Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Board Computer


PetiGSI

Recommended Posts

20 órája, FPepe írta:

Nekem 43-as vagy 44-es kód van benne, angol nyelvű, metrikus, japán exportra készült elvileg, de csak a fullos nyelvkészlettel rendelkező verziók tudják (korábban le voltak írva a gyári számok a tudásuk szerint). Be lett kötve a diagcsatiba a megfelelő lábra?

 

Ugye a 8-as pólusra gondoltál a diag csatiban, az persze benne van anélkül abszolút nem is kapcsolódott volna. 95-96 ill. 81-82 kódokat próbáltunk beadni neki. Olyan 25% körül halt meg tech2-vel a programozás 87%-nál a tech1-el. Az mester szerint azért mert x14nz-hez való az ecu. Ezt a gyári számot kerestem a mid dobozán- belsején is de nem találtam. Programozáskor írja csak ki a benne levő programkóddal együtt? Köszi h segítesz!

Link to comment
Megosztás:

Hetykével is hasonlóan jártunk az övével. Nem tudták felprogramozni. Átraktuk az enyémbe, hátha kötéshiba van, de az enyémben is hülyeséget csinált. Csatlakozásnál amúgy a kijelzése is megbolondult, ahogy a tech2 csatlakozni akart rá. Enyémet visszatéve azonnal tudtuk programozni és sikerült is átírni a sajátomat. Kiderült, hogy az övében belül voltak forrasztási hibák, ezért volt a probléma. Átforrasztotta a csatlakozásokat a nyáklapon és azóta fel is sikerült programozni neki.

Módosítva : daykiller
Link to comment
Megosztás:

Akkor azt mondod, ha én is átforrasztok rajta mindent lehet h megoldódik a problémám? Az király lenne mert a forrasztás nekem csak ujjgyakorlat, ennél csak bonyolultabb dolgokat csinálok munka közben... Esetleg tudsz valami leírást ahonnan ki tudnám túrni a megfelelő programkódot? Akkor talán nem csesznénk el órákat programozás címszóval. Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

16 órája, Gergőőő írta:

Akkor azt mondod, ha én is átforrasztok rajta mindent lehet h megoldódik a problémám? Az király lenne mert a forrasztás nekem csak ujjgyakorlat, ennél csak bonyolultabb dolgokat csinálok munka közben... Esetleg tudsz valami leírást ahonnan ki tudnám túrni a megfelelő programkódot? Akkor talán nem csesznénk el órákat programozás címszóval. Előre is köszönöm!

Mi a száma annak a BC-nek? Elvileg egy matricán van ráírva.

 

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Gergőőő írta:

Akárhogy túrom a táblázatot sehol sem találok x14nz-hez mid kódot http://www.opel-infos.de/downloads/astra_f_mid.pdf, létezik az h nem gyártottak abszolút ilyen kombinációt? Daykiller, mondtad h Hetykénél sikerült egy átforrasztással megoldani a problémát, de sztem neki sem ez a motorkódja mint nekem.

Neki X16XEL volt. Amúgy neked a C14NZ kód kell. De ugye C18NZ-ig ugyanazt a táblázatrészt kell nézni. Tehát elvileg neked is az a kód kell, mint FPepének vagy nekem, vagy Hetykének. Kivéve, ha más az impulzusszám.

Link to comment
Megosztás:

Mióta eljöttem a programozótól jól írja a sebességet, csak fogyasztás értékekre ír marhaságokat pl 1500as fordulat alatt kiakad 40 L/100ra fölötte meg kb fele értékeket ír. Előtte a sebesség érték is rossz volt. Akkor elvileg 095 kell nekem, igaz német de nem zavar csak bevegye a gyomra a kódot. Tényleg köszönöm a segítségetek!:icon13:

Módosítva : Gergőőő
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
1 órával ezelőtt, hening írta:

Kínai. 1.45-ös verza...asszem. A menüben szerepel a MID. 

És tényleg benne van, csak a 98-as évjáratot kell megnyitni, a 96-osban még nincs. :-)
Mindjárt lemegyek és megnézem, hogy az enyémmel működik-e.

 

Mod: nekem sem jó. KW82 CRC hiba. Szerintem azért, mert régebbi a MID-ünk és az még más protokolt használ. A gyári rádiómmal viszont kommunikál KW82-es protokollal.

Módosítva : daykiller
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, daykiller írta:

És tényleg benne van, csak a 98-as évjáratot kell megnyitni, a 96-osban még nincs. :-)
Mindjárt lemegyek és megnézem, hogy az enyémmel működik-e.

 

Mod: nekem sem jó. KW82 CRC hiba. Szerintem azért, mert régebbi a MID-ünk és az még más protokolt használ. A gyári rádiómmal viszont kommunikál KW82-es protokollal.

Értem. Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...
1 órával ezelőtt, astrabandi írta:

szép estét kívánok segítség illetve információ kellene . vásároltam 1 bc t van 1kar , 1 fekete doboz meg maga a bc . a fekete doboznak mi a funkciója ? vannak elképzeléseim de inkább nem írom le mert lehet ,hogy hülyeség .ígondolom a bc t motorkódhoz kell tanitani ?

Itt van egy leírás.ez alapján talán a kiégett izzókra figyelmeztet ez a kis doboz... http://www.opelforum.hu/topic/1796-gyári-board-computer-fedélzeti-számítógép/

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

40 perce, zotya975 írta:

Itt van egy leírás.ez alapján talán a kiégett izzókra figyelmeztet ez a kis doboz... http://www.opelforum.hu/topic/1796-gyári-board-computer-fedélzeti-számítógép/

Köszönöm a segítséget át olvastam . csak az a bizonyos cc bekötése nincs benne de hátha valaki csinált már ilyet itt a fórumon és tudd segíteni .Mert nekem van cc és mivel van akkor is át kell hidalgatni ? Meg minek van benne az a sok vezeték ha nem kell mind ?

