Jump to content
Sign in to follow this  
Blitz

Vegyes

Recommended Posts

Bek petit lehet hogy érdekli. Majd meg említem neki.

Ok, de Petinek P2-es Rekordja van, csak a félreértések végett, ez meg kapitaen, nem?!

Kedves Barátaim!

Van pár eladó alkatrészem OPEL Kapitan 2.6L Hydramatic P2 es tipusu 1959 es autóhoz!

Konkrétan:

-Eső-Hátsó híd

-Első jobb-bal sárvédő

-Kormányoszlop kompletten kormánnyal és kapcsolókkal 2db

-2,6 sor6-os motor

Ha van akit érdekel itt megnézheti:

http://auto-motor.vatera.hu/index_c368.html?us=hatges

Tiszteletem

Mi maradt még a kocsiból? illetve megbontaná e a motort vagy a hátsó futóművet(fékdobok miatt) elsősorban ezek érdekenének..

Ok, de Petinek P2-es Rekordja van, csak a félreértések végett, ez meg kapitaen, nem?!

ja ja !! Tényleg,be olvastam. :lol:

A motorháztető púpja szörnyen néz ki. De a többi tetszik.

Na jjjjaaaaaa. Szőrnyűűű. Így el baszarintani az elejét. :D De ha másképp nem tudta megoldani. Kutyaháznak is jó lenne. :)

Régen... Kb 4 éve - találtam egy DTM MONZA- át szóval neki álltak át építeni a kocsit- Tiszta műanyag oldalak- körlámpák elöl stb.- jónak látszott messziről persze. Mint érdekesség. De a belseje és a motortere az gány volt. Szóval csak pálya autó lett volna belőle. mert utra nem kapott volna engedélyt. nem is tudom hova tünt az a kocsi.

Régen... Kb 4 éve - találtam egy DTM MONZA- át szóval neki álltak át építeni a kocsit- Tiszta műanyag oldalak- körlámpák elöl stb.- jónak látszott messziről persze. Mint érdekesség. De a belseje és a motortere az gány volt. Szóval csak pálya autó lett volna belőle. mert utra nem kapott volna engedélyt. nem is tudom hova tünt az a kocsi.

Itthon ?

Lehet, hogy már szétbontottad, csak nem emlékszel rá :)

Lehet, hogy már szétbontottad, csak nem emlékszel rá :D

Azt kétlem. :)

Meg találtam a régi címét és írtam neki. Válaszolt is. El Vermelte és azt írta,hogy majd ,ha lesz ideje és energiája. Pénztárcája. Akkor be fejezi.

Szerintem a TVN es oldalamon fennt is van a kép sorozat. Ha gondolod nézd meg.

Mivel itt Vegyes Dolgokat lehet Írni ezt megteszem. :D

meg néztük azt a csoda Asconát a 15 kerben.--- Szóval én ott hagyom. :D meg adom a lehetőséget másnak,hogy haza vigye és csak csinál valamit vele.. Kicsit oda van a kocsi. Mondjuk a 160.ezer forint érte? de vannak fanatikusok azoknak talán meg éri.. :)

Mivel itt Vegyes Dolgokat lehet Írni ezt megteszem. :D

meg néztük azt a csoda Asconát a 15 kerben.--- Szóval én ott hagyom. :D meg adom a lehetőséget másnak,hogy haza vigye és csak csinál valamit vele.. Kicsit oda van a kocsi. Mondjuk a 160.ezer forint érte? de vannak fanatikusok azoknak talán meg éri.. :)

Lehet nem véletlen, hogy nincsenek képek.

Lehet nem véletlen, hogy nincsenek képek.

na ja.. De lehet,hogy nincs massina ami készítene egy párat,

Opel Busz.

Semmi információt nem találtam róla, gondolom a Blitz alapjára épülhetett.

opel-17857.jpg

Opel Busz.

Semmi információt nem találtam róla, gondolom a Blitz alapjára épülhetett.

Kis keresés után ennyit találtam róla:

A pontos neve Typ 330 Panoramabus, valóban a Blitz alapjaira készült '53 és '56 között mindössze 67 példányban a Kassbohrer cégnél.

17 utast tudott szállítani, és 2.4-es soros hathengeres benzinmotorja volt 58 lóerővel, ami 95km/h-s végsebességre volt elegendő.

Techinai adatok:

Lökettérfogat: 2473 cm³

Teljesítmény: 58 LE (43 kW) 3070/min-nél

Váltó: 4 előre- / 1 hátrameneti fokozat

Elektromos rendszer: 6 voltos

Hossz / Szélesség: 5670 mm / 1940 mm

Tengelytáv: 3300 mm

Gumik: 6.00–18 extra

Önsúly: 1720 kg (1955-től 1735 kg)

Terhelhetőség: 1880 kg (1955-től 2065 kg)

Össztömeg: 3600 kg (1955-től 3800 kg)

A gazdája akkor már csak egy eredeti felnit keresett hozzá pótkeréknek :unsure: Vagy két órát beszélgettem vele. Nagyon jó arc, bár a beülést nem volt merszem megkérdezni, de a motorteret kinyittattam vele és a motort is beindította. Ha nem hallom az indítózást, nem hittem volna el, hogy jár a moci :D

Egy ismerősöm fotózta pár napja Pest közelében egy erdő közepén:

F_nyk_p0156.jpg

F_nyk_p0159.jpg

Ott fog elrohadni szegény, pedig egész jónak tűnik...

Sziasztok!
Aki 2013.december 6. és 15. között lép be az egyesületbe - vagy csak hosszabbítani szeretne - annak tagdíját a kampány keretében teljes mértékben a Tűzoltó utcai Gyermekklinika javára fordítjuk!
"Opeles Összefogás 2013"
Üdv, admin