Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

  • 1 month later...
Erről mi a véleményetek? ;)

márka: Akuma

mintázat: N090 MB/RL /108 73,1

osztókör: 4X100 15X6.5 ET38 N090 MB/RL /108 73,1

méret 15X6.5

ET: ET38

Elvileg ez felmegy G-s astrára oldala szerint, igaz darabja 22 ezer.

Kell hozzá venni szép combos méretű, minőségi tehermentesítőt is, mivel a gyári felniközép (agyméret) 56,5mm, ez meg - ha jól olvasom - 73,1mm B)

Link to comment
Megosztás:

Jó és ezt most magyarul is pls ;)

Mi kell hozzá? Kép van róla, azt sem tudom mi az :blush:

Mennyibe fáj egy olyan?

A tehermentesítő az az alkatrész, amit az ilyen brutál felniknek a közepén lévő bazi nagy furatba tesznek bele, ezzel tökéletesen illeszkedni fog az agyra és nem a kerékcsavaroknak kell felvenni a terhelést. A gyári felnikkel ilyen gond nincs, mert azt az adott típushoz öntik. Az ilyen univerzális felniket pedig a megfelelő tehermentesítővel lehet a kért autótípushoz felszerelni.

Hogy mennyire fáj azt nem tudom... B)

Én pl. 2ezerért esztergáltattam 5db-ot magamnak.

De normális gyártók ill. forgalmazók szoktak hozzá mellékelni, típusnak megfelelően.

Link to comment
Megosztás:

A tehermentesítő az az alkatrész, amit az ilyen brutál felniknek a közepén lévő bazi nagy furatba tesznek bele, ezzel tökéletesen illeszkedni fog az agyra és nem a kerékcsavaroknak kell felvenni a terhelést. A gyári felnikkel ilyen gond nincs, mert azt az adott típushoz öntik. Az ilyen univerzális felniket pedig a megfelelő tehermentesítővel lehet a kért autótípushoz felszerelni.

Hogy mennyire fáj azt nem tudom... B)

Én pl. 2ezerért esztergáltattam 5db-ot magamnak.

De normális gyártók ill. forgalmazók szoktak hozzá mellékelni, típusnak megfelelően.

Értem! Thx! ;)

Link to comment
Megosztás:

Erről mi a véleményetek? ;)

márka: Akuma

mintázat: N090 MB/RL /108 73,1

osztókör: 4X100 15X6.5 ET38 N090 MB/RL /108 73,1

méret 15X6.5

ET: ET38

n90mb.jpg

Elvileg ez felmegy G-s astrára oldala szerint, igaz darabja 22 ezer.

Nagyon szép egy fehér, ezüst, vagy piros autó alatt, csak szvsz kicsi B)

Én 16" alatt nem igen gondolkodnék, ha már új felnit veszel.

Tényleg szoktak hozzá adni általában műanyag, vagy jó de ritka esetben dolomitból készült tehermentesítőt.

Ha ez utóbbi van hozzá, az jó, ha sima gyenge műanyag, akkor szerintem is esztergáltass a kerékhez fémből, 2-3000 pénzből megúszod.

Link to comment
Megosztás:

Nagyon szép egy fehér, ezüst, vagy piros autó alatt, csak szvsz kicsi B)

Én 16" alatt nem igen gondolkodnék, ha már új felnit veszel.

Tényleg szoktak hozzá adni általában műanyag, vagy jó de ritka esetben dolomitból készült tehermentesítőt.

Ha ez utóbbi van hozzá, az jó, ha sima gyenge műanyag, akkor szerintem is esztergáltass a kerékhez fémből, 2-3000 pénzből megúszod.

Én is a 16" javaslom. Nekem is az van. Szerintem ez az a méret ami még komfortos ;)

Link to comment
Megosztás:

Én is a 16" javaslom. Nekem is az van. Szerintem ez az a méret ami még komfortos B)

Nekem mondjuk 17" van, de elég neccesen nem fér el hátul a lufi gumi miatt (205/50) szóval 17"-re 205/40-et javaslok mindenkinek, komfort ide vagy oda, de legalább elfér, ha már 17"

Link to comment
Megosztás:

Kell hozzá venni szép combos méretű, minőségi tehermentesítőt is, mivel a gyári felniközép (agyméret) 56,5mm, ez meg - ha jól olvasom - 73,1mm B)

Ilyen tehermentesitöket amugy hol lehet kapni:?

Én ugy esztergéltattam mert a gyári amit a felnihez adtak ugymond,hát nem volt valami jo.......

Link to comment
Megosztás:

Ilyen tehermentesitöket amugy hol lehet kapni:?

Én ugy esztergéltattam mert a gyári amit a felnihez adtak ugymond,hát nem volt valami jo.......

Én úgy tudom (lehet tévedek), hogy a felnihez jár, de külön venni nem tudsz, hisz felni és autóspecifikus dolog. Ha a gyári ratyi, mert előfordul, akkor az eszterga a legjobb döntés.

Link to comment
Megosztás:

Ilyen tehermentesitöket amugy hol lehet kapni:?

Én ugy esztergéltattam mert a gyári amit a felnihez adtak ugymond,hát nem volt valami jo.......

lehet kapni külön.. müanyagot vegyél mert az nem fog ugy rászorulni mint az alu, hogy a végén vésővel kell levereni...

duen-en szoktak hirdetni, hogy bármilyet legyártanak

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Illene lecserélnem a meglévő viseletes nyári gumikat és tavasszal inkább újakat föltenni.

