Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Világítás


Jóska

Recommended Posts

A biztosítéknál mérd ki hogy ott megvan e a 12V a testhez képest. Ha megvan akkor a lámpakapcsolót szedd ki és annak a csatijára mérj rá. ha ott is megvan akkor kábelszakadás vagy az izzó foglalata rossz. A tompított izzó csatiján a fémlemezeken is mérj feszt! Ha a biztinél sincs meg a fesz akkor műszerfal lebont és tovább keres az akku irányába.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • Hozzászólások 91
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Sziasztok!

Írtam egy másik topicba is, de ott nemigen járnak...Ismét én kereslek titeket a problémáimmal. De becsületemre legyen mondva, megfogadtam az eddigi tanácsokat: vettem két jó állapotú Calibra lámpát. (Aztán ízzé-porrá szedtem őket, szövetkesztyű, speciális tisztítókendő, foncsor- vetítőlencse takarítás, stb..., de nem is ez a lényeg.) Szóval a következő lépés a xenon lesz. Utánaolvasva viszont nem is olyan egyszerű ez. Azon kiakadtam, hogy nem lehet találni normális, minőségi, márkás szettet, csak a gagyi, bóvli van a kínálatban. 2 nap alatt még nem találtam olyan netes oldalt, amire egyértelműen rámondtam volna, hogy eredeti Philips vagy Osram... A noname, meg a Siemenshid, Sonyhid, Boschhid "márkákról" nem is beszélve. Ugyanis a három neves cégből egyik sem gyárt xenont... (Bocs, akinek pont ilyen van.) Kinek milyen tapasztalatai vannak xenonszett ügyben? Hol lehet jó minőségűt találni tűrhető áron? Köszi előre is a válaszokat!

Üdv: Roli

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Írtam egy másik topicba is, de ott nemigen járnak...Ismét én kereslek titeket a problémáimmal. De becsületemre legyen mondva, megfogadtam az eddigi tanácsokat: vettem két jó állapotú Calibra lámpát. (Aztán ízzé-porrá szedtem őket, szövetkesztyű, speciális tisztítókendő, foncsor- vetítőlencse takarítás, stb..., de nem is ez a lényeg.) Szóval a következő lépés a xenon lesz. Utánaolvasva viszont nem is olyan egyszerű ez. Azon kiakadtam, hogy nem lehet találni normális, minőségi, márkás szettet, csak a gagyi, bóvli van a kínálatban. 2 nap alatt még nem találtam olyan netes oldalt, amire egyértelműen rámondtam volna, hogy eredeti Philips vagy Osram... A noname, meg a Siemenshid, Sonyhid, Boschhid "márkákról" nem is beszélve. Ugyanis a három neves cégből egyik sem gyárt xenont... (Bocs, akinek pont ilyen van.) Kinek milyen tapasztalatai vannak xenonszett ügyben? Hol lehet jó minőségűt találni tűrhető áron? Köszi előre is a válaszokat!

Üdv: Roli

Nos mivel minden kínában készűl ezért szinte tökmindegy milyet veszel. Olyat kell keresni amit használnak és bevált másnak. pl: thunder

Link to comment
Megosztás:

Nos mivel minden kínában készűl ezért szinte tökmindegy milyet veszel. Olyat kell keresni amit használnak és bevált másnak. pl: thunder

Sziasztok!

Köszönöm mindkettőtök válaszát. Még pénteken így cselekedtem: pont ezt a Thunder "márkát" megvettem. Be is szereltem, úgy tűnik, be is válik. :-)

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Szasztok skacok!

A cali lámpában a műanyag foncsolt Fiat puntó-éra lehet cserélni( az fémből van)Ha valakit erdekel, képes leirást is tudok küldeni! :D

Köszönjük, ismerjük a módszert (Calibrások hamar rájönnek hogy muszáj valamit kezdeni a lámpával), sőt még leírás is van róla a neten, itt ni:

http://andrej.tvn.hu/

Amúgy a tuti megoldás sztem a Punto II projektor + xenon, de sajna a H1-es Punto projektor már ritka, majd' mindenhol csak H7-est lehet találni. Állítólag egyébként jó hozzá valamelyik Audinak a projektora is, pontosabban be lehet mókolni, csak nem olyan egyszerű mint a Puntóét.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 year later...

