Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Board Computer


PetiGSI

Recommended Posts

Üdv.

Ojan kérdésem lene hogy a C16NZ autó kábelkötegével müködik-e az X14NZ autó?

Sok extra átrakása miat gondoltam cserélem a komplett kábelköteget. (Klíma, ABS, fordulatszámérö, elektromosablak, belső világítás stb.) Persze az X14NZ motorvezérlöje maradna. Nameg ösze fogom egyeztetni a kábeleket.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, gyuros írta:

Üdv.

Ojan kérdésem lene hogy a C16NZ autó kábelkötegével müködik-e az X14NZ autó?

Sok extra átrakása miat gondoltam cserélem a komplett kábelköteget. (Klíma, ABS, fordulatszámérö, elektromosablak, belső világítás stb.) Persze az X14NZ motorvezérlöje maradna. Nameg ösze fogom egyeztetni a kábeleket.

Szerintem nem igazán... már csak a gyújtásuk is más...

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 09. 21. at 17:44, pszilaj írta:

Szerintem nem igazán... már csak a gyújtásuk is más...

A gyújtást is átlehet tenni az nem gond. De még rágódom a témán. Azt is lehetne hogy minden átkerül csak a motor lesz C16NZ helyett X14NZ működhet?
Vagy a vezérlőtől jövő kábelköteg maradna az eredeti és akkor a motor vezérlése marad az eredeti. Hmmm....??? :blink:

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Sziasztok! Sikerült szereznem egy BC-t, és ugyan még nem kötöttem be rendesen a leírás alapján, csak próbaképp rácsatlakoztattam a TID kijelző gyári csatlakozójára, de nem történt semmi. Tudom, ilyenkor még nem is tud semmi "hasznos" információt kiírni, mert nem kap infót az autótól, de még a háttérvilágítás sem működik rajta, vagy esetleg az idő kijelzés. Normális ez így? Vagy rossz lehet a BC? Azt megfigyeltem, hogy a TID kijelző csatlakozójában több kábel van, mint a BC-hez kapott (kisebbik) csatlakozóban. Lehet esetleg ez a probléma? Nem igazán vagyok elektrós beállítottságú :D Végigolvastam a fórumot, de nem nagyon találtam ezzel kapcsolatban magyarázatot.

Módosítás: közben megpróbáltam az izzók cseréjét, hátha azok égtek ki, és a háttérvilágítás így már működik. Viszont ha kiveszem a kulcsot, utána sem alszik el a háttérvilágítás. Ez adódhat abból, hogy még nincs rendesen bekötve a BC?

Módosítva : neumann
Link to comment
Megosztás:

13 órája, neumann írta:

Sziasztok! Sikerült szereznem egy BC-t, és ugyan még nem kötöttem be rendesen a leírás alapján, csak próbaképp rácsatlakoztattam a TID kijelző gyári csatlakozójára, de nem történt semmi. Tudom, ilyenkor még nem is tud semmi "hasznos" információt kiírni, mert nem kap infót az autótól, de még a háttérvilágítás sem működik rajta, vagy esetleg az idő kijelzés. Normális ez így? Vagy rossz lehet a BC? Azt megfigyeltem, hogy a TID kijelző csatlakozójában több kábel van, mint a BC-hez kapott (kisebbik) csatlakozóban. Lehet esetleg ez a probléma? Nem igazán vagyok elektrós beállítottságú :D Végigolvastam a fórumot, de nem nagyon találtam ezzel kapcsolatban magyarázatot.

Módosítás: közben megpróbáltam az izzók cseréjét, hátha azok égtek ki, és a háttérvilágítás így már működik. Viszont ha kiveszem a kulcsot, utána sem alszik el a háttérvilágítás. Ez adódhat abból, hogy még nincs rendesen bekötve a BC?

Mert a BC a nagy csatlakozójából kapja a villanyt, nem a TID kis csatijából. Persze azt is használja, de a külső hőmérséklet érzékelés is átmegy a nagy csatlakozóba a piciből, ha az ember BC-re vált. Tehát az, hogy nincs semmi, az még jónak számít, bár egy háttérvilágításnak azért lennie kéne.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A BC-m a matricája szerint (amennyire el tudom olvasni) 1993. 07. havi, az autóm pedig 1996 decemberi gyártású, X16SZR motorral. Megnéztem a MID-listában, és 1993as évben még nem volt ehhez a motorhoz kód BC-re, ezek szerint nem lehet majd felprogramozni rendesen a BC-met a motoromhoz (legfeljebb egy másik, szintén 8 szelepes motor kódjára)? Csak 1996-ban gyártott BC-t lehetne felprogramozni rá? Mennyiben számít a BC gyártási éve?

