Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Board Computer


PetiGSI

Recommended Posts

Sziasztok egy kis segítséget kérnék x14xe motoros f astrám van. Milyen kódra és impulzus számra kellene beállítani a BC-t hogy minden jó legyen ? Most 144-1 en van és 16530 az impulzus szám. Vagy ez is jó hozzá ???? átlagsebességet aránylag jól mér az órához képest 5km/h val kevesebb álló helyzetben 1liter / órát ír ami soknak tűnik az az hogy a megtehető út még elég sok pl egy tele tankal átlagban 650 km ert tudok menni de a bc 780 at ír ki . Előre is köszönöm a válaszokat!!!!! Sajnos x14xe hez sehol nem találtam semmi leírást.

sztem az normális, enyim 0,9et ír

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok egy kis segítséget kérnék x14xe motoros f astrám van. Milyen kódra és impulzus számra kellene beállítani a BC-t hogy minden jó legyen ? Most 144-1 en van és 16530 az impulzus szám. Vagy ez is jó hozzá ???? átlagsebességet aránylag jól mér az órához képest 5km/h val kevesebb álló helyzetben 1liter / órát ír ami soknak tűnik az az hogy a megtehető út még elég sok pl egy tele tankal átlagban 650 km ert tudok menni de a bc 780 at ír ki . Előre is köszönöm a válaszokat!!!!! Sajnos x14xe hez sehol nem találtam semmi leírást.

A megtehető távot a pillanatnyi üzemanyag mennyiség és az utolsó 20-30 km átlagfogyasztásából számítja a bc. Ha az átlagfogyasztási értéked jó akkor a megtehető távod is jó és nincs semmi gond. Egyébként arra az impulzusszámra kell beállítani a bc-t amilyen a km órában van. Ha gyári kiépítésű a bc és eredeti a km óra is akkor az biztosan stimmel. Ha utólagos valamelyik akkor már nehezebb jól összehangolni. Csak diagnosztikai műszerrel lehet változtatni az impulzusszám beállítást. 100%-os pontosságot azért ne várj tőle így se, mert ahhoz ugye azt is tudni kellene, hogy a jövőben milyen körülmények között fogsz vezetni a maradék üzemanyaggal.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Sziasztok! Biztos volt már ilyen kérdése valakinek, de nem találtam egy fél óra keresgélés után se, szóval inkább felteszem én magam (remélem a jó témába). 1.4-es C14NZ motorkódú F astrám van, és az a "problémám", hogy nincs benne fordulatszámmérő. Ha megveszek a neten egy bármilyen benzines motorú autóhoz jó mérőt, az működni fog? És nagyjából mit hova kéne bekötögetni rajta? Nem nagyon értek ezekhez még, de tanulgatok, remélem valaki tud segíteni. 
Link to comment
Megosztás:

Bármilyen benzines autó órája nem lesz jó. Egyrészt benzines Astra f-hez keress műszeregységet, másrészt a km óra bal alsó sarkában lévő W=xxxx számok egyezzenek meg a sajátodéval. Aztán nem árt ha a többi műszer skála osztása is megegyezik a tieddel. Ha sikerül ugyanolyan gyártótól származó műszeregységet szerezned mint az eredeti egységed volt (VDO vagy Delco) akkor az eredeti km órádat is át tudod rakni a ford.számos egységbe így a km óra állásod valós marad. A fordulatszámjel a motorvezérlőtől jön egy szál vezetéken ami lehet, hogy gyárilag is be van már vezetve, de lehet, hogy nem. Azt majd valaki más elmondja, hogy milyen színű vezeték és hova kell bekötni ha nincs benne gyárilag.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
  • 2 months later...

Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogy milyen jel lehet az ECU-tól BC-re menő fogyasztás jel?

