Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

13 órája, AstryG írta:

Igen ez, nem is jól emlékeztem 16-os cikk. Na ja, egy sportfutómű valóban nem egy típusidegen felni. De ebből is következhet, hogy még inkább cseszegethetik az embert csupán egy nem gyári felni miatt is, hisz nem szabadna azt sem feltenni csak engedéllyel. Pedig ha nem óriási a különbség a gyári méreteket tekintve és a sárvédő alól sem lóg ki az új felni akkor nem kellene érte piszkálódni.

Akkor tudnak piszkálni ( vagy inkább akkor kezdenek nézelődni)ha egyértelműen látszik, hogy valami nem gyári, a keréken-felnin meg hacsak nincs rajta középen mondjuk WV kupak nem fogják látni hogy nem opel, és nem pont erre a típusra tették gyárilag. 

Link to comment
Megosztás:

9 órája, zotya975 írta:

Akkor tudnak piszkálni ( vagy inkább akkor kezdenek nézelődni)ha egyértelműen látszik, hogy valami nem gyári, a keréken-felnin meg hacsak nincs rajta középen mondjuk WV kupak nem fogják látni hogy nem opel, és nem pont erre a típusra tették gyárilag. 

Az biza nem árt ha minden le van zsírozva a vason. Nem rossz ötlet a kerék kupakot kicserélni Opel-re, adni kell némi megtévesztést :-)

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 02. 25. at 19:14, csicsó írta:

Igy van,voltam már KPM-es vizsgán is nem gyári alufelnivel,nem problémáztak rajta

Persze normál(15',ET 38) méretű volt:)

Én úgy gondoltam a nem gyárit,hogy nem G astrára való gyári Opel alufelni. Nekem D corsáé van rajta.Közepén az opel emblémával :) Nem is foglalkoztak vele.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Lehet furcsa a kérdés,de nem vettem még kéz alól alufelnit, szokás ilyenkor adás-vételi szerződést írni a felniről?

Gyári Opel felniről lenne szó,és annak gondolom nincsen semmi száma vagy kódja,ami alapján meglehet külömböztetni egy ugyanolyan másik gyári felnitől.

Ti szoktatok írni?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

39 perce, bocs írta:

Sziasztok!

Lehet furcsa a kérdés,de nem vettem még kéz alól alufelnit, szokás ilyenkor adás-vételi szerződést írni a felniről?

Gyári Opel felniről lenne szó,és annak gondolom nincsen semmi száma vagy kódja,ami alapján meglehet külömböztetni egy ugyanolyan másik gyári felnitől.

Ti szoktatok írni?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Felesleges... bár az alufelnik nem olcsóak, nem számítanak nagy értékű vagyontárgynak, és ahogy írtad, beazonosítani sem lehet őket. 

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 02. 25. at 19:54, tgabika76 írta:

Nem. Nekem a 7.5" széles ET35-ös felnik is elfértek elöl, még 80mm ültetéssel is.:cool:

Pedig az még további 12mm-el kijjebb van.

Sikerült egy szett! :happy: Egy darab kicsit erősebb karistot leszámítva amit meg kell dolgozni csak felületi karcosak, bár festeni amúgy is akartam.

kepatmeretezes_hu_sdc10962.jpg

Viszont 225ösök vannak fent, ettől még alá lehet dobni? 2015ös Taurus abroncsok, kb egy nyarat még futnak kategória. Ami mondjuk azért is jó mert nem igazán tudok újakat venni most még :cry: Mit saccolsz mennyibe kerültek, úgy kb érzésed(ránézésre) szerint?

Link to comment
Megosztás:

4 órája, AstryG írta:

Sikerült egy szett! :happy: Egy darab kicsit erősebb karistot leszámítva amit meg kell dolgozni csak felületi karcosak, bár festeni amúgy is akartam.

kepatmeretezes_hu_sdc10962.jpg

Viszont 225ösök vannak fent, ettől még alá lehet dobni? 2015ös Taurus abroncsok, kb egy nyarat még futnak kategória. Ami mondjuk azért is jó mert nem igazán tudok újakat venni most még :cry: Mit saccolsz mennyibe kerültek, úgy kb érzésed(ránézésre) szerint?

Átmérőben kb.20mm-el nagyobb a gyári méretnél ezzel a gumival a kerék.

Mekkora a felni ET száma?ha a gyári 49 akkor felrakhatod gond nélkül,de sztem 205-nél szélesebb felesleges rá.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, csicsó írta:

Átmérőben kb.20mm-el nagyobb a gyári méretnél ezzel a gumival a kerék.

Mekkora a felni ET száma?ha a gyári 49 akkor felrakhatod gond nélkül,de sztem 205-nél szélesebb felesleges rá.

