Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Vegyek Calibrát vagy ne ?


Zorro_16V

Recommended Posts

Üdv.

Lenne egy két kérdésem, sok ember mondja hogy Calibrát ne vegyél mert nem fogsz jól járni vele

csak az a bökkenö hogy még egyik sem mondta meg a frankot hogy miért ne vegyek

Mi a baj velük.

csak azt modogatják hogy szét vannak hajtva. (bár ez a hozzánemértök jelmondata is lehetne)

Ennyi erövel nem is lenne szabad használtautot venni (10 éves kor után) mert mind szét van hajtva.

Pedig nekem annyira tetszenek formára és már annyira nem is drága 600 000 környékén lehet kapni.

Bár biztos zavarna hogy a hátraülöknek hajtogatni kell az ülést meg kicsi a hely. de gondolkodoba ejt a dolog.

Válaszaitokat elöre is köszönöm

Üdv Pepe

Üdv

Szerintem a lényeg hogy jol nézd át mielöt megveszed, viszel egy szerelöt nem lesz vele sok gond De tény hogy 600000-ért nem biztos hogy jot találsz vagy csak pilanatnyi jot. Amugy nem tudom kinek mi a vélemésny de szerintem kényelmesen el lehet férni benne, pedig 185cm-el nem mondanám magam alacsonynak de de még hátul is kényelmes. :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Üdv

Szerintem a lényeg hogy jol nézd át mielöt megveszed, viszel egy szerelöt nem lesz vele sok gond De tény hogy 600000-ért nem biztos hogy jot találsz vagy csak pilanatnyi jot. Amugy nem tudom kinek mi a vélemésny de szerintem kényelmesen el lehet férni benne, pedig 185cm-el nem mondanám magam alacsonynak de de még hátul is kényelmes. :lol: :lol:

Kicsit régi hozzászólásra válaszoltál, sztem emberünk azóta vagy teljesen lemondott a Calibráról, vagy már rég megvette...

Amúgy egyetértek veled, annyi kitétellel hogy szerelő helyett elegendő olyasvalakit magaddal vinni, aki otthon van a Calibrákban és ismeri a hibáikat. Különben tényleg kényelmes és aránylag nagy belterű autó, anno amikor megjelent, valami prospektusban a gyáriak csináltak egy összehasonlítást az akkori idők konkurrens kupéival, és a helykínálat részt illetve a csomagtartó méretére vonatkozó összehasonlításokat rendre megnyerte a Calibra. Sok korabeli kupéba csak gyerekek vagy összehajtogatható felnőttek fértek be hátra, de a Calibra kivétel volt, olyannyira hogy ez teljes értékű négyszemélyes kupénak nevezhető, nem csak 2+2 személyesnek.

Link to comment
Megosztás:

Csak 183 magas vagyok, de érdekes módon ültem már kisebb autóban amiben több hely volt elöl (konkrétan az anyósülésnél), hogy mást ne mondjak, ilyen volt például a Kadettem. A Caliban nagyon mélyre leér a kesztyűtartó és nyomja az ember sípcsontját/térdét, de ezt leszámítva tényleg elegendő hely van benne.

Link to comment
Megosztás:

"Kicsit régi hozzászólásra válaszoltál, sztem emberünk azóta vagy teljesen lemondott a Calibráról, vagy már rég megvette..."

Hali.

Valóban régi hsz.

Nem Calit vettem hanem Astrát,(avatarban látható) de még a mai napig tetszenek a Calik, csak hát a piszkos anyagiak.

Ja, de a felnik Calirol vannak.

Link to comment
Megosztás:

Nem a száguldás miatt (akkor Turbót akarnék), hanem mert a V6 az V6. Például a hangja miatt. Kezdő Calibrásként amúgy nem bántam meg hogy nem ugrottam bele mindjárt egy olyanba mert elég sok típushibája van, de úgy érzem hogy idestova 3 év alatt sikerül annyi tudást magamra szedni a calibrákból, hoyg megpróbálkozzak egy olyannal.

Link to comment
Megosztás:

az első kihívás találni egy jó példányt ami azért eléggé ritka jelenség ...

én nézelődtem anno de feladtam :lol:

már nem nézelődök . ill. az ország másik végébe már nem megyek el abból már kinőttem .

üsse kavics.

szerintem, ha ezen múlik, akkor még el lehet menni. Sok úgysincs belőle. Meg kell nézni a képeket, és, ha úgy tetszik, meg kell nézni.

Link to comment
Megosztás:

Sok sikert Gabika. Remélem összejön!

Én is megnéztem a fiatalabb Calibrákat, de sajna a felhozatal, nem volt megfelelő. Vagy ami tényleg jó lett volna, az meg már árba volt túl sok.

Köszi. Az a helyzet hogy az ár annyi amennyi, ha az autó olyan állapotban van hogy megéri az árát, akkor nem sajnálom érte, akármennyi pénz is az. Pölö Somi nemtom mennyiért adta el a Caliját, de azért az autóért sztem semmiképp nem volt sok pénz, eszembe se jutott volna arra gondolni hogy ez egy 16 éves autó. A G kupé nekem valszeg kimarad mert annyira nem varázsolt el a formája, és ezt a csorbát csak valami igazán jó motorral tudná kiküszöbölni, de az meg a teljes motorpalettából egyedül a Z20LET számomra, viszont itt meg egyik szemem sír, a másik meg nevet. Örülök, mert végre nincs benne a Calibra megbízhatatlan összkerékhajtása, mégis van kellő erő, viszont szomorú vagyok mert első keréken 200+ lóerőt rendesen kihasználni majdhogynem lehetetlen...

Ami viszont tényleg drága és tetszene, az a H Astra Twintop...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.