Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Az acélfelni csavarok nálam is kúposak. A mostani felnimhez jó a méretük is.

Viszont, ha nem gyári az alufelni, ez utóbbi már nem biztos. Gyakran kell hosszabb csavar, hogy fogjon a menet rendesen.

ADAC teszt jó, olyan, mint a Stiftung Warentest. Legalább annyira független, mint a minősítő laboratóriumok tesztje. Simán előfordult, (pl. gyerekülés témában volt rá példa), hogy visszahívtak szériát mert megbukott az ADAC teszten.....

Link to comment
Megosztás:

Az alufelni csavar kúpja egyenes ék alakú, a lemezfelnié meg gömbölyűbb kúpos. Tök más! Tehát nem jó!

ADAC-ról meg annyit, hogy még a büdös életben nem volt náluk benne az első háromban távol keleti, gagyinak titulált márka, pedig rengeteg havertól hallom, hogy iszonyat királyok a hancook, kumho, stb.... ADAC szerint gyenge, nem ajánlott gumik.

Ja és a szlovák gumik sem ajánlottak szerintük. Pedig ott is van egy-két jó márka és azon belül jó típus.

Ellenben több embertől halottam, hogy a pl Eagle F1, meg a Pzero Nero mekkora egy kaka. Ezvan. Nem adok az ADACra. :lol:

Link to comment
Megosztás:

A gyári 4 lukas alufelni és a lemezfelni esetében biztos megegyezik.

Az alufelni csavar kúpja egyenes ék alakú, a lemezfelnié meg gömbölyűbb kúpos. Tök más! Tehát nem jó!

hú skacok, akkor most hogyan döntsem el, hogy ok-e vagy sem. Az alufelni a gyári hétküllős "astra" felniként emlegetett. S csavart sem adnak hozzá(igaz használt és nem opel kereskedésben vettem).

Link to comment
Megosztás:

hú skacok, akkor most hogyan döntsem el, hogy ok-e vagy sem. Az alufelni a gyári hétküllős "astra" felniként emlegetett. S csavart sem adnak hozzá(igaz használt és nem opel kereskedésben vettem).

Menj el egy Opel szervízbe v. egy magára valamit is adó gumishoz, kérj egy csavargarnitúrát lemezfelnihez. Lehet, hogy körberöhögnek, engem csak megmosolyogtak és felhomályosítottak. Arra a bizonyos "hétküllős, 4 csavaros" -ra gondoltam (2003 évjárat).

Link to comment
Megosztás:

Az alufelni csavar kúpja egyenes ék alakú, a lemezfelnié meg gömbölyűbb kúpos. Tök más! Tehát nem jó!

ADAC-ról meg annyit, hogy még a büdös életben nem volt náluk benne az első háromban távol keleti, gagyinak titulált márka, pedig rengeteg havertól hallom, hogy iszonyat királyok a hancook, kumho, stb.... ADAC szerint gyenge, nem ajánlott gumik.

Ja és a szlovák gumik sem ajánlottak szerintük. Pedig ott is van egy-két jó márka és azon belül jó típus.

Ellenben több embertől halottam, hogy a pl Eagle F1, meg a Pzero Nero mekkora egy kaka. Ezvan. Nem adok az ADACra. :)

Már akinek... nekem a kúpos az kúpos, 45 fokos letöréssel, nincs variáció. Németül KEGELBUND.... GM gyári csavar.... Amire gondolsz, a gömb felületű, az tök más, német referencia KUGELBUND.... csak egy betű a különbség, de elég nagy a difi... :lol: De olyan nem is tudom, melyik autón van. Ha jobban belegondolok, a Ford is sima kúpos, meg a Fiat is. a japánoknál (Honda, Mitsu, Toyota) meg anya van, nem csavar, és azoknak is kúpos volt a kiképzése. A többit meg nem ismerem, mert nekem csak ilyen autóim voltak. Ladára, Trabira végképp nem emlékszem, mert az meg már régen volt.

PZeroNero faca gumi, nesziggyad! :P :lol: (215/45R17-ben)

A gumitesztek mindig adott méretről szólnak. Az eltérő falmagasságok miatt az ugyanolyan mintázatú gumik tök másképp viselkedhetnek különböző méretben, főleg ami a kanyarstabilitást illeti.

