Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Vegyes


Blitz

Recommended Posts

  • Hozzászólások 324
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Érdekességek:

1a.gif

Opel Olympia A 1969

Azt írja a cikk, hogy 3 db ismert No.-ban, amely rendszámmal is rendelkezik.

Szintén 3 házikészítés ismert, plussz a Karmann által készített proto 1969-ből, (ha meg van még)

3a.gif

Manta A 1975 Cabrio

Azt írja: a képen látható a BMW E30 tetejét kapta meg, egy korábbi alkotás viszont az Audi 80 módosított szerkezetét és vásznát kapta meg.

Link to comment
Megosztás:

"Most jelent meg néhány napja, jövhéten érdeklődöm majd Hungaropress-nél kapható-e nálunk"

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ! Végre valaki ismeri! Kösz berlina, hétfőn rohanok az újságoshoz! Már évek óta keresem ezt, állítólag minden évben adnak ki az Opel Club&Trendnél ilyen különszámot az év vége felé! Eddig egy évben sem sikerült vennem, sőt senki nem is hallott róla, még a Hungaropressnél sem..... Én is csak hallomásból tudtam, de senki nem erősített meg. Mostmár van mire hívatkozni! Kicsit tudsz 8)

utána néztem én is, igen jó kis anyag lesz a tartalomról bővebben itt:

http://www.opelclub.de/modules.php?op=modl...article&sid=188

Link to comment
Megosztás:

Megkérdeztem a Hungaropress Imoportőrét/álkalkulátorát, sajnos nem tudják Mao.-bn forgalamzni, mivel az exportőr nem kínálta fel rendelésre, vagy miaszösz. (Nincs a rendelhető magazinok listáján.) Egyedi rendelését szintén nem tudják vállalni, mivel csak éves előfizetésben kínál fel bármit is a külföldi partner...

Tehát marad a magánimport, mindjárt megkérdem a kiadót (ha megtalálom a mélcímét, de meglesz az fix) küld-e Mao-ra, (biztos küldd, szoktak).

DE,

ha esetleg megy valaki Német nyelvterületre az igen közeli jövőben és tudna hozni néhány példányt és vállalná is, az valami nagyon jó lenne.

Link to comment
Megosztás:

"Tehát marad a magánimport, mindjárt megkérdem a kiadót (ha megtalálom a mélcímét, de meglesz az fix) küld-e Mao-ra, (biztos küldd, szoktak).

DE,

ha esetleg megy valaki Német nyelvterületre az igen közeli jövőben és tudna hozni néhány példányt és vállalná is, az valami nagyon jó lenne"

Ha rendelsz a kiadótól engem is érdekelne 1 példány! Vagy ha esetleg megy ki valaki! Köszi! Megint kiderült ez magyarország! Ezért nem tudtak nekem anno mit mondani! Neked legalább korrektül megválaszolták mi van....

Link to comment
Megosztás:

Most hogy irtatok erről a kiadványról kíváncsi lettem és átnéztem a www.opelclub.de -re,hátha van rola valami,találtam is 1 pár érdekességet. Pl. haljak meg ha tudtam,hogy az Opelnek volt egy olyan típusa is ,hogy : BITTER .Ez egy szép 2 ajtós gép,még sosem láttam olyat.!!! A németek foruma tök más felépítésü mint a mienk,ahogy beleolvasgattam a mienk jobb.!

Link to comment
Megosztás:

Köszi!Megnéztem.Ezek gyönyörü autók.Ha lehetne választani én a 70-es években szeretnék élni,mikor még ilyen és ezekhez hasonló autók szaladgáltak az uton.Mivel 69-ben születtem és a 70-es években voltam gyerek élénken él még bennem az akkor látott és gyerekfejjel megcsodált autók emléke.A szép Commodorek,Rekordok,Taunusok és társaik..Azok voltak az igazi autók.

