Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Váltó


Recommended Posts

Sziasztok!

Lenne egy kis gondom. :lol: Mióta megvettem, annó kb. 5 éve a Szeni B-met azóta csinálja, hogy hidegen nem vált ki 1-esből az automata váltója. Kell neki, kb. 5-10 perc mire normálisan müxik. Valószínű a váltó vacakol, mert ha mosóban, alvázmosás is van utánna is csinálja.

A váltója: AR35-ös. Ha valakinek van valami infója a hibáról szívesen fogadom!

Van infó. Ez gyárilag ilyen, nem hiba!!! Legalábbis az AR25-ösnél nem hiba. Addig csinálja, amíg fel nem melegszik. Ez elvileg a váltót kíméli.

Uhu egyszer közé tett egy közleményt ezzel kapcsolatban, csak már nem tudom hol és mikor... :oops:

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 434
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Van infó. Ez gyárilag ilyen, nem hiba!!! Legalábbis az AR25-ösnél nem hiba. Addig csinálja, amíg fel nem melegszik. Ez elvileg a váltót kíméli.

Uhu egyszer közé tett egy közleményt ezzel kapcsolatban, csak már nem tudom hol és mikor... :oops:

Kösz! Bár nekem elég gyanús, mert így egy darabig helikopáternek nézik az ótóm. :roll: Nincs a váltóban valami termosztát féle, mert szerintem elég sokáig csinálja. :shock:

Link to comment
Megosztás:

Hát a 10 perc tényleg soknak tűnik, nekem csak kb egy percig tart, de azon belül is fölvált, ha elég fordulatra húzatom. Csak sajnálom hidegen taposni neki.

Egyebet nem mondhatok (kérem kapcsolja ki.). :oops: :oops:

No, nekem az 1perc helyett kb. 5-10perc és nekem is felvált, de csak olyan 3500-4500 körül, viszont, ha egyszer meg van nyaggatva utánna vált már rendesen. :? :dontknow:

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Egy nyakatekert kérdésem lenne a cartársakhoz.Szóval a GSI amit vettem, C20NE mocival szerelt, és F16 váltó van rajta.Furi hangok jöttek ki belőle, mint amikor sír a szervó egy kicsit, de kinyomott kuplungnál elmúlik.Először kinyomócsapágyra tippeltem, de aztán beugrott, hogy akkor pont fordítva lenne.Szal v.melyik támcsapágy lesz a ludas.Esetleg nyelestengelycsapágy.Eddig O.K. De...........

Szétborítani a váltót nem tudom otthon, mert nincsenek hozzá meg a megfelelő szerszámaim, sem a gyakorlatom egy ilyen manőverhez.Ha esetleg elvinném szerelőhöz, az legalább annyit elkérne a szerelésért, mint amennyiért egy komplett váltót kapok.Háát igen, eddig jó is lenne a dolog, de a féltengelyeim erősített, sűrű fogazású cuccok.Tehát mi volt még szerelve ilyen erősített féltengelyes megoldással, és F16 váltóval?Azon kívül, hogy egy másik C20NE GSI.Esetleg a 16V-s gépek??

Link to comment
Megosztás:

Ha benyomod a kuplungot, akkor elmúlik? Akkor valszeg nyelestengely-csapágy. És igen, otthon ne is állj neki, és tényleg elkérnek a javításért alkatrésszel együtt legalább 25-30e forintot.

Annyit még próbálj meg, ha lábbal felfelé húzod a kuplungpedált, vagy a motortérnél kézzel visszahúzod (tehát nem a nyomásirányba) a bekötőkart, akkor nem szűnik meg?

Link to comment
Megosztás:

Ha benyomod a kuplungot, akkor elmúlik? Akkor valszeg nyelestengely-csapágy. És igen, otthon ne is állj neki, és tényleg elkérnek a javításért alkatrésszel együtt legalább 25-30e forintot.

Annyit még próbálj meg, ha lábbal felfelé húzod a kuplungpedált, vagy a motortérnél kézzel visszahúzod (tehát nem a nyomásirányba) a bekötőkart, akkor nem szűnik meg?

akkor holnap megjátszom ezt a dolgot.

S, erre a féltengelyes dologra mit mondasz?(Ricni és tsai)

Link to comment
Megosztás:

Furi hangok jöttek ki belőle, mint amikor sír a szervó egy kicsit, de kinyomott kuplungnál elmúlik

Nekem is ilyen volt a hangja.Most csinálja egy autószerelő ismerősöm.

A fogaskerekes tengelyeket ma vitte a melóhelyére lenyomatni - lehet h ott is van valami bibi.

Egy csapágy amiben kis hengerek vannak golyó helyett már tuti kuka/csere.