Egyébként az utolsó ADAC teszt amit olvastam, a négyévszakos gumikról szólt, és a Kumho a második helyen végzett, és még a Hankook is "ajánlott" volt, míg pl. a Fulda, ami német gumi, a futottak még kategória volt "kielégítő"-vel. Szóval ne általánosítsunk. :P

Link to comment
Megosztás:

PZeroNero faca gumi, nesziggyad! :lol: :lol: (215/45R17-ben)

Most vettem négyet (PzeroNero), ebben a méretben. Majd kiderül.

Szintén ebben a méretben a Semperit direction sportról a véleményem, hogy faca minden tekintetben, kivétel a tapadás, mert abban nem remekelt. A Yokohama 539-es az tényleg jó, tapadásban. Mondjuk hátra volt csak feltéve. Anna meg az a baja, hogy iszonyat zajos. Cabrioban pláne hallani.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Üdv!Az lenne a kérdésem,hogy az alufelniről hogyan lehetne eltávolítani szakszerűen a bitumen pöttyöket?Megéri próbálkozni a kátrányoldó sprayvel,vagy az csak többet árt,mint használ?

Nekem ugy sikerült leszednem hogy vettem a tecsoban egy alufelni tisztító spray-t lefujtam utána meg attam neki frankon gőzborotvával,azt le is jött.

Link to comment
Megosztás:

Javítsatok ki ha rosszul tudo hogy a 195/60as nyári gumiba elsökbe 2.2bar hátsó 1.9bar kell.

Télibe pedig elsö 2.4bar hátsó 2.1bar.

Most akkor jol tudom vagy baromságot irtam?????????????????????????????????

Igan a télibe általában 0.2 bar-al nagyobb nyomás kell.

Link to comment
Megosztás:

Igan a télibe általában 0.2 bar-al nagyobb nyomás kell.

Hi, mondjuk én eddig úgy tudtam, hogy télen 0,1 barral kevesebb kell, a jobb tapadás miatt, de miután utánaolvastam, kiderült, hogy ez tévhit és tényleg 0,2-vel több kell bele. Bár a kezelési útmutató nem tesz különbséget téli és nyári között, de sok weboldalon 0,2-vel nagyobb légnyokmást javasolják. úgyhogy nincs más hátra, mint előre :lol:

Link to comment
Megosztás:

Javítsatok ki ha rosszul tudo hogy a 195/60as nyári gumiba elsökbe 2.2bar hátsó 1.9bar kell.

Télibe pedig elsö 2.4bar hátsó 2.1bar.

Most akkor jol tudom vagy baromságot irtam?????????????????????????????????

Ez az adott gumitól is függ, mert ugyanazzal a nyomással nyáron más lehet a különböző márkájú gumik tapadása és egyéb jellemzőik.

Link to comment
Megosztás:

Nekem Dunlop SP2020 nyári cucc van fent. Ebbe nyomás tekintetében mihez tartsak, első és hátsó kerekek szempontjából? Jó ez a elől 2.2 hátul 1.9-2.0 bar séma?

Gyári kerék, gyári beállítás. Tartsd magad a üzemanyag betöltő ajtaján felírt értékekhez. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Gyári kerék, gyári beállítás. Tartsd magad a üzemanyag betöltő ajtaján felírt értékekhez. :lol:

Én is ez alapján fujatom fel,csak a hátsókat kerekítem 1.9 ről 2.0-ra.Persze kérdés,hogy melyik üa.kúton pontos a mérő és hogy az abroncsok mennyire hidegek.

Link to comment
Megosztás:

Gyári kerék, gyári beállítás. Tartsd magad a üzemanyag betöltő ajtaján felírt értékekhez. :lol:

Én középértékre állítom be, mert nem fogom leereszteni, illetve felfújni, ha többen vagyunk a kocsiban. Szerintem az a legjobb.

Nem említem hol, de le akarták ereszteni a gumimat, hogy nagy benne a nyomás, mondom neki, és honnét tudod hányan használjuk. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én középértékre állítom be, mert nem fogom leereszteni, illetve felfújni, ha többen vagyunk a kocsiban. Szerintem az a legjobb.

Nem említem hol, de le akarták ereszteni a gumimat, hogy nagy benne a nyomás, mondom neki, és honnét tudod hányan használjuk. :lol:

elsökbe tette 2.3 bart hátsoba meg 2bart azt PONT.

Köszi ImY.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.