Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Vegyek Calibrát vagy ne ?


Zorro_16V

Recommended Posts

Rizsrakétás kolléga talált cáfolatot arra, amit IQBéla mondott.

Opelmotorok teljesítménye és nyomatéka

A rizsrakétás kolléga ábrája szerint 1500 és 2000 közt egy árnylatnyit feljebb van a 8v. Utána viszont alaposan altta. (Ne keverjük össze a 2.0 16v Ecotec és a 2.0 8v görbéjét! Ami alsó tartományban lényegesen felette van az az Ecotec, nem a 8v)

De itt valahol bibi van, mert a calibrás oldalról letöltött ábrák skálázásra figyelemmel való összeollózása után nekem ez jött ki:

nyomatek_www.kepfeltoltes.hu_.gif

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Link to comment
Megosztás:

Érdekes dolog ez a teljesítmény-nyomaték-megbízhatóság téma. Szvsz olyan embereket kéne megkérdezni, akik Calibrában próbálták már az említett motorokat. Amit fentebb írtam, (márminthogy ajánlott motorok a C20NE és a V6-ok) az nagyjából egy általános Calibrás vélemény, nem csak én mondom ezt. Persze ezt nem jelenti azt hogy a többi motor nem jó, de lehet hogy ugyanazzal a motorral egy Astrában vagy Vectrában mások a tapasztalatok, mint egy Caliban.

Link to comment
Megosztás:

" Béla egyértelműen a C20XE mellett van ahogy látom"

Nem Albert, én helyedben kifejezetten c20ne-t vennék. Ha nem vagy pörgetős-hajtós típus, akkor k...ra felesleges kifizetni azt a sacc 20% pluszt, amibe a c20xe-vel szerelt autók kerülnek a c20ne-vel szemben. Meg azt a másik 30% pluszt, amibe a hozzányúlás kerül, ha arról van szó...

Ha valaki a nyugodtan krúzolós típus, vegyen c20ne-t, mostanra én is kicsit elnagypapásodtam, mégegyszer nem vennék c20xe-t. De csak azért nem, mert már "öregfiú vagyok". Mert már volt (aránylag) erős motorom, úgymondanám, kiéltem magam.

Ákos jól mondja, én is hengerfejezéssel kezdtem vétel után, majd olajpróbálgatás (melyikkel van legjobb hangja), gyertyák, egy-két kábel, de azóta semmi gondom nem volt a motorral (ez persze kopkopkop), pedig mint mondom, kiéltem rajta a fiatalos hévemet. Hangja sem lett rosszabb, mint amikor megvettem.

Két éve van meg.

Mellesleg a bizonyos emberek által oly sokat szidott x20xev-vel a bátyám 8 éves omegában vígan megy, egész jól fogyaszt, elment európa túloldalára, és valami jeladónak és a leömlőnek a cseréjén túl semmi baja nincs vele... Még csak az olajat sem eszi. Igaz, hogy az egy elég jó forrásból származó, tényleg megkímélt, és perpillanat nagyon korrektül fenntartott autó. Semmi okosság, semmi olcsózás.

Az is igaz, hogy apám 16 éves c20ne omegáját vettem 150.000 kmrrel (hihi), most van benne 230.000, és egy nyikk baja nincs a motornak.

Szóval igazából mindenki vegyen amit temperamentumához gondol. Kétségtelen, hogy a piacon lévő c20xe-k gyakran elég szar állapotban vannak, de az szerintem nem a motor, hanem addigi tulajdonosainak hibája (nem megfelelő olaj, "szakszerű" tuning, stb).

Link to comment
Megosztás:

Hát nekem ugyan nincs Calibrám, és nem is lesz (nekem két kormány kell egy autón: 1, normál az első kerék nyomvonalához ; 2. gázpedálos a átsó kerék nyomvonalához :lol: ), de az omegámban egyenlőre egy C20NE mérgelődik. Felújítás óta 60000 km van a kocsiban és meg kell, hogy mondjam: tényleg érdekes. Nem tudom miket tud a C20XE, de én sokat járok kilinccsel előre aszfalton is a közel 1,5 tonnás Caravánnal, persze hála a hátsókerékajtásnak. Mindezekkel együtt azt kell, hogy mondjam, ha az ember igazi Sportkocsi feelingre vágyik, akkor gyanítom azt 2,5 V6-ban kell keresnie, illetve Omegánál is a 6 hengeres kostrukciókat keresni.

A másik, amin mindíg kiakadok az az ár, meg a költségek kérdése. Itt arról vitatkoztok, hogy milyen SPORTKOCSIT érdemes venni! Aki azzal jön, hogy "de drága minden hozzá" az vegyen Agilát, vagy egy Buzukit és ahhoz relative minden olcsó lesz, meg nem eszi le a fejét, de persze nem is megy... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Erre azért ne vegyél mérget szerintem :lol:

leistung.jpg

Szerintem ezt a társalgást zárjuk le, mert rövid idő alatt ez a harmadik eltérő nyomatékgörbe, ami felkerül ide...... Inkább egyszer próbáljuk meg, ha összefutunk valahol...

Szerencsére demokrácia van, mindenki azt vesz amit akar.

/Meg amit meg tud fizetni :lol:/

Egyszer már elmegyek leméretem a motoromat, nagyon érdekel, mit tud a kis teenager :lol:.

No pá.

Link to comment
Megosztás:

Kicsit vicces, hogy 200E km -t futott motorok gyári jellegörbéin vitatkoztok :D

jah milyen igaz :lol: :lol:

minden honapban előkerül a "vegyek e calit, vegyek e gsi-t, c20ne-t, vagy c20xe-t, mit kell megnézni rajta" kérdések

aztán mindig kiderül:

- mind sz@r

- ami nem sz@r azt nem adják el

- ami nem sz@r és eladó az

a., kamu

b., iszonyat ára van

- mindet sérülésmentesként árulják (.....)

- mindenki szerint mind szét van hajtva csak az övé nem

- a c20xe jobb

- a c20ne jobb

pedig tök egyszerűen le lehetne sarkitani ezt a kérdést:

- amikor tiprod és megy mint az állat, meg amikor irigykedő pillantásokkal nézik az autót akkor örül a fejed

- amikor a 4. szervizben nem tudják megmondani mi a baja akkor ideges/szomoru vagy

aki meg a költségeken agyal egy sportos ámde kissél koros autónál az meg jó gyorsan felejtse el :lol:

meg jók ezek a nyomatékgörbék, tuti kiindulási alap 10-15 éves hajtott autóknál

egyszer méretni kellene....van vagy 3-5 cali, meg vagy 6-8 gsi a klubban...szted hányféle eredményt kapnánk? ;) :D :D

Link to comment
Megosztás:

....Szerintem ezt a társalgást zárjuk le, mert rövid idő alatt ez a harmadik eltérő nyomatékgörbe, ami felkerül ide...... Inkább egyszer próbáljuk meg, ha összefutunk valahol...

Szerencsére demokrácia van, mindenki azt vesz amit akar....

Nem valami mellett és a másik ellen kardoskodtam, mindössze a józan paraszti észre alapozva úgy gondolom, hogy hülyeséget írtál :lol:

Tőlem aztán összefuthatunk.

De én béndzsa vagyok :lol:

Ákos is legyorsult az Astra-val, meg Viktor is Calival.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.