Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Vegyek Calibrát vagy ne ?


Zorro_16V

Recommended Posts

várj talán egy kicsit....ahogy zuhan a calik ára lassan olcsóbbna lehet venni mint egy kadett gsi-t :lol: :lol:

vársz még 1 évet vegyel egy random állapotút (bár sztem olyan tul megkimélt eladó nem nagyon van - azaz mind eléggé pusztult kinézetű), full lebontod, kikasztnizod, fényezed, szerzel egy túrós mocit ebay-ról és hakuna matata......

Link to comment
Megosztás:

:lol:

Eladódott?

Igen!

Albert: 93.11 havi C20NE, nem hibátlan de korhához képest jó állapotú, hiába 160-at írnak, 230.000 van benne. Pótféklámpás hátsószárny ugyan nincs de vadonatúj felnik vannak rajta vadonatúj gumikkal. A generátor és a kupplung cserés de ráérsz velük még egy fél évet. Ja és ez is pöcc-röff. Tudom mert az enyém volt...

http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hi...creenwidth=1024

Link to comment
Megosztás:

Nem is képzeltem, hogy hibátlan autót veszek, tisztában vagyok vele, hogy ez már futott pár kmt pár év alatt, és bármikor bármi baja lehet. Jelenleg sem Sevroléé Laciban ülök, az én autóm is igényli a törödést, hetente nézem (és sajnos töltök is bele) az olajszintet, ide-oda viszem hekkelni, szóval ezzel is van gond. Pl most is észrevettem egy repedést a fűtővízcsövön :lol: Csak egy Calihoz minden ilyen móka többe kerül, ez ilyen.

Bátorság meg pénz kéne, és akkor bele tudnék ugrani.

Link to comment
Megosztás:

Nekem sosem volt calibrám, de szerintem kétféle képpen lehet nekiállni az autóvásárlásnak:

- megveszed a létező legnagyobb sz@rt lehető legolcsóbban, majd gatyába rántod, így tudod, hogy jó autód van. Ez esetben olyan nagyon nem tudnak átb@szni...

- megveszel egy valóban jó állapotút, akár lényegesen drágábban. Mindenesetre alaposan vizsgáltasd be, mert sz@r lehet drágán szemetet venni ...

Link to comment
Megosztás:

Nekem sosem volt calibrám, de szerintem kétféle képpen lehet nekiállni az autóvásárlásnak:

- megveszed a létező legnagyobb sz@rt lehető legolcsóbban, majd gatyába rántod, így tudod, hogy jó autód van. Ez esetben olyan nagyon nem tudnak átb@szni...

- megveszel egy valóban jó állapotút, akár lényegesen drágábban. Mindenesetre alaposan vizsgáltasd be, mert sz@r lehet drágán szemetet venni ...

Az anyagi vonzata viszont nagyjából ugyanaz. Vagy veszel egy jónak mondható állapotú Calibrát 800.000-1.000.000Ft körül, vagy veszel egy romosabbat 500.000-ért, és ráköltesz még 4-500 ezret.

Annyit kitaláltam, hogy ha már egyszer veszek egy ilyen frankó autót, akkor már keresek olyat, aminek nem 6 helyen bibis a karosszériája, inkább C20NE motorosat keresek, és jó lenne olyan, ami kevesebbet futott. Az sem lenne baj, ha nem szarná le az előző tulaj, hogy 3 visszajelző lámpa is világít.

Tényleg, nem tudjátok véletlen, hogy mit jelentenek ezek a lámpák? A bal felső három, 2 felkiáltójeles, és egy sima körös.

Na megyek melózni Calin filózás helyett, mert s*ggberúgnak.

KÖSZÖNÖM MINDENKINEK A VÉLEMÉNYEKET

Mint már írtam: hiú ábránd arra várni hogy törésmentes Calibrát találj, ezek ritkábbak mint a fehér holló. A külömbség csak az hogy mennyire szakszerűen lettek javítva. A C20NE jó választás, többek szerint is megbízhatóbb a 16V-nél, bár nekem sosem volt olyanom, úgyhogy nincs összehasonlítási alapom. Az viszont tény hogy sokkal inkább túlméretezett motor, alul is megfelelően erős, ergo nem kell pörgetni, ergo talán kevesebb az esélye hogy széthajtották. A keveset futott Calibrával megint az a helyzet mint a törésmentessel, a hozzászólásom elején már olvashattad a véleményem ezzel kapcsolatban. Külföldön (a Calik 99%-a onnan származik, az esetleges Magyarországon vásároltaknak meg elvileg kell hogy legyen szervizkönyve) nem az a szokás, hogy egy 15 éves autóban csak 100ezer km lenne, márpedig az itthon kínált Calibrák többsége ilyen kilóméteróra állást mutat. Itt megint az a kérdés, hogy mennyire volt pofátlan az eladó, amikor visszatekerte az órát. Egy ennyi idős autó szinte biztos hogy több mint 200.000km-t futott. A gondos tulaj amúgy tényleg nem hátrány, egy autón első ránézésre látszik hogy törődtek-e vele vagy csak hajtották.

