Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Világítás


Jóska

Recommended Posts

Sziasztok!

Most láttam valamelyik nagyáruház autós osztályán kromhatású "müanyag" sprayt! Szerintem egy kis kézügyességgel a leégett foncsor helyére tökéletes megoldás lehet. Ha jól emlékszem akkor 150-200C-ig höálló!

Azok a krómhatású spray-k szvsz nagyjából sz.rt sem érnek, először is jóval mattabb a felülete mint ha igazi króm volna (pláne foncsor), meg őszintén szólva én ebben a húdenagy hőállóságban sem hiszek, mert ha a Caliban a gyári foncsor is éppcsak tartani tudja magát a (Hella szerint) 140 Celsius fokos hőmérsékleten a lámpa belsejében, akkor egy ilyen házilagosan felvitt krómfesték ezt szvsz meg sem közelíti. Arról nem is beszélve, hogy nem könnyű házilag egyenletesen felhordani. Szerintem Calibra világítás problémára kétféle használható megoldás létezik:

- Fiat Punto II fém projektora,

- Xenon (nem xenon hatású izzó!),

de a legtutibb a kettő együtt. :(

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 91
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

- Fiat Punto II fém projektora,

- Xenon (nem xenon hatású izzó!),

de a legtutibb a kettő együtt. :(

a legtutibb az új lámpa és abba xenon :wink:

punto II-ből pedig csak a foncsor és a projektor-lencse nem, mert nagyon bután néz ki a kisebb lencse a cali-lámpában

anno a punto II foncsort én vetettem fel az index-fórumon, mert láttam azzal szerelt (átalakított) calit, de aki megcsinálta, az behekkelte a lencsét is

szerintrem jó csúnya lett

Link to comment
Megosztás:

Öööö... én erről beszélek. Ez most akkor projektorcsere, nem?

igen

ez komplett csere

de ez csúnya

csak a műanyag foncsort kell kicserélni a fémre, tehát csak az megy a puntoból a caliba, a gyűjtőlencse marad

akkor kívülről olyan, mint a gyári

de Zorro új lámpája is olyan fényt ad, hogy besz@rsz ;-)

abba egy xenon és akkor soha nem mattul be, viszont iszonyat fénnyel világít :wink:

Link to comment
Megosztás:

Ja. Csak egy pár új lámpatest +xenon, és előbb sz@rok be az árától, mint a fényerőtől. :( :( :lol:

amikor én összetörtem a calit, 90ért tudtam volna venni két új ködlámpásat, csak épp nem volt pénzem, így 65-ért vettem két használt ködlámpásat :?

Link to comment
Megosztás:

Értem amit mondasz, de az új lámpa sem tartós megoldás, annak sem lesz évekig jó a foncsora még akkor sem, ha nem rakok bele a gyárinál erősebb izzót, nem? Szvsz pont emiatt a foncsorozás is csak elodázza a problémát, ezért írtam azt, hogy új lámpatesthez én lehet hogy berakatnám a xenont, egyrészt mert az jobban világít, másrészt meg a kisebb hőkibocsátása miatt kíméli a foncsort.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Bazs jól néz ki a kocsid. Xenon izzói vannak??

Én tegnap tettem szert egy Calibrára, Istenkirály ez a kocsi. Megy mint a meszes.

Amúgy ezt vettem meg itt: http://www1.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?q...creenwidth=1280

Így elsőre jól néz ki a verda, bár rakhatnál még fel képeket róla. Az a 160 paripa amúgy hogy jött ki? :shock: Mer a gyári C20XE éppen 150 lóerős. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Majd fogok róla képeket csinálni. Jól néz ki tényleg a verda de most úgy kezdem, hogy 4 tárcsféket cserélni kell, meg a 4 gumit, plusz xenon lámpát rakatok bele, meg valamikor volt benne légkondi is, csak annak el vannak vágva a kábelei, szóval azt is lehet hogy rakatok bele, meg tudod még egy két ilyen kis apróságot majd cserélni kell rajta.

A 160 paci az úgy jött ki hogy duplarendszerű kipufogó van rajta, tehát mint két oldalon van rajta kipufogó, és egyik sem csak dísz, plusz van benne egy nagyon kicsi csip tuning is, de egy tényleg minimális, kb. 5 pacit ad rá.

Link to comment
Megosztás:

...meg valamikor volt benne légkondi is, csak annak el vannak vágva a kábelei...
:shock: :shock: :shock: He? Ilyet még nem láttam. Az enyém is klímás, de nem értem: mi az hogy el vannak vágva a kábelei?

A 160 paci az úgy jött ki hogy duplarendszerű kipufogó van rajta, tehát mint két oldalon van rajta kipufogó, és egyik sem csak dísz, plusz van benne egy nagyon kicsi csip tuning is, de egy tényleg minimális, kb. 5 pacit ad rá.

Így már reálisnak tűnik, csak azért kérdeztem, mert mostanában jellemző, hogy valaki rakat a gépre direktszűrőt meg sportkipufogót, aztán a gyári 150 lóerőből hasraütéses alapon mindjárt lesz 184, úgy hogy teljesítménymérő padnak a közelébe sem járt. Erről a témáról amúgy Atommanónak vannak keserű tapasztalatai, szóval őt kell kérdezni, hogy valójában hány lóerős is egy C20XE :(

Link to comment
Megosztás:

Na hát annyi a légkondi lényege, hogy volt benne valamikor, de...

A légkondi generátora ki van szedve, és az összes kábel csak ott lóg, tehát kellene bele venni egy generátort meg még egy pár dolgot és akkor jó lenne.

Amúgy...

Annyira jó érzés hogy megbámulják a verdámat, akárhányszor kinézek az ablakon mindig nézegeti valaki :(

EZ JÓ ÉRZÉS, ÉS A CALIBRA JÓ AUTÓ!!!

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 3 months later...
Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.