Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Veterán HIFI


berlina

Recommended Posts

De beszéltem azzal a fickóval akinek a Blaujáról fényképeket tettem ide vhol fönteb, azt mondja meg van még neki, ha vkinek kellene el tudom tőle hozni.

Egyébként minden héten megy Münchenbe zsibvásárba szajrét hozni, megigérte, h néz nekem kisházas sztereo Blaut, (ez volt két hete), most fölhívtam és emlékezett rá!!! Részletesen...

szal ha vkinek kéne a fenti...

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
  • Hozzászólások 128
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Közzétett képek

Visszaért a szervízből a rádióm, működik.

Valamint fölhomályosítottak, hogy a csatornamemória nem rossz, csak be kell állítani, kicsit ki kell húzni, majd visszatolni a gombot, valahogy így:

csatornaprogramozas.jpg,

A lábkiosztással kapcsolatban nem jutottam szinte semmire.

labkiosztas.jpg

a 0-n kijön a negatív, a 4-es lábon pedig a pozitív 12 V.

az 1-es és a 2-es van összekötve a vakdugóban.

3 Rádiót próbáltam: Becker, Grundig és Blau, mindhármon ugyanezeken a lábakon mértem a 12 Volt-ot, mindhármon az 1 és 2 volt összekötve, Sztereo és Mono kivitel esetén is. Persze ez nem jelenti azt, h ue márkák más tipusainál is ezeken a lábakon mászkálnak a jelek. A többi lábon nem találtam semmit, se feszültség, se ellenállás, se áramerősség.

Link to comment
Megosztás:

Hali berlina! Te egy alapos ember vagy! Jók a fotók! Egyébként a mult héten mondták nekem is , hogy ki kell húzni a memória gombot úgy tárol :-))

Az én kedvencem meg döglődik, néha rájön valami iszonyatos kh-s vang, ha zötyögősön megyünk.... az izzóm is kiégett... szóval előbb utóbb szét kell szedjem, hogy megnézzük neked az aljzat csatlakozásait, ha más nem 25.-énn Kecsón....

most kicsit elvesztem.... költözünk, tali szervezés stb.....

Link to comment
Megosztás:

nahát mégse lehetk valami alapos:

Közben kimértem mégegyszer:

Rádió hokedlire, akksi+kábelek, pozitív vezetékre csúszósaruval egy lapos bizti. :lol: a biztonság kedvéért. Lada antenna, külső forrás pedig a mikrohifi.

Találtam szervízben egy kis tanácsot is: nem ám vezérlőjel mászkál vmelyik lábon, mechanikus a vezérlés: betolja az ember a kazettát a külső kazettás egységbe, ez a mozdulat bontja az 1-2 lábakat és összeköti a 2 és a 6 vagy 5 vagy 3-at. Semmi varia.

A 2-es láb + test vagy 6,5,3 lábak megy be a hang jel. Testre (a fémházra) és a 2-esre kötve a bemeneti hangot szépen megszólalt mindkét a hangszóró a rádióból.

Sztereo rádióra sajna nem tudtam bevezetni a hangot szetereóban, csak mono bemenetet találtam. Bármilyen variációban is csatlakoztattam a külső hangot mindig megszólalt mindkét oldal. Arra is gondolok azért: lehet nem is sztereó a rádióm, csak álsztereó, vagy fene tudja, nem találtam pont akkor olyan rádiócsatornát amelyik kifejezetteen sztereóra hegyezett zenét sugárzott. pedig két hang kivezetés van rajt hátul.

Fentiekből köv. hogy a 4-es pozitív láb és a 6,5,3,0 lábak bármelyikének összekötésével a 12 V jön ki a rádióból.

(Egy német elektronyos barkácsoladal azt írta, hogy a sztereó két csatornát valami 10-20K kondenzátor vagy elllenállással kell összevezetni (butítani) monóra, hoyg bemenet lehessen. Csak leírtam mer' nem vagyok egy profffi.)

Viszont Becker rádiónál a 6-os lábon nem tudom mi mászkálhat, mert ha arra kötök hang jelet csak búg a hangszóró. Tehát Beckeréknél másképp van, de a többi láb kiosztása ua.

:lol: eddig szerencsém volt: a +12Voltot eddig csak a feszmérővel találtam meg.

Lehet, hogy neked is valami alkatész lábforrasztása szabadult el a nyákon. Az előző ház nagyságú vau Blau-mban volt ilyen gondom: csak forrasztani kellett, mint később kiderült, mikor visszaért a szervízből.

Amúgy a Becker az valami álomszépen szól!!! Nemhiába egy kultmárka, a hangszínszabályzója is sokkal finomabban hangszínszabályoz, mint a Blaué, pedig egyidősek. Viszont a háza is nagyobb, úgyhogy garázsrádió lesz belőle.

Meg a tíz centis hangszórókat is le akarom cserélni, valami nagyon tré ahogy megszólalnak a szétégett Videoton házból.....

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hopp!!