Link to comment
Megosztás:

Az anyagi vonzata viszont nagyjából ugyanaz. Vagy veszel egy jónak mondható állapotú Calibrát 800.000-1.000.000Ft körül, vagy veszel egy romosabbat 500.000-ért, és ráköltesz még 4-500 ezret.

Jaja, csak képzeld el, ha véletlen romot veszel 1.000.000ért, na az elég kellemetlen.

Nem kell félni annyira a c20xe-től, szerintem ha calibrában volt, akkor küldték a c20ne-t is eleget. Az viszont kétségtelen, hogy c20xe-hez újban is, bontóban is, minden drágább hozzá, és ritkább is. De a c20xe LÉNYEGESEN jobban megy. Viszont a kolléga valami olyat írt, hogy nem lelkesíti a száguldás, ilyen esetben mindenképpen 8v, fel sem merül a 16v.

Link to comment
Megosztás:

meg ugye a c20ne jobban bírja, ha "küldik" :lol:

Ennek alapja?

Mert szerintem azért hiszik az emberek a c20xe-re, hogy szar meg nem strapabíró meg stb, mert kivétel nélkül mind astra gsi-ben, vectra2000ben, vagy calibrában volt, ezek mind pörgetős emberek kocsijai. Tizenéves korukra meg megveszik fiatalok, akik nyomni nyomják, pénzük viszont nincs rá, megfelelő olajra sem mindig...

C20NE-k nagy része pedig normál vectrákban, omegákban, astrákban van. Családi autókban. Ott szerintem lényegesen könnyebb az élete a motornak.

Nemrég rokonnak kellett néznem astra gsi-t. Azt mondták a szülők, hogy ha nekem van, jó lesz nekik is, de nem az erősebbik, hanem a 115 lovas verzió. Legyek szíves nézzek meg néhányat, biztos többet látok rajtuk. Megnéztem négy eladó c20ne gsit, épp olyan állapotban voltak, mint a c20xe-k.

Végül a rokonok nem vettek autót a gyereknek. Szerintem nem is baj, hogy az a gyerek gyalog jár, de erről ne tudjatok :lol:.

Link to comment
Megosztás:

mert kevésbé kihegyezett a c20ne, mint a c20xe

több benne a tartalék, ebből kifolyólag kevésbé terheli az extrém használat

valamint kiforrottabb konstrukció, mint egy c20xe, ami lényegében fiatalabb fejlesztés és ugye az opel első 16 szelepese

tehát védheted a c20xe-t, nem rossz motor, de nekem volt mindkettő, c20xe-t mégegyszer nem vennék

Link to comment
Megosztás:

A C20NE lényegesen alacsonabb fordulatszám tartományban adja le a telesítményt/nyomatékot, nincs is értelme forgatni, 5000 fölött pl egyszerűen elfogy, de 2500tól már húz.

S, pot ez az igazi fegyvertény a többi pörgetős mocival szemben, hogy mire ők odaérnek a nyomatékgörbéjük csúcsára, te már régen 2.-ban nyomatékolsz! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk egy ILYET szívesen vennék ennyiért.

Nézelődtem ezen az oldalon amúgy, és hát tényleg Lmehet a fütyibe kormány bácsi a regadóval...

Milyen jó kocsit lehetne mááá hozni kintről...

Végigolvastam a népítéleteket Totalcaron, és az jött le, hogy aki szereti és tudja csinálgatni a kocsiját, az jól meg van vele általában, de van akinek nincs szerencséje és mindent ki kell rajta cserélni.