Link to comment
Megosztás:

Képzeljétek ma egy kis csoda történt velem! ;) :lol:

Hosszú lesz ,de leírom!A motoros topikban már ujságoltam,hogy szereztem egy 3 kerekű Pannoniát egy öreg bácsitól.Ő rakta öszze mindenféle alkatrészekből,amit talált a padláson.Mindenféle maszek index,féklámpa,trafó stb..És épített a lánchajtás után egy plussz sebváltót be ,hogy legyen neki rükverc is.A lánc hajt egy lánckereket az pedig kardántengellyel a hátsótengelyt. Eddig jó,de most jön a java!Megszületett a terv,hogy mi módon nézzen ki az én trike-om,mert azt akartam építeni belőle.Első lépés ugye ,mindent szétszedni,megtakarítani,tisztínai stb...Elkezdem bontani a tankot ,puculom a blokkot,dörzsölöm a rozsdát a hozzáépített sebváltón( ami az öreg szerint valami ócska autóból való)...és mit látok a sebváltó oldalán?????????????????? :?: Úgy tudnám leírni,hogy mintha egy emberi szem forma lenne vagy egy fekvő ovális alak vagy egy szilvamag .............és az van a belsejébe nagy betükkel írva,hogy.................O P E L. A Pannoniámnak OPEL sebváltója -is- van. :lol: :( A gyári száma úgy kezdődik,hogy elöl egy jel van (1 nagy karikában 3 kis karika utána2525177. A következő feliratok vannak még rajta: LIZENZ UNTER DRF 400906. Nem tudom milyen járművé lehetett fénykorában. 4 sebesség és rükverc van benne.Milyen idős lehet vajon? Na ez történt délután!Ültem mellette és nézegettem vagy 1 órán át.Még dolgozni is jobb kedvvel jöttem.

Link to comment
Megosztás:

...és mit látok a sebváltó oldalán?????????????????? :?: Úgy tudnám leírni,hogy mintha egy emberi szem forma lenne vagy egy fekvő ovális alak vagy egy szilvamag .............és az van a belsejébe nagy betükkel írva,hogy.................O P E L. Nem tudom milyen járművé lehetett fénykorában. 4 sebesség és rükverc van benne.Milyen idős lehet vajon?

Nemtom mennyi idős lehet az a váltó, de sztem meg kell becsülni, mert azt a fajta emblémát amire te gondolsz (az Opel-szem) a gyár 1921 és 1935 között alkalmazta autókon, úgyhogy szvsz a váltó is valamikor abból a korból származhat. Már ha erre az emblémára gondolsz:

pix_1127602417.gif

Link to comment
Megosztás:

Azt szeretném kérdezni, hogy a hűtő túlfolyócsöve speciális cső-e?

Azért kérdezem, mert az enyém már nagyon megkeményedett, sárga, valamint mindenféle festékkel/üregvédővel össze van sprickolva.

Kicserélném.

Milyen lehetett új korában? üvegesen átlátszó, puha?

(ilyen van itthon)

Találtam egy képet egy 88-as Mantáról, (tehát 17 éves) azon is sárga vagy sárgult:

kühlerschlauch.jpg

Tudom, ez talán az egyik legutolsó kérdés ami fölmerülhet, nekem azért érdekes.

Link to comment
Megosztás:

"Igen ,ilyesmi. Bár a betük kissé kevésbé szögletesek, a sarokban az a háromszög forma sem annyira látszik,de az lehet ,hogy csak az idő meg a rozsda miatt van"

Kicsit én is beleszólok, mivel, én már sokmindenen találkoztam ezzel a jellel... Nekem az előző gépem egy 1963-as Rekord A volt. Na azon a leírt embléma volt elég sok ontvényen, de a mostani B Rekordomon is találtam egy csomó helyen. Azt tény, hogy régi váltó lehet, de szerintem még a hatvanas évek végéig sok alkatrészen alkalmazták ezt a jelolést.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.