Az lenne a kérdésem, 185/65/15 ről van-e értelme leváltani 185/55/15 re

a felnim 6col széles ezért a /65ös bumi eléggé olyan mint egy lufi :D

Találtam egy gumi méret számolót a neten, talán itt is berakta már valaki, de inkább többször legyen meg, mint egyszersem.

Gumi méret számoló

Ha lehet hinni neki, az oldalmagasság 2cm-el csökken a /55ös guminál a /65höz képest.

Optikailag valaki meg tudja itélni hogy nézne ki? Mennyire csökkene a lufi efekt?

Illetve műszakilag mennyire jó vagy nemjó az ilyen méretezés módosítás?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Illene lecserélnem a meglévő viseletes nyári gumikat és tavasszal inkább újakat föltenni.

Az lenne a kérdésem, 185/65/15 ről van-e értelme leváltani 185/55/15 re

a felnim 6col széles ezért a /65ös bumi eléggé olyan mint egy lufi :lol:

Találtam egy gumi méret számolót a neten, talán itt is berakta már valaki, de inkább többször legyen meg, mint egyszersem.

Gumi méret számoló

Ha lehet hinni neki, az oldalmagasság 2cm-el csökken a /55ös guminál a /65höz képest.

Optikailag valaki meg tudja itélni hogy nézne ki? Mennyire csökkene a lufi efekt?

Illetve műszakilag mennyire jó vagy nemjó az ilyen méretezés módosítás?

Üdv.!

Szerintem nem jó ötlet váltóméreten kívüli gumival operálni. A futómű alkatrészeit a gyári ajánlású gumimérethez tervezték, ha ettől eltérsz, jobban terhelődhet, idő előtt meglógósodhat, stb. Ráadásul a km-óra is csalni fog (bár ez úgy tudom, TECH-2-vel állítható). 15"-ban – nyilván Te is látod – a 195/60-as a jó váltóméret, én ebben gondolkodnék. Ez kb. ugyanolyan átmérőnél 1 cm-rel szélesebb a 85-ösnél, egy kicsit mokányabb hatása van :D . Igaz, hogy a ballonos gumi kevésbé jól néz ki, viszont sokkal komfortosabb, nem ráz, üt fel annyira ezeken a jó kis hazai utakon. Ha meg fontos szempont az optika, feljebb kell lépni 16-17"-ra, viszont az már komfort és ár szempontjából is rázósabb. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Van valakinek a képen látható felni az autóján?

b77_3_300.jpg

Jön a nyár és kéne vennem felnit a nyári guminak, hogy ne kelljen cserélgetni. Első körben gyárira gondoltam. Nem szeretném ha rázna és amúgy is van még nyári gumim gyári méretben, így esett a választás a gyári felnire. Az egyetlen kérdésem, csak annyi, hogy nem néz ki nagyon bénán? Van valakinek képe az autójáról amin ilyen felni van?

Később ha mégis vennék nagyobb felnit akkor ezt megtartanám télinek... Így nem menne kárba, nem kellene eladni.

Előre is köszönöm a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Nézz körül a hasznaltauto.hu -n. rengeteg képet találsz ilyen felnivel és mindenféle karosszériaváltozattal.

Ne másnak akarj megfelelni! Olyat tegyél rá, ami neked tetszik. Tudod: ízlések és pofonok ...

Nekem ilyen van nyári gumival (sajnos képem nincs), de télen inkább acélfelnit használok dísztárcsával.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Van valakinek a képen látható felni az autóján?

Jön a nyár és kéne vennem felnit a nyári guminak, hogy ne kelljen cserélgetni. Első körben gyárira gondoltam. Nem szeretném ha rázna és amúgy is van még nyári gumim gyári méretben, így esett a választás a gyári felnire. Az egyetlen kérdésem, csak annyi, hogy nem néz ki nagyon bénán? Van valakinek képe az autójáról amin ilyen felni van?

Később ha mégis vennék nagyobb felnit akkor ezt megtartanám télinek... Így nem menne kárba, nem kellene eladni.

Előre is köszönöm a segítséget.

Nem néz ki bénán, inkább átlagosnak mondanám, a dísztárcsától nyilván nagyságrendileg jobb.

Ha esetleg nem találsz ilyet, nekem van egy gar. eladó 15" MAK-om gumistól. Képeket találsz az albumomban, ha érdekel keress meg, vagy megbeszéljük az adok-veszekben.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Van valakinek a képen látható felni az autóján?

[]http://img.vatera.hu/photos/ca/61/b77_3_300.jpg[/]

Jön a nyár és kéne vennem felnit a nyári guminak, hogy ne kelljen cserélgetni. Első körben gyárira gondoltam. Nem szeretném ha rázna és amúgy is van még nyári gumim gyári méretben, így esett a választás a gyári felnire. Az egyetlen kérdésem, csak annyi, hogy nem néz ki nagyon bénán? Van valakinek képe az autójáról amin ilyen felni van?

Később ha mégis vennék nagyobb felnit akkor ezt megtartanám télinek... Így nem menne kárba, nem kellene eladni.

Előre is köszönöm a segítséget.

nekem asszem ilyen van... vagyis a Zasszonynek...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.