Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kérdések, kritikák és észrevételek az oldalról


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Sziasztok

mikor beindítom a kocsim akkor 2-3 másodpercig zörgő hangot hallok a motortérből. Esetleg valaki tud segíteni hogy mi baj lehet.

Lehet csapágyas a motor. Opel astra h 1.8-as van

Szia!

Nem a megfelelő helyen tetted fel a kérdésed. Kérlek kérdésed itt tedd fel: OPEL FÓRUM→ Technika→ Astra→ Astra H -->pontosítva I T T

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

A Vectra B-ben van két kiemelt topik. Egyiknek sem látom értelmét. Sőt a másodikra egyáltalán nincs szükség.

Az "Általános műszaki problémák! - Vectra B" (neve is lehetne csak "Általános Műszaki problémák") semmivel sem tartalmaz előrébbvaló infót, mint mondjuk a Motor vagy az Elektromos topik.

A "Mire figyeljünk Vectra B vásárlásakor?"-ban pedig sajnos néhány alapadaton kívül semmi sincs. Ezek az alapadatok elférnének a OPEL VECTRA B (1995-2002) alfórum "Motortípusok, főbb jellemzők" leírásában. Ha esetleg készülne valamikor vásárlási segédlet az meg mehetne a GYIK-ba.

Link to comment
Megosztás:

Átfutottam gyorsan. Szóval:

Mire figyeljünk Vectra B vásárláskor?
Ez a topik azért lett létrehozva, hogy a meglévő tulajok írjanak arról mire figyeljenek azok akik ezt a típust vásárolnák. Pl lásd Astra G.
Annyiból sajnos igazad van, hogy lassan ez a típus is kihalás szélére kerül...és senki nem írt bele....
Egyelőre meghagyom, hátha írsz bele egykét jó tanácsot, véleményt, tapasztalatot. Vagy, ha van kedved szívesen veszünk egy vásárlási segédletet aztán átrakhatjuk a GY.I.K-ba.
Általános műszaki problémák! - Vectra B
Anno azért lett ez a neve, mert jobban érthető, ha valaki a keresőn keresztül jut a topikhoz. Megváltoztathatom, nem gond. Az ott "lakókért" bármit:)
Ezeknek a topikoknak annyi az értelme, ha valaki nem tudj mit hova írjon ide megteheti. Ennek ezért meghagynám a kiemelését.
Blitz Weekendenre remél jössz:)
Link to comment
Megosztás:

Átfutottam gyorsan. Szóval:

Mire figyeljünk Vectra B vásárláskor?
Ez a topik azért lett létrehozva, hogy a meglévő tulajok írjanak arról mire figyeljenek azok akik ezt a típust vásárolnák. Pl lásd Astra G.
Annyiból sajnos igazad van, hogy lassan ez a típus is kihalás szélére kerül...és senki nem írt bele....
Egyelőre meghagyom, hátha írsz bele egykét jó tanácsot, véleményt, tapasztalatot. Vagy, ha van kedved szívesen veszünk egy vásárlási segédletet aztán átrakhatjuk a GY.I.K-ba.
Általános műszaki problémák! - Vectra B
Anno azért lett ez a neve, mert jobban érthető, ha valaki a keresőn keresztül jut a topikhoz. Megváltoztathatom, nem gond. Az ott "lakókért" bármit:)
Ezeknek a topikoknak annyi az értelme, ha valaki nem tudj mit hova írjon ide megteheti. Ennek ezért meghagynám a kiemelését.
Blitz Weekendenre remél jössz:)

Mire figyeljünk Vectra B vásárláskor?

Sokszor gondolkoztam már mit lehetne ide írni, de soha nem jutott eszembe semmi, ami konkrétan csak B Vectrára vonatkozna. Tehát azon felül, hogy nem rozsdásodik, csörög, zörög, ropog, kotyog, füstöl, világít a lámpa...

