Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Vegyes


Blitz

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Hozzászólások 324
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Nem érdekel véletlenül valakit egy 1972 Rekord Coupe 1.9 es min. 25000 ft .ért?Most láttam a www.haon.vatera.hu oldalon auto-opel cimen keresétek.Fehér szinű ,valahol B.pesten áll egy parkolóban egy pár éve,első lámpa,diszrács hiány.Amúgy képen türhetően néz ki!

Megtaláltam :wink: de nem Coupe :?

2 ajtós Limuzin 8)

Link to comment
Megosztás:

...összeségében nagyon jó cikk

Igen, csak sajna sok újat nem tudtam meg belőle, pedig ez a kedvenc régi Opelem. Azért '65-ben a széria elektromos ablak, klíma(!), szervófék és szervókormány nagyot üthetett! Viszont amennyire én tudom, az 5,4S motort (tehát a nagyobbik V8-at) szerelték Diplo limuzinba is, nem csak Coupéba

Link to comment
Megosztás:

u úú

ennyi verziót megkülönböztetni....

na csak a zászlók miatt néztem vissza, nem emlékeztem pontosan, hogy piros-fehér vagy piros/kék?

valami ilyesmi volt a szelepfedeleken:

1352.jpg

de nem pontosan ilyen

Most, hogy rákerestem, háááát kismillió változata van ezeknek a Chevi zászlóknak. a rudak keresztezik egymást vagy nem, van felirat a zászlókon vagy nincsenek, lobognak a zászlók vagy nem, van, hogy a jobb oldali piros (általában, van, hogy a bal, a fehér zászló pedig általában fekete/fehér pipita, a zászlók ovál körben vagy kör nélkül, és még ki tudja mennyi féle-fajta.

Ez fogott meg a legjobban azon az autón, hogy Chevi jelzések vannak a motoron mindenfelé...

Link to comment
Megosztás:

Konkrétan az Újlaki Peti Admiraljáról beszéltünk.

Ebből a típusból volt a V8-as állólámpás. :wink:

Na majd szemesen ezt átvesszük mégeccer, mer most vagy elbeszélünk egymás mellett, vagy én nagyon nem értek valamit. Az ott a képen amit linkeltél, egy Admiral B. Namost abból nem volt V8-as (az Admiral A-ból igen, de az más kérdés), csak Diplomat B-ből, az viszont télleg állólámpás volt. De az Diplomat, ez meg Admiral, még akkor is ha a kasztni majdnem egyforma.

Ez most kicsit olyan, mintha a te autódba hathengeres motort raknál (de nem a 2.2-est mer olyannal szerelték), mondjuk egy 2,8-ast, akkor máris Commodore A Coupé lenne, nem pedig egy hathengeres Rekord C Coupé. Végül is mindegy, Opel mindegyik!

(Nem kötekedni akarok csak mosmá kiváncsi vagyok az igazságra)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.