Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

4 órája, outsider írta:

Nyári gumiban van vkinek tapasztalata az alábbiakkal:

A Firestone meg a Hankook vezetnek nálam.

Firestone-al vannak jó tapasztalataim téliben. (Winterhawk3, Astra G-n).

Lehet hogy Nokianból már csak iLine típust kapsz, azt 2016-ban kezdték bevezetni. Egyébként az ADAC tesztek... tavaly vettem Conti Premiumcontact 5-ös típust az Astrára, mert a teszt elején végzett, majd tapasztaltam hogy brutál módra kopik, és az idei tesztben már le is pontozták a kopás miatt. Ez nem tudom, hogy a politika miatt van így, vagy csak arról van szó, hogy máshol készült a gumi, de így nehéz tesztekre hagyatkozni.

Módosítva : gedikart
Link to comment
Megosztás:

11 perce, gedikart írta:

Lehet hogy Nokianból már csak iLine típust kapsz, azt 2016-ban kezdték bevezetni. Egyébként az ADAC tesztek... tavaly vettem Conti Premiumcontact 5-ös típust az Astrára, mert a teszt elején végzett, majd tapasztaltam hogy brutál módra kopik, és az idei tesztben már le is pontozták a kopás miatt. Ez nem tudom, hogy a politika miatt van így, vagy csak arról van szó, hogy máshol készült a gumi, de így nehéz tesztekre hagyatkozni.

A conti az én méretemben 19k. 

Annyit nem adok érte :)

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, csicsó írta:

A felni szélessège inch-ben

Van egy tól-ig mérettartomány,ami megadja milyen szélessègü gumit lehet felrakni adott felnire

De akkor erre a felnire 7jx15h2 rámegy ez a gumi 195/65 R15? bocsi ha hülyeséget kérdezek de egyáltalán  nem értek hozzá.

Link to comment
Megosztás:

8 órája, outsider írta:

Nyári gumiban van vkinek tapasztalata az alábbiakkal:

HANKOOK
K435 KINERGY ECO 2
16 590 Ft (B/B)

BFGOODRICH
g-Grip
16 090 Ft (E/B)

FIRESTONE
ROADHAWK
15 591 Ft (C/A)

NOKIAN
Line
17 490 Ft (C/B)

(fogyasztás/nedves tapadás)

A Firestone meg a Hankook vezetnek nálam.
Firestone-al vannak jó tapasztalataim téliben. (Winterhawk3, Astra G-n).

Szia!

Nekem Nokian line volt 195/60 r 15 méretben 2014 óta. Sajnos idén le kelett cserélnem a hátsó rossz gátlók megették a gumimat, kagylósra koptak. Most csak apollo alnac 4g-re volt keret. Nagyon jó gumi mind esőben mind szárazon a Nokian!! Én csak jókat tudok mondani , kb 45.000 km-ert mentem velük 8-ról 5 mm-re kopott az első tengelyen.

Üdv: Robi

Módosítva : hood 21
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

41 perce, Highsmith írta:

Heló megint egy kis segítséget kérnék tehermentesítőt keresnék ami ilyen méretbe kellene  63,4-56,5 de ilyen méretbe nem találok lehet hogy jó lenne a 63,4-56,6? 2004 Opel astra g re kellene.

Igen az 56.6-os az jó. Gyári felniben is van 56.6-os agyméret ami jó az 56.5ös kerékagyhoz.

Link to comment
Megosztás:

Gyári R15-ös acélfelnijeim vannak gyári dísztárcsával. Dunlop Sport Blueresponse 195/60 R15-ös gumikat vettem rá 2016-ban. Nagyon ballonos, széles az oldalfala. Alul, ahol a gumi a terhelést kapja, kicsit kijjebb jön az oldalfal. Itt folyamatosan kinyomta a dísztárcsát, ahogyan fordult a kerék körben. A rugó húzta vissza a tárcsát, folyamatos dörzsölésnek lett volna kitéve. Hirtelen megoldás kellett, ablakszigetelővel körberagasztottam a dísztárcsát belül, több rétegben. Kihézagolta, nem ért hozzá a gumi. Nagyon rossz ötlet volt. A téli kerék felrakásnál már elöregedett a szigetelő. Fél napig kapirgáltam és benzinnel mostam le róla milliméterenként a ragasztómaradványokat. Újra használnám a gumit. Azt találtam ki, hogy közepesen vastag gumilap darabkákat ragasztanék a dísztárcsa belső peremére Palmatex-el (ez a ragasztó könnyen eltávolítható). Találkozott már valaki hasonló jelenséggel? Esetleg jobb ötlet?

Link to comment
Megosztás:

Mi volna ha megpróbálnád nagyobb nyomáson használni a gumit, ha már nem akarod lecserélni? Ha keményebbre fújod, akkor alul, ahol a terhelést kapja, sem hasasodik ki annyira, ergo talán a dísztárcsát sem fogja kinyomni. Cserébe viszont minimálisan veszítesz a komfortból, de még mindig nem annyira, mintha egy peresebb gumit használnál.

 

Link to comment
Megosztás:

1 perc, tgabika76 írta:

Mi volna ha megpróbálnád nagyobb nyomáson használni a gumit, ha már nem akarod lecserélni? Ha keményebbre fújod, akkor alul, ahol a terhelést kapja, sem hasasodik ki annyira, ergo talán a dísztárcsát sem fogja kinyomni. Cserébe viszont minimálisan veszítesz a komfortból, de még mindig nem annyira, mintha egy peresebb gumit használnál.