30 - 40 lesz a vége kb.szerinte.Talán hétvégére meglesz(otthon csinálja szabadidejében)Ha kivárod megmondom mit kellett cserélni.

Viszont van egy kérdésem: van valami jelzés a váltón amiből megtudom milyen tipusú (f xx)? És pontosan hol található?(tiszta olajsár és nem lesz módom letakarítani - sajna)(azt tudom milyennek kellene lenni az autóban,kiváncsi vagyok h. az eredeti van-e benne)eddig csak egy "kapcsolási út "(mint a váltógombon)ábrát találtam a kapcsolótengely mellet,meg gyártási időt.

Ui. lehet hogy kapsz bele váltót annyiért amennyiért megcsinálnák - talán még olcsobban is, de azt nem fogod tudni, hogy az meddig bírja majd,a javitott meg tuti megint megy még 10 évig.A használtat is be kell szereltetni(az sem egyszerű tapasztalat nélkül házilag - nekem 4üt Wartburggal van tapasztalatom,az ugyanilyen felépítésű.Ott nekem fél nap a ki fél nap a vissza- fent eml szerelőnek összesen 3 óra.mostani autón(GSI 20xe)5-6 óra volt neki a leszedés,közben any..zott,hogy a kulcsoknak sincs hely,nemhogy a kezének.)

Link to comment
Megosztás:

tóbiás: én is szar helyzetbe kerültem a váltóm miatt. a szám amit keresel az a váltó alján van (nekem az olajleeresztő csavar mellett, agila) egy kis sík területen. bepontozva.rettentően kis pontokkal.

kérdés a guruk felé:

jobb első kerekem leesett a stabilizátorról,és akkor történt valami a váltóba is.ütemesem,minden kerékfordulatnál surlódó hang,majd később gázadáskor egyre erősödő zúgás a váltóból.

80F15055 a váltó száma. javítható vagy kuka?

hol lehet ilyet beszerezni?

Link to comment
Megosztás:

Ui. lehet hogy kapsz bele váltót annyiért amennyiért megcsinálnák - talán még olcsobban is, de azt nem fogod tudni, hogy az meddig bírja majd,a javitott meg tuti megint megy még 10 évig.A használtat is be kell szereltetni(az sem egyszerű tapasztalat nélkül házilag - nekem 4üt Wartburggal van tapasztalatom,az ugyanilyen felépítésű.Ott nekem fél nap a ki fél nap a vissza- fent eml szerelőnek összesen 3 óra.mostani autón(GSI 20xe)5-6 óra volt neki a leszedés,közben any..zott,hogy a kulcsoknak sincs hely,nemhogy a kezének.)

Ha jól sejtem, akkor a C20XE mocihoz mindig F20-as váltót párosítottak.Az enyém egy "szimpla" F16, mert csak C20NE van a gépsas orrában.Igazándiból a leszedésre rá tudom szánni az időt, mert szívesen szerelgetek.De a szétszedés már más.A bontott váltó valóban lutri tud lenni, de nem jobban, mint egy rosszul összerakott váltó.Amúgy a váltó megjelölése a váltórudazat alatt szokott lenni, ott, ahol a "toló tengely" kijön a váltóból, na az alatt.Az olajsarat azért célszerű brigéciollal lemosni róla.Úgy nem lesz az ember fia annyira mutrás, mint egyébként! :(

A négyütemű Wartbiból pedig úgy a leg1Xerűbb kiszedni a váltót, ha motorstól emeled ki.Viccen kívül.

Link to comment
Megosztás:

tóbiás: én is szar helyzetbe kerültem a váltóm miatt. a szám amit keresel az a váltó alján van (nekem az olajleeresztő csavar mellett, agila) egy kis sík területen. bepontozva.rettentően kis pontokkal.

kérdés a guruk felé:

jobb első kerekem leesett a stabilizátorról,és akkor történt valami a váltóba is.ütemesem,minden kerékfordulatnál surlódó hang,majd később gázadáskor egyre erősödő zúgás a váltóból.

80F15055 a váltó száma. javítható vagy kuka?

hol lehet ilyet beszerezni?

Biztos,hogy a váltóból jön a zaj? :roll:

Lehet,hogy a féktárcsa porvégő görbült el és az surlódik a tárcsával.

Annak is ilyen sebességgel erősödő surlódó hangja van. :roll:

Link to comment
Megosztás:

Wolfi!

Tudtommal ugyanolyan a féltengelyed, mint a 16v-kben, csak abban térhet el, hogy a hosszú oldalon meg van-e felezve egy csuklóval (hogy mindkét oldalon ugyanolyan hosszú legyen a féltengely), vagy egy sima hosszú rúd van.