Beraktam a BC-t és nem sikerült tech2-vel felprogramozni. A diag szál biztos, hogy jó, mert más diag progi látta a BC-t, csak a tech2 nem. Mivel a sebesség jeladó impulzus száma egyezik így csak fogyasztás oldalon van gond, mindenből négyszer annyit mutat, mint normális lenne, pl. alapjáraton 4.4 L/h, városi csúcsban 39,8/100 Km. Gondoltam, ha véletlen egyáltalán nem lehet programozni, akkor osztanám a fogyi jelet, ha tudnám, hogy mit kellene osztani. 

Link to comment
Megosztás:

59 perce, cartoon51 írta:

Kb 8 éve van Astrám  meghalt az ECU 3 honapja áll a verda Van vkinek ötlete? Kezdödött azzal hogy felpörgött 2000-re többször is aztán 80 km-re 20 litert szivottbe másnap nem indult pumpát nem kapcsol injektort sem hibajel lámpa sem világit

Akkor csere. Táp vezetékek testelési pontok rendben vannak?

Link to comment
Megosztás:

4 órája, cartoon51 írta:

Kb 8 éve van Astrám  meghalt az ECU 3 honapja áll a verda Van vkinek ötlete? Kezdödött azzal hogy felpörgött 2000-re többször is aztán 80 km-re 20 litert szivottbe másnap nem indult pumpát nem kapcsol injektort sem hibajel lámpa sem világit

Egy 1.4-eshez valóm van plusszba, ha az jó Neked akkor szívesen odaadom, nekem nem jó mert C16NZ-s vagyok.

Link to comment
Megosztás:

14 órája, cartoon51 írta:

Kb 8 éve van Astrám  meghalt az ECU 3 honapja áll a verda Van vkinek ötlete? Kezdödött azzal hogy felpörgött 2000-re többször is aztán 80 km-re 20 litert szivottbe másnap nem indult pumpát nem kapcsol injektort sem hibajel lámpa sem világit

Csak akkor lehet megtudni, hogy tényleg az ECU hibás, ha beraktok a helyére egy másikat. Egy motorkódot azért írhatnál, illetve ha ECU-t cserélsz, arra figyelni kell, hogy immobilizeres vagy sem. Próba ECU jobb, ha nem immo-s, mert az immos-nál körülményesebb a beindítás.

Amúgy az enyém is így kezdte az X16SZR-ben. Alapjárati szabályzórendszer lehalt. Hidegen még jó, de ahogy melegszik, egyre rosszabb és a végén check engine-t dob és stabil 2000-es fordulat van. Állítólag csak forrasztási hibás lett, ami egy ilyen idős szerkezetnél előforduló jelenség már, de inkább cseréltem ECU-t a másik meg ott van tarcsiban.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 03. 20. at 8:47, daykiller írta:

SziaCsak akkor lehet megtudni, hogy tényleg az ECU hibás, ha beraktok a helyére egy másikat. Egy motorkódot azért írhatnál, illetve ha ECU-t cserélsz, arra figyelni kell, hogy immobilizeres vagy sem. Próba ECU jobb, ha nem immo-s, mert az immos-nál körülményesebb a beindítás.

Amúgy az enyém is így kezdte az X16SZR-ben. Alapjárati szabályzórendszer lehalt. Hidegen még jó, de ahogy melegszik, egyre rosszabb és a végén check engine-t dob és stabil 2000-es fordulat van. Állítólag csak forrasztási hibás lett, ami egy ilyen idős szerkezetnél előforduló jelenség már, de inkább cseréltem ECU-t a másik meg ott van tarcsiban.

Szia motorkod x16szr 1996-os ECU 16214229 kapott másik hengerfejet főtengely jeladot lambda szondát .....Biztos hogy az ECu sz@rt be mert hibakontrol nem világit pumpát befecskendező nem kapcsolja Hengerfej azért lett cserélve mert alacsony volt a végnyomás Mégpedig azért mert LUKAS volt egy szivó szelep Nem tévedés elég régen autózk de ilyet még nem láttam 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 03. 19. at 23:01, Pingvin írta:

Egy 1.4-eshez valóm van plusszba, ha az jó Neked akkor szívesen odaadom, nekem nem jó mert C16NZ-s vagyok.

