Jump to content
GABBE

Gumi, felni kérdések

Recommended Posts

5 órája, Highsmith írta:

Esetleg abba tudnál segíteni hogy ehez a gumihoz 195/65 r15 milyen felni lenne jó?

6Jx15 ET 49 gyári alufelnit keress ezen gumihoz ez a legegyszerübb és legjobb megoldás

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
39 perce, csicsó írta:

6Jx15 ET 49 gyári alufelnit keress ezen gumihoz ez a legegyszerübb és legjobb megoldás

És a 6jx15 felni et számban mennyire térhet el a gyáritól?  Nem nagyon értek hozzá azért kérdezem.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
5 órája, Highsmith írta:

És a 6jx15 felni et számban mennyire térhet el a gyáritól?  Nem nagyon értek hozzá azért kérdezem.

ezzel a gumival nem tudom milyen ET vel lenne még jó mivel nem váltóméret,azért mondtam a gyárit

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
7 órája, Highsmith írta:

Sajátomból kiindulva ami alatt szintén 65-ös abroncs van most én ET40-nél kisebb értékkel rendelkező felnit nem tennék alá. Mondjuk ha 60-as lenne mehetne 40 alá is esetleg. Ránézésre ez még elmegy.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Heló utolsó ilyen kérdéssel zaklatlak titeket. Akkor a 195/65 r15 gumi rámegy a 6jx15 et45 4x100 as felnire és elfér a kocsin is ? Opel astra g 2004 az autó.  Előre is nagyon köszönöm a választ.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
Just now, Highsmith írta:

Heló utolsó ilyen kérdéssel zaklatlak titeket. Akkor a 195/65 r15 gumi rámegy a 6jx15 et45 4x100 as felnire és elfér a kocsin is ? Opel astra g 2004 az autó.  Előre is nagyon köszönöm a választ.

Igen

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok az lenne a kérdésem hogy opel astra g re ez a gumi mennyire lenne alacsony 195/45 R15 ? 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Üdvözlet! 

Gumi vásárlás előtt állok és kérdezném , hogy Astra G kombira milyen méretű gumit érdemes venni ?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
1 óra, AstRob írta:

Üdvözlet! 

Gumi vásárlás előtt állok és kérdezném , hogy Astra G kombira milyen méretű gumit érdemes venni ?

Szia!

Gyári méret 195/60 r15  ennek váltó mérete 185/65 r15 utóbbi olcsóbb...

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2018. 04. 10. at 21:57, Highsmith írta:

Sziasztok az lenne a kérdésem hogy opel astra g re ez a gumi mennyire lenne alacsony 195/45 R15 ? 

Nem kicsit,de nagyon:)

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok!

nyári gumikat kell vennem, Astra G 1.4. Eddig Hankook K425 volt, 185/65 R15 méretben. Szerettem, elégedett voltam vele. Most már itt az új Eco2, de arról egy árva tesztet, véleményt, semmit nem találok. Szerintetek? Esetleg tavalyi, év elejéről K425? 

Futnak még a Barum 2, nem túl jó ADAC eredménnyel, de a kopás a legjobb. Nokian is érdekes, de ott is a kopásra elég rosszat hoztak ki.

Emígy jó a 185/65 R15 méret?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Ha 1.4 twinport annak a gyári mérete 195/60/15 mert 185/65/15 -nél már sebesség eltérés lesz

Ecat24.com

Beírod az alváz számot és látni fogod a kocsi adatait.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
11 órája, astra 1 írta:

Ha 1.4 twinport annak a gyári mérete 195/60/15 mert 185/65/15 -nél már sebesség eltérés lesz

Ecat24.com

Beírod az alváz számot és látni fogod a kocsi adatait.

Értem amit mondasz, de attól még a 185/65 R15 is gyári méret. Azzal került a legtöbb a forgalomba.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
14 órája, kukori írta:

Sziasztok!

nyári gumikat kell vennem, Astra G 1.4. Eddig Hankook K425 volt, 185/65 R15 méretben. Szerettem, elégedett voltam vele. Most már itt az új Eco2, de arról egy árva tesztet, véleményt, semmit nem találok. Szerintetek? Esetleg tavalyi, év elejéről K425? 

Futnak még a Barum 2, nem túl jó ADAC eredménnyel, de a kopás a legjobb. Nokian is érdekes, de ott is a kopásra elég rosszat hoztak ki.

Emígy jó a 185/65 R15 méret?

Ha fontos az ADAC, akkor ebben a méretben 2 éve a Conti és Vredestein volt a sztár'. 

Saját vélemény: Ez már a harmadik kocsim, de nekem nyáron mindig csak ContiPremiumContact gumik voltak... Biztos választás. Nem kellett gondolkodnom.

Sok autógyár első szerelésű abroncsként használja már régóta.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2018. 04. 05. at 14:04, outsider írta:

https://www.marso.hu/termek/szemelygepkocsi-abroncs/firestone/szemelyauto/nyari-gumi/firehawk-tz300/195-65-r15/tl-33198

Ezzel a Firestone-nal valakinek tapasztalat.

Firehawk, olcsóbb mint a Roadhawk (üzemanyag takarékkosságban kicsit rosszabb).

Én végül a Firestone Roadhawk mellett döntöttem.

