyokhoz, akkor az ide is jó. bár méág sose volt ilyen gumim, és valószinüleg nem is lesz, mert nekem jó a michlein, ugyhogy ennyi a véleményem...

Van akinek számit az ára is én örülök neki hogy neked nem és első a biztonság.Michelin-el egyet értek de kleber ugyan már.

Michelin valóban nagyon jó de kb 10000-el drágább és nem 3 forint 50 fillérrel.

Azért 5db guminál már nem mindegy.Amugy meg kb a 10000-nek fele a márkanév megfizetése.

Nem biztos hogy aki sporol nem is gondolkodik.

Mindegy ezt az egészet amiröl mi itt beszélgetünk nem fogjuk tudni eldönteni ugy sem majd eldönti mindenki magának.

A mai világban az emberek 80%-ánál úgyis pénztárca függöl esz a vásárlás.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Még új vagyok itt, olvasgattam is vissza, de egy kérdésem lenne, az előző autómról maradt egy téli gumi garnitúra 175/65 R14 , jó e a mostani 1.6 G astra caravánomra? A felni felfogatás stimmel, csakhát ehhez nem nagyon értek, biztonságosan használhatom e ha felrakom, vagy inkább felejtsem el ? Jól jönne egy kis segítség a hozzáértőktől. Köszi. "G"

Link to comment
Megosztás:

Van akinek számit az ára is én örülök neki hogy neked nem és első a biztonság.Michelin-el egyet értek de kleber ugyan már.

Michelin valóban nagyon jó de kb 10000-el drágább és nem 3 forint 50 fillérrel.

Azért 5db guminál már nem mindegy.Amugy meg kb a 10000-nek fele a márkanév megfizetése.

Nem biztos hogy aki sporol nem is gondolkodik.

Mindegy ezt az egészet amiröl mi itt beszélgetünk nem fogjuk tudni eldönteni ugy sem majd eldönti mindenki magának.

A mai világban az emberek 80%-ánál úgyis pénztárca függöl esz a vásárlás.

Miért kell 5db? :D

Nyári potnak elég, ha defektet ka, azt meg meg lehet csináltatni.

Neekm 4db nyári, és 4db téli van, nyáron a téli, télen a nyári a pót.

Link to comment
Megosztás:

Én a magyar hankook gumikrol irtam ahol teljesen más konstrucioval dolgozna mint kina ill korea.

És pedig azért mert a magyar gyárnak europa ellátása a cél.

ezért más a keverék meg minden.

NEM teljesen igaz, az hogy itt mások az éghajlati viszonyok az egy dolog, de az nem azt jelenti hogy más a konstrukció. A gumi ugyanabból az anyagból készül mintha Koreában csinálnák de a futófelülete változik. Azonos útra, évszakra való gumiról van szó. Még várjatok evvel a hankook gumi témával mert én láttam hogyan történik a selejtgumi válogatása. A sarki gumis 30%-os áron vitte százszámra őket és azóta azokat szereli fel "becsülettel" Én is szereztem már havernak innen gumit 3500/darab árért mert a műszaki előtt kellett neki. Egy héttel utána autó ment a kukába mert totálkárosra törte köpeny kiszakadás miatt az autóját(C16NE).

Link to comment
Megosztás:

NEM teljesen igaz, az hogy itt mások az éghajlati viszonyok az egy dolog, de az nem azt jelenti hogy más a konstrukció. A gumi ugyanabból az anyagból készül mintha Koreában csinálnák de a futófelülete változik. Azonos útra, évszakra való gumiról van szó. Még várjatok evvel a hankook gumi témával mert én láttam hogyan történik a selejtgumi válogatása. A sarki gumis 30%-os áron vitte százszámra őket és azóta azokat szereli fel "becsülettel" Én is szereztem már havernak innen gumit 3500/darab árért mert a műszaki előtt kellett neki. Egy héttel utána autó ment a kukába mert totálkárosra törte köpeny kiszakadás miatt az autóját(C16NE).

Biztossan örült utánna az olcsó guminak.

Nah Én nemhiába kötötem cascot 1 hete, nem akarom összetörni, de ilyen bármikor megtörténhet. :D

Link to comment
Megosztás:

Gondolom ezt nekem küldted. Nekem 195/60r15el jött a gép, télen 185/65r15öt van rajta. De ezt is írtam: a 185ös meg váltómérete.

"A sebességmérő értéke leolvasáskor a választott abroncsnál 1,1 %-al alacsonyabb.

A sebességmérő 100 km/h értékénél, a valós sebesség 101,1 km/h. " 2%os értékig váltómeretről beszélünk! :D

Link to comment
Megosztás:

"2008-11-05 - 11:50 Létrehozva: #1887

Én 195/60r15ös Dunlop Sp Sport 2020E-vel vettem anno a gépet, de télre 185/65r15ös Cont Winter kerül rá. A ballonosabb jobb télire, de a 60as méret is jó mivel gyári méret. " ---> vagyis: akár 195/60r15ös télit is rakhatsz rá....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.