F16 helyére pedig tudtommal simán be lehet rakni a F20-at, csak más lesz az áttételezése.

Link to comment
Megosztás:

WarWolf!

Váltó javítást így értettem:

- Használt váltó+1 nap kinlódás=-25e+bizonytalan működési idő

- javított váltó szakemberrel= -40,+nincs kínlódás+ tuti jó a váltó

A 25 ezer kecsegtető,de szerintem a befeccölt energia és a sporolt összeg

nics arányban a bizonytalansággal.

Wartbi:említett szerelö Wb márkaszervizes (most már Suzu-s),nem mindig szedik ki ott sem a motort a váltóhoz.Ez egy példa akart lenni a tapasztalatra és a tapasztalatlanságra.

Ahol a váltószámot mondod ott csak kódok vannak nem konkrétan az fxx,én úgy láttam,de megnézem mégegyszer.

Link to comment
Megosztás:

WarWolf!

Váltó javítást így értettem:

- Használt váltó+1 nap kinlódás=-25e+bizonytalan működési idő

- javított váltó szakemberrel= -40,+nincs kínlódás+ tuti jó a váltó

A 25 ezer kecsegtető,de szerintem a befeccölt energia és a sporolt összeg

nics arányban a bizonytalansággal.

Kétségtelen.

Ahol a váltószámot mondod ott csak kódok vannak nem konkrétan az fxx,én úgy láttam,de megnézem mégegyszer.

Pedig elvileg ott kell lennie, annak a közelében.Nekem mind3 Opelemnél ott van.

Link to comment
Megosztás:

Wolfi!

Tudtommal ugyanolyan a féltengelyed, mint a 16v-kben, csak abban térhet el, hogy a hosszú oldalon meg van-e felezve egy csuklóval (hogy mindkét oldalon ugyanolyan hosszú legyen a féltengely), vagy egy sima hosszú rúd van.

F16 helyére pedig tudtommal simán be lehet rakni a F20-at, csak más lesz az áttételezése.

Értem.Akkor ezen a vonalon fogok elindulni.Amiket mondtál praktikákat megjátszottam, de nem jártam sikerrel.Ugyanolyan síró hang jön elő.

Link to comment
Megosztás:

Wolfi!

Tudtommal ugyanolyan a féltengelyed, mint a 16v-kben, csak abban térhet el, hogy a hosszú oldalon meg van-e felezve egy csuklóval (hogy mindkét oldalon ugyanolyan hosszú legyen a féltengely), vagy egy sima hosszú rúd van.

F16 helyére pedig tudtommal simán be lehet rakni a F20-at, csak más lesz az áttételezése.

Kutylungszerkezet azért lehet más tán.

Link to comment
Megosztás:

Ha jól sejtem, akkor a C20XE mocihoz mindig F20-as váltót párosítottak.Az enyém egy "szimpla" F16, mert csak C20NE van a gépsas orrában.

vagy F18+ -t!! :wink:

én még az OFF kocsimmal játszottam el egy ilyet. Totál széthullott a váltó, javíthatatlan lett. szétdarált mindent.

mit csináltam, bontott.. felrak. búg.. kiderűlt, csapágyas.

Mit lehet tenni, bontós ad egy másikat, ami szintén lutri.

Én meg fizessem megint a le-fel szerelési díjat,meg az olajat..

és ha ez se jó.. lehet megint nekiállni.

Úgyhogy (pláne h a kuplung szett is cserés volt) pár hónapig pihentettem a gépsárkány, pontosabban csak ritkán jártam vele, és végűl lett egy váltófelújítás+new sach kuplungszett, + apróságok(szillentek,harangok...)

és olyan 100 ropi kifizetés. nah, amikor eladtam, szerintem ez ért alegtöbbet benne :( 8)

Link to comment
Megosztás:

Warwolf !

A zúgós f20-as(megtaláltam a számot :wink: )váltómban

a következőket kell cserélni:

- 1 db nyelestengely csapágy 8000

- 5. fokozat csapágya 10000 (atomjaira hullva jött ki !!)

- 1 db tömítés 8000 :shock: javítom magam:ez a garnitúra ára!

- 1db kihajtás szimering ?? kb 3500

lehet, hogy a másik oldali kihajtás szimering is ki lesz cserélve.

Ezt még hozzászerkesztettem:

felrakás és próba alkalmával 5. fokozatban megragadt.

Újabb leszedés,szétszedés(ekkor kiderül az 5. fokozathoz leszedés nélkül is hozzá lehet férni.

Eredmény:egy szinkrongyűrü is kell(+1 nap, -8500 pénz)

-az új szinkrongyűrü nem passzol - vissza a boltba(+1 nap),

most itt tartunk,de lehet hogy egy 5. fogaskerék is kell.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.