Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kérdések, kritikák és észrevételek az oldalról


Recommended Posts

Szia.

Megint a törölt elemek mappa szivatott. Miután kiürítettem, már jött is le az összes levél. A régi felületen be lehetett állítani, hogy ne legyen törölt elemek mappa. Itt a beállításoknál nem tudom kivenni a pipát. Igaz számítógépen nem próbáltam, csak androidos tabon/telefonon.

Szia!

A pontos kivizsgálás érdekében kérem, hogy a hibajelentésben szerepeljenek a következőek:
  • a hiba észlelésének minél pontosabb időpontja
  • hibajelenség pontos leírása (pl.: 403-as hiba,404-es hiba, fehér oldal,nem érkeznek levelek, nem mennek a levelek, nem megy a webmail , stb .)
  • érintett link/postafiók/felhasználónév megnevezése
A beérkező hibajelentésekre igyekszek minél gyorsabban válaszolni, előre is köszönöm a türelmet.
Üdv, admin

Link to comment
Megosztás:

Újabb kérdések :) :

- Miért nem tudok a GY.I.K.-ba írni?

Sokszor gondoltam rá, hogy egy gyakran felmerülő kérdésre inkább kicsit bővebben és általánosabban válaszonék, de a többi komment közt elveszik. Éppen erre lenne való a gyik, de nem tudok új témát nyitni benne. Szerintem felesleges a túlzott megkötés. A fórum többi részén is nyithatok új témát, akkor itt miért nem? Moderálni pedig ezt is lehet utólag. Fűnek fának persze nem kellene engedélyezni, de tagoknak célszerű lenne. Talán rajtam kívül is érezne valaki kedvet bizonyos témák megírásához.

- Rengetegen jönnek új felhasználók, hogy adjunk linket kézikönyvekhez/használatihoz stb.... Nem lehetne minden nem tag számára minden hozzászólás előtt láthatóan kiemelni néhány alapvetést, a szabályzatból?

GYIK

A GY.I.K -ot így találtuk ki. Viszont gondoltam, hogy ezen változtassak. Sokat segítene, átgondolom legyen-e szerkesztő brigád.

Felhasználok:

Igen fogok ezen változtatni. PL az értesítő emailokbe bele fogom rakni. Gondolkodok egy "Welcome" Pü-ben is:) tervek vannak.

Egyébként amikor regisztrálnak el kell, hogy fogadják a szabályzatot. Illetve kapnak ízelítőt is,de attól félek nem olvassák el:)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Ismét jövök a hülyeségeimmel. :)

A jobb oldali sávban szeintem célszerű lenne az új hozzászólásokat felülre vagy feljebb rakni. Nem kellene állandóan lejjebb görgetni, hogy lássa az ember van-e valami változás.

Én mondjuk a naptárat, videót, népszerű cimkéket és friss témákat ki is szedném teljesen.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Üdv....az astra F, G, H topicba belépéskor ez az üzenet fogad:

There appears to be an error with the database.

If you are seeing this page, it means there was a problem communicating with our database. Sometimes this error is temporary and will go away when you refresh the page. Sometimes the error will need to be fixed by an administrator before the site will become accessible again.

You can try to refresh the page by clicking here

A többi működik, és mobilról is be tudok lépni a kérdéses topicokba...vajon mi lehet a gond? :icon1:
Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Ezt az üzenetet célszerű lenne:

- lejárat előtt legalább 1 héttel,

- megfelelő karakterkódolással,

- és a megújításhoz szükséges minden információval együtt küldeni. ;)

"Szia!
?
??rtes?telek, hogy tags?god ?rv?nyes?ge a mai nappal lej?rt a rendszer?nkben. St?tuszodat, ez?rt r?videsen lej?rt-ra ?ll?tjuk.
?
?Illetve p?r h?ten bel?l t?rl?sre ker?l az ?ltalad ig?nyelt Opelklub-s email fi?kod is. Ha nem ig?nyelt?l ilyet, akkor term?szetesen ez nem ?rint. (Opelklubos mail c?mnek sz?m?tanak az egy?b, a klub tulajdon?t k?pz? domain nevekb?l l?trehozott mail c?mek is.)
?
?
?Magyar Opel Tulajdonosok Egyes?lete
?www.opelclub.hu
?alelnok@opelklub.hu
?mote@opelklub.hu"

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hello! Köszönjük az észrevételt. Véleményem hasonló, közel 8 éves a tagnyilvántartó rendszer ennek megújítása rövid távon orvosolva lesz.

A hibáról (kódolás) tudomásunk van, hamarosan eljutok ehhez a részhez is. Jövő héten komplett fórum frissítés is lesz, több napos (időben jelzem) leállással.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Még mindig van... :)

Lehetne egy "Megoldott problémák" topik. Vagy valami frappánsabb nevű. Ide mindenki csak akkor írhatna be, ha egy nála fellépő problémát sikeresen kijavított/elhárított/megoldott. Hogy ne csússzon szét a topik egy előre meghatározott formában kellene mindenkinek beírnia. Például:

Típus: [Astra F, Astra G, Astra H, Astra J, ...]
Motorkód: [C14NZ, C14SE, X14NZ, X14SZ, Z14XE, Z14XE, Z14XEL, Z14XEP, ...]
Évjárat:
Üzemanyag: [benzin, Dízel, ...] (ez a motorkódból ugyan kiderülhet, de keresés esetén hasznos lehet)
Egyéb fontos jellemző: [váltó típusa, felszereltség, facelift előtti/utáni, futásteljesítmény, ...]
Probléma: Nem indult az autó. Önindító/akku rendben volt.
Megoldás: Kifogyott az üzemanyag, tankolni kellett bele.