 

Eleve nagyobb nyomáson használom, mint a gyári előírás. Terheletlen autóval elöl 2.25-2.3, hátul 2.1-2.2 bar. Emlékeim szerint hátul tényleg rosszabb volt, de elöl sem volt jó. Olyan mértékben ballonos, hogy ez sem oldaná meg.

Hozzáteszem, hogy az első szezonján felütöttem (satufékkel) egy szándékosan és nem emberséges módon kitett "lassítón" útfelújításnál (a körülményeket nem írnám le). Mind a négy felni kuka (nagyon kacsáznak), a négy gumiból egy kuka (rázott, a gumis megállapította, hogy hiányzik belőle egy darab, ki lett fékezve). Ezért maradt ki egy év, a lekopott télivel mentem. A tényeket leírva hirdettem áron alul, senkinek sem kellett. Ezért kettő ugyanilyet vettem hozzá. Végső esetben mehetek dísztárcsa nélkül is, csak ha nem muszáj, nem szeretnék.

Link to comment
Megosztás:

42 perce, freddy_ írta:

Gyári R15-ös acélfelnijeim vannak gyári dísztárcsával. Dunlop Sport Blueresponse 195/60 R15-ös gumikat vettem rá 2016-ban. Nagyon ballonos, széles az oldalfala. Alul, ahol a gumi a terhelést kapja, kicsit kijjebb jön az oldalfal. Itt folyamatosan kinyomta a dísztárcsát, ahogyan fordult a kerék körben. A rugó húzta vissza a tárcsát, folyamatos dörzsölésnek lett volna kitéve. Hirtelen megoldás kellett, ablakszigetelővel körberagasztottam a dísztárcsát belül, több rétegben. Kihézagolta, nem ért hozzá a gumi. Nagyon rossz ötlet volt. A téli kerék felrakásnál már elöregedett a szigetelő. Fél napig kapirgáltam és benzinnel mostam le róla milliméterenként a ragasztómaradványokat. Újra használnám a gumit. Azt találtam ki, hogy közepesen vastag gumilap darabkákat ragasztanék a dísztárcsa belső peremére Palmatex-el (ez a ragasztó könnyen eltávolítható). Találkozott már valaki hasonló jelenséggel? Esetleg jobb ötlet?

Nálunk a párom corolláján van ilyen gumi, ugyanez a méret. Mikor először kezembe fogtam meglepődtem.

Nagyon puha az oldalfala valóban, ilyet én még nem tapasztaltam. Amúgy patika gumi!:icon13:

Link to comment
Megosztás:

9 perce, hood 21 írta:

Nálunk a párom corolláján van ilyen gumi, ugyanez a méret. Mikor először kezembe fogtam meglepődtem.

Nagyon puha az oldalfala valóban, ilyet én még nem tapasztaltam. Amúgy patika gumi!:icon13:

Én ilyen szinten nem mentem bele, de 205-ösnek néz ki és olyan hangja van lassú tempóról fékezésnél, mintha fel akarná tépni az aszfaltot. Tapadása biztosan van. A kifékezéses dolog megingatta benne a bizalmam (nem akartam hinni a gumisnak, pedig megmutatta a gépen és be is jelölte krétával a kifékezett részt). Sok gumi kapott alattam sokmindent, mégis akkor lettek levéve, amikor elöregedtek vagy eladtam az autót (más vígan használta a gumikat tovább). Ez mindjárt az első szezonján megsérült. Túl puhának tűnik nekem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Nyári gumi vásárlását tervezem.

Két kiszemeltem van.

Hankook Kinergy Eco K425 205/50 r16

Goodyear Efficientgrip Performance 205/50 r16

Van valakinek tapasztalata valamelyik gumiról?

Ha van ezeken kívül tapasztalat más márkákról hasonlö árban szívesen fogadom.

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Highsmith írta:

Üdv az lenne a kérdésem hogy 4x100 ET35 7j széles felnire rámegy a 195/65 R15 gumi? Meg hogy G astrára jó lenne ez a felni?

A gumi felrakható rá az más kèrdés hogy fog mutatni,meg lehet belever a sárvédö perembe,mivel a kerékátmérö ezzel a gumival vagy 20mm-el lesz nagyobb és 28mm-el lesz kintebb a gyárihoz képest a kerék külsö széle.:(

A felni jó G Astrára ha a középfurat 56,5mm vagy nagyobb és 4 furatos az agy.

Tehát ezzel a gumival ez a felni nem igazán használható.

Link to comment
Megosztás:

9 órája, csicsó írta:

A gumi felrakható rá az más kèrdés hogy fog mutatni,meg lehet belever a sárvédö perembe,mivel a kerékátmérö ezzel a gumival vagy 20mm-el lesz nagyobb és 28mm-el lesz kintebb a gyárihoz képest a kerék külsö széle.:(

A felni jó G Astrára ha a középfurat 56,5mm vagy nagyobb és 4 furatos az agy.

Tehát ezzel a gumival ez a felni nem igazán használható.

Esetleg abba tudnál segíteni hogy ehez a gumihoz 195/65 r15 milyen felni lenne jó?

Link to comment
Megosztás:

7 órája, Highsmith írta:

És a 6jx15 felni et számban mennyire térhet el a gyáritól?  Nem nagyon értek hozzá azért kérdezem.

Sajátomból kiindulva ami alatt szintén 65-ös abroncs van most én ET40-nél kisebb értékkel rendelkező felnit nem tennék alá. Mondjuk ha 60-as lenne mehetne 40 alá is esetleg. Ránézésre ez még elmegy.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.