Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Veterán Chat:


rtomi

Recommended Posts

Semmi extra, kevesen voltunk.
Elnézést, én sem voltam. Én meg azt hittem most a hó második szombatján lesz. :D :lol: Kiderült, hogy az Novemberben lesz úgy. :lol: Öregszem... ;) Rtomi szólt ugyan szombaton, de akkor már késő volt... :D :D

persze nagy a család -ha az öcsém lenne le is tagadnám ;)

Ezek szerint az öcséd. Hiszen letagadod. :P

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv!

Tud valaki olyan helyet ahol jó minőségben(szépen és tartósan) krómoznak akár nagyobb darabokat(pl lökhárító) is? Hamarosan szükség lenne rá és hátha van valakinek tapasztalata ilyen téren. Mire kell odafigyelni, stb....

Köszi!

Peti

Link to comment
Megosztás:

Sajnos most szóltak,hogy a téli garázs a Rekordnak már nem aktuális.

KERESEK valami fedett helyet az autónak úgy kb. Márciusig.

Ha valakinek van valami ötlete vagy javaslata az kérem netartsa magában.

Köszönöm. :P

Megoldódott a problémám. :unsure: :blink:

Az esztergomi repülőtér hangárjában lesz elszállásolva az öreglány pár kisrepülő és vitorlázórepülő társaságában.

Ezidő alatt kb. havi 5000 forintal fogom támogatni az esztergomi Aero Klubot. ;) ;)

Link to comment
Megosztás:

Esküszöm nekem is ez volt az első gondolatom, mint lehetőség. :blink:

Kimentünk Bogi apukájához ő meg mondta,hogy kérdezzük meg a reptérparancsnokot aki éppen ott volt.

Jófejvolt. A repülőket nemtudják eléggé összeforgatni és így maradnak "holtterek". Na az egyik ilyet fogjuk kitölteni az öreglánnyal. :unsure:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

az ohf-n egy topicban C Rekiről és a veteránvizsgáról esett a szó, azon filóztak, h eredti mattult fény vagy tipitopi új lakk kaphat-e H-t.

idézet egy hszből:

Das Problem mit dem H-Kennzeichen habe ich zum Glück nicht da ich aus der Schweiz komme.

Und bei uns ist ja alles etwas anders!

Wenn das Auto 30 jahre alt ist,kann es nach einer Prüfung bei der MFK(TÜV) als Veteran eingelöst werden und muss dann nur noch alle 6Jahre zur MFK-Prüfung.

Auf ein Nummernschild kann man (je nach Kanton) unbegrenzt Veteranautos einlösen.

Und die Versicherungsleistungen sind der Hammer,obwohl die man eigenlich "nur" noch 3000Km im Jahr fahren darf.!

Aber wenn der Prüfungsexperte dich nicht mag,dann haste auch hier Pechaua

Der Experte den ich hatte mochte mich und mein Auto,und er hat mir den Stempel problemlos gegeben.

Obwol ich dachte es würde an der Lackierung scheitern.

Aber Er meinte es sei wichtig dass das Auto Original,in guten Zustand und nicht Verbastelt sei.

"Habe da auch schon anderes gehört"überrascht

Ist ja egal.......Ich hab den Stempel!

azt írja:

a Svájcban nincs is olyan h Historische zulassung, ha elmúlt 30 akkor megkéred a stemplit és mehetsz tovább, majd legközelebb 6 év múlva, van veteránbizti egy igérettel, h 3000km-t mész vele.

valamint: egy rendszámra kantontól függően korlátlan számú veteránautót is bejelenthetsz.

Az Ő autója műszakilag jó/rendben, nem barkácsolt-tuningolt, eredeti és ez volt fontos a vizsgabiztos szerint.

De hallott már "mást" is, neki mindenesetre megvan a stemplije...

na ja, mert a Svájc nem EU

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.