Jump to content

Recommended Posts

Mi verte el a dugók tetejét?

A turbo lapátok végéből törtek le darabok, és ez jutott be a motorba B)

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
A turbo lapátok végéből törtek le darabok, és ez jutott be a motorba :D

Jáj! B)

Ha bármi kell hozzá (értsd: fék,futómű alaktrész ilyesmi) kapsz hozzá itthon?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
Jáj! B)

Ha bármi kell hozzá (értsd: fék,futómű alaktrész ilyesmi) kapsz hozzá itthon?

egy c20let.hez hasonlítva mennyire megbízható?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
egy c20let.hez hasonlítva mennyire megbízható?

Elméletileg a C36GET ha jól tudom a C30SE leszármazotja, elvileg azt vették alapul.

Ha rosszul tudom, majd kijavít Dark, de sejtésem szerint gyári paramétereken hagyva és megfelelő gondos használat mellett megbízható moci lehet.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

A C36GETvalójában az EVO 500 blokkjából készült, ami a C30SE erősített blokkja. Az itthoni beszerzés szinte kimerül abban, hogy Vktr mit tud meghozatni. Az összes többi ebay meg USA és UK webshopok. Kitartó kutatással szinte minden beszerezhető, az egyetlen amibe beletört a bicskám, az a vezérműlánc vezető. Ez egyébként megegyezik a C30SE láncvezetőjével, de C30SE-hez sem kaható B)

Mint már írtam, egy csomó alkatrész (vákuum rendszer, hűtés, elektromos szenzorok stb) megegyezik valamelyik amerikai GM autó alkatrészével. Futómű ugyanaz mint az Omega 3000-é, féktárcsa/betétet meg gyárt az EBC.

Megbízhatóság tekintetében, nem tudom összehasonlítani a C20LET-el, mert ilyenem soha nem volt. Egyet tudok állítani, ami még a C20XE Calibrás időszakban gyökerezik, majd bővül egy X30XEV Omegával. Ezek a motorok egész jó konstrukciók. Ha betartod a gyári előírásokat, meg józan paraszti ésszel használod/karbantartod, nagy megelepetések nem érnek, azaz van egy megbízható autód.

Pl a Calibra/Vectra 4x4-ben 50e km-ként illik nyomásgömböt cserélni, ami szerintem nem igazán jellemző a Calibra/Vectra 4x4 tulajokra (tisztelet a kivételnek). Aztán láttam olyat is, hogy a júzer 2003-ban, az első igazi Calibrás, velencei találkozóra úgy jött a Calibra Turbóval, hogy világított neki, az alacsony olajszintet jelző lámpa. Mondom neki, hogy tudja-e, mi az a lámpa. Nem tudja, de amióta megvette világít, szóval szerinte ez így OK... Na egy ilyen "gondos" gazda után lesz az új tulajnak az a véleménye, hogy az adott típus egy rakás fekália.

Egyszer, a Calibrámat hengerfejezni kellett, mert egy ügyes szervíz az előző hengerfejezéskor nem cserélte ki a hengerfejcsavarokat, amik megnyúltak. Annyi le lett síkolva a hengerfejből, hogy a turbós hengerfejtömítéssel is nagyobb volt a kompresszió a gyári értéknél.... Uhuhu-ék azt mondták, hogy jobban fog menni, de adjam el, mert így gyrosan szét fogom hajtani. Természetesen ezt megelőzően a motor összes típushibája meg lett javítva, úgyhogy nem fogadtam meg a tanácsot, és toltam neki még vagy 2 évig. Ezután egy szegedi sráchoz került, akivel beszéltem ez eladás után 3 évvel. Megkérdezte, mit csináltam a motorral, mert ő rendszeresen jár gyorsulásira, és lenyomja az összes széria C20XE-t, és motornak semmi baja, talán annyi hogy kicsit eszi az olajat.

Szóva l ennyit a megbízhatóságról :D

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
Azért a tapasztalat mondat velem egy kissé átírt idézetet a Sörgyári Capriccio-ból:

"Szopni akar?

vásároljon Lotus Omegát"

Jó sok türelem kell hozzá :D

Hát te az orális rész után elég sokat vártál az élvezésig. :D

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2011. 04. 28. at 8:21, Dark Angel írta:

Természetesen ezt megelőzően a motor összes típushibája meg lett javítva, úgyhogy nem fogadtam meg a tanácsot, és toltam neki még vagy 2 évig.

Ha még itt vagy valaha, milyen típushibái vannak az xe-nek? A ks fejek repedési hajlamán kívül.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
20 órája, wookie írta:

Ha még itt vagy valaha, milyen típushibái vannak az xe-nek? A ks fejek repedési hajlamán kívül.

Nem tudom hogy Dark benéz-e még néha, de anno írtam egy cikket a blogomra az XE fejekről, talán abban benne van a válasz: Opelia Blog: Gondolatok a C20XE körül

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szeretnél hozzászólni? Hozz létre egy fiókot, vagy jelentkezz be.

Regisztrált felhasználónak kell lenned ahhoz, hogy hozzászólást írhass.

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új fiókot a közösségünkben. Nem nehéz!

Regisztráció

Bejelentkezés

Már felhasználók vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.