Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Vegyes


Blitz

Recommended Posts

  • Hozzászólások 324
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Köszönöm. Remélem sikerül szépen gyári állapotban tartani.

Viszont nem akarok még egy témát nyitni. Uhunak már írtam, hogy ha tud, tegyen rendet a veterán topikban, de akár más is megteheti. Van 10-20 veterános itt, mindenki más típussal. Szerintem nem kell mindnek külön topik. Lehetne egy Olympia, egy Olympia-Rekord, egy Kadett, egy Ascona, Admiral/Diplomat, stb... Mindenesetre én azért nem fogok topikot nyitni, mert egyedül nekem van egy P1-esem.

Mi a véredényetek?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm. Remélem sikerül szépen gyári állapotban tartani.

Viszont nem akarok még egy témát nyitni. Uhunak már írtam, hogy ha tud, tegyen rendet a veterán topikban, de akár más is megteheti. Van 10-20 veterános itt, mindenki más típussal. Szerintem nem kell mindnek külön topik. Lehetne egy Olympia, egy Olympia-Rekord, egy Kadett, egy Ascona, Admiral/Diplomat, stb... Mindenesetre én azért nem fogok topikot nyitni, mert egyedül nekem van egy P1-esem.

Mi a véredényetek?

Szerintem, jó lenne, ha minden 1es tipusnak lenne saját témája, főleg úgy, hogy ha a kocsi gazdája "blog jellegel" megosztaná velünk mondjuk azt, hogy mi a terve a kocsival, mit csinosított rajta, milyen leküzdendő problémákkal szembesült, stb....

Ezalapján tán más is kedvet kaphatna vererán korú Opel birtoklásához :wink:

ui: mondjuk a P1-es kezdőthetne azzal, hogy elhoztad a kocsit :(:D

Link to comment
Megosztás:

"Ma érkezett meg az udvaromra életem első Opelje. Büszke vagyok rá, remélem sokat tudok majd autózni vele."

Hát gratula az új szerzeményhez!!!!! Ez a Blitz féle P1-es, legalább ott láttam anno, nem?!

Szerintem nyiss neki külön topicot! 8) majd teletszzük jó képekkel, meg infókkal! Áttekinthetőbb szerintem, ha típusonként van, mintha ömlesztve. Helyet nem foglal többet.

Link to comment
Megosztás:

"Ma érkezett meg az udvaromra életem első Opelje. Büszke vagyok rá, remélem sokat tudok majd autózni vele."

Hát gratula az új szerzeményhez!!!!! Ez a Blitz féle P1-es, legalább ott láttam anno, nem?!

Szerintem nyiss neki külön topicot! 8) majd teletszzük jó képekkel, meg infókkal! Áttekinthetőbb szerintem, ha típusonként van, mintha ömlesztve. Helyet nem foglal többet.

Köszi az elismerést (együttérzést...), igen, ez az a gép.

Nyissak új topikot???? :roll:

Már nyitottam, de meg is szüntettük, mert egyedül nekem nem sok értelme van. Ami kép készül, azt berakom az Olympia-Rekord topikba. Vagyunk 4-en asszem Rekordosok (4 féle Rekorddal). El fogunk férni. :(

Link to comment
Megosztás:

Úgy tudnám leírni,hogy mintha egy emberi szem forma .....és az van a belsejébe nagy betükkel írva,hogy.................O P E L. A Pannoniámnak OPEL sebváltója -is- van. :( :D A gyári száma úgy kezdődik,hogy elöl egy jel van (1 nagy karikában 3 kis karika utána2525177. A következő feliratok vannak még rajta: LIZENZ UNTER DRF 400906. és valami tipusszám: 20/11Nem tudom milyen járművé lehetett fénykorában. 4 sebesség és rükverc van benne.Milyen idős lehet vajon?

.

Szerintetek honnan tudhatnám meg,hogy mennyi idős vagy milyen autóban volt ez a váltó? :?:

Link to comment
Megosztás:

A Kabel1 TV csatorna Die Kultigsten Autos aller Zeiten sorozatában a luxus autó kategóriában a nézők szvazatai alapján az alábbi márkák és tipusai közül az Opel Diplomat B V8 a 2. legtöbb szavazatot kapta, megelőzve pl. az Adenauer, a 300 SEL 6.8 Mercedest (ez utóbbi korának egyik leggyorsabb széria autója volt, csak a 911 volt még nála is gyorsabb), egy sor Bentley-t, BMW-ket, a Citroen SM-et.

Az első helyre szintén GM márkát szavaztak: a Cadillac Eldorado Seville-t.

01.jpg

Nézzétek csak a rendszámot: DON V80 :(

A Die Kultigsten Autos aller Zeiten kifejezést nem könnyű magyarra fordítani, mert így nem használjuk, talán a 'Minden idők leginkább meghatárózó autói' egy értelmében közeli fordítás, a kult szót magyarban nemigen szoktuk fokozni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.