A G-ben tényleg jól működik, de nem is ez a címe, hanem: "ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek".

Oda a felhasználó jön konkrét kérdéssel, amire lehet válaszolni, esetleg egy konkrét autót hirdetés alapján véleményezni.

Vásárlás előtt szerintem nem is az a legfontosabb hogy mire kell figyelni, hanem hogy mit várhat majd az ember: pozitív/negatív tapasztalatok, mi szokott elromlani stb... (népítélet) Ezekből (+GYIK) már úgyis kirajzolódik az amire figyelni is kell.

Egyébként F Astrában is ugyanaz van mint Vectra B-ben, pedig az F elég látogatott és rengeteg tapasztalat felhalmozódott már a tagoknál.

Általános műszaki problémák! - Vectra B

Értem a célt, de nekem rettentően nem logikus megnevezni a típust mégegyszer egy típusspecifikus topikban. Azt sugallja mintha oda más is kerülhetne. Astra G-ben még rosszabb a helyet. Az Astra F viszont pedáns. :)

Egyébként ha valaki a 8 téma közül nem tudja eldönteni, hogy melyikbe írjon azon már a kiemelés sem fog segíteni. :) De csak miattam nem kell megváltoztatni. Első a népakarat.

Ha viszont már előkerült a felépítés átgondolása, akkor bedobnék még egy problémát, ami abból adódik egy adott alkatrészt (triviálisan: motor/váltó, de szinte bármi ezenkívül is: rádió, klíma, fék,...) többféle típusba is szereltek. Mivel a fórum alapvetően típusonként van felosztva, ezért nem lehet úgy megfogalmazni egy kérdést, hogy azt minden érintett lássa, csak akkor ha minden érintett minden releváns topikot figyelemmel kísér. Ez pedig nem elvárható és szerintem néhány kivételtől eltekintve nem is jellemző.

Példa: Ha nekem van valami problémám a z22se motorommal kapcsolatban akkor jobb híján beírom a Vectra B-be. Valószínű a kutya sem fog reagálni rá, mert a motor fórumon belül is ritka mint a fehér holló nemhogy B Vectrán belül, viszont némileg több esély lenne rá hogy valaki tudja a megoldást a G-ből, G coupéból, Vectra C-ből, Zafirából... Tudom, minek vettem ilyen ritka autót... :D

De a kérdés azért általános, mert lehet ugyan hogy egy komponens gyakori adott típuson belül is, de az azzal előforduló jelenség nem. Így egy Astrában felmerülő dologgal kapcsolatban sem biztos hogy érkezik érdemi válasz, hiába tudná valaki aki megküzdött vele már egy Corsában.

Az Általános műszaki problémák főtopik korábban némileg enyhítette a gondokat, de az már ARCHÍV egy ideje.

A megoldás számomra logikus, de nem írom le, mert ha meg is lehetne valósítani valószínűleg embertelen munka kellene hozzá, és lehet hogy nem várt hátrányokat is hozna a remélt előnyök mellett.

Hátha valami egyszerű gyógyírt is ki tudtok találni.

Link to comment
Megosztás:

Értem a célt, de nekem rettentően nem logikus megnevezni a típust mégegyszer egy típusspecifikus topikban. Azt sugallja mintha oda más is kerülhetne. Astra G-ben még rosszabb a helyet. Az Astra F viszont pedáns. :)

Egyébként ha valaki a 8 téma közül nem tudja eldönteni, hogy melyikbe írjon azon már a kiemelés sem fog segíteni. :) De csak miattam nem kell megváltoztatni. Első a népakarat.

Igazad van. Vissza fogom nevezni.

