Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

NEM teljesen igaz, az hogy itt mások az éghajlati viszonyok az egy dolog, de az nem azt jelenti hogy más a konstrukció. A gumi ugyanabból az anyagból készül mintha Koreában csinálnák de a futófelülete változik. Azonos útra, évszakra való gumiról van szó. Még várjatok evvel a hankook gumi témával mert én láttam hogyan történik a selejtgumi válogatása. A sarki gumis 30%-os áron vitte százszámra őket és azóta azokat szereli fel "becsülettel" Én is szereztem már havernak innen gumit 3500/darab árért mert a műszaki előtt kellett neki. Egy héttel utána autó ment a kukába mert totálkárosra törte köpeny kiszakadás miatt az autóját(C16NE).

Hát én azt sajnálom hogy a haverod igy járt de lehet hogy meg kellett volna nézni hogy mit is "szerzel"a havernak.

Lehet hogy éppen a selejtekböl valo volt.

Link to comment
Megosztás:

Én tudtam mit szerzek neki, és ezt vele is közöltem hogy azért olcsó mert selejt. De én a helyébe (ezt is mondtam neki) inkább nem megyek az autóval addig amíg nincs elég pénzem egy teljes új gumikészletre. Azóta siratja de nemsokára megjön az új játékszer és akkor vagy az lesz vagy opc!

Link to comment
Megosztás:

Én tudtam mit szerzek neki, és ezt vele is közöltem hogy azért olcsó mert selejt. De én a helyébe (ezt is mondtam neki) inkább nem megyek az autóval addig amíg nincs elég pénzem egy teljes új gumikészletre. Azóta siratja de nemsokára megjön az új játékszer és akkor vagy az lesz vagy opc!

Hogy érted azt hogy tudtad hogy selejt?

Link to comment
Megosztás:

Én tudtam mit szerzek neki, és ezt vele is közöltem hogy azért olcsó mert selejt. De én a helyébe (ezt is mondtam neki) inkább nem megyek az autóval addig amíg nincs elég pénzem egy teljes új gumikészletre. Azóta siratja de nemsokára megjön az új játékszer és akkor vagy az lesz vagy opc!

Azért remélem az OPC-re komolyabb gumi kerül majd.

Link to comment
Megosztás:

Előzőt hsz-t átszerkesztettem

Mondták hogy azért olcsó mert lehet éppen használni csak nem 1. osztályú gumi ezért olcsón kiárusították őket

Ez Hülyeség.

Nincs ilyen Egyik gumi márkánál sem.

Vagy megfelel vagy nem.

Van viszont olyan hogy más megy az autó gyáraknak és más a kereskedésekbe ill raktárakba.

Mind kettöt ugyan ugy vizsgálják géppel stb.

Szerintem amit te szereztél az nem teljesen legális úton kerülhetett ki a forgalomba,ilyent valoban meggondolatlanság feltenni az autóra.

Ezek alapján nem kellene szerintem le minősíteni az egész márkát.

Hankooknak is vannak bizony nagyon jó minőségü abroncsai amelyek nagyon jó teszt eredményeket érnek el.

Link to comment
Megosztás:

Hácccóval:

A keresés paraméterei: HANKOOK 195/60 R15

Téligumi (Személyautó)

Név Méret Megjegyzés Áfás ár

HANKOOK W300 195/60 R15 88 H 15 990.- Megrendelés

HANKOOK W440 195/60 R15 88 T 13 390.- Megrendelés

---------------------------------------------------------------------------

A keresés paraméterei: DUNLOP 195/60 R15

Akciós Téligumi (Személyautó)

Név Méret Megjegyzés Áfás ár

DUNLOP Winter Sport 3D 195/60 R15 88 T (Auto Motor und Sport tesztgyőztes és Autobild tesztgyőztes) 14 990.- (akció) Megrendelés

DUNLOP Winter Sport 3D 195/60 R15 88 H 17 990.- (akció) Megrendelés

Ezek az árak, ahol most vettem a DUNLOP-ot. Nem kell Hankook. Nekem.

Link to comment
Megosztás:

Mit értesz azon, hogy fizetett teszt?

Van ismerős szalon vezető...ő is elismeri, hogy amkor az újságíró elviszi a tesztautót..a csomagtartóban ajándékcsomag várja...ha volumen modellről van szó, nem egyszer hétvégi wellnesselést adnak ajándékba...persze nem minden teszt- cikk elfogult...de azért..

Link to comment
Megosztás:

Van ismerős szalon vezető...ő is elismeri, hogy amkor az újságíró elviszi a tesztautót..a csomagtartóban ajándékcsomag várja...ha volumen modellről van szó, nem egyszer hétvégi wellnesselést adnak ajándékba...persze nem minden teszt- cikk elfogult...de azért..

Bakker! Az ADAC szerinted újság? :lol:

Akkor a MAK is az!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ha az ember fia gyári opel alufelnit vesz, akkor ahhoz jók a gyári vasfelni csavarjai? Ha igen, akkor milyen peremfeltételekkel érdemes kerékőrt venni? Úgy értem, hogy mire kell figyelni?

köszi

Peti

Általában jó a gyári felni csavarja a gyári acélfelnire. Azért kérdezd meg a gumisnál vagy próbáljátok fel.

Link to comment
Megosztás:

Ezt akartam mondani. Az adac sohasem fog autótípust tesztelni. Ők téli meg nyárigumikat tesztelnek, meg egyéb ilyen segítségnyúlytó, közérdekű dolgokat. De ez az ajándékos dolog nem nagy kunszt, a kutya sem veszi figyelembe, örülnek, hogy van, és kész. Ha megnézed, a H astra bemutatója is valahol délen volt egy mediterrán országban (nem emlékszem, de totalcaron fent van a TV adások közt), szép hotelben. Minden autógyártó ezt csinálja, de ha nem Blikk Autót olvasol, akkor ez nem fog félrevezetni. Az Auto Bild meg az Autó Motor szerintem korrekt lapok. Igaz sok az átfedés :lol:

Link to comment
Megosztás:

T ENDYKA!

Köszönöm. A kifejezést önmagában értem.

A német autóklub téli gumi tesztjével nem értem a tárgyalt kifejezés összefüggését.

Az ADAC tesztjében nyugodtan megbízhatsz! :lol: A tesztelés és ajándék témát más összefüggésben vizsgáltam.. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.