Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

motorolaj adalékok


Recommended Posts

csak azért, hogy a prolongra mégsincs szükség :wink:

Tárgy: Motorok (mind) - Motorolaj adalékok alkalmazása

Modellek:

Reklamáció: Motorolaj adalékok alkalmazása

:

Hibaelhárítás:

Belső laborvizsgálatok és motor próbapadon végzett kísérletek azt mutatják, hogy más, használatba nem adott

motorolaj adalékok megnövekedett olajfelhasználáshoz vezethetnek. Egyes esetekben akár 100%-os olajfelhasználás

növekedést is megállapítottak.

A modern Opel motorokat úgy alkották meg, hogy jó minőségű motorolajok alkalmazása esetén semmilyen további

olajadalékra nincs szükség. Nem az Opel által forgalomba hozott bármilyen olajadaléktól gyárilag elhatárolódnak.

Olaj adalékanyagok használatából eredő esetleges károkra az Opel nem vállal garanciát.

Funkcionális csoport: J - motor

forrás: TIS

Link to comment
Megosztás:

  • 3 years later...

Ugyan nem adalékrol kérdezek, de olaj.

Van valakinek tapasztalata GM(General Motors) márkájú olajjal? Állitolag ez a gyári olaj. voltam több helyen, megoszlanak a vélemények, de tapasztalatot nem sokat hallottam. Én meg szeretném probálni, mégis csak német gyári Opel olaj. Ráadásul elég olcson hozzá tudok jutni. Valaki esetleg vélemény, mégjobban érdekelne tapasztalat?

Link to comment
Megosztás:

Ugyan nem adalékrol kérdezek, de olaj.

Van valakinek tapasztalata GM(General Motors) márkájú olajjal? Állitolag ez a gyári olaj. voltam több helyen, megoszlanak a vélemények, de tapasztalatot nem sokat hallottam. Én meg szeretném probálni, mégis csak német gyári Opel olaj. Ráadásul elég olcson hozzá tudok jutni. Valaki esetleg vélemény, mégjobban érdekelne tapasztalat?

Általános vélemény a fórumon, hogy a kannás kiszerelésű GM-olajat hamisítják, ezért kerülendő. Magánvéleményt nem tudok mondani, most nekem is ez van benne, <_< de mivel még mást nem használtam ( egy éve van meg a kocsi, még csak egyszer cseréltem), nem tudom mivel összehasonlítani.

Link to comment
Megosztás:

Általános vélemény a fórumon, hogy a kannás kiszerelésű GM-olajat hamisítják, ezért kerülendő. Magánvéleményt nem tudok mondani, most nekem is ez van benne, <_< de mivel még mást nem használtam ( egy éve van meg a kocsi, még csak egyszer cseréltem), nem tudom mivel összehasonlítani.

Azt nemtudjuk, hogy hogy lehet felismerni azt hogy melyik a hamisitott, illetve az eredeti?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok valaki tudna segiteni abban hogy azok az STP cuccok injektor- katalizátor tisztitó cuccok érnek e valamit? meg hogy 25 liter benzin van jelenleg a kocsiba bele lehet önteni a 250ml injektor tisztitot vagy tankoljam tele a papirja azt irja hogy 250ml-50-60 liter üzemanyaghoz elegendö kárt csinál e ha beöntöm 25-liter benzinhez elöre is köszi a segitséget

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok valaki tudna segiteni abban hogy azok az STP cuccok injektor- katalizátor tisztitó cuccok érnek e valamit? meg hogy 25 liter benzin van jelenleg a kocsiba bele lehet önteni a 250ml injektor tisztitot vagy tankoljam tele a papirja azt irja hogy 250ml-50-60 liter üzemanyaghoz elegendö kárt csinál e ha beöntöm 25-liter benzinhez elöre is köszi a segitséget

Hali.

Lehet hogy jobban jársz ha tankolsz E85-öt, az is kiganézza az üza rendszert.

Link to comment
Megosztás:

Általános vélemény a fórumon, hogy a kannás kiszerelésű GM-olajat hamisítják, ezért kerülendő. Magánvéleményt nem tudok mondani, most nekem is ez van benne, :) de mivel még mást nem használtam ( egy éve van meg a kocsi, még csak egyszer cseréltem), nem tudom mivel összehasonlítani.

Azt nemtudjuk, hogy hogy lehet felismerni azt hogy melyik a hamisitott, illetve az eredeti?

Az eredeti GM olaj se túl jó minőségű, nem az ajánlott kategória. Egyébként meg pontosan annyi köze van a GM-hez meg az Opelhez annak

az olajnak, mint pl a Floriolnak :) Csak név alá vettek egy újrahasznosítóüzemet. 6-8e ft-ért már kapsz 5L normális olajat is... <_<

Sziasztok valaki tudna segiteni abban hogy azok az STP cuccok injektor- katalizátor tisztitó cuccok érnek e valamit? meg hogy 25 liter benzin van jelenleg a kocsiba bele lehet önteni a 250ml injektor tisztitot vagy tankoljam tele a papirja azt irja hogy 250ml-50-60 liter üzemanyaghoz elegendö kárt csinál e ha beöntöm 25-liter benzinhez elöre is köszi a segitséget

Beleöntheted nyugodtan. De ha valódi eredményt szeretnél elérni, akkor piros dobozos protec-et keress :lol:

Utána pedig plusz egy tank kijárása után benzinszűrő csere.

Link to comment
Megosztás:

Az inkább hosszabb távon és nem aggresszívan takarít. Ha lerakódások vannak az injektorfejben, azt csak

az aggresszív oldószerek képesek hatásosan eltávolítani, mint pl a protec.

Mondjuk, ha tényleg az injektor nagyon dzsuvás, akkor egy ultrahangos tisztíttatás többet ér nem?

Link to comment
Megosztás:

Ugyan nem adalékrol kérdezek, de olaj.

Van valakinek tapasztalata GM(General Motors) márkájú olajjal?

lécci lécci NEEEEEEEEEE !!!!!!!!!!!!! :P :hiya:

:)

amugy jó olaj, én is azzal járok 10 éve...

Bár az opel16v még csak 1 mondatot írt, ( ezt nem is értem hogy lehet ez :lol: ) reméljük hogy mingyárt nyom 1 oldalas marketinget a metabondról, oszt majd jól eldöntöd, hogy mi kell neked :(

Link to comment
Megosztás:

Bár az opel16v még csak 1 mondatot írt, ( ezt nem is értem hogy lehet ez :P ) reméljük hogy mingyárt nyom 1 oldalas marketinget a metabondról, oszt majd jól eldöntöd, hogy mi kell neked :)

Meg sem említettem, és szerintem itt mindenki nagyfiú már, eldönti mi kell neki :hiya:

GM olajos tapasztalatokból meg nincs hiány a fórumon, lehet utánanézni :(

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.