Ha viszont már előkerült a felépítés átgondolása, akkor bedobnék még egy problémát, ami abból adódik egy adott alkatrészt (triviálisan: motor/váltó, de szinte bármi ezenkívül is: rádió, klíma, fék,...) többféle típusba is szereltek. Mivel a fórum alapvetően típusonként van felosztva, ezért nem lehet úgy megfogalmazni egy kérdést, hogy azt minden érintett lássa, csak akkor ha minden érintett minden releváns topikot figyelemmel kísér. Ez pedig nem elvárható és szerintem néhány kivételtől eltekintve nem is jellemző.

Példa: Ha nekem van valami problémám a z22se motorommal kapcsolatban akkor jobb híján beírom a Vectra B-be. Valószínű a kutya sem fog reagálni rá, mert a motor fórumon belül is ritka mint a fehér holló nemhogy B Vectrán belül, viszont némileg több esély lenne rá hogy valaki tudja a megoldást a G-ből, G coupéból, Vectra C-ből, Zafirából... Tudom, minek vettem ilyen ritka autót... :D

De a kérdés azért általános, mert lehet ugyan hogy egy komponens gyakori adott típuson belül is, de az azzal előforduló jelenség nem. Így egy Astrában felmerülő dologgal kapcsolatban sem biztos hogy érkezik érdemi válasz, hiába tudná valaki aki megküzdött vele már egy Corsában.

Igen, igen ez egy régi gondom:( van is rá ötletem, de mivel erősen idő hiányban szenvedek, így ezeket elszoktam napolni....A munka tényleg rengeteg lenne, de nem biztos, hogy reménytelen lenne. Végül is lassan itt a tél:) Szívesen várom az ötleteidet. Jöhet PÜ-ben is.

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Szia!

Jó helyre írtál. Ez a szolgáltatás a tagsági kártyával rendelkező fórumosoknak elérhető.

Ha szeretnél blogot vezetni mi csak örülnénk neki. Csatlakozz hozzánk és már tudsz is nyitni egy BLOG-t.

Üdv, admin

Én sem tudok blogot nyitni. Ott van a menü a profilomban, de semmi olyan gomb amivel újat tudnék kreálni. Vagy máshol kell keresni? Igaz kártyám nekem sincs. (csak régi) :)

Link to comment
Megosztás:

Ötletelek:

1. Vannak itt a fórumon olyanok, akik idejük jelentős részét szentelik annak, hogy másoknak segítsenek. Úgy gondolom hogy ők jelentős mértékben járulnak hozzá az oldal látogatottságának fenntartásához/javításához. A segítségek mértéke, ha nem is teljesen pontosan, de elég jó közelítéssel reprezentálható a kapott "Köszönöm"-ök számával.

Nem lehetne valamilyen módon kifejezni az ő megbecsülésüket/elismerésüket? Gondolok itt elsősorban azokra a tagokra, akiknek akár már több 100 "Köszi"-je van. (ilyenekből nincs olyan túl sok)

Lehetne akár egy külön státusz, logó, dicsőségfal, póló, stb... Megfelelő szabályrendszer alapján persze.

2. A jobb oldali friss hozzászólások szekciót meglehetősen hasznosnak találom. Két apróbb problémám van vele. Rengeteg hozzászólás quote-al kezdődik. A korlátozott hely miatt a tényleges friss hozzászólás nem látszik, csak az idézett (vagy annak egy része). Nem lehetne a quote-ök közötti részt eliminálni innen? A másik a megjelenített hozzászólások korlátos száma (5). Ha lehetne bővíteni (hasonlóan például mint a youtube hozzászólások megoldása: "Show more"), vagy lenne egy link az elmút 24 óra hosszászólásaira az jó lenne. :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ötletelek:

1. Vannak itt a fórumon olyanok, akik idejük jelentős részét szentelik annak, hogy másoknak segítsenek. Úgy gondolom hogy ők jelentős mértékben járulnak hozzá az oldal látogatottságának fenntartásához/javításához. A segítségek mértéke, ha nem is teljesen pontosan, de elég jó közelítéssel reprezentálható a kapott "Köszönöm"-ök számával.

