Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Veterán HIFI


berlina

Recommended Posts

  • Hozzászólások 128
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Közzétett képek

háát

egy kb régi rádió bent volt a helyén, de a kazettát nem lehetett behelyezni, mert a váltókar nem engedte

(ilyen az autó)

az asztali rádió áramellátását megoldotta a szivargyujtóról és mint egy börönd, hátra be volt dobva, kábelek meg csak úgy az utastérben, saját hangszóróit hazsnálta

az elektroventi a városi araszolgatásnál jön jól, mert a lökös és a rendszám kitakarja a beömlőnyílás nagyrészét

(nem akart kisméretű OT rendszámot)

egy külön kézikapcsolóval kapcsolja, ha szükség van rá

a barnaköpenyes főőúr szerint teljesen rendben van, a bizottság teljes egyetértésben újította meg a minősítést,

noha a difiről is és a váltóról is lógott az olaj...

a felni sem volt szépen csak ecsettel "fényezve", jól látszott alatta az eredeti festékrétegmaradányok szélei

de német és osztrák minősítés szerint szerintem is képviselte a korszellemet

Link to comment
Megosztás:

OpZsolti!

Milyen (mikori) autóba kerülne a rádió?

Azért kérdem, mert van egy 70-es évek végéről származó, (elvileg) hibátlan és szép Marantz High-End fejegységem, de komoly szándék esetén adom el, kótyavetyélni nem szeretném. A fej az első PLL szintézeres rádiók egyike (!!!) de még a klasszikus "kétpöcsös" kialakitású, oda-vissza játszós magnóval, dolbyval, stb. Az akkori csúcstechnika. Csak kisjelű kimenete van, és van hozzá egy hozzá illő Marantz 4x10W erősitő is. Azokkal a Pio boxokkal biztosan nagyon szépen szólna.... na mindegy, ha érdekel szólj rám, majd megpróbálok képeket linkelni.

Link to comment
Megosztás:

Bármi lehet. Nekem volt egy Blaum, olyan '80 körülről, aminek volt gyári (!) CB rádió modulja, csatornaválasztóval, mikrofonnal meg minden zubehörrel.... még sosem láttam azelőtt ilyet, de mivel a magnó része rossz volt, '93-ban elcseréltem egy PLL szintézeres rádióra (akkor nem értékeltem még, milyen jó lenne majd 15 év múlva), azóta se hallottam felőle.

Mindjárt linkelek képet a Marantzról.... :)

Link to comment
Megosztás:

Bármi lehet. Nekem volt egy Blaum, olyan '80 körülről, aminek volt gyári (!) CB rádió modulja, csatornaválasztóval, mikrofonnal meg minden zubehörrel.... még sosem láttam azelőtt ilyet, de mivel a magnó része rossz volt, '93-ban elcseréltem egy PLL szintézeres rádióra (akkor nem értékeltem még, milyen jó lenne majd 15 év múlva), azóta se hallottam felőle.

Mindjárt linkelek képet a Marantzról.... :)

én amikor pesten laktam 91-93 ig akkor zsibin vettem egy olyat ! és annak se ment a rádiója B) elég nehéz egy darab volt erre még emlékszem .

Link to comment
Megosztás:

Na szóval, ez lenne az:

Ez a fej és az erősítő együtt:

marantz1.jpg

Ez a fejegység Marantz 4110:

marantz2.jpg

Ez meg az erősítő. Nem kis darab, a 4x10 Watthoz képest. De az a 10W legalább 10W és nem kamu.

marantz3.jpg

Nem egy mai darab, volt kollégám vette Dubaiban, amikor régen, mint mérnök ott dolgozott, aztán itthon a Ladájából lett megmentve, mikor eladta. Nagyon jól szólt, de kb. 12 éve nem volt bekapcsolva......

Link to comment
Megosztás:

egy mákom van szerenére nincsen főnököm :D viszont így magam szidhatom ha valami nem klappol B)

ma bekerült a Marantz a szolgálati helyére :)

nagyon szépen szól a Pioneer boxal ! hallatszik a jó párosítás ! ennek a hangszórónak, ez a fejegység kellett hogy prezentálja önmagát ! :)

erősítő 10W a hangszóró 20W 4 ohm és csúcsban 40W ! most itt biztosan sokan mosolyra fakadnak a Wattok hihetetlen számán :omg: ,, igen ez csak ennyi :o

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.