Egyáltalán nem rettentettek el a Calivételtől, sőt legtöbbször megbízható autó benyomását is keltette (amellet, hogy iszonyat jól néz ki, és megy is)

Jót kell kifogni

Egy ilyen sima C20NE is jó lenne :lol:

Módosítva : Albert
Link to comment
Megosztás:

mert kevésbé kihegyezett a c20ne, mint a c20xe

több benne a tartalék, ebből kifolyólag kevésbé terheli az extrém használat

valamint kiforrottabb konstrukció, mint egy c20xe, ami lényegében fiatalabb fejlesztés és ugye az opel első 16 szelepese

tehát védheted a c20xe-t, nem rossz motor, de nekem volt mindkettő, c20xe-t mégegyszer nem vennék

Na jó, de te azért nem szereted a c20xe-t, mert nem lehet vele ötösben hússzal autózni :lol:. Ez pedig szerintem elég sajátos igény, ilyet életemben először tőled hallottam.

Én meg Albert kollégának akarok támpontot nyújtani. Mindenesetre ha Albert nem pörgetős-száguldozós, akkor én is a c20ne-t ajánlom, sokkalt olcsóbb, megvenni is, és hozzányúlni is.

Link to comment
Megosztás:

hát ilyet konkrétan nem mondtam, így ez erős elferdítése a tényeknek

azért nem szeretem, mert alacsony fordulaton szó szerint nem történik semmi, tehát nem megy, így pörgetni kell

én meg már öreg vagyok ehhez, az már nem a nyugis, "krúzolós" autózás kategória

és mellette jóval többet eszik, mint egy c20ne, úgy, hogy papíron alcsonyabb a fogyija :lol:

Link to comment
Megosztás:

hát ilyet konkrétan nem mondtam, így ez erős elferdítése a tényeknek

azért nem szeretem, mert alacsony fordulaton szó szerint nem történik semmi, tehát nem megy, így pörgetni kell

én meg már öreg vagyok ehhez, az már nem a nyugis, "krúzolós" autózás kategória

és mellette jóval többet eszik, mint egy c20ne, úgy, hogy papíron alcsonyabb a fogyija :lol:

Mint említettem már a gsi topicban is, a c20ne nyomatékgörbe SEHOL SEM megy a c20xe fölé.

Sem alsó fordulatnál, sem középen, felső fordulatszámtartományról meg ne is beszéljünk.

Ha megengeded, kicsit érdekesek a következtetéseid:

A gyár szerint a c20xe mindenhol nyomatékosabb, mint a c20ne. -> Szerinted nem.

A gyár szerint kevesebbet eszik a c20xe. -> Szerinted nem.

Lehet, hogy annó a 8v calibrád kevesebbet evett, mert ugyebár ott volt a világbajnok légellenállási tényező... vagy mert a caravan astrát pörgetted sokat...?

Link to comment
Megosztás:

Béla!

A c20xe sokkal, de sokkal jobb, mint a c20ne. Mindenben, mindenhol.

Mindenkinek c20xe-t!

halkan meg akartam említeni az olyan kifejezéseket, mint a nyomaték-rugalmasság és az alacsony fordulattal járó alacsonyabb fogyasztás, de nem látom értelmét, mert te nem tapasztaltad

amúgy városban vajmi keveset számít a légellenállás

Link to comment
Megosztás:

Béla!

A c20xe sokkal, de sokkal jobb, mint a c20ne. Mindenben, mindenhol.

Mindenkinek c20xe-t!

halkan meg akartam említeni az olyan kifejezéseket, mint a nyomaték-rugalmasság és az alacsony fordulattal járó alacsonyabb fogyasztás, de nem látom értelmét, mert te nem tapasztaltad

amúgy városban vajmi keveset számít a légellenállás

Igen, én hülye vagyok.

A gyár is

Link to comment
Megosztás:

:lol: cali vásárlás...

anno calibrát is nézegettem, de hát nem tudom... vagy én jártam rossz helyen vagy nem tudom mi volt....

összevissze toldottfoldott kocsik voltak csak... komolyan féltem volna megemelni emelővel össze ne csuklódjon az egész...... (a két három autóból összehordott kocsi szerintem nem autó... meg lehet nézni mi marad ezekből egy ütközés után...)

amivel mentem c20ne az nevetséges volt gyorsulásra.... (vagy én vártam túl sokat)

viszont városaban ideális autó az biztos....

kár hogy anno már bejött a regadó... német ismerősünktől tudtam volna venni egy makulátlant :lol:

úgyhogy nem vettem calibrát :lol: egyebet nem tudok mondani kérem kapcsolja ki ;) :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.