Nem lehetne valamilyen módon kifejezni az ő megbecsülésüket/elismerésüket? Gondolok itt elsősorban azokra a tagokra, akiknek akár már több 100 "Köszi"-je van. (ilyenekből nincs olyan túl sok)

Lehetne akár egy külön státusz, logó, dicsőségfal, póló, stb... Megfelelő szabályrendszer alapján persze.

2. A jobb oldali friss hozzászólások szekciót meglehetősen hasznosnak találom. Két apróbb problémám van vele. Rengeteg hozzászólás quote-al kezdődik. A korlátozott hely miatt a tényleges friss hozzászólás nem látszik, csak az idézett (vagy annak egy része). Nem lehetne a quote-ök közötti részt eliminálni innen? A másik a megjelenített hozzászólások korlátos száma (5). Ha lehetne bővíteni (hasonlóan például mint a youtube hozzászólások megoldása: "Show more"), vagy lenne egy link az elmút 24 óra hosszászólásaira az jó lenne. :)

1. Hm, ezen már én is gondolkodtam. Az ötlet jó.

2. Tényleg hasznos kis modul, viszont ez egy beépített a fórummal "jár". Biztos meg lehetne oldani amit írsz, de szerintem mostanság erre nem lenne időm, arra is figyelnem kell, hogy frissítéskor ne írjam pl felül, DE nem vetem el , megnézem mit tehetek.

Köszi a javaslatokat!

Link to comment
Megosztás:

Legyen SOS topik. :)

Kizárólagos célja, hogy ha valaki az út mellett leragad (és épp nincs nála emelő, kerékkulcs, vonatatókötél, kifogyott a benzin, stb...) ne kelljen feltétlenül trélert hívnia vagy valamilyen ismeretlentől várni a segítséget. Mivel manapság mindenkinél van már okostelefon a fórummal való online kapcsolat biztosított egy ilyen helyzetben is. Persze szükséges, hogy rövid időn belül legyen olvasva a segítségkérő poszt, az olvasó legyen a közelben és képes legyen a segítségnyújtásra. Az ide látogatók országon belül megoszlása szerencsére elég változatos, de nem tudom hogy van-e akkora az olvasóközönség, hogy ennek az egésznek legyen is értelme.

A topik helye valahol a főoldalon lenne indokolt hogy látványos legyen, és erős moderáció kell rá, nehogy valaki az apró cseprő dolgait gondolja túlságosan fontosnak.

Szükséges lenne hangsúlyozni azt is, hogy a segítségnyújtónak illik megtéríteni minimum a fellépő költségeit (pl:üzemanyagköltség).

Upgrade lehetőség: Ha lenne elég önként jelentkező, akkor tagok számára elérhetővé lehetne tenni közvetlen telefonszámokat is.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Legyen SOS topik. :)

Kizárólagos célja, hogy ha valaki az út mellett leragad (és épp nincs nála emelő, kerékkulcs, vonatatókötél, kifogyott a benzin, stb...) ne kelljen feltétlenül trélert hívnia vagy valamilyen ismeretlentől várni a segítséget. Mivel manapság mindenkinél van már okostelefon a fórummal való online kapcsolat biztosított egy ilyen helyzetben is. Persze szükséges, hogy rövid időn belül legyen olvasva a segítségkérő poszt, az olvasó legyen a közelben és képes legyen a segítségnyújtásra. Az ide látogatók országon belül megoszlása szerencsére elég változatos, de nem tudom hogy van-e akkora az olvasóközönség, hogy ennek az egésznek legyen is értelme.

A topik helye valahol a főoldalon lenne indokolt hogy látványos legyen, és erős moderáció kell rá, nehogy valaki az apró cseprő dolgait gondolja túlságosan fontosnak.

Szükséges lenne hangsúlyozni azt is, hogy a segítségnyújtónak illik megtéríteni minimum a fellépő költségeit (pl:üzemanyagköltség).