 

Módosítva : astrabandi
Link to comment
Megosztás:

10 órája, astrabandi írta:

Köszönöm a segítséget át olvastam . csak az a bizonyos cc bekötése nincs benne de hátha valaki csinált már ilyet itt a fórumon és tudd segíteni .Mert nekem van cc és mivel van akkor is át kell hidalgatni ? Meg minek van benne az a sok vezeték ha nem kell mind ?

 

Na hát ezt passzolom.....rajzon nem látni? Ott elég sok minden rajta van.

Link to comment
Megosztás:

18 órája, astrabandi írta:

Köszönöm a segítséget át olvastam . csak az a bizonyos cc bekötése nincs benne de hátha valaki csinált már ilyet itt a fórumon és tudd segíteni .Mert nekem van cc és mivel van akkor is át kell hidalgatni ? Meg minek van benne az a sok vezeték ha nem kell mind ?

 

Az a sok vezeték azért van, mert kellenek. a 26-ből 17 vezetéket használ egy teljesen kiépített Board Computer. Ha csak a CC kell neked, akkor is kell áthidalgatni, mivel az érzékelőket nem kötötted be. Azokat kell, mert különben anyázni fog folyamatosan. A CC-t meg viszonlag egyszerű bekötni, ámbár annál hosszadalmasabb. A négy biztosíték után érkező világítás áramköröket (bal és jobb helyzetelző, bal és jobb tompított) kell rákötni, illetve a féklámpa közvetlen vezetékét. Aztán ezeket kell visszakötni a lámpákhoz. Gyakorlatilag az eszközt eme vezetékek közé kell sorba kötni. Két vezetéken keresztül meg tudja, hogy baj van valamelyik világítótesttel. Azt nem írja ki, hogy bal hátsó helyzetjelző kiégett. Csak azt, hogy valamelyik nem jó, lehet az helyzetjelző a négy közül, vagy valamelyik tompított fényszóró. Csak a féklámpa izzóra ad külön figyelmeztetést! A többire egységes a hibaüzenet. Illetve a féklámpa vezetékét be kell kötni a BC-be is. Ugyanazt, amit a CC-be kötsz be, hogy tudja a BC, hogy nyomod a pedált. Meg amúgy is emiatt folyamatosan CHECK hibaüzenet jelenik meg, ha nincs bekötve. Tömören ennyi.

Módosítva : daykiller
Link to comment
Megosztás:

5 órája, daykiller írta:

Az a sok vezeték azért van, mert kellenek. a 26-ből 17 vezetéket használ egy teljesen kiépített Board Computer. Ha csak a CC kell neked, akkor is kell áthidalgatni, mivel az érzékelőket nem kötötted be. Azokat kell, mert különben anyázni fog folyamatosan. A CC-t meg viszonlag egyszerű bekötni, ámbár annál hosszadalmasabb. A négy biztosíték után érkező világítás áramköröket (bal és jobb helyzetelző, bal és jobb tompított) kell rákötni, illetve a féklámpa közvetlen vezetékét. Aztán ezeket kell visszakötni a lámpákhoz. Gyakorlatilag az eszközt eme vezetékek közé kell sorba kötni. Két vezetéken keresztül meg tudja, hogy baj van valamelyik világítótesttel. Azt nem írja ki, hogy bal hátsó helyzetjelző kiégett. Csak azt, hogy valamelyik nem jó, lehet az helyzetjelző a négy közül, vagy valamelyik tompított fényszóró. Csak a féklámpa izzóra ad külön figyelmeztetést! A többire egységes a hibaüzenet. Illetve a féklámpa vezetékét be kell kötni a BC-be is. Ugyanazt, amit a CC-be kötsz be, hogy tudja a BC, hogy nyomod a pedált. Meg amúgy is emiatt folyamatosan CHECK hibaüzenet jelenik meg, ha nincs bekötve. Tömören ennyi.

Köszönöm segítséget már kezdem kapizsgálni igazából a komplett ki építés lenne a cél . Ezek a bizonyos érzékelők hiányoznak még ,csak még pontosan nem is tudom ,hogy mit kellene keresnem . Ha tudnál segíteni ebben meg köszönném .

 

Link to comment
Megosztás:

Kiegyenlítő tartályhoz szintjeladós sapka, szintjeladós ablakmosó tartály, szintjeladós olajteknő, és kopásjelzős fékbetétek.

Az olajteknőt kisblokkhoz csak megörökölni lehet, mert ritka mint a fehér holló!

Daykiller leírása nagyon jó, én is az alapján csináltam, - ezúton is nagyon köszönöm Neki a leírást -, ha az alapján csinálod, nagy baj nem lehet.

Módosítva : Pingvin
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

8 órája, Pingvin írta:

Kiegyenlítő tartályhoz szintjeladós sapka, szintjeladós ablakmosó tartály, szintjeladós olajteknő, és kopásjelzős fékbetétek.

Az olajteknőt kisblokkhoz csak megörökölni lehet, mert ritka mint a fehér holló!

Daykiller leírása nagyon jó, én is az alapján csináltam, - ezúton is nagyon köszönöm Neki a leírást -, ha az alapján csinálod, nagy baj nem lehet.

Szerintem az első kettőt is....:(

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.