Igen azt vágom, hogy a 205 lenne a váltóméret és valóban felesleges rá szélesebb, csak most így sikerült. A felnik miatt nem hagyhattam ki ezt a vételt. Vectra B-n így néztek ki

Gyari_Opel_felni_4_100_17_col_9655510910

Link to comment
Megosztás:

8 órája, tgabika76 írta:

Nem tudom... 60 körül?

17"-ban elvileg 215/40 való a G Astrára (Turbón gyárilag is ilyen van), és mivel gyakoribb méret, még olcsóbb is mint a 205/45.

Ha leveszünk a gumik használhatósága miatt egy tizest a 4db-ra akkor nagyon közel voltál, 62ezer. Egyébként 72őt fizettem értük. Egy szép állapotú szett még bőven használható nyári Falken-ekkel https://auto.jofogas.hu/pest/Egy_garnitura_hibatlan_gyari_opel_17_17__alufelni_75193012.htm Persze ez szerintem túlárazott, de egy nemrég hírdetett ugyanilyen szett 2 éves gumikkal 135ezer volt. És egy olyan szett ami abroncsok nélkül van nem igazán enyhe karcokkal https://auto.jofogas.hu/pest/Opel_Tigra_Corsa_alufelni_17es_76242027.htm

Azt nem tudtam, úgy gondoltam, hogy a 205/45 ami kell 17-re 7J-vel. Egy minimális ár különbség van a kettő között, bár nem sok. Szóval ezzel még elmegy az autó vagy túl széles?

Link to comment
Megosztás:

4 órája, AstryG írta:

Ha leveszünk a gumik használhatósága miatt egy tizest a 4db-ra akkor nagyon közel voltál, 62ezer. Egyébként 72őt fizettem értük. Egy szép állapotú szett még bőven használható nyári Falken-ekkel https://auto.jofogas.hu/pest/Egy_garnitura_hibatlan_gyari_opel_17_17__alufelni_75193012.htm Persze ez szerintem túlárazott, de egy nemrég hírdetett ugyanilyen szett 2 éves gumikkal 135ezer volt. És egy olyan szett ami abroncsok nélkül van nem igazán enyhe karcokkal https://auto.jofogas.hu/pest/Opel_Tigra_Corsa_alufelni_17es_76242027.htm

Azt nem tudtam, úgy gondoltam, hogy a 205/45 ami kell 17-re 7J-vel. Egy minimális ár különbség van a kettő között, bár nem sok. Szóval ezzel még elmegy az autó vagy túl széles?

Igen,ez az ideális vagy a 215/40,de sztem már az sem kell egy 90-100Le kocsihoz.:)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 óra, tgabika76 írta:

Ennyire ne aggódd túl, persze hogy elmegy vele, csak legközelebb keskenyebbet vegyél.:cool:

Na ez megkönnyebülés :) Egy kérdésem lenne még, nincsenek csavarok hozzá. Rendelek mondjuk Swag-ből 16db-ot az már elég jó minőség? Csak mert a gyári csavar 15ezerért kicsit húzós... Cromax-nál nézegetem https://cromax.hu/kerekcsavar_suzuki_opel_32690

Link to comment
Megosztás:

47 perce, csicsó írta:

Igen,ez az ideális vagy a 215/40,de sztem már az sem kell egy 90-100Le kocsihoz.:)

Pontosan, szeretném, hogy jól nézzen ki, de minél kevésbé fogja vissza a kocsit emellett :) Kár, hogy most még nem tudok rá venni új szettet, pl egy Kumho Ecsta már jó lenne.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 03. 12. at 16:21, morattila írta:

Én pont most vettem ugyan ilyen felnit újra színterezve hibátlan állapotban 100e szerintem jó áron volt, és jól is mutat.:)

Jól! Én a környéken egy Opel alatt sem láttam ilyen pentákat. Ezért is gondoltam, hogy ha már nem lett GSI alu akkor lesznek ilyenek. Mire rápakolom a lököst, küszöböket meg a többit ezzel a Tigra szettel ütni fog...

Link to comment
Megosztás:

Nyári gumiban van vkinek tapasztalata az alábbiakkal:

HANKOOK
K435 KINERGY ECO 2
16 590 Ft (B/B)

BFGOODRICH
g-Grip
16 090 Ft (E/B)

FIRESTONE
ROADHAWK
15 591 Ft (C/A)

NOKIAN
Line
17 490 Ft (C/B)

(fogyasztás/nedves tapadás)

A Firestone meg a Hankook vezetnek nálam.
Firestone-al vannak jó tapasztalataim téliben. (Winterhawk3, Astra G-n).

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.