Bütykölve az egyik rádiót találtam benne egy kapcsolási rajzot...

Az egyik fedél belsejére ragasztva....

Tényleg nem sokat tudtam kiolvasni belőle, de érdekes.

Szabad szemmel is nehezen olvasható, nagyon apró az egész.

Megpróbáltam jpg-ben föltölteni, sajna nem sikerült. (6,5 Mb) (80%-nál elfelejtette, hogy épp feltölt)

Így csak split-elve sikerült föltolni.

WinCommander Combine files parancsával lehet összerakni lemezrementés után:

Grundig_Weltklang_2005_10020-942.001

Grundig_Weltklang_2005_10020-942.002

Grundig_Weltklang_2005_10020-942.003

Grundig_Weltklang_2005_10020-942.004

Grundig_Weltklang_2005_10020-942.005

Grundig_Weltklang_2005_10020-942.crc

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

lett egy Philips 554-es radiom (LCD display, PLL Quartz tuning), van rajta egy matrica, hogy erre a vezetekre nagyon kell vigyazni, hogy 3,4 Volt-nal tobbet ne kapjon, mert karosodhat a microcomputer.

Tudja valaki, hogy mifele microcumputer lehet ez? Valamint, hogy honnan kaphat a kocsiban 3,4 Volt-ot?

Link to comment
Megosztás:

Háta tudtok rajtam segiteni. Elméletileg nem extra ami kell de a bontósok nem vigyáznak a cuccra. Keresnék kivehető autórádió keretet olyat aminek a végén van a csati. Mindegy milyen, mert úgyis szét kell vágnom. Illetve ha valakinek van ötlete, Kesztyütartóban nem fér el a fejegység, viszont a gyári hely meg rövid, igy nem tudom befixálni. Ehhez kellene a keret keretének a keret. Ooops :lol:

Link to comment
Megosztás:

szia,

Manta/Ascona-hoz van gyari kiemelo keret ilyen fekete muanyag, 3 facsavarral kell a radionyilas fole csavarozni, lättam katalogusban es fotokon is, azert szerintem eleg brutal megoldas, de akkor ezt talältak ki.

van olyen kivehetö femkeretem (valoszinuleg az amit keresel) radioval es a benn marado femdobozzal, tied lehet, barkäcsolhatod, nem egy minosegi radio, nemis igazän szol, e a dobozai es csatlakozoi megvannak, bär rovidek, biztos tobbszor ätepitettek mas autokba.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

találtam még autórádiós oldalakat, azért lehet, hogy voltak már:

http://infinite-power.de/f-radioidx.htm

http://www.radiomuseum.org

ez utóbbinak elég nagy az adatbázisa, nem minden adat pontos, mint pl, a gyártás időtartama olykor túl szűken van feltüntetve.

itt az oldal alján található egy forum topic fa:

http://www.radiomuseum.org/dsp_forum_folde...cfm?folder_id=1

(ez jó!!!)

itt meg jó kis tipus határozások vannak képekkel (3 oldalról fényképezve, nagyíthatóak), a múltkor nem ezek voltak fönt

http://www.oldtimerradio.com/auto.html

az ebay.de-n a Tante-ma elado szokott még elég jó tipusleírásokat is írni a cuccaihoz

u úú, ez de jó:

sajnos belga és francia nyelvű, de az adatok használhatóak

http://users.skynet.be/antique.autoradio/

Link to comment
Megosztás:

Tegnap éjjel melóban unatkoztam.

Elkezdtem beszélgetni egy targoncással és észrevettem,hogy szól a zene a targoncán. :roll:

Kisebb keresés után megtaláltam a rádiót is.

Hát egy tekerőgombos gyári OPEL monó rádió szólt. (Asszem Blau.)

Meg kell szereznem.

Ha van valakinek valami kazettás rádiója ami működik és nem kell neki az szóljon plíz.

Cserealapnak kellene.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap éjjel melóban unatkoztam.

Elkezdtem beszélgetni egy targoncással és észrevettem,hogy szól a zene a targoncán. :roll:

Kisebb keresés után megtaláltam a rádiót is.

Hát egy tekerőgombos gyári OPEL monó rádió szólt. (Asszem Blau.)

Meg kell szereznem.

Ha van valakinek valami kazettás rádiója ami működik és nem kell neki az szóljon plíz.

Cserealapnak kellene.

holnapra legkésöbb megmondom :wink:

Link to comment
Megosztás:

azt meg kell szerezni!!

mär nincs több olyanom, amibol ketto lenne, ja: pontosabban van ket Videoton, ami Ladäkba es a Trabikba passzol, persze kazetta resz nelkül.

viszont azert neztem ma be ide, mert ez is megvan:

Blau ACR 900 CC kazetta lejätszo, beepitve, a titokzatos csatira az externes gerät-ekhez. ;)

mono, kazettät fogad, lejätszik, nyomvatartott gombnäl elöre csevel es kazettät kiad.

ketszer nagyobb, mint egy CD Walkman, de: korhü!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.