Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fórum működés - hibabejelentő -


Recommended Posts

Pontosan melyik mezők látszanak?

Avatar, csatlakozás dátuma, aktivitás, csoport, hozzászólások, megtekintések, felhasználói rang, kor, születésnap, nem, lakhely, autó(k), város, email cím, website url;

De ha bejelentkezés nélkül a felhasználók fülön rákeresel egy felhasználóra, akkor te is láthatod.

Link to comment
Megosztás:

Ezen adatok tartalmát nem úgy kezeli a fórum motorja, hogy bejelentkezés után látszódjanak, vagy csak egyes felhasználói csoportoknak.

Sőt, készítői úgy gondolták annyit lehet állítani, hogy egy mező publikus vagy privát.

A privát azt jelenti amikor egy mező csak a profil tulajdonosa, szuper moderátorok, és adminisztrátorok számára lesz látható.

Bejelentkezés nélkül csak a Lakhely az ami látszódik, email cím nem. Az email cím csak érvényes regisztráció után érhető el, pont a spamelés miatt. Anno a lakhely, azért maradt "publikus", mert úgy gondoltuk így könnyben tudnak "haverkodni" a belépés után a leendő tagok. A lakhely az ami érzékeny adatnak számíthat. A több szerintem semmi esetre sem.

Csoportosítva:

1. Avatar, csatlakozás dátuma, aktivitás, csoport, hozzászólások, megtekintések, felhasználói rang, <---Ezek fórum információk. Ezt minden normális fórumon tudod listázni.

2. kor, születésnap, nem, autó(k), város website url; <--- Nem kötelező adatok, nem szükséges a kitöltésük, de mindenki maga dönti el, mennyire Nasa titkok:)

3. Személyes adatok amely a tagnyilvántartás miatt kerülnek rögzítésre, ezek teljesen privát információk.

Ezek az adatok mennyiben érzékenyek számodra? Jöhet PÜ-ben is.

Link to comment
Megosztás:

Az email cím-nél az MSN címet látom teljesen bejelentkezés nélkül (ez akár lehet ugyanaz is, mint az email adott esetben).

Pl. J0hnny-ra rákeresek anélkül, hogy belépnék, akkor látom, hogy Moderátor, Korlátozottan bunkó :icon6: ,a pontos születési dátumát (nem csak a korát), a várost (igaz valóban nem a teljes cím), illetve az előbb említett MSN-es email címet.

Nem feltétlenül érzékeny adatok és ilyen megközelítésben, amit említettél érthető is, hogy a város látszik, de mondjuk a pontos születési dátum és egy MSN cím már szerintem határeset lehet kívülállónak hozzáférhetővé tenni. Nincs konkrét elképzelésem hogyan lehetne visszaélni vele, csak szemet szúrt, hogy általában ilyesmit szerintem csak regisztrálva szoktak hozzáférhetővé tenni általában, de mondjuk én nem sok helyen vagyok fenn :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Ha pl a G fórumba vagyok, és van 2 olvasatlan topic, és mindkettőre utoljára ugyanaz a személy válaszolt, elolvasom az egyiket, akkor a másik is olvasatlan lesz (nem mindig, csak néha, és idegesítő)

Böngészőm: Google chrome Verzió: 22.0.1229.94 m

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Hjuszton, ví hev práblöm! Chrome-ból Ha kérdésre válaszolok, akkor csak az idézet jelenik meg, a kommentem nem (előtte mögötte az "&nbsp") ha csak kommentet írnék, akkor meg hiába írok, azt a választ kapom, hogy üresen nem küldhetem el az üzenetet, írjak valamit.)http://www.opelforum.hu/index.php?showtopic=252&p=937441 Explorerből szintén, firefoxból megy, de innen idézni nem tudok. Sütiket, kesst kiütöttem mindből :rolleyes:

  • Like 4
Link to comment
Megosztás:

Hjuszton, ví hev práblöm! Chrome-ból Ha kérdésre válaszolok, akkor csak az idézet jelenik meg, a kommentem nem (előtte mögötte az "&nbsp") ha csak kommentet írnék, akkor meg hiába írok, azt a választ kapom, hogy üresen nem küldhetem el az üzenetet, írjak valamit.)http://www.opelforum.hu/index.php?showtopic=252&p=937441 Explorerből szintén, firefoxból megy, de innen idézni nem tudok. Sütiket, kesst kiütöttem mindből :rolleyes:

Teszt Chromeból.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Ennek oka sajnos gépenként változó. Annyit tudok mondani 90%-ban Chrome böngészővel fordul elő, de esetenként Firefox-al is.
A böngésző cache törlése , böngésző újraindítása (üres lapokkal, nem utoljára megnyitott tartalommal) sokszor segíthet. Pl nálam az egyik gépen jelentkezett a hiba a másikon nem (Chrome és Firefox felhasználó vagyok). A munkahelyem is csak nálam az én gépemen jelentkezett a hiba, tehát ahol előtte használtam az oldalt.
Játszottam vele vagy 2-3 órát mire úgy döntöttem visszakapcsolóm a fórumot. Nem függ a böngésző verzió számától sem. A fórumotor készítőinél is jelezték ezt az esetet már (külföldiek), de a hiba (Editor és Ajax) nem "globális", így nehezen orvosolható szerver oldalról, admin felületről.

Tehát, ha idézés, gyors hozzászolás gond áll fent, akkor arra kérek mindenkit próbálkozzanak kedvenc böngészőjük, cache törlésével, böngésző újraindításával.
A fejelsztők szerint helyre kell állnia mindenkinél. Mivel nekem sikerült így csak reménykedhetek abban,hogy nálatok is javul a helyzet. Szóval az IE-t csak végső esetben :)))

Amennyiben nálatok is helyreállt a gond kérlek jeleztétek azt is számomra PÜ-ben, vagy Emailon: forum@opelklub.hu

Jövő héten tudok a további problémák orvoslásával foglalkozni. Addig is várom a visszajelzéseket.

Köszönettel, fórumadmin

---------------

Magyar nyelven a böngszők cache-nek törlése

Firefox cache törlése

Chomre cache törlése

További leírás

Opera cache törlése

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.