Igaz nem az én méretemben, de 4. lett az ADAC teszten.

19637963_2cbb2a04dbee620490ba26423059436

Kicsit féltem mert 71dB volt az adatlapon, és a szintén 71dB-es 2 éves Taurus-t amivel az autót vettem, azért cseréltem le, mert rohadt hangos volt.ű

A 69dB-es Nokian WR D4 téli lábujjhegyen járt, a Taurushoz képest.

Sokat számít a márka... Tegnap rakták fel a Firestone Roadhawkot. Made in Hungary (gondolom Tatabánya).

Teljesen rendben van zaj tekintetében. Nem hangosabb mint a 69dB-es Nokian téli...

Összességében én eddig elégedett voltam a Firestone-al. A G-n téliben volt fen Winterhawk3 teljesen jó volt (ár-érték arányban főleg).

Ez a Roadhawk 15k volt A osztályos tapadásban C osztályos fogyasztásban.

Ilyen időben azért már jobb érzetre is ezzel a nyárival menni, mint a télivel :)

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok az lenne a kérdésem hogy az alufelni agymérete fel van tüntetve valahol a felnin mert nem tudom megmérni.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Végül Vredestein Sportrac5 lett, 195/60R15 méretben. Korai lenne még bármiről is nyilatkozni, de remélem jó döntés volt. Majd kb. 100-200 km  "bejáratás" után megpróbálok nyilatkozni, hogy érzek-e bármi különbséget K425-höz képest.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Hello

Használ valaki négyévszakos gumit kombin? Ha igen milyet? mi a tapasztalat?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok!olyan kérdésem lenne hogy van egy 7j15h2 felnim gyári et35 el

es arra gondoltam hogy a jelenlegi 195/65 gumi helyett felteszek egy 215/60 ast

elvileg nem gond bár nem tudom a gyári méretet.

a kérdésem az lenne elfér e ha et 35 van és hogy mi pontosan a gyári mérete ezeknek.sok helyen írják a 195/60 at de olvasok 195/65 öt is.

valaszokat előre is köszönöm 

astra g t98 x20 dtl 5x110

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

A gyári felniméret 6x15 ET 49, és eredetileg 195/60 R15-ös gumi való rá.

Az hogy neked 195/65 van már eleve 3%-al nagyobb átmérőt jelent, a 215/60 még további 1%-al növeli ezt, azaz ennyivel fogsz gyorsabban menni a valóságban annál, amit a sebességmérő mutat. Én mégsem emiatt aggódnék, hanem a 7" ET35-ös felni miatt, mert ezzel a kerék külső széle 27mm-el van kijjebb, mint a gyári kerékkel lenne, ami még éppen elfér ugyan, de ezzel a ballonos gumival elképzelhető hogy bele fog érni ha sokan ülnek hátul. Ha mindenképp szélesebb gumit akarsz, akkor én a helyedben a 205/55 R15-el próbálkoznék, három okból: 1., nem annyira ballonos, nem néz ki hülyén. 2., közelebb van a váltómérethez, nem fog annyit csalni az órád. 3., mivel gyakoribb méret mint a 215/60, még sokkal olcsóbb is. :cool:

• Like 1

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2018. 08. 16. at 17:10, tgabika76 írta:

A gyári felniméret 6x15 ET 49, és eredetileg 195/60 R15-ös gumi való rá.

Az hogy neked 195/65 van már eleve 3%-al nagyobb átmérőt jelent, a 215/60 még további 1%-al növeli ezt, azaz ennyivel fogsz gyorsabban menni a valóságban annál, amit a sebességmérő mutat. Én mégsem emiatt aggódnék, hanem a 7" ET35-ös felni miatt, mert ezzel a kerék külső széle 27mm-el van kijjebb, mint a gyári kerékkel lenne, ami még éppen elfér ugyan, de ezzel a ballonos gumival elképzelhető hogy bele fog érni ha sokan ülnek hátul. Ha mindenképp szélesebb gumit akarsz, akkor én a helyedben a 205/55 R15-el próbálkoznék, három okból: 1., nem annyira ballonos, nem néz ki hülyén. 2., közelebb van a váltómérethez, nem fog annyit csalni az órád. 3., mivel gyakoribb méret mint a 215/60, még sokkal olcsóbb is. :cool:

Közben úgy döntöttem lecserélem 16’ struktur 6.5j et 39 acelfelnire

sok horzsolás miatt és az egyik üt is kicsit mint kiderült.

Arra biztos rámegy a 205 ös 

köszönöm a segítséget!

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok!

Adott egy 1.4-es Astra G, 195/60 R15 gyári felnimérettel. Az 1 hete vásárolt kocsimon az első tengelyen 185/65 R15-ös hátul 195/65 R15-ös gumik vannak. Ez mennyi és milyen problémát okoz, sürgős szerintetek cserélni? Egyébként nincsenek nagyon elkopva a gumik.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szeretnél hozzászólni? Hozz létre egy fiókot, vagy jelentkezz be.

Regisztrált felhasználónak kell lenned ahhoz, hogy hozzászólást írhass.

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új fiókot a közösségünkben. Nem nehéz!

Regisztráció

Bejelentkezés

Már felhasználók vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.