Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Hi!

Egy olyan kérdésem lenne , hogy F Astra Caravanra a gyári 195/55 R15 helyett lehet-e 15colos felnire rakni 195/65 R15 -ös gumikat?

Előre is kösz a segítséget.

mondjuk ennek jobb helye lenne a f astrás topikban ;-)

ha nincs leültetve, talán felmegy, de legalább 6" széles felni ajánlott hozzá

amúgy az már nagyon nagy eltérés, tehát nagyon nem ajánlott

talán a 195/60R15 még igen, de az sem az igazi

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Egy olyan kérdésem lenne , hogy F Astra Caravanra a gyári 195/55 R15 helyett lehet-e 15colos felnire rakni 195/65 R15 -ös gumikat?

Előre is kösz a segítséget.

Hát persze, hogy lehet!

Hiszen ha jól látlak csak a perességet akarod változtatni! Semmi gáz nincs vele... :wink: phpYaRnyG.gif

Link to comment
Megosztás:

de ezzel nem a perességet csökkenti

nem mondtam, hogy nem megy rá, hanem azt írtam, hogy kicsit másképp van az egész, mint ahogy azt kifejtetted ;-)

amúgy ez akkora eltérés már, ami károsan befolyásolhatja a futómű geometriáját, ezáltal az autó futását, a futómű élettartamát, ráadásul baleset esetén mindenképpen hibásként hoznak ki vele

tehát még ha el is férne, akkor sem ajánlott

Link to comment
Megosztás:

Hát igen...a futómű nem bizti, hogy szereti! Az tény!

Joee dizel 4 ajtósán pl. 205/50 R15 van... :roll: igaz ez átmérőben éppen csak.....5 centivel kevesebb mint a 195/65...

Hát nem tudom... szerintem fel lehet azt tenni! ..kicsit ugyan lufis lesz.... :wink: 8)

A 205/50r15 a gyári méret

a 195/65R15 pedig nem a kicsit lufis kategória, hanem a nagyon ;-)

Link to comment
Megosztás:

A 205/50r15 a gyári méret

a 195/65R15 pedig nem a kicsit lufis kategória, hanem a nagyon

De a kérdés nem is az volt, hogy ha felteszi kicsit, vagy nagyon lesz -e lufis!!?? :lol: :lol:

BallaImi! Lényeg, hogy ha van lehetőséged inkább nézzed meg mielőtt bevásárolnál vagy ilyesmi! 8) :(

Mert lehet ugyan, hogy a vakszerencse folytán nekem igazam van és felmegy az a gumi, de ugyanakkor meg írtó csúnya lesz olyan NAGYON lufisan, és lehet, hogy inkább visszacsinálnád!! 8) :lol:

...na mostasztán jól kisegítettünk! 8) :oops:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hi

Dremu az a képen a te kocsid? Egy Caravanra is rá lehet rakni a 215/45 R17-es kereket? Elvileg az átmérője majdnem hajszálnyival megegyezik a gyári 185/65 R15-ösével. És még az óra sem csal. :( Ezt egy váltóméret átszámoló progi dobta ki. Ez igaz? :?:

Királyul néz ki a kocsid. :shock: :shock: Mekkora moci van bent?

Link to comment
Megosztás:

Mi a véleményetek a FULDA gumikról?

Rosszabb, mint a Dunlop, amit gyárilag raknak az Astrákra?

Engedelmeddel, nekem olyan van fent, és nagyon tetszik!Fulda carat Extremo, 82W, 195/50-15-ben.S, most még elfogadható áron is van.(10600ft/db)

A Dunlopnál elég kevés gumi van, ami jobb, amúgy sokan esküdnek rá, itt a klubbon belül is.pl. Opel16V :!:

Link to comment
Megosztás:

gagyi gumi :(

Muszáj volt megvennem, mert a Dunlopnak tegnap szétrepedt az oldala... :?

Q*va kátyúk...... :evil:

A gumisnál nem volt hirtelen ebben a méretben csak ilyen. Nekem meg vidékre kellett mennem, és hát pótkerék nélkül necces lett volna...

És tényleg ennyira gagyi, vagy csak engem cukkolsz? :wink:

De nehogy azt mondd, hogy a Dayton is jobb, mint a Fulda...

Link to comment
Megosztás:

Mi történt pontosan a gumival és hol? Szétrepedt az oldala? Nem tudsz erről egy képet felrakni?

Sajna nem, mert otthagytam a gumisnál. Egy kb. 4-5 cm-es villám alakú repedés volt rajta. Nem hiszem, hogy kiszúrták, mert otthon kb. 10 perc alatt leengedett. Ezt a gumis is megerősítette, mert azt mondta, hogy a szúrás az egyenesebb...

Link to comment
Megosztás:

Én nagyon meg vagyok vele elégedve, elég jól tapad, és esőben is nagyon jó a vízelvezetési képessége, elég jól terhelhető, a sportosnak nevezhető vezetésemet is jól bírja, vészféknél elég rövid idő kell, a megálláshoz.Ez 60km/h-ig él.Fölötte nem próbáltam még, de alatta gyakran. :(

Link to comment
Megosztás:

Én nagyon meg vagyok vele elégedve, elég jól tapad, és esőben is nagyon jó a vízelvezetési képessége, elég jól terhelhető, a sportosnak nevezhető vezetésemet is jól bírja, vészféknél elég rövid idő kell, a megálláshoz.Ez 60km/h-ig él.Fölötte nem próbáltam még, de alatta gyakran. :(

Huhh, akkor megnyugtattál egy kicsit. Nem volt más a gumisnál ebben a méretben. Szerinted a 13.500,- jó ár volt? Pontos típus:

FULDA CARAT ATTIRO 195/60 R15 88H.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.