Upgrade lehetőség: Ha lenne elég önként jelentkező, akkor tagok számára elérhetővé lehetne tenni közvetlen telefonszámokat is.

Az elgondolás nem rossz,de inkább a facebook alkalmas erre. Attól tartok nem lenne sok értelme itt egy ilyennek.

Tetszenek az ötleteid ;)

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Az elgondolás nem rossz,de inkább a facebook alkalmas erre. Attól tartok nem lenne sok értelme itt egy ilyennek.

Tetszenek az ötleteid ;)

Mijaza fészbukk? :D

Az addig rendben van hogy nem teljesen alkalmas ide, de ne azért ne legyen már mert van fb. Ez kicsit úgy hangzik mintha oda akarnánk terelni az embereket. Meg amúgy is. Nincs dedikált helye ott így senki nem fog oda írni, meg nincs is fenn mindenki.

Egyébként kösz. Most ilyen kreatív időszakom van. :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

No, akkor van "Dicsőségfal - Top 25 Köszi" nevű boxunk is:) Tápiószecső kollégának köszönhetően. A "Gelko" és "Forumadmin" illetve a vezetőség nem "játszik" a pont gyűjtésben. Hogy mi lesz a díjázás majd az Elnök Úr (Gelko) eldönti....

Nagyon jó. :icon13:

Két apró megjegyzés:

- Én picit sokallom a 25-öt, sokat elvesz a teljes oldalból. Persze itt is az lenne a legszebb, ha valami lenyíló dologgal lehetne tovább bővíteni, vagy linkkel átvinni egy teljes listára.

- A "Top 25 Köszi" helyett egy "Akik a legtöbbet segítenek" (vagy hasonló) szöveg talán jobban kifejezné mire is szolgál az egész.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Olvasónk, böngészőnk az sok van. Sajnos, aktív felhasználónk egyre kevesebb.

Nincs kedved BLOG-t vezetni? Az is nagyon üres sajnos.

Aktív felhasználó alatt gondolom a tagokat érted?! Én hiszem azt hogy az emberek alapvetően jó szándékúak, és egy ilyen esetben akkor is segítenének, ha éppenséggel nem tagok vagy esetleg még csak nem is regisztrált felhasználók. Tehát ehhez pont sok olvasó/böngésző kell.

Mi lenne ha rendeznénk egy szavazást? Tud a fórummotor ilyet, ugye? Szavazni mindenki szeret. :)

Nem is feltétlen a topik sorsának eldöntésére, hanem csak az idejárók véleményének megismerésére. És legyen egy szavazós topik is. :D

Blog: Kedvem még éppencsak lenne, de nem tudok túl jó témát. A jó téma szerintem olyan, ami hosszabb időn keresztül hordoz magában értelmes mennyiségű új információt és persze valamilyen módon kapcsolódik is a fórumhoz. Magyarul van is miről írni. Másrészt maga a fórum kicsit konkurál is a bloggal. Redundánsan biztosan nem írnék semmit, és lehet hogy hiányozna egy-egy téma megvitatásának lehetősége. (tudom van komment, de az valahogy mégsem ugyanaz)

Egyébként van valami a fejemben, de a fentiek miatt nem tudom hol lenne jó helye. Úgyhogy még elmélkedem rajta.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Nagyon jó. :icon13:

Két apró megjegyzés:

- Én picit sokallom a 25-öt, sokat elvesz a teljes oldalból. Persze itt is az lenne a legszebb, ha valami lenyíló dologgal lehetne tovább bővíteni, vagy linkkel átvinni egy teljes listára.

- A "Top 25 Köszi" helyett egy "Akik a legtöbbet segítenek" (vagy hasonló) szöveg talán jobban kifejezné mire is szolgál az egész.

Átneveztem és levetem 15.-re.

Az oldalsó boxok nem lényílósak.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.