Szia sajnos nem hiszem hogy jó Köszönöm a segitségedet vszinü a csatija sem jó az enyém nagy csatis piros-fehér és van egy ECU-m 16204729 Delko nem tudom mibe jó nekem nem 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, cartoon51 írta:

Szia igen minden OK csak egy ECU kéne

 

Üdv!

A hengerfejcsere alkalmával biztos,hogy minden csatlakozót rendesen összedugtatok?

Azért kérdezem,mert az ecu onnan kapja a tápfeszt,egymás mellett van a dis körül két csati,a kisebbik a kopogásszenzoré,a nagyobbik az ecu tápja...

Link to comment
Megosztás:

4 órája, cartoon51 írta:

Szia sajnos nem hiszem hogy jó Köszönöm a segitségedet vszinü a csatija sem jó az enyém nagy csatis piros-fehér és van egy ECU-m 16204729 Delko nem tudom mibe jó nekem nem 

Szerintem az X16SZ-hez való, de olvastam valahol, hogy van még rajta egy szám aminek az eltérése okozhat gondot. Emlékeim szerint talán a softwaret jelenti.

Link to comment
Megosztás:

16 órája, Szabadij írta:

Üdv!

A hengerfejcsere alkalmával biztos,hogy minden csatlakozót rendesen összedugtatok?

Azért kérdezem,mert az ecu onnan kapja a tápfeszt,egymás mellett van a dis körül két csati,a kisebbik a kopogásszenzoré,a nagyobbik az ecu tápja...

Bár ilyen egyszerü lenne  az ecu csatijához eljön a szufla belemértem a stab IC-be ott van áram de kifelé semmi

 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 03. 19. at 8:47, daykiller írta:

Csak akkor lehet megtudni, hogy tényleg az ECU hibás, ha beraktok a helyére egy másikat. Egy motorkódot azért írhatnál, illetve ha ECU-t cserélsz, arra figyelni kell, hogy immobilizeres vagy sem. Próba ECU jobb, ha nem immo-s, mert az immos-nál körülményesebb a beindítás.

Amúgy az enyém is így kezdte az X16SZR-ben. Alapjárati szabályzórendszer lehalt. Hidegen még jó, de ahogy melegszik, egyre rosszabb és a végén check engine-t dob és stabil 2000-es fordulat van. Állítólag csak forrasztási hibás lett, ami egy ilyen idős szerkezetnél előforduló jelenség már, de inkább cseréltem ECU-t a másik meg ott van tarcsiban.

Sziasztok ECU megjavult Bár most meg stabil 1500-2500-on pörög a motor és nem tudom hogy miért

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Bc programozásával van problémám. A szaki akihez vittem 20 éve foglalkozik opelekkel sok bc-t programozott már előttem is de amit én vittem az letérdeltette. A bc amit beszereltem daykiller leírása alapján az egy 93-as c20ne motoros kocsiból van. Amibe került pedig 2001-es x14nz. Túrtuk a kódtáblát de x14nz sehol se szerepelt benne így próbáltuk a c14nz-ét beletölteni de kiakadt a tech1 és tech2 is mikor felül akarta írni. Mi lenne a megoldás szerintetek? Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Gergőőő írta:

Bc programozásával van problémám. A szaki akihez vittem 20 éve foglalkozik opelekkel sok bc-t programozott már előttem is de amit én vittem az letérdeltette. A bc amit beszereltem daykiller leírása alapján az egy 93-as c20ne motoros kocsiból van. Amibe került pedig 2001-es x14nz. Túrtuk a kódtáblát de x14nz sehol se szerepelt benne így próbáltuk a c14nz-ét beletölteni de kiakadt a tech1 és tech2 is mikor felül akarta írni. Mi lenne a megoldás szerintetek? Előre is köszönöm!

Nekem 43-as vagy 44-es kód van benne, angol nyelvű, metrikus, japán exportra készült elvileg, de csak a fullos nyelvkészlettel rendelkező verziók tudják (korábban le voltak írva a gyári számok a tudásuk szerint). Be lett kötve a diagcsatiba a megfelelő lábra?

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.