2733413-20180104-rH2zmI.jpg

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 01. 04. at 10:07, neumann írta:

Sziasztok! A BC-m a matricája szerint (amennyire el tudom olvasni) 1993. 07. havi, az autóm pedig 1996 decemberi gyártású, X16SZR motorral. Megnéztem a MID-listában, és 1993as évben még nem volt ehhez a motorhoz kód BC-re, ezek szerint nem lehet majd felprogramozni rendesen a BC-met a motoromhoz (legfeljebb egy másik, szintén 8 szelepes motor kódjára)? Csak 1996-ban gyártott BC-t lehetne felprogramozni rá? Mennyiben számít a BC gyártási éve?

 

Fel lehet programozni. A kód táblázatban azonos oszlopot kell nézni C14NZ-től C18NZ ig. Beleértve az 1.4 és 1.6 16 szelepeseket is. 1.8 16 szelepestől más a kód. Nekem is ugyanez a gm számú BC-m van és fel tudtuk programozni, bár nem tudom már, hogy mi a kód, de működik.

Link to comment
Megosztás:

11 órája, daykiller írta:

Fel lehet programozni. A kód táblázatban azonos oszlopot kell nézni C14NZ-től C18NZ ig. Beleértve az 1.4 és 1.6 16 szelepeseket is. 1.8 16 szelepestől más a kód. Nekem is ugyanez a gm számú BC-m van és fel tudtuk programozni, bár nem tudom már, hogy mi a kód, de működik.

Rendben, köszönöm! :)

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Tegnap vegre sikerült bekötni Krajcso cartars baratom segítségével a BC-t. Szerencsére programozni se kellett, mert találtam még egy BC-t, ami a motoromra volt programozva, plusz járt hozzá CC doboz és a szintjelzos ablakmoso-, és hutofolyadek tartály. A CC-t egyelőre nem kötöttük be, de minden más mukodik szépen!

Koszonok minden segítséget és a tanácsokat! :)

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok,

Pár napja vettem egy Astra H kombit, és egy olyan kérdésem lenne, első körben nem volt a középső kijelzőmön semmilyen adat a fogyasztásról. Opcommal be lett kapcsolva valami, azóta lett két menü ahol mutatja a megtett utat, az átlagsebességet és a fogyasztást, de olyan menüt hogyan lehet előcsalogatni belőle, hogy a még megtehető km-t is kiírja? Valamint megoldható az hogy az info kijelzőn a tengerszint feletti magasság kiírása helyett ami számomra érdektelen, kiírja a még megtehető utat? van ilyen opció valahol ahol ezeket a dolgokat be lehet állítani? Előre is köszönöm ha válaszoltok.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, SillverJoe írta:

Sziasztok,

Pár napja vettem egy Astra H kombit, és egy olyan kérdésem lenne, első körben nem volt a középső kijelzőmön semmilyen adat a fogyasztásról. Opcommal be lett kapcsolva valami, azóta lett két menü ahol mutatja a megtett utat, az átlagsebességet és a fogyasztást, de olyan menüt hogyan lehet előcsalogatni belőle, hogy a még megtehető km-t is kiírja? Valamint megoldható az hogy az info kijelzőn a tengerszint feletti magasság kiírása helyett ami számomra érdektelen, kiírja a még megtehető utat? van ilyen opció valahol ahol ezeket a dolgokat be lehet állítani? Előre is köszönöm ha válaszoltok.

Üdv, egy picit eltévedtél, fáradj át kérlek a kérdéseddel a H astra szekció megfelelő topicjába, ott biztos tudnak segíteni. :)

Link to comment
Megosztás:

  • 1 year later...
2 órája, ekotek írta:

Sziasztok! Érdeklődnék hogy a BC-n megjelenő hibaüzenet: "Bremsbelag"  mit takar? Kopott fékbetéteket vagy mit? Kopásjelző nincs a betéten viszont az ABS kábel mellett lóg a csatija szabadon. Válaszokat előre is köszi.

Szerintem igen. Ha ott a csati akkor valószinűleg alapból kopásjelzős betét volt benne. 

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 05. 13. at 19:51, zotya975 írta:

Szerintem igen. Ha ott a csati akkor valószinűleg alapból kopásjelzős betét volt benne. 

Akkor ezek szerint ha szabad a csati két érintkezője akkor hibajelet generál. Ha összezárom a kettőt akkor elméletileg megszűnik a hiba?

Link to comment
Megosztás:

4 órája, ekotek írta:

Akkor ezek szerint ha szabad a csati két érintkezője akkor hibajelet generál. Ha összezárom a kettőt akkor elméletileg megszűnik a hiba?

Igazából nem volt még dolgom BC-vel ( van egy a pincében de még nem foglalkoztam vele) de, megkerestem a kapcsolási rajzon, ahol is az látszik hogy a BC-24-es pinjéhez tartozó sárga-piros vezeték a két fékkopásjelzőn keresztül (P27-P28) a testre kapcsolódik ami ugye itt a barna vezeték ( a test általános színe) .

http://196N_vtelkkkkkkkken.png

Továbbá van a fórumon egy Gyik leírásban egy BC bekötés ( köszönet Daykiller kartársnak) amiben részletesen le van írva hogy ahhoz hogy a nem használt funkciók ne generáljanak hibajelzéseket mit és hogy kell összekötni. Ebben szerepel a fékkopásjelző 24-es pinnel sárga-piros színnel mint testelendő rész:

http://685N_vtekkkkkkkklen.png

Szóval ebből a kettőből én arra következtetek, hogy a fékkopásjelző lógó vezetékét ( ami a BC-felől megy a fékbetét felé)a testre kell kötni hogy megszűnjön a hibajelzés. Én azt ajánlom hogy először egy izzón keresztül kösd össze a testel így az esetleges rövidzárlatból ( ha mégsem jól következtettem vagy más gond van) nem lesz probléma. 