1 hozzászólásba 1 komplett leírás kerülne minden szükséges információval. Célszerű lenne valami főtopiknak hagyni, és nem típusonként külön-külön létrehozni. Ez utóbbi megoldás a típusokon átívelő problémák miatt nehézkessé tenné a keresést. Az igazi persze az lenne, ha valahogy meg is lehetne támogatni az egészet. Például legördülő listába betenni a típusokat, motorkódokat. De ez nem feltétlen szükséges csak egységesebbé és könnyebbé tenné a beírást. Mivel az autója mindenkinek elromlik valahogyan, pillanatok alatt hatalmas jól átlátható és jól kereshető tudásbázist lehetne összehozni. Ez a tudásbázis ugyan most is megvan a topikokban, de azt sokszor szinte lehetetlen kibogarászni/megtalálni, sok-sok oldalon átívelő leírások, megoldások néhol csak félinformációval, közbeszólásokkal, mellébeszéléssel...

Akár lehetne jutalmazni is legtöbb megoldott problémát beírókat. :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...
On 2015. 08. 01., Tápiószecső írta:

Ezt az üzenetet célszerű lenne:

- lejárat előtt legalább 1 héttel,

- megfelelő karakterkódolással,

- és a megújításhoz szükséges minden információval együtt küldeni. ;)

 

"Szia!
?
??rtes?telek, hogy tags?god ?rv?nyes?ge a mai nappal lej?rt a rendszer?nkben. St?tuszodat, ez?rt r?videsen lej?rt-ra ?ll?tjuk.
?
?Illetve p?r h?ten bel?l t?rl?sre ker?l az ?ltalad ig?nyelt Opelklub-s email fi?kod is. Ha nem ig?nyelt?l ilyet, akkor term?szetesen ez nem ?rint. (Opelklubos mail c?mnek sz?m?tanak az egy?b, a klub tulajdon?t k?pz? domain nevekb?l l?trehozott mail c?mek is.)
?
?
?Magyar Opel Tulajdonosok Egyes?lete
?www.opelclub.hu
?alelnok@opelklub.hu
?mote@opelklub.hu"

Szia!

Újítottunk a rendszeren. Lejárat előtt 30 nappal és 15 nappal küld értesítőt.  A szövegezés még formálás alatt, de már a kódolás, már teljesen okés. 

Üdv, admin

Link to comment
Megosztás:

2015.11.25. fórum frissítés ,felmerült eddig kérdések, azokra válaszok:  

  • Nem tudok bejelentkezni, csak ha minden alkalommal új jelszót kérek! -->Válasz itt olvasható, klikk!
  • Emoticons mikor lesznek újra? --> Kész, már használhatóak!
  •  Hozzászóláskor a dupla sorközt át lehet állítani valahogy szimplára? --> Shift+Enter, 
  •                  -->Nem lehet, hogy ez csak egy egyszerű konfig paraméter? Ha már tudja a rendszer...--> Egyelőre nem. 
  • A teljes hozzászólás szerkesztő megszűnt? És hozzászólás előnézet? --> Megszűnt. 
  • Új Blog bejegyzés előnézet? --> Az sincs, helyette "közzététel gomb" van. 
  • Jobb oldalon a "Hozzászólások" boxban, ha az "Elküldve xy...idő"-re kattintva rossz helyre visz. --> Javítva.
  • Sok helyen angol nyelven kommunikál az oldal, mikor lesz ez közelé 90%-os? -->Törekszünk rá, folyamatosan fordítjuk. 
  • Sok Email értesítőt kapok, erről hol tudok leiratkozni? ---> Válasz itt, olvasd ezt el kérlek.
  • Kissé megkeveredtem..( nem először és nem utoljára) ha jól látom ezentúl nem csak privát üzit lehet írni, hanem  a profilomhoz is kaphatok üzenetet valakitől? Ami ha ott válaszolok éppúgy bele számít a napi 5 hsz-be? -->Választ itt, KLIKK!
  • Gondolom nem mondok újat, de a régi hozzászólásoknál nem jöttek vissza a smiley-k. Tervben van ezeknek a visszaállítása, vagy ezt már így kell megszokni? --> Megvizsgáljuk majd! Jelenleg magasabb prioritású problémákkal küzdök.
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Üdv...3 problémám van ( illetve kettő a 3-at csak úgy tényként mondom)

1. Ha be klikkelem hogy válaszolni akarok egy hsz-re és valamiért meggondolom magam ( már valaki válaszolt, vagy más okból) akkor ezt megjegyzi a "rendszer" kitörölni nem tudom és megjelenek egy későbbi hsz-ablakban. Pölö :

2146637-20160225-yGs9Vy.png

A szöveget ki tudom törölni de magát az ablakot nem.

2.

Mi ez?

2146638-20160225-DJgu9q.png

És a harmadik ami inkább csak megjegyzés: az oldal sok helyen még mindíg angolul kommunikál.

Link to comment
Megosztás:

1. Mielőtt elküldöd a hozzászólást, az beviteli mező bal felső sarkában van két nyilt. Vissza illetve előre gomb. Ezekkel tudod ezt elkerülni.  forum_visszagomb.JPG.8face53cecc93fe14f2

2. Ez kérem szépen egy fordítási hiba volt. A nyelvi fájlt nem fordította a "forumadmin" kellő tekintettel. Köszi a visszajelzést, javítva.

3. Az oldal valóban sok helyen angolul kommunikál. Ezen folyamatosan dolgozom. Köszönöm a türelmedet.

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 6 months later...
  • 3 months later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.