Üdv mindenkinek.Új Calibra tulaj vagyok.nemrég vettem.lassan 3 hete garázsban áll.teljes motorfelújításnak vetettem alá.ám a szerelés véget ért és a kocsi kifutott a garázsból és ez pont estére esett.na itt jött a fekete leves.a világítás 0 egy kalap....a ködlámpám veri a refit de még így se világít jobban mint a biciklim lámpája.szétszedtem azt hittem csak koszos a foncsor.víz alá tettem és hát simán kijött a "fényvisszaverő" réteg.kimostam.vettem króm spray-t de nem változott semmi.maradt a vakság.olvasgattam a beírásokat és arra kérdezném h most vegyek teljesen új lámpatestet vagy elég az a xenon szett?.és az most csak izzókból áll vagy hogy is van ez most pontosan?segítsetek.:-)már gondoltam arra h teszek a kocsi tetejére telepjáró kereső lámpákat.:-)

Link to comment
Megosztás:

A Calibra gyári fényszórója híresen gyenge, szóval mindenképpen várható volt hogy kell vele kezdened valamit, és sem a kimosás (ha csak egy ujjal hozzáérsz, leválik róla a foncsor), sem pedig a krómhatású spray nem a megfelelő választás. A lehetőségeid:

1., Veszel vadonatúj gyári lámpát. De mivel ez elég drága (a ködlámpásnak 80e, a simának 75e darabja(!)) gyanítom hogy nem ezt fogod választani.

2., Veszel bele valami neked tetsző angel eyes lámpát, de ez egyrészt nem biztos hogy belefér az ízlésedbe ha mondjuk gyári kinézetű Calit akarsz, másrészt meg vannak velük beázási/párásodási problémák, viszont legalább olcsóbb. Meg ezeknek általában nem műanyagból van a projektoruk, hanem fémből, így nem pereg le róla a foncsor, ellenben némelyikbe problémát okozhat a lámpamagasságállító-motor átszerelése (ha elektromos lámpamagasságállítód van)

3., Keresel bontóban egy olyan Fiat Punto II-t aminek H1-es foncsora van (nem mind jó, némelyiknek H7-es volt a fényszórója), és annak a projektorát átszereled a Calibra lámpájába ezen leírás alapján. A punto projektornak amúgy az az előnye a Caliéval szemben, hogy ez is fémből van, úgyhogy nem mállik.

4., Keresel egy jó foncsorozót aki garanciával vállal ilyesmit, és újra foncsoroztatod a Calibra gyári projektorait. "Kicsit" jobb megoldás, mint a krómhatású spray. Amúgy elég költséghatékony módszer, de csak akkor kivitelezhető, ha nincs szétolvadva a projektorod az égő befogási pontjánál.

Én személy szerint az utolsó két variáció valamelyikét javaslom, ha nem félsz hogy esetleg emiatt kiemelnek a sorból, akkor valami utólagos xenonszettel.

Jah és mivel a foncsor lepergése illetve a projektor műanyag házának szétolvadása a túlzottan nagy hőterhelés miatt van, ezért ha jót akarsz magadnak és a fentieket nem akarod rendszeres időközönként újra eljátszani (fém projektornál (2. és 3. opció) ez a veszély természetesen nem fenyeget), SOHA nem teszel bele emelt fényerejű vagy erősebb (100/90W-os) izzót. A xenon ér, annak még a hagyományos 60/55W-os halogénnál is kisebb a hőkibocsájtása.

Link to comment
Megosztás:

tgabika76 nagyon köszi.ez több mint amit vártam.

szerintem az angel eyes opciót fogom választani + egy xenont bele.a mostani lámpa foncsor teljesen ko.tiszta hólyag meg repedés.kár h nem gyártanak a calihoz fémből készült foncsor házat.(hú mennyit lehetne ezzel keresni.xd)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hát mivel úgy láttam hogy itt senki se fog segíteni így másfele fordultam infókért.

Szóval Opel Calibra Angel Eyes

"Nekem bevált már 2 éve használom sokkal jobb fénye van mint a sima gyári lámpának mondjuk az enyém xenon így még jobb szóval csak ajánlani tudom. Mondjuk van egy két buktatója pl: csak sötétben láccik igazán jól a karika de akkor viszont felkapcsolod a sima lámpát is ami elnyomja a fényét.És nagyon kell rá vigyázni mert amiket itthon árulnak azok mind kínai termékek és sajnos az anyag minőségen spóroltak a legtöbbet, ezért ha egy csepp benzin vagy hígító éri a müanyag azonnal összeugrik és

megreped ezt tapasztalatból mondom. De mindezek ellenére tényleg ég és föld hogy este nem gyertyalángnál kocsikázok a sötétbe hanem brutál fénnyel.U.I: ja gyári helyre tök könnyü beszerelni és semmiképp ne használj nagyobb izzót 55W-osnál mert szétolvad a belseje. Legjobb a xenon mert az hideg fény.Egyébként esztétikailag sem rossz látvány nagyon feldobja a kocsi elejét és manapság már nem is olyan drága én 130E-ért vettem ma már 50E-körül lehet kapni Újjat természetesen.

A külföldi rendelés Németországra értendő.Sokkal olcsóbb és jobb is a termék."

Link to comment
Megosztás:

  • 1 year later...

Sziasztok!!!

Szerintetek Horvátországban mennyire vannak ráálva a rendőrök az utólagos xenonra?

Jövő hónapba megyünk és nem tudom visszacseréljem-e halogén izzóra.

A fényszórók magassága be van állítva, nem is villogott még miatta 1 autós sem, de automata magasságállítás és fényszórómosó az nincs.

Milyen tapasztalataitok vannak?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.