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 05. 15. at 13:38, zotya975 írta:

Szóval ebből a kettőből én arra következtetek, hogy a fékkopásjelző lógó vezetékét ( ami a BC-felől megy a fékbetét felé)a testre kell kötni hogy megszűnjön a hibajelzés. Én azt ajánlom hogy először egy izzón keresztül kösd össze a testel így az esetleges rövidzárlatból ( ha mégsem jól következtettem vagy más gond van) nem lesz probléma. 

Ahogy a rajzból -amit mellékeltél- úgy veszem ki hogy a két oldalon lévő fékkopásjelző sorba van kötve, vagyis az egyik oldali -GERT- vezetéket kellene testre húzni. Igazából azt a megoldást választottam hogy megpróbáltam rövidre zárni mind a két oldalt. Azt kell mondjam hogy sikerült, megszűnt a hibajel. Közvetlenül nem akartam lekötni mivel lehet hogy veszek majd bele kopásjelzőt a későbbiekben. Ugyanezt tettem az ablakmosó szintjelző csatijával. Eléggé kiherélte ezt az autót az előző tulaja.... :-(

Kifúj a sortömítés, hátsó ablaktörlő lelettyent az első törlésnél....Tegnap visszadugtam két előző tulaj által lehúzott vákumcsövet, ma reggel már check lámpát generált..... :-O

Most próbálom meg kiolvasni a hibát.

Amúgy......Köszönöm a gyüjtőmunkát amit végeztél. :-)

Link to comment
Megosztás:

32 perce, ekotek írta:

Ahogy a rajzból -amit mellékeltél- úgy veszem ki hogy a két oldalon lévő fékkopásjelző sorba van kötve, vagyis az egyik oldali -GERT- vezetéket kellene testre húzni. Igazából azt a megoldást választottam hogy megpróbáltam rövidre zárni mind a két oldalt. Azt kell mondjam hogy sikerült, megszűnt a hibajel. Közvetlenül nem akartam lekötni mivel lehet hogy veszek majd bele kopásjelzőt a későbbiekben. Ugyanezt tettem az ablakmosó szintjelző csatijával. Eléggé kiherélte ezt az autót az előző tulaja.... :-(

Kifúj a sortömítés, hátsó ablaktörlő lelettyent az első törlésnél....Tegnap visszadugtam két előző tulaj által lehúzott vákumcsövet, ma reggel már check lámpát generált..... :-O

Most próbálom meg kiolvasni a hibát.

Amúgy......Köszönöm a gyüjtőmunkát amit végeztél. :-)

Nincs mit, én is hobbyautót tartok, nincs olyan hogy kész van olyan van hogy két hiba közti szünet.:-)

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok. Sok sok éve beépítettem egy BC-t egy nem gyári rádiós környezetbe. Most vissza tettem az eredeti rádiót. Sehol nem találom hogy mit kell csinálni hogy a gyári rádió infói megjelenjenek a BC-n. Tudnátok segiteni?

Módosítva : dane
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
On 2019. 06. 29. at 16:29, dane írta:

Sziasztok. Sok sok éve beépítettem egy BC-t egy nem gyári rádiós környezetbe. Most vissza tettem az eredeti rádiót. Sehol nem találom hogy mit kell csinálni hogy a gyári rádió infói megjelenjenek a BC-n. Tudnátok segiteni?

Szia! Annyit szerintem mindenképp meg kéne tenned, hogy a gyári rádióhoz tartozó programot rakatod rá márkaszervízben a BC-re, mert ugye programfüggő, hogy kezeli-e a kijelző a rádiót vagy sem. Ha ezután sem működik, utána kellene nálam okosabb emberkéktől érdeklődni :)

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
1 órával ezelőtt, aszti írta:

Udv!

TID-be az ora elso szamjegye csak felig latszik.Ez javitjato?Ha igen mi a menete?Ha nem,akkor gondolom cseres az egesz.

Valszokat koszonom.

A pixelhiba nem javítható, de ha úgyis cserélni kell, annyit megpróbálhatsz hogy szétszeded, van egy gumicsík ami átadja a az áramot a kijelzőnek a nyákról, lehet csak ott van kontakthiba. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

A pixelhiba nem javítható, de ha úgyis cserélni kell, annyit megpróbálhatsz hogy szétszeded, van egy gumicsík ami átadja a az áramot a kijelzőnek a nyákról, lehet csak ott van kontakthiba. 

Koszonom